ARROMIJISSE5IEVTS REGTBAAK. BURGERLIJKE STA VR. cu 2jcuröfccrtgtcn. 5. Goedkeuring van dezelfden, op de verschillende besluiten tot af- en overschrijving op de begrooting van 1856, ter verga dering van 4 Febr. jl.onder No.'8, 9 en 10 genomen. Allen voor kennisgeving'aangenomen. C. Twee verschillende verzoeken van den Schuttersraad1». om authorisatie tot af- en overschrijvingen op de begrooting der Schutterij van 1856, en 2°. om eene buitengewone toelage van f 158,00^, voor hetzelfde dienstjaar, tot regeling der be grooting in overeenstemming met de werkelijke behoeften. Tot onderzoek en om berigt gesteld in handen eener speciale commissiewaartoebenoemd worden de Heeren J. C. Vonk P. A. van der Drift en J. Bakker Klz. 7. Verslag van Burg. en Weth., omtrent den afloop des verkoops van de klokken en het geschut. Voor kennisgeving aangenomen. 8. Voorstel van dezelfdentot benoeming van eenen ambtenaar voor den Burgerlijken Stand, in plaats van wijlen den Heer Abbring. Besloten om in de volgende vergadering daartoe overtegaan. 9. Voordragt van als boven, tot verpachting van het grasgewas der gemeente. 10. Voorstel van* als boventot verhuring van grond in de plant soenen der gemeente, ter bepooting met aardappelen. Beide voorstellen dadelijk behandelden daarop conform de voordragt besloten en de uitvoering aan Burg. en iVeth. opgedragen. 11." Voorstel van Burg. en Weth., tot regularisatie van f 1051,97». op de begrooting der gemeente Jvan 1856, waartoe, zonder nadere goedkeuring van H.H. Gedeput. Statenbij de begroo ting magtiging op den ltaad is "verleend. 12. Voorstel als boventot regularisatie van 49,15 behoudens de goedkeuring', van] H.H. Gedep. Staten. 13. Mededeeling en berigt van Burg. en Weth.op een verzoek van H. Stikvoortom eene strook gemeentegrondter zijde van een in den Achterdam gelegen gloptot uitbreiding van een hem toebehoorend huis, aldaar staande. Be stukken 11, 12 en 13. gedeponeerd ter Secretarie ter lezing voor de leden. 14. Verzoek van J. Pasmandat ook in de localen der Stads Bank van Leening de benoodigde aanleg tot verlichting door gas moge worden daargesteld. Gerenvoijeerd aan HAT. Commissarissen van de Stads Bank van Leeningom daarop te willen dienen van berigtconside ratie en advies. 15. Verzoek van P. A. Walravenom afstand in eigendom: 1°. van het terrein der vroegere Bank van Leening, in de Lombardsteeg 2». van eene strook gronds van het Doelenveldterzijde van zijne aldaar staande kolfbaan. Gesteld in handen van Burg. en Weth.om te dienen van berigt en raad. 16. Verzoek van J. Hoogvorst. 17. Idem van Marktmeesteren van de Graanmarkt beiden strekkende om met de betrekking van Waagmeester te mogen worden begunstigd. Besloten tot de nederlegging op de Secretarieter lezing voor de leden. 18. Aanbevelingslijst van Burg. en Weth. voor de betrekking van Waagmeester, waarop geplaatst zijn C. BrooksmitJ. C. v. d. Sicaagh en W. I-Ieeres. Besloten om ter eerstvolgende vergadering tot de benoeming nprf.pn n.nn 22. 19. Verzoek van J. Dirkzen, om verbetering van zijnen aanslag in de directe plaatselijke belastingop grond van eene inge slopen rekenfout. 20. Berigt van Burg. en Weth. op bovenstaand verzoek. 21. Verzoek van E. W. Wichersthans te Delft wonende om afschrijving van de plaatselijke directe belasting voor den tijd dat hij aldaar met der woon is gevestigd. Berigt van Burg. en Weth. op evengemeld verzoekin verhand met een vroeger dergelijk adres van Mr. C. F. T. van Maanen en een later ingekomen mede daartoe strekkend verzoek van W. J. Alfnnk Wed. Copijnte Amsterdam. Allen gedeponeerd ter Secretarie der gemeenteter lezing voor de ledentot nadere behandeling. 23. Is overgegaan tot de benoeming van het stembureau voor de op den 17 Maart e.k. plaats te hebben verkiezing van een lid voor de 2« Kamer der Staten Generaalen zijn daartoe benoemd de Heeren J. G. A. Verhoeff en II. Coster Hsz., en tot plaatsvervangende leden de Heeren Dr. L. de Sonnaville en Dr. L. Vervolgens zijn aan de orde gesteld de deliberatiën 24. Over het voorstel van Burg. en Weth.betreffende de tijde lijke regeling der werkzaamheden van den Gemeente-ontvanger. Waarop is besloten: 1°. Dat het kantoor van den Gemeente-ontvanger onder de nieuwe onlangs vastgestelde instructie zal overgaan op den 1°. Julij dezes jaarsterwijl de ontvanger Hellingwerff tot dien tijd ais gedelegeerde van den Gemeente-ontvanger, met de ontvangst der stedelijke middelen belast zal blijven. 2°. Dat aan dien gedelegeerde daartoe voor dat tijdvak zal wor- den toegelegd eene toelage uit de gemeentekas van f 350, 25. Over het voorstel van H.H. Regenten van het Gasthuistot wijziging van het reglement op de badinrigting aldaar. II aar op Burg. en Weth. zijn uitgenoodigdden Raad nader een bepaald en geformuleerd besluit voortedragen. 26. Over bet voorstel van Burg, en Weth.betreffende eene ver andering in de grensscheiding tussehen de gemeenten Alkmaar en Oudorp. Is aan Burg. en Weth. opgedragen, zich bij het Gemeentebestuur van Oudorp te informerenomtrent deszelfs gezindheid tot en de voorwaarden op zoodanige veranderingom daarop den Raad nader te dienen van berigt. 27. Worden door den Voorzitter onderscheidene concept-berigten. zoo als die door Burg. en Weth. cathegoriseh gewijzigd3 op de onderscheidene verzoeken om uitzonderingen op de bestaande politieverordeningen zijn ontvangenvoorgedragenen is des wege besloten: de verschillende ontwerpen, ter lezing voor de leden op de Se cretarie ter neder te leggen, met bepaling dat dezelve ter eerst komende vergaderingvóór alle anderen, als eerste punt van beschrijving in behandeling zullen worden genomenterwijl ten opzigte van het speciale verzoek van J. Reli, //om eene schutting te mogen plaatsen rondom eene mestkuil, liggende achter het huis van Guurtje Hobreewijk C, No. 52(5", is besloten: nhet verzoek te wijzen van de handen 'den adres- sant te verpligten den mestkuil zeiven binnen een door Burg en Weth. te bepalen termijn van daar opteruimen. De vergadering is opgeheven. Correctionele zitting van 3 Maart. 1. G. O.te Purmerendebedelarijveertien dagen gevangenis straf en kosten. 2. G. L.op Wieringenwoordelijke beleediging van bedienende beambten in de waarneming hunner functiën8,— boete en kosten. 3. J. Z.te Akerslooteenvoudige diefstalvrijgesproken. GETROUWD. 6Mrt. Teunis Kaagman, Wedr. van Cornelia Heijmanste Alle rnaar, onlangs te Bergenen Trijntje Smit, Wed. van Klaas Ploeger de Groot, te Sint Pancras. GEBOREN. 1 Mrt. Josephine Petronella Hendrika Johanna Diderilca, D van Didericus Dorbeck en Maria Joanna Feije. Bernardus Johannes AnthoniusZ. van Bernardus Anto- nius Kolkman en Aafje Hagman. Fredrik, Z. van Hend'rious Hofman en Elisabeth Musman Anna Maria EngelinaD. van Johannes Hendericus Loh- meijer en Elisabeth Smabers. Jacob, Z. van Hendrik Lind en Johanna Poll.— Jose- phina, D. van Nieolaas Niesen en Jacoba van Scharenberg. OVERLEDEN. 5 Mrt. Anthonia van HalenEchtg. van Hermanus Lievenda°" 39 Antje OverhorstEchtg. van Jacob Heijland', 72 j. Alkmaar C Mrt. Kleine Hooikaas/ 27,50, dito Middelbare 27,50, dito Commissie 24,50, aangevoerd 219 stapels, wegende 42412 N. Ponden. Tarwe 12,—, Rogge f 7,50, Gerst ƒ6,50, dito Chev. 7,25, Haver ƒ4,50, Paardenboonen f6,50, bruine dito 11,—, groene Erwten 14,50, graauwe dito f 15,—Ka nariezaad 14, 7 Mrt. Aangevoerd 12 Paarden, 6 Koeijen, 175 Schapen, 97 magere Varkens, 34 Biggen. Hoorn 23 Febr. Aangevoerd 1 vette Koe, 52 vette Kalveren 34 a 40 Cts.per N. P. 1 vet Varken25 Cts, per N.P., 2 vet te Schapen a 38,—, Eenden a 80 Cts. Kippen a 1,50.' 5 Maart Kleine Hooikaas 27,- wegende 17705 N.P. aangevoerd 89 stapels

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 3