ALKMAARSCHE COURANT N®. 12. 1857.- Negenenvijftigste Jaargang. Maandag 23 Maart. COflictccI (Bcbccltc. 1iraPlÉB l li 'i Sroife* mm. 2®Hcficïijfï0CÏt (Docrsitjt. BUITENLAND A. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 0 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM*. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze, ingevolge art. 10 der wet van 4 Julij 1850 (Staatsblad No. 37) regelende het kiesregt, ter kennisse der in gezetenen derzelve gemeente Dat de lijsten der kiesgeregtigden voor leden van de Tweede Kamer der Staten 'Generaal en voor de Provinciale Stalenmits gaders voor den Gemeenteraadvoor de dienst des loopenden jaars, benevensingevolge art. 35 der evengemelde wetde lijst der genen die van de lijsten des vorigen jaars zijn geschraptop he den door hen zijn gearresteerd en van heden af in het voorportaal van het Raadhuis aangeplakt en gedurende veertien dagen (Zon en feestdagen uitgezonderd), van des voormiddags 10 tot des na middags 2 ure, voor een ieder ter inzage op de Secretarie der ge meente voorhanden zullen zijn. Alkmaarden 14 Maart 1857, Burqemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen mits deze ter kennisse van de belanghebbenden Dat de Patenten van het 3°. kwartaal des loopenden dienstjaars 18 J?, in gereedheid zijn gebragt, en aan de daarbij betrokken per sonen welke zich daartoe tusschen den 23 Maart en den 4 April eerstkomendedes voormiddags van 10 tot 2 ureter Secretarie zullen aanmelden, op derzelver aanvrage, tegen overgifte van het ontvangen refuen (voor zooveel nooiig) bewijs van betaalde reg- ten, zullen worden afgegeven. Alkmaarden 21 Maart 1857. Burqemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid delen te Alkmaar, opgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 Bebraarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad van Noord-Holland No. 33).Markten van den 14 en 20 Mrt. Hoogste, Prijs. Laagste Prijs. Kaas, N.Holl. kleine hooi, per 50Ned.P. 27,ƒ17» dito middelb26,26, Boter, in kopp. of stukk. per N. P. 1,10 0,95 Aardappelen,per Mud 2,20 1,80 Tarwe,v 11,75 9,50 Roggev 7,62 J- 7, Gerst5,75 4,75 Haver,a u 4,50 2,50 Boonen6,25 5, Kanariezaad1-4,50 11,— Erwten,12,9, Burqemeester en Wdhouders, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. Denemarken. De regering heeft afwijzend geantwoord op de vertoogen van Oostenrijk en Pruissenbetreffende de miskenning der regten van de Duitsche hertogdommen. Eene zending van den gezant bij de Duitsche Bondsvergadering, den heer v. Bulow, tot vergoelijking daarvan, naar Berlijn en Weenen, schijnt niet aan het doel te hebben beantwoord.Den 14 is het definitieve traotaattot opheffing van den Sondtol met 1°. Aprilgeteekend: de vergoeding zal 30 millioen rth. bedragen, zijnde het kapitaal eener jaarlijksche rente a 4 pCt.gelijkstaande met de gemiddelde opbrengst der 5 laatste jaren; de wijze van betaling, enz. zal bij afzonderlijke verdragen met de betrokken staten geregeld worden. Frankrijk. Den 6 heeft het Wetgevend Ligchaamde dotatie voor den hertog van Malakojf met algemeene (226) stemmen goed gekeurd. De iSenaat heeft dat voorbeeld gevolgd.Den 7 kwa men de prins en prinses Danielo van Montenegro te Parijs. Aldaar is ook aangekomen de pastoor Martinet, van Moulinsom den Staatsraad voorteliehten in hoeverre de bisschop misbruik van ge zag heeft gemaakttot welk doel ook de minister van eeredienst een hoofdambtenaar naar Moulins heeft gezonden. Daarenboven is de heer Menjaud, bisschop van Nancy en eerste aalmoesenier des Keizersnaar Rome vertrokkenom de Pausselijke goedkeu ring op de beginselen der regering in deze zaak te bekomen.De tweede conferentie ter zake van Neufchatel is den 7 gehouden de Pruissische gezant, graaf v. Hatzfeldt, is daarin toegelaten en heeft kennis genomen van het verhandelde der eerste zitting, waarin geconstateerd is, dat de Koning van Pruissen van zijne regten afstand heeft gedaanten gevolge der verklaring van Z. M.vervat in de nota uit Berlijnwelke aan de onderhandelingen ten grondslag verstrekttot groote verwondering zijner medeledenheeft de graaf verklaard nadere instruction te moeten vragen.De regtbank te Parijs heeft uitspraak gedaan in de beruclite zaak der Docks Na poleon, waarbij een te kort van 6 a 7 millioen bestaat; de bestuur ders CusinLegendre en Duchesne de Were zijn schuldig verklaard aan opligting en misbruik van vertrouwen en veroordeeld tot 3 ja ren, 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf en 5000, 2000 enlOOO fr. boete en teruggaaf van liet ontvreemdeen de regeringscom missaris Arthur Berryerzoon van den hekenden staatsmandie door den heer Marie zoo roerend verdedigd werddat de zitting wegens de aandoening deri aanwezigen gesehorst moest worden wegens medepligtigheid tot 2 jaren, 5000 fr. en teruggaaf der door hem genoten 130,000 fr. Hij heeft van dit vonnis geappelleerd eü is, tot"aan de nadere uitspraak, onder borgtogt ontslagen.— Vele officieren en onderofficieren hebben hunne dienst aan den Shach van Perzie aangebodenmaar de gezant heeft door de dag bladen bekend gemaaktdat voor het oogenblik daarvan geen ge bruik te maken is.Den 12, des morgens, heeft te Parijs, inde voorstad S. Antoine, een zware brand gewoed, waardoor de Pas sage-Vauoanson bijna geheel is vernield, zijnde daarin een 30tal huizen afgebrand.Ook te Fécamp, aan de kust van Norman- dije, zijn 50 huizen, eenige pakhuizen en lijnbanen verwoest door eenen brand, die in eene stoomhoutzagerij ontstaan was.Den 14 heeft de Staatsraad tot eene belasting besloten op alle binnen- en bnitenl. rentgevende papierenhet zegelregt der eersten vol gens de wet van 5 Junij 50zal van 5 tot 15 centimes per 100 fr. verhoogd wordenwaartoe de effectieve waarde der kapitalen elke 3 jaren naar de gemiddelde koers berekend wordt. Ter beurze is deze tijding met genoegen vernomenwijl deze geringe heffing de omzet niet zal belemmeren.De Keizer heeft met de Keizerin en andere hooggeplaatste personen, in het oude park vanNeuilly, proeven bijgewoond van een stoomwerktuig, door de gebr". Barrat uitgevonden, dat 16 vierkante ellen gronds in ééne minuut om- delft.De bezettingstroepen uit Griekenland, den 27 Pebr. te Athene ingescheept en den 28 vertrokken, zijn reeds te Toulon teruggekeerd; bij hun vertrek heeft de gezant Mercier aldaar aan gekondigd, dat Keizer Napoleon besloten heeft de verblijfkosten voor de Fransehe soldaten te vergoedenwijl de bezetting heeft plaats gehad tot waarborg van aan Griekenland vreemde belangen. De landbouwtentoonstelling is onbepaald uitgesteldzoodat die ook stellig niet in 1858 zal gehouden worden.Te Parijs is thans een regtsgeding aanhangig, over het moederschap van een kind, dat 2 vrouwen gelijkelijk eischen; van de beslissing hangt eene som van 500,000 fr. af. Oostenrijk. De regering heeft zieh bij het kabinet van Turin beklaagd over den toon der Sardinische dagbladen; graaf Cavour heeft daarop geantwoord dat Sardinië zieh veel meer over de Oos- tenrijksche half-officiele bladen te beklagen had.De nieuw be noemde gouv. geul. in Italiëde aartshertog Ferdinand Max moet bij afwisseling te Milaan en te Venetie residerende generaal Guilay staat hem ter zijde als opperbevelhebber van het 2e. armée- corpstot hoofd van zijn afzonderlijk bestuur heeft hij den baron v. Knbecktot nog toe vice-president van het stadhouderschap benoemdde maarschalk Radetsky, die in Italië denkt te blijven heeft den 1 Maart bij dagorder afscheid van zijne troepen geno men zijn jaargeld is op 100,000 11. bepaald. Het hof heeft den 2 Milaan verlaten; voor zijn vertrek heeft de Keizer gelast, dat het thans in de academie van fraaije kunsten aanwezige standbeeld van Napoleon I, door Canova, op een waardig voetstuk in een der nieuwe openbare parken zal worden gesteld.Den 6 hebben H. H. M. M. te Yerona den maarschalk Radetskydoor wien zij aan het spoorwegstation werden opgewachtin zijn hotel een be zoek gegeven; den 7 kwam de Keizer te Treviso en werd te

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1