ALKMAARSCHE COURANT N°. 1W k r: m Negenenvijftigste Jaargang. 1 fefj ft Maandag 1G Februarij Q n:% BH 4ilIA N #fticiccï Ocbceïtc. SSlcficlijfcsdt <Ü)ucr3i0t. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar 3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTER ZOON. I A De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. De VOORZITTER van den RAAD der gemeente ALKMAAR noodigt mits deze, ingevolge art/7 der wet tot regeling van het kiesregt van den 4 Julij 1850 (Staatsblad n°. 37,) ae ingezetenen derzelve gemeente uit, om, zoo zij elders in de Directe belastin gen zijn aangeslagendaarvan vóór den vijftienden Eebruarij aan staande op" de wijze bij art. 4 bepaaldter gemeente Secretarie te doen blijken. Alkmaar, den 4 Februarij 1857. Fe Voorzitter voornoemd, P. A. de LANGE. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR verwittigen mits deze de belanghebbende ingezetenen binnen de zelve gemeente, ingeschreven voor de Nationale Militie van dezen jare, "dat de Alphabetische Naamlijst van alle personen die aan dej ligting van dit jaar moeten deel nemen, ter visie van elk en een iegelijk zal liggen op het Raadhuis dezer gemeente, van Maan dag den 9 tot en met Zaturdag den 28 Februarij 1857des mor gens van tien tot des namiddags twee ure(de Zondag uitgezon derd,) ten einde een ieder in staat zoude zijn, om, ingeval hem op die Lijst eenigc personen of omstandigheden mogten voorkomen, die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekendof daarvan moeten worden weggelatendaarvan aan den Heer Mili- tie-Kommissaris kennis te geven met last om zich op Maandag den tweeden Maart aanstaande, des morgens ten elf ure te bevin den op het Raadhuis voornoemdten einde aldaar voor de dienst der Nationale Militie te loten, en redenen van vrijstelling heb bende, die alsdan op te geven, alsmede om de bewijzen 1ot sta ving derzelven, bij de wet gevorderd, uiterlijk binnen vijf dagen na de lotingte bezorgen ter Secretarie dezer gemeente. Alkmaar, den 7 Februarij 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. Fe Secretaris SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden. Dat bij de wet van 24 December 1856 (Staatsblad n°. 129,) een nieuwe termijn, en wel tot en met den 31 Fecember des jaars 1858, is opengesteld tot verwisseling aan de Nederlandsclie bank van zoodanige in de jaren 1845 en 1849 uitgegeven Muntbillet- ten, welke tot dus verre niet zijn ingekomen, en die alzoo reeds door verjaring waren getroffen. Alkmaar, den 14 Februarij 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. Fe Secretaris, SPANJAARDT. Engeland. In het den 30 Sept. a. p. geëindigde jaar hebben de middelen 71,348,000 opgebragt en de uitgaven 88,367,000 bedragen, waarvan 28,625,000 voor schuld, 28 millioen voor de land- en 17,608,000 voor de zeemagt, benevens nog 1.410,000 voor buitengewone oorlogsuitgaven.Den 3 Febr. is de zitting van het Parlement, namens H. M.geopend: bij de beraadslaging over het adres van antwoord heeft lord Greg in het Hoogerhuis, een amendement voorgesteld, om het ondernemen van den oorlog tegen Perzie., zonder voorkennis van het Parlement, te gispen, en lord Ferby om de income-tax in 1860 afteschaffenin het Lager huis hebben lord Bussel en de heer Fisraëli het bewind bestreden de laatste wegens den oorlog tegen China en Perzieen wegens een geheim tractaat van Oostenrijk en Frankrijk, tot waarborg der Óostenrijksche bezittingen in Italië. Lord Palmerston verde digde het bestuur, ontkende het bestaan van zoodanig tractaat, hebbende Frankrijk in Dec. 1854, toen Oostenrijk zich aan de zijde der gealliëerde mogendheden wilde scharenmaar vreesde dat Rusland net van troepen ontblootte Italië tot opstand zoude be werken daarvan den grondslag wel gelegdmaar is het tractaat niet tot stand gekomenwaarna het adres werd goedgekeurd1. Den 10 heeft de heer Fisraëli het tractaat weder ter sprake ge- bragt en verzekerd dat het werkelijk bestoud, hetwelk op nieuw ontkend werd door lord Palmerstondie echter den 12 heeft ver klaard, dat het werkelijk, buiten Engeland om, is gesloten en ge- teekend geworden, maar eerst van kracht zoude zijn als Oostenrijk mede tegen Rusland optrok.Den 9 heeft lord Clarendon in het Hoogerhuis, op eene vraag omtrent het artikel in den Franschen Moniteur over de vereeniging der Donau-vorstendommengezegd dat het Parijssche congres bepaald heeft, dat geene mogendheid op de publieke opinie invloed zal uitoefenenalvorens de Divans de wenschen der bevolkingen hebben vernomen.Den 12 is de begrooting voor de marine voor 1857 ingediendwelke tot op 8 millioen verminderd is en waarvoormen 38700 zeelieden enlSOOO «nariniers in dienst wil houden. De begrooting van oorlog is ge- jbragt op 11 millioen Frankrijk. Dadelijk na de opneming van het betoog over de vereeniging der Donau-vorstendommen in den Moniteurhebbende Engelsche en Óostenrijksche gezanten en vervolgens ook de Turk- sche zich deswegens bij graaf Walewsky beklaagd; deze heeft hun gewezen op het protocol der conferentie, van 8 Maart 1856, waaruit blijkt, dat de eerste gemagtigde van Frankrijk de veree niging nuttig en wenschelijk achtte en dat de eerste gemagtigde van Èngelana Clarendondat gevoelen deelende en on lersteunende, het goed vond daaromtrent ook op de wenschen der bevolkingen te letten.Tot aartsbisschoppen van Tours en van Aix zijn be noemd de heeren Guibert en Chalandon, bisschoppen van Viviers en Belly, beide warme tegenstanders van het blad l'Univers en tot bisschop van Limoges de heer Fesprez,De fregatten Caci que en Asmodée zijn van Toulon vertrokken, om een deel van het bezettingsleger uit Griekenland terugtevoeren; eerst na het geheel vertrek zal de Koning tot verandering van zijn ministerie over gaan eene commissie uit de 3 beschermende mogendheden, Rus land, Frankrijk en Engeland, is benoemd om onderzoek te doen naar den toestand der Grieksche geldmiddelen.Graaf Walewsky heeft het grootkruis der Russische Andreas-orde bekomen.De Keizer heeft bevolen, dat de marmeren borstbeelden der Fransche generaals, die in de Krim het leven hebben verloren, in het mu seum van Versailles zullen worden geplaatst.Ook heeft Z. M. de onderneming eener geldleening van 50 millioen door de stad Parijs goedgekeurd; de crediet-vereeniging S. Paul zal zich daar mede belasten. Napels. De Koning is ongezind eene algemeene amnestie te verleenen, maar begenadigt degenen, die om kwijtschelding van straf verzoeken en bij eede willen belovenniets tegen de regering te zullen ondernemenalzoo zijn sedert December 74 personen vrijgesteld, waarvan sommigen tot vele jaren dwangarbeid waren verwezen; nog 645 zijn op de galeijen, gebannen, of in gevan genschap. Met de Argentijnsche republiekin Z. Amerikaheeft Z. M. eene overeenkomst gesloten, waarbij het verblijf daar te lande wordt toegestaanaan hundie thans te Napels om staat kundige misdrijven in hechtenis zijn.Den26Januarij heefteen priester te Matera getracht den aartsbisschop in de sacristie te vermoorden en een kanunnik, die zulks wilde verhinderen, door een pistoolschot gedood; de prelaat vlugtte langs een steilen, naauwen trapgevolgd door den moordenaar, maar struikeldezoodat beide naar beneden vielen, als wanneer de bisschop, die eene wonde heeft bekomenontzet werd.— Het lijk van den koningsmoorde naar Milano isterwijl de bewakers der begraafplaats gevangen werden gehouden, opgegraven, in eene kist gelegd en in een schip weggevoerd. Een bemiddeld koopmandaarvan verdachtis gevat en in de Vicaria overleden laatstelijk zijn weder de koffijhuizen doorzocht en weder 79 lieden in de Vicaria gebragt.— Onder de troepen worden heimelijk proclamatiën verbreid, lien vermanende den dood van Milano te wreken.De Óostenrijksche amnestie maakt op het Napelsche hof geen gunstigen indruk. Oostenrijk. De Keizer heeft 300,000 lires aangewezen tot uitbreiding en verfraaijing der openbare tuinen te Milaan30000 tot herstel der hoofdkerk S. Ambrosio en een bedrag tot vergroo ting der kazerne S. Presedede onderstand der beide schouwbur gen is tot 300,000 1. verhoogdde haven van Como zal vergroot en verdiept wordenook is eene commissie van deskundigen belast om aanzienlijke premiën uittesehrijven, voor geschriften over de vermoedelijke oorzaken van de ziekten der zijdewormen. De laat-

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1