V v?»tsrfryyg«r'? BINNENLAND. Stabs Nieuws. RANTONGEREGT. BURGERLIJKE STASI). VEILING VAN VASTE GOEDEREN. ®W 3 mm ihn Uk k mwmkïS Frankrijk te bewerken schikking de onafhankelijkheid van Ncuf- chatel niet zoude verkortenmaar dit rijk wilde niet verzekeren dat het bij Pruissen zoude slagen. De Russische en Oostenrijksche gezanten hadden bij de Bondsregering nota's van gelijken inhoud ingediendals de Fransch-Engelsohe voorstellen.De heer Kern is op nicnw als buitengewoon gezant naar Parijs vertrokken. Amerika. In de Vereenigde Staten heerscht veel gisting onder de slavenvelen ontvlugten en hier en daar worden ge heime bewaarplaatsen ontdekt; ten gevolge daarvan zijn vele ne gers gevangen genomen en 12 te Dover, in Tenesseedoor de bevolking opgehangen; een ander die zich liet ontvallen, dat hij met den toeleg voor eenen opstand bekend wasmaar liever zou de sterven dan die te openbaren, is met zijn geheim bezweken, na 750 zweepslagen ontvangen te hebben.Walker heeft de Costa-Ricanen herhaaldelijk geslageno. a. bij Messayavandaar trok hij naar Grenadagaf de bewoners 3 dagen tijd zich te ver wijderen en verbrandde toen de stad, waarschijnlijk omdat hij er zich niet konde handhavenRivas wordt nu de hoofdstad. Eene Nicaraguaansche schooner is met een 3 maal sterkere brik van Costa-Rica slaags geraakt en heeft die met de geheele be manning in de luclit doen springen. Intussehen bezit Walker slechts S. Juandel Sur en Virgen in Nicaragua en het eiland Om- met.toe met een paar stoomschepen, waardoor hij vrij is in zijne bewegingen. Het bewind der Vereen. Staten heeft een bevel ter zijner gevangenneming uitgevaardigdwegens onwettige toecige- uing van over de landengte van Panama vervoerde goederen, en verboden hem eenige hulp te verleenenwaartoe echter te New- York weder eene vergadering gehouden isvandaar is ook een stoomschip met levensbehoeften en krijgsvoorraad naar hem ge zonden, maar door tegenspoed genoodzaakt om te Norfolk binnen te loopen; ook uit New-Orleans is een vaartuig met 500 menschen tot zijnen bijstand vertrokken.Sedert 3 jaren zijn 25 a 30 sla venschepen te New-York uitgerust; de voornaamste deelnemers zijn de stad uitgezet en de medepligtige Portugesche consul is in zijne bediening geschorst. De opbrengst der middelen, voor 1856 geraamd op/53,734,000, is geweest f 55,656,474,tegen f 54,293,369,in 1854; alle hoofdrubrieken bragten meer op en van de onderdeelen minder de accijns op de turf en steenkolenop den wijn en het buiten- en binnen! gedestilleerd en de successierechtenhet getal vervoerde brieven was 16,125,116, tegen 14,793,575 in het vorige jaar. Van het Nieuwe Diep werden per stoombooten uitgevoerd 1005 koei- jen, 865 kalveren en 13076 schapen.De heer J. A. Notteboom heeft aan hot, museum Booimans te Rotterdam eene schilderij van B. van der Helst geschonkenvoorstellende de admiraal van Goens met vrouw en kinderen.— De Koning heeft voor het Tollens-mo nument gegeven 200,de Koninginde Koningin-Moeder en Prins'. Frederikj elk f 100,en Prinses Frederik f 50,—. De Eransche uitgewekene Bug. Sue heeft 's Gravenhage verlaten en is naar Savoije vertrokken.Te Breda is door de vereeniging voor handel en nijverheid eene klompenmakerij met eene leerschool daarvoor opgerigt.Te Bergen op Zoom heeft de raad eene schik king der Ro imscheen Protestantschegemeenten bekrachtigd, waarbij de eerste het [burger-weeshuisvoor hare 33 weezen, met de helft der renten, behoudt, zijnde de 3 weezen der laatste daar uitgeno men en haar de andere 'helft a 1600.toegewezen.— Den 14 is het gaslicht te Monnikendam en den 16 te Zierikzee voor het eerst algemeen ontstoken en goed geslaagd bevonden.D -u 15 overleed te Dusseldorp, 58 jaren oud, d'. J. F. C. Gericke, ridder van den N. L.. sedert 30 jaren in dienst van het Ned. bijbelge nootschap, bewerker eener vertaling van den bij hel in het Javaansch en van een Javaansch Nederd. woordenboek; hij was tot herstel zijner gezondheid herwaarts overgekomen.In den nacht, van 15 op 16 hebben 6 booswichten eene poging tot inbraak gedaan bij den landbouwer A. van Gehuchtente S. Oedenrode, maar dooi de dienstmeid ontdekt, riep deze om hulp, waarop eerst 2 en later meer gewapende buren toesneldenzoodat een der dieven den schedel door den kolfslag van een geweer werd verbrijzeldeen an der een schot ganzenhagel in de schouder kreeg en een derde aan de dij gewond raaktedie, hoezeer ontkomen, later met nog een ander van het bed werd geligt; 2 hunner zijn nog voortvlugtig.— Den 18 zijn Prins en Prinses Hendrik uit Luxemburg in de residentie terug geko men.Den 19 is bezuiden Calandsoog gestrand het Engelsche barkschip Hat'twisttemet koffij, suiker en huiden, van Batavia naar Bremen; de equipage van 18 koppen is door eene loodschuit van het Nieuwe Diep gered, waarbij de loods J. Smit, gehuwden vader van 2 kinderendoor het omslaan der sloep, is omgekomen en de zich daariu mede bevindende loodsleerling J. de Wijn, na lj- uur met den dood te hebben geworsteld is aan wal geraakt en behouden.— Dien dag heeft Z. M. den minister van binn. zaken dr. Simonsom redenen van gezondheideervol ontslagen en ver vangen door den heer A. G. A. van Bappardiu wiens plaats tot minister voor de Ilerv. ecredienst is benoemd m*. M. Wiardi Beek man raadsheer in het hof van N. Holland.De H. Raad heeft den 20het arrest van evengenoemd hof tot vrijspraak van H. G. Mulder, redacteur der Asmodée, vernietigende, denzelve veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf, 100,boete, enz.— De raad van Amsterdam besloot den 21met 26 tegen 7 st., zich te vereenigen met het adres uit Haarlemtot ontheffing der ge meenten van de zegelregt.en voor den burg. stand.Den 22 is de heer ff. J Versteegh te Edam, bij herstemming, met 187 van de 325 st.tot lid der Provinc. Staten verkozende heer A. Slig- cher te Monnikendam bekwam er 138.— Z. M. heeft den Prins van Oranje tot luit. ko! a la suite bij de infanterie van het Indisch leger benoemd.Te Egmond aan Zee is eene flesch aangespoeld inhoudende berigt van liet vergaan van het schip de Twee Antho- nies, kapt. Jansen, op 1 Jan. Voor de verkiezing van één lid in den gemeenteraad zijn den 20 dezer, 347, allen geldige stembilletten ingeleverdwaarvan 180 voor den heer J. ff. A. Verhoeff, 151 voor den heer m'. J, E. Nuhout van der Veen en 16 voor 6 andere personenweshalve eerstgenoemde is verkozen. Den 22 heeft met de gebruikelijke plegtigheden en toespraken de installatie plaats gehad van mr. T. M. Wentholt, nieuw-be- noemd subst. officier van justitie bij de arrond. regtbank. Zitting van 12 Januarij. 1. C. D.te Alkmaar, los laten loopen van 3 kippen op de Paar- - boete en de gevangenisstraf. (Bij verstek.) denmarkt, 1,boete en de kosten; bij niet betaling 1 dag op talii K. v. d. B.te Alkmaarlaten loopen van een paard op het klinkertvoetpad in de Langestraat3,— boete en kostenbij niet betaling als boven. D. v. K.te Alkmaarrijden met een met een paard bespan nen molenaarskar op hetzelfde voetpadstraf als de vorige. S. T.te Bergenlaten stilstaan van zijnen met een paard be spannen boerenwagen in de Langestraatzonder plaatsing van iemand om toezigt te houden; straf als voren. K. V.te Oudorpals N°. 4. Zitting van 19 Januarij. C. S.te Alkmaarhet opzettelijk toebrengen van schade aan eens anders roerende eigendommen, 2 geldboeten van f 5,te zamen f 10,en de kosten; boeten en kosten des noodig in vorderbaar bij lijfsdwang. S. Nte Alkmaar, eene reeds aangevangen diligencedienst, van Alkmaar op Uitgeest, voor eene reis, zonder voorkennis van het gemeentebestuur van Alkmaar, noch van de gedep. sta ten van N. Holland, te hebben doen stilstaan, vrijgesproken; de kosten te dragen door den Staat. 3. C. D, te Castricum. poging om wild te bemagtigen door het zetten van wildstrikken in de duinen van Egmond aan Zee, dubbele geldboete van 10,te zamen 20,te verdeelen volgens de weten de kostenverbeuring en vernietiging der in beslag genomen hazenstrikkenbij niet betaling 14 dagen gevangenisstraf. E. Y.te Egmond aan Zeeals boven in de duinen van Ber gen boete of gevangenisstraf als boven. (Bij verstek.) A. C K. en E. G.te Egmond aan Zeeals boven, voor ie der als voren. 5. 2. 4. 5. ONDERTROUWD. 23 Jan. Beinier Laheij en Gesina Maria Schellinas.Arte Bouter en Maartje Muller, Wed. van Prederik Johannes van Hoo- genhuijzen.Willem Verhoeve en Hendrika Slcgt. GETROUWD. 18 Jan. Pietcr Glijnis en Mietje Gerling.Willem Boek en Ma- rijtje Jabroer.Evert Hendrik Vogelezang en Agatha Hoen.Joliann Gerhard llode en Catharina Willemina van Beusichom. GEBOREN. 18 Jan. Franciscus, Z. van Jean van der Scheffen en Daatje Steeman. 19 Judocus JosephusZ. van Jan Gerard Joseph Hembrock en Antonia van Dijk. 20 n Hendrika HillegondaD. van Jan Willem Geuke en Hil- legoiula Banning.DieuwertjeD. van Jacob Koeman en Immetje Admiraal. 21 Johan Andreas, Z. van Johan Leonard Eveleinen Corne lia de Vries. 23 Cornells, Z. van Cornelis Termaat en Neeltje Bakker. OVERLEDEN. 17 Jan. 18 20 21 22 23 Johannes Gerardus, Z. vanPieterPost enMaartjeNol, 7m. Catharina, D. van Johannes Jacobus Schouten en Geertje van Toornburg, 5 j. en 11 m.— Cornelia Jacoba, D. van Martinus Noibertus de Vries en Maria Bregettha Vogel poel, 1 j. en 4 m. Johan George van Beekum, 18 j. Gerard Pieter van Vladeracken van Schenner!orn, 64j. Maria Sikkink, Wed. van Pieter de Winter, 67 j.Ju docus JosephusZ. van Jan Gerard Joseph Hembrock en Antonia van Dijk, 3 d.Johanna Louisa Muller, Echtg. van Johannes van Amstel, 35 j. Antje Glazekas, Eehfg. van Cornelis Koning, 39 j. 20 Januarij. Door den Notaris J. SCHOEHUIZEN. 1. Een Winkelhuisaan de Z. zijde van het Verdronkenoordwijk D. N°. 439. Strijkgeld ƒ38,M. T. Bruinier f 3800, Opgehouden op200, 2. Een dito, met achterhuis, aan de Voordam, wijk C,N°.608. Strijkgeld f 47.ff. de Visserte Graft ƒ4700, Verhoogd door B. Bossert 800, 3. Het Koning-Willems-huisaan de Pieterstraathoek van de Paardensteegwijk B, N°. 187. Strijkgeld f 26,M. T. Bruinier 2600, Niet verhoogd. 4. Een Pakhuis, aan de Pieterstraat, wijk B, N°. 187. Strijkgeld 7,80S. W. Cloeck\ f 780,— Verhoogd door F. M. van de Velde u 250,

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 2