BUITENLAND Stabs fïteuws. ARRONDISSEOTENTS REGTBA.HK.. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. fÜAi*fUbcrigtcn. dio te Amsterdam Rotterdam en in de provinciale noofdsteden uitgenomen Haarlemen tot de tweede de overigehet appel in eriminele zaken geschiedt van eene tweede op eene eerste en van daar op eene dergelijke regtbank in eene andere provincie; het personeel wordt versterktzullende de leden bij beurtenom de 2 jaren, de functie van kantonregter moeten uitoefenen, waartoe zij in de hoofdplaatsen der kantons zitdagen zullen houden; het openbaar ministerie wordt daarbij door den subst. officier van jus titie waargenomen; de vrijwillige jurisdictie wordt aan hulpkan- tonregters in ieder kanton opgedragen; vergeleken met, de begroo ting voor dit jaar biedt deze veranderiug eene besparing van 159,100,— en vergeleken met het bedrag volgens de organieke wet van 213,000,aan. (Voor Alkmaar worden gesteld 1 pres. a 2000,—, 1 vice-pres. a 1000,2 a 3 leden a 1500, 1 officier a 2000,1 subst. off. a/1500, 1 griffier a/1200,-- en 1 subst. griff, a 800,Te Edam moet ter verkiezing van een lid voor de prov. staten eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren F. J. Versteegh aldaar en Sliegcher te Mon nikendam die 107 en 126 van de 259 geldige stemmen bekwa men.-De Koning heeft besloten dat het ledergoed bij de infan terie door een koppel om het lijf zaPworden vervangen.Het vergrooten van de S. Willebrorduskerk op de Prinsengracht te Amsterdam het Vrededuifjé) is aangenomen door IV. Lucasse te Lent voor 86,500.Eene Belgische onderneming heeft con cessie verzocht tot aanleg van eenen spoorweg van Luikover Tongeren, Munster, Bilsen, Peer en Eindhoven naar 's Hertogen bosch, en de heer Bredius te Dordrecht, voor een dito vandaar over Tilburg naar Endhoven.In den nacht van 4 op 5 Jan. is een vol geladen turfschip te Stroobosdoor het afstroomend water, aan den wal en vol water geraakt, gekanleldengezonken de schipper en zijn vrouw reddedeu zich en een kinddat in de wieg uit het vooronder kwam drijvenmaar 2 meisjes van 6 en 8 jaren verdronken.Te Woubrusrge verdronken den 9 met schaatsenrijden twee zusters van 17 en 19 jarentoen er 14 jongelieden tegelijk door het ijs zakten.De gemeenteraad van Vlissingen heeft den 12 besloten de broodzetting weder intevoe- ren.Z. M. heeft de oprigting van het Protestantsche Mettray in Suriname goedgekeurd en 3000,— beschikbaar gesteldom in de eerste kosten der vestiging te voorzienook heeft Z. M. toegestaan dat voor de opneming van 50 knapengedurende de 3 eerste jarenvoor elk kindmaandelijks van landswegen f 6,- wordt uitgekeerd.— Te Amsterdam is door de heeren S. A. C. Dudok van Reel en P. H, Holtzman eene grofsmederijmet 2 stoomhamers, opgerigt.— De Keizer van Japan, de mijnen in zijn rijk willende ontginnenheeft van het, Ned. bestuur in O. Indie een ingenieur aangevraagd, waartoe de heer O. Huguenin naar Jeddo is vertrokken.Het prov. geregthof te Arnhem heeft den 14 dezer tot de doodstraf veroordeeld Ant. Budding wever te Scherpenzeelals schuldig aan het in hrand steken zijner woning, met gevaar van mensckenlevens. Napels. De markies de Bencivegna is den 20 Dec. bij Palermo doodgeschotenhij was zeer gelaten verklaarde het eenige hoofd van den opstand te zijn en beval zijne makkers in de goedertie renheid des Konings.Het fregat Carlo III, met afgedankte soldaten bestemd naar Sicilië, is te Napels, in de nabijheid van 's Konings paleisalwaar ook kort te voren een kruidmagazijn was gesprongen, door brand in de kruidkamer, in de lncht ge vlogen, waardoor de bemanning deels is omgekomen, deels door een naburig Engelsch schip gered.De Koning zich bereid ver klaard hebbendeomten genoegen der Fransche en Engelsche regeringen, die personen welke er om zoude verzoeken kwijt schelding te verleenen, heeft 42 staatkundige veroordeelden in zoo verre begenadigddat sommige naar het eiland Ponza2 uit het rijk gebannen en de overigen verpligt zijn in de provin ciën onder toezigt der policie te verblijven; de minister van buitenl-zaken berigt dit bij circulaire aan de buitenlandsche agen ten en voegt er bij, dat Z. M. den weg van matiging en goeder tierenheid niet zal verlaten.— Vele personen verdacht van za- menspanningzijn weder gevangen genomen, waartoe 2 koffijhui- zen door de policie zijn omsingeld.De toestand des handels is uiterst ongunstig.— De brievenbussen zijn gesloten en moe ten dejj.brieven thans aan de postbeambten overhandigd worden, wegens de oproerige stukken en bedreigingen die gedurig aan den Koning en hooggeplaatste personen worden toegezonden. Het teekengenootschap Kunst zij ons doel, opgerigt den 1 Oct. 1831vierde den 13 dezer zijn 25jarig bestaan. Nadat de leden zich des morgens vriendschappelijk, in het fraai gedecoreerde lo caal vereenigd haddenwerd daarin des avonds eene kunstbe schouwing gehouden van teekeningen der werkende leden, waar van de beschouwende leden, bij wijze van tombola, elk een exem plaar tot aandenken bekwamen. Aan den president en medeop- zigter P. Hengsman werd het eerelidmaatschap aangeboden, hene vens een keurig album met het werk zijner medeleden. Een genoe- gelijk feestmaal besloot dezen dag. De Rederijkerskamer Bilderdijk is voornemens op Maandag den 2 Februarij eene openbare vergadering te houden, ten voordeele der minvermogenden, zullende alsdan opgevoerd worden Struensee, dramatisch gedicht van H. J. Schimmel en het onlangs opgevoerde blijspel de Neven, van H. F. Helvetius v. d. Berqh (gewijzigd). Ieder inteekenaar ontvangt zijne halve entree terug in bons van 25 Ct.terwijl de wederhelft der gelden door de werkende leden mede in bons zal worden uitgedeeld. Wij wenschen dat deze poging der Kamer milde ondersteuning zal vindente meer daar het locaal van den heer Walraven thans door ZEd. zoo doelmatig vroor dergelijke vergaderingen is ingerigt, waartoe niet weinig bij draagt het nieuw vervaardigde voordoekvoorstellende het men- schelijk leven, naar eene schilderij van d' Eichthal. Correctionele zitting van 13 Januarij. 1. J. T.te Helderappellant van een vonnis des kantonregtere te Helder, overtreding der wet op de jagt en visscherijhet vonnis bevestigd en hem bovendien veroordeeld in de kosten van het appel. 2. E. Cz. K., C. Z., J. H. G., W. P., K. Gz. S T. Gz. Z., R. S., E. Tz. G., C. Gz. B. en T. Wz. Z.allen te Egmond aan Zee, stranddieverija. en b. elk 14 dagen, c. en d. elk 2 maanden, gli, i, k, elk 1 maand gevangenisstraf en in de kosten, e vrijgesproken. 3. A. M. en P. J. A.te Helder, diefstal, elk 8 dagen gevan genisstraf en kosten. 4. T. K.te Alkmaar, diefstal, 2 maanden gevangenisstraf en kosten. 5. C. F. B., te Amsterdam, desertie van een koopvaardijschip gedurende de reis3 maanden gevangenisstraf en kosten. 6. T. H.in Noorwegenals boven. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 16 Jan. Cornells Verheelden. Maria Elisabeth Voks.Johannes Hendrikus Cornelisse en Johanna Steffens.Johan Bern- hait Kamp, Wedr. van Johanna Boendermaker, en Elisa beth Dljkop.Japik Groot, Wedr. van Maartje Snee- boer, en Antje Schuit, Wed. van Ari'e Groenland. GETROUWD. 11 Jan. Johannes Hendericus Holing en Johanna HemmeWed. van Nikolaas Johannes van Hulst.Cornelis Stadegaartte Bergen, en Elisabeth Roskam, te Alkmaar. GEBOREN. 10 Jan. Johanna Agnes, D. van JohannesBemardus Vogelpoelen Catharina Koopman. 11 Catharina Cornelia, D. van Cornelis van Driel en Iefje Vorver. 12 JVilhelminaD. van Ilcdde Rietvink Alot en Neeltje Bos.Casper, l. van Gerrit, Borst Gz. en Trijntje van der Hust.— GeertjeD. van Dirk Klugt en Helena Lan- gendam. Hendrik Willem-Z. van Hermanus Hendrik Hofmeester en Cornelia Eluiter. 13 Bemardus, Z. van Casper Bernardus Pannekoek en Marij- tje Alders. 14 u Elisabeth MargarethaD. van Pieter Alsemgeest en A- gatha Brammer. 15 u Geuradina Agatha, D. van Johannes Bernardu3 Kleberg en Trijntje Landsman. OVERLEDEN. 11 Jan. Johanna Catharina Geval, Wed. van Anthonius van Geen- huijsen49 j. 14 i/ Margaretha Maria. D. van Dirk de Groot en Maria Jel- mers, 3 j. 7 m. 16 u Catharina van MeijerikWed. van Pieter Bouter, 65 j. 13 Januarij. Door den Notaris J- SCHOEHTJIZEN. 1. Een Winkelhuisaan de Z. zijde van het Verdronkenoordwijk D. N°. 439. Strijkgeld f38,M. T. Bruinier f 3800, 2. Een dito, met achterhuis, aan de Voordam wijk C,N°.608.. Strijkgeld f 47.C. de Visserte Graft ƒ4700,— 3. Het Koning-Willems-huisaan de Pieterstraat, hoek van de Paardensteegwijk B, N°. 187. Strijkgeld 26,M. T, Bruinier f 2600, 4. Een Pakhuis, aan de Pieterstraat, wijk B, N°.il87. Strijkgeld ƒ7,80. S. IV. Cloeck 780, 5. Een dito, aan de Korte Nieuwe sloot, wijk B, N°. 283. Strijkgeld f 8,M T. Bruinier 800, 6. Een Koepel en Tuinop Ropjeskuil. Strijkgeld ƒ5,75, W. Tanders575, (Afslag 20 Jan.) 17 Januarij. Door den Notaris D. N. van ELTEN. 1. Een stuk Weiland, onder Wimmenum, sectie A, N°. 84, groot 1,95. Strijkgeld f 20,F. Vester 1000, 2. Een dito, aldaar, N®. 88 groot 3.61,20. Strijkgeld f 40,W. J. Elzenhorst. 2150,- (Afslag 31 Jan.) Alkmaar 17 Jan. Aangevoerd 6 Paarden4 Koeijen, 55 Scha pen, 10 magere Varkens, 17 Biggen. Hoorn 12 Jan. Aangevoerd 16 Kalveren. 12 Varkens a 54 Ct., 61 Schapen a 18,a/20,Eenden a 75 Cts.Kippen a ƒ1, 15 Jan. Kleine Kaas 24,aangevoerd 4 stapels, wegende 1037 N.P. 17 Jan. Tarwe ƒ9,75, Rogge ƒ7,50, Gerst 5,75, Haver f3,50, Paardenboonen 6,25, bruine dito ƒ8,gele dito/8,50, Groene Erwten 13,- graauwe dito 12,vale dito f 9,25 witte dito ƒ9,—, Aardappelen per N. Mud ƒ1,60. Boter ƒ0.90 per N.P.Kipeijeren a 4,en Eendeneijeren a 4,50 per 100. Purmerende 13 Jan. Aangevoerd 55 Runderen, 11 Paarden, 92 vette Varkens 44 tot 53 Cts. per N. P., 9 magere dito #n 12 Biggen. 60 vette Kalveren, f - ,70 lot f,90 per N. P., 48

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 2