ALKMAARSCHE COURANT iV. 4. 185T. Negenenvijftigste Jaargang Maandag 26 Januarij. I Jï. I A XJ ÊvLlcfcclijkscït ©uersigt. BUITENLAND. 555 V Deze Courant wordt wekelijks rut- gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusselien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers IIERM-. COSTER ZOON. •SSPsg De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 13 Cents, behalve 33 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. 'apiersecretaris der ambassade te Kon- stantinopel, is tot gezant bij de Vereen. Staten benoemdcnzal den 3 Eebr., te gelijk met 3 nieuwe consulsde reis aanvaarden.— In den hevigen storm van den 5 waarin bij Sunderland 9 bij Yar mouth ruim 12 en bij Lowestoft evenveel kolenschepen en kust vaartuigen hebben schipbreuk geleden, is ook de Belgische stoom boot Violetvan Oostende komendeop Goodwinsandstotaal met de bemanning verongeluktde brievenmaal is later opgevischt en ter bestemde plaatse bezorgd. In het vorige jaar waren op de kusten van het vereenigd koningrijk niet minder dan 1959 schepen vergaan.- Uit Liverpool vertrokken in dat jaar 128,568 landver huizers, meerendeels naar N. Amerika, zijnde 8118 meer dan in 1855.In den nacht van 18 op 19 dezer zijn vele localen van do Bank te Dublin door brand zwaar beschadigd en eenijje papie ren vernield. Eeankrijk. Do Conferentie, bestaande uit de heeron TValews- ki, Cowleyv. Brmnow, v. üubner, Hdtz/eldtde Villamarina en Mehemed Djemil Beybeeft, den 6 eene tweede zitting gehou den enalstoen een protocol geteekend, waarbij Tolbaeken Bolgrad aan Moldavië blijven en Ruslandop 21 kilometers van den Donau Komrat met 330 wersten (3600 bunders) bekomt en de Donau- Delta en het Slangeneiland onder het regtstreeks gezag van den Sultan komen. Den 30 Maart moet de grensregeling op het ter rein verrigt en alsdan de ontruiming der Vorstendommen door de Oostenrijksche troepen en der Zwarte Zee door de Eiigelsclie sche pen afgeloopen zijn (pogingen om dit vroeger te doen plaats heb ben, zijn bestreden wegens liet ongeschikte jaargetijde); alsdan zal de commissie tot reorganisatie der Vorstendommen hare taak be ginnen na volbrenging waarvan de Conferentie op nieuw moet bijeenkomenHet lijk van den aartsbisschop van Parijs is den 10 in plegtigen optogt, waarbij de Prinsen Jérome en Napoleon en de Prinses Matliilde zich hadden doen vertegenwoordigen over- gebragt naar de Notre Dame, welke met rouwkleederen was be hangen terwijl de 'bisschop van Meaux, in liet, bijzijn van den pausselijken nuntius en 13 bisschoppenden dienst verrigttewer den de klokken geluid en het geschut 3 malen gelostliet lijk bleef tentoongesteld tot na de vesper en is toen in de grafkelder bij- ezet; het hart, en de doorboorde pastorale stool zullen bewaard lijven in de kerk S. Etienne du Montwelke den 12 weder ge opend en gezuiverd is. Ouder den indruk van dezen moord zijn de heeren Veuillot en Cognat tot een vergelijk gekomendo eerste heeft 'zijne aanklagt ingetrokken en zal de kosten betalen, op voorwaarde dat de laatste zijn boekje niet zal doen herdrukken deze heeft echter niet eerder toegegevendan toen hij door de vi carissen generaal van het aartsbisdom daartoe gelast was. De moordenaar, dienaar men wilzijn mes gekocht heeft voor het hem door zijn slagtoffer ter ondersteuning geschonken geld. en reeds een jaar geleden een bijl kocht om den pastoor van S. Ger main l'Auxerrois voor het altaar te vermoorden, verlangde zich zeiven voor den regter te verdedigen, waarom hij uitstel der te- regtzitting verzochtdit werd hem geweigerd en de heer Nogent Saint Laurent tot zijn advocaat aangewezen den 17 werd de zaak voor hot hof van assises beslistVerger wilde 8 dagen uitstel om zijne 00 getuigen a déchargewaarvan er maar 3 opgeroepen wa ren te dagvaardendoch dit afgewezen zijndeweigerde hij te antwoorden, maar gedroeg zich tegen de regters en de getuigen zoo onbeschoft en hevigdat hij herhaaldelijk de verontwaardiging van het publiek gaande maakte en eindelijk weggeleid moest wor den; alstoen werden de debatten voortgezet, droeg de verdediger eene uitmuntende pleitrede voor, maar werd het doodvonnis uit gesproken. Verger vernam de aankondiging daarvan zeer koel sleed cassatie aanteekenen en rigttc een verzoek om gratie aan den Keizer; den 19 werd hij door zijnen vader bezocht, waarbij bei de even bedaard bleven.De graaf de Morny zal in het huwelijk treden met do Russische Prinses Trubetsknoud 18 jaren, die eruimen tijd in Erankrijk gewoond heeft en wier vader naar Si- ,erie verbannen is.De bevelhebber der Eransehe bezetting te Romegeneraal Goyononderzoekt naauwkeurig alles wat het Pausselijke leger betreft en heeft zich daarover ongunstig uitgela ten waardoor hij met den kardinaal Antonelli in onmin is geraakt. De vrijkoop voor den krijgsdienstjs voor dit jaar op 2000 fr. be. bi paald elk milicien die weder voor 7 jaren teekent. ontvangt in ter mijnen 1500 fr.De regeringheeft bij ordonnantie het prefcctoriaal en municipaal bestuur in de thans tot 47 vermeerderde gemeenten van Algiers ingevoerd.-- De Perzische gezant Feruck Khan is den 13 te Marseille ontscheept en luisterrijk ontvangen en den 18 des avonds incognito te Parijs aangekomenwaar hij een hotel in de Champs Elyssées heeft betrokkenhij spreekt zeer goed Eransch en brengt 6 fraaije rijpaarden waarvan 4 voor den Keizer, mede. De dagbladen la Presse en l'Estafette worden vervolgd, wegens de mededeeling van een valschen, aan de regering toegeschreven brief over de Zwitsersche zaken. Napels. De generaal Nunziante heeft het leger bekendgemaakt, dat de kapitein2 luitenants2 sergeanten. 1 korporaal en 2 slaap kameraden van Milano streng zijn gestraft, omdat zij niet ontdekt of aangegeven haddendat deze bescheiden bij zich en omgang met verdachte personen had en de li. van al zijne wapenen had uitgewischt. Spanje. De markies de Constantia is tot, minister van oorlog benoemdter vervanging van den generaal Urhislondo.— Te Ma drid is eene vergadering van republikeinen ontdektwaarvan velen zijn gevangen genomen of naar elders gezonden, om onder het toezigt, der polieie te verblijven.- De Paus is zeer tevreden over de benoeming van den heer Montot gezant te Rome, en de aarts bisschoppen van Valencia en Grenada hebben bij adressen aan H.M. hunnen dank betuigdvoor hare uitstekende aan de kerk bewezene diensten. De Jesuiten hebben het eiland Majorca den 16 Dec. verlatenomin overeenstemming met de regering naar de Bas- kisehe provinciën terugtekeoren.De Koningin heeft op den ver jaardag der prinses van Asturie 100,000 realen geschonken aan de liefdadige instellingen der hoofdstad.De graanprijzen zijn ge daald.- Tc Valencia heeft men weder eene bewegingwegens de duurte der levensmiddelen ontstaanmoeten onderdrukken25 daar gevangen genomen personen hebben weten t.e ontsnappen. De generaal Prim, in het, dagblad Iberia een brief hebbende doen plaatsen aan zijne vrienden in Kataloniedie zonder reden door den generaal 'Aapatero waren gevangen genomen en na 24 uren we der ontslagenen waarin hij zegt, dat het, (.ogenblik der wederver gelding nabij is, is daarover aangehouden en naar Toledo gezon den een krijgsraad heelt uitgemaakt dat er grond is om hem ge- regtelijk te vervolgen.De heer Isturitz is tot gezant in Rusland en daarentegen prins Galitzin tot gezant in Spanje benoemd. Tusschen dit rijk en den Paus zijn alle bezwaren uit den weg geruimd.De bijeenkomst der Cortes is op den 1 Mei bepaald de regering verklaart volledige vrijheid voor de aanstaande ver kiezingen te zullen laten.De bende van Hierosheeft zich, gebruik makende van de amnestieonderworpen. Zwitseeland. Den 14 heeft de Bondsraad aan de Nationale Raad voorgesteld het proces tegen de gevangenen van Neufchatel te vernietigen en hen tot aan de eindschikking het land te doen verlaten; op de eenparige aanbeveling der commissie werd den 15, met 91 tegen 4 st.aldus besloten; den 16 nam de Standenraad, op aanbeveling harer commissie (uitgenomen van den heer Fazy), na een amandement van dezeom het regtsgeding staande de onder handelingen te schorsen en de gevangenen wel in vrijheid te stel len maar aan Engeland en Erankrijk toetevertrouwenverworpen te hebben, met 32 tegen 3 st,.een gelijk besluit. Pruissen mets meer dan het ontslag der gevangenen begeerendeom in onder handeling te kunnen treden, verklaarde reeds den 17 in eene nota aan de mogendhedendie het Londensche protocol geteekend hebben, zich alsnu bereid daartoe overtegaan en zond de, tot het be ramen van schikkingen voor het oprukken der troepen, naar Ber lijn geroepen officieren naar hunne standplaatsen terug. (De Ko ning zoude bereid zijn afstand van het kanton te doen, tegen be houd der kasteelen en domeinen van Neufchatel en Locle 20000 fr. inkomen gevende en het regt om van daar de Pruissische vlag te doen wapperen). Den 17 heeft de Zwitsersche generaal üufour bij legerorde bekend gemaakt, dat het geschil op vredelievende wijs vereffend was en de Bondsraad last gegeven had de opgeroe pen troepen onverwijld naar huis te zenden, en den 18 zijn de 14 nog gevangen roijalistcn wier proces gestaakt isonder het gelei de der troepen, naar Pontarlier overgebragt.Het blijkt, dat de heeren Barmann en Kerntijdens hunne zending te Parijsaan graaf IValewski hebben doen wetendat de Bondsraad geneigd was de stukken der regtsvordering te vernietigenmits de door

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1