ALKMAARSCHE COURANT ism. JV>. Negenenvijftigste Jaargang. Maandag 23 Februarij V vl lil Muil ©ilkicd ©cbeclfc. 2£Icï»cEij&ocfï ©uerzigt. BUITENLAND. vitoi Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTER, ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid delen te Alkmaar, opgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 Eebruarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad van Noord-Holland No. 33).Markten van den 14 en 20 Eebr. Hoogste Prijs. Laagste Prijs. Kaas, N.Holl. kleine hooi, per50Ned.P. f 28,50 f 16,25 dito comm25,75 25,75 dito middelbu 27,27, Boter, in kopp. of stukk. per N. P. 1,05 ,95 Aardappelen,per Mud 2,1,60 Tarwe,//li,9, Rogge7,25 6,75 Gerst7,5, Haver,4,2,50 Boonen6,50 5,25 Kanariezaad13,50 12, Lijnzaad11,10, Alkmaar, den 20 Februarij 1857. Burgemeester en Wethouders, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. Denemarken. De kwestie van den Sondtol is bepaald gere geld doordien Erankrijk van zijne reclamesdie de eindregeling tegenhielden, heeft afgezien. Engeland. De behoeften voor 1857 zijn geraamd op 63,224,000 en de middelen op 66,265,000 voor 1857 op (71.885,000);dekanselierder schatkist wil de belasting op de inkomsten behoudenmaar ver minderen met 7 pence per hetgeen ruim 9 millioen en met eenige ontlasting op de mout, thee, suiker, enz. bijna 12 millioen be draagt. Men stelt zich voor de kosten van den 3jarigen oorlog, 71,398,000 beloopendete kunnen betalenzonder de openbare schuld te vermeerderen. Lord Clarendon heeft verklaard, dat de 3 besehermende mogendheden van Griekenland liet. onderzoek naar de geldmiddelen van dat rijk zullen doen als schuldeisckerswe gens de wegblijvende rentebetalingzonder eene bemoeijing met de binnenlandsche aangelegenheden te beoogen.Op voorstel van den heer Napier heeft het Lagerhuis besloten, bij H. M. op de oprigting van een afzonderlijk ministerie van justitie aantedringen. Den 16 heeft hetzelve den voortvlugtigen James Sadleirbeschul digd van diefstal en zwendelarijvan zijn lidmaatschap vervallen verklaard.De Morning-Chronicle noemt als grondslagen voor den vrede met Perzie: de wederzijdsche teruggave van Bushire en Herathet verklaren van Karrack tot eene vrijhaven en het af staan van eene uitgestrektheid grond voor stations voor eencn spoorweg en Britsche stoombootdiensten.Generaal Codrington, gewezen opperbevelhebber van het leger in het Oosten, is tot lid van het Lagerhuis gekozen. Erankrijk. Den 12 is het hart van den vermoorden aarts bisschop van Parijs plegtig overgebragt naar de kerk S. Etienne- du-Montde dienst werd verrigt door den kardinaal Matthieu aartsbisschop van Besanpon en de lijkrede uitgesproken door den abt de Place.De Keizer heeft de heeren DelanglerieDeense en Maupoint benoemd tot bisschoppen van Belley, Viviers en S. De- nis (op het eiland Bourbon).Den 16 heeft Z. M. de zitting van het Wetgevend Ligchaam (wegens het afwezen van den graaf de Morn;/ door den heer Schneider gepresideerd) geopend Z. M. ver klaarde, dat de opbrengst der indirecte belastingen sedert het her stel des Keizerrijks met 210 millioen toegenomen was [in Januarij dezes jaars al weder 4,300,000 meer dan in Jan. 1856]; dat de uitgaven voor 1857 door de inkomsten gedekt kunnen worden en de gesloten leeningen voldoende zijn voor de oorlogskosten; dat het leger ter bezuiniging zal worden verminderdmaar zoodat steeds 600,000 man op de eerste oproeping gereed staandat op de begrooting 5 millioen is uitgetrokkentot verbetering van den toestand der ondergeschikte ambtenaren en dat de oorlogsbelas tingen en andere buitengewone heffingen met Jan. 1858 zullen op houden waardoor de algemeene opbrengst eene vermindering van 23 millioen zal ondergaanook zeide Z. M. het daarheen te wil len leidendat zoowel de rivieren als de omwentelingen binnen hare oevers besloten worden gehouden, zoodat zij dieniet kunnen overtreden. Den 17 werd de eerste zitting gehouden en alstoen een wetsontwerp ingediend om den Hertog van Malakojf en zijne wettige mannelijke nazaten eene dotatie van 100,000 fr. te ver- leenen.Do Prinses v. Lieven heeft den heer Cuizot, diewe gens zijne beperkte middelen, immer van haar rijtuig gebruik maakte, eene lijfrente van 8000 fr. vermaakt, onder voorwaarde zich van een rijtuig te blijven bedienen.De Keizer heeft aan 329 militaire veroordeelden kwijtschelding en aan 173 vermindering van straf verleend. Napels. De Koning houdt zich steeds opgesloten in het paleis van Casertawaarvan ae gebouwen en toegangen naauwkeurig door de militaire magt worden bewaakt. Rusland. De Keizerlijke ukasobetreffende de concessie der Russische spoorwegenis verschenen de werkzaamheden moeten in 10 jaren ten einde zijn, de concessie is geldig voor 85 jaren de raad van administratie zal zijn zetel te St. Petersburg hebben en te Parijs zal een committé van 9 leden zitting houden. Het benoo- digde kapitaal is groot 275,000,000 roebels, verdeeld in actiën ivd500 franc, die te Petersburg, Londen, Amsterdam en Berlijn genegotiëerd zullen worden; de eerste serie van 600,000 actiën is door de aanleggers der spoorwegen genomen. De concessie zal binnen twintig jaren door den Staat teruggekocht kunnen wor den.Uit den Caucasus meldt men, "dat de Russen, in de groote Tchetsna, een weg door hetbosch van Majurtup, ge naamd het Notenboomenwouddat voor hunne gemeenschap hin derlijk washebben uitgehakt. In het begin van Deo. bragten zij in stilte het noodige bijeen en begonnen onverwacht hunnen arbeid; tegen het einde der maand zond Schamyl, maar te ver geefs, een leger om zulks te beletten, zoodat het werk den 19 Januarij gereed was en de troepen, die 8 dooden en 23 gewonden hadden bekomen, den 20 hunne winterkwartieren betrokken. Te Petersburg is eene vergadering belegd om te onderzoeken of het tarief op den invoer eenige wijziging of verlaging gedoogt. De Keizer heeft de oprigting eener maatschappij goedgekeurd, voor den uitvoer van ijslangs den Dnieper, naar Konstantinopel en andere plaatsen aan de Middellandsche zee; het kapitaal bestaat uit 3000 actiën, elk van 100 zilv. roebels.— Do minister Cort- schakoff heeft aan de buitenlandsche agenten eene circulaire ge- rigtvolgens welke Rusland zich nog al krachtig ten gunste van Perzie uitlaat en eene verovering van dat rijk niet zal toelaten.— De Engelsche bladen melden, dat den 18 Januarij te Teheran dc bekrachtingen zijn uitgewisseld van een den 5 gesloten tractaat waarbij Rusland aan Perzie hulp belooft, tegen afstand van eene streek lands aan de Turksehe grenzen, tusschen Bayazid en Nakshivanwaarin eene linie van forten zal aangelegd worden. De Eransche graaf de Mornyheeft een landgoed gekocht, op eeni ge mijlen van Petersburg gelegen, en waaraan 2500 landlieden verbonden zijn.De generaal Suwaroich benoemd tot gouverneur van Moseou en Prins Alexander van Hessenbroeder der Keizerin, heeft het opperbevel der Oostzee-provincien bekomen.— De on derhandelingen met Pruissentot aansluiting van 3 verschillende spoorweglimen zijn ten einde gebragt. Spanje. In een der schouwburgen te Madrid is een depot vaa wapenen ontdektde bestuurder werd gevangen genomen.— De ministers hebben besloten om aan de ambtenaren weder hunne volle bezoldiging uittebetalen.Bspartero heeft zijn ontslag ge nomen als lid van den Senaat.De aartsbisschop van Toledo, een der voornaamste hoofden der ultramontaansche partij, is over leden en, met groote pracht, op kosten van H.M. den 18 begraven. Voor de aanbesteding der stoomvaart op de Antilles zijn den 14 geene voorstellen ingediend, zoodat de zitting, na J uur wachtens, is opgeheven. Turkije. De Sultan en zijne ministers hebben ingeschreven op den spoorweg van Smirna, waarvoor onlangs concessie is verleend.Men verhaalt dat de bassa van Beyrouthbij het ont- schepeu an wapeneneenige daar gevestigde Eranschen willekeu rig cn met geweld heeft genoodzaakt om daartoe medetewerken.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1