BIJBLAD voor de ALKMAARSCHE COURANT van Maandag 6 April 1857. GEMEENTERAAD. Te Alkmaar bij HERMS. COSTER ZOON. Zitting van den 1 April 1857, No. 4. Voorzitter M>. P. A. de Lange. Tegenwoordig 14 Leden. De Heer C. Bruinvis uithoofde van ongesteldheid afwezig. De notulen der vorige vergadering wordengelezen en goedgekeurd. Daarna zijn gelezen: Bene missive van Burg. en Weth. en het daarbij ingezonden proces-verbaal van de op den 13 Maart 1.1. gehouden verificatie van de kas des gemeenteontvangers. Voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel van het Raadslid den Heer Costertot daarstel- ling van een roosterwaarnaar de zitting in de stembureaux van de verschillende verkiezingen zich voortaan zullen regelen. Eene missive van Burg. en Weth., voorstellende om niette genstaande het overlijden van den Heer Hellingwerff, de bij raadsbesluit van den 4 Maart 11. daargestelde tijdelijke rege ling van het kantoor der stedelijke middelenvoorttezetten tot aan den 1 Julij 1857. Eene missive als boven, tot voorziening in de perceptie dei- wik- en weegloonen, door eenen gedelegeerde van gemeente wege tot aan denzelfden datum. Eene missive als bovenbevattende eene voordragttot defi nitive vaststelling van hetgeen, na 30 Juuij 1857, aan den gemeenteontvanger, tot tegemoetkoming in de kosten van zijn bureau, zal worden toegekend. Het rapport der commissie van onderzoek op het adres van den Schuttersraad a. om authorisatie tot het doen van af- en overschrijvingen op deszelfs begrooting van 1856 b. tot eene buitengewone toelage, op de subsidie voor dat jaar toegekend. Het rapport van Commissarissen der Stads Bank" van Leening, op het verzoek van den Directeur derzelve Bank van Lee ning voor de verlichting der lokalen van de bank door mid del van Gaz. Al de N". 3 tot en met 8 zijn ter lezing voor de leden ter nadere behandeling op de Secretarie gedeponeerd. Een adres van Jb. Bleijwonende te Alkmaar, om afstand bij recognitie of in erfpacht van een stukje gemeentegrondgele gen aan den opgang der stads vestbij het Heilige Land, om daarop eene woning te bouwen. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth. om te dienen van berigt en raad. 10. Een adres van logement- stal- en koffijhuishouders binnen deze gemeente, om bij den aanslag voor de plaatselijke directe belasting voor 1857, voor hunne tot uitoefening van hun be drijf in gebruik zijnde gebouwen en meubelenniet hooger te mogen worden aangeslagen dan tot een bedrag van 50 pCt. van hetgeen waarvoor zij bij het Rijk zijn belast. Gedeponeerd ter Secretarie. 11. Eene missive van den Heer C. Bruinviswaarbij dezelve op grond zijner voortdurende ongesteldheid, die hem belet in zijne betrekking van lid van den Gemeenteraadnaar wensch werkzaam te zijnzijn ontslag als zoodanig indienten ver zoekt dat men tot de verkiezing van een lid in zijne plaats zal overgaan. Be Baad, zijne deelneming betuigende over de beweegrede nen, die den Heer Bruinvis tot dat besluit hebben gebragt neemt dit berigt voor kennisgeving aan en besluit conform het verzoek. 12. Zijn in behandeling genomen de verschillende adressen, van tijd tot tijd den Raad gepresenteerd, om vergunningen tot handelingenwelke bij de politieverordening van 20 Augustus 1856 (Gemeenteblad n°. 51) zijn verboden, doch welke te verleenen in bijzondere gevallen aan den Raad is overgelaten. De verschillende cathegoriënwaarvan de daartoe betrek kelijke voorstellen door Burg. en Weth. zijn gerangschikt, bepalen zich «i «i* a. tot voortdurend gebruik van gemeëntegrond tot uitstallen van goederenten verkoop bestemd b. tot het bleeken en droogen van waschgoederen c. uitoefening van beroepen of bedrijven op de openbare straten d. tot uitstallingen van tot verkoop bestemde goederen buiten de sloepen e. tot gebruik van Stads water voor berging van hout f. u leggen van schuiten en plaatsen van steigers aan Stads water. Ten aanzien der le cathegorie zijn alle verzoekenbehoudens de bepaling van eene daarvoor later vasttestellen recognitie onder beding van opzegbaarheid, en behoudens zekere bepa lingen van politie, toegestaan. Voor de 2e cathegorie zijn, onder gehoudenheid van te ge hoorzamen aan de speciale orders der politie, daarvoor on derscheidene plaatsen aangewezen. De verzoeken, onder de 3e cathegorie begrepen, zijn, mede onder den la'st eener nader te regelen recognitie, en behou dens het doorgaand toezigt der politie, almede tot wederop- zeggens toe, toegestaan. 13. Daar de tijd belette met deze behandeling verder voorttegaan, is de behandeling der verdere verzoeken tot eene volgende bijeenkomst verdaagden is de vergadering opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 5