ALKMAARSCHE COURAN j||# Negenenvijftigste Jaargang. _f§ Maand a 20 April. ©SUcfcclijfcsicït ©ucrsigt. ©fticiëcl (öcbccltc. f. BUITENLAND. 185? Doze Courant wordt wekelijks uit gegeven eu is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar/3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35Centszegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. De COMMISSARIS des KONINGS in de Provincie Noord- Holland Herinnert bij deze alle autoriteiten en een iederdie daarbij belang mogt hebben, aan de bepalingen der wet van den 8 No vember 1815 (Staatsblad n°. 51) en aan den inhoud van art. 29 der wet van 5 October 1841 (Staatsblad n°. 40), betreffende de verevening van schuldvorderingen ten laste van het Rijkmet aan maning om zoodanige schuldvorderingenzoo spoedig mogelijk immers vóór den 1 Julij aanstaandeintedienenaangezien aan die wetsbepalingen zoo nu als in liet vervolgsliptelijk de hand zal wor den gehouden. De Commissaris des Konings voornoemd, Amsterdam, den 16 April 1857. ROëLL. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt bij deze ter kennisse van de daarbij belanghebbenden, dat de blanco aanvragen tot het erlangen van Jagt- en Vischacten, inge volge de wet van 6 Maart 1852 (Staatsblad No. 47), van heden af ter Secretarie der Gemeente kosteloos verkrijgbaar zijnals mede dat de in het vorige jaar afgegeven Jagt- en Vischacten met 1 Julij aanstaande ophouden vau kracht zijn. Alkmaar, den 11 April 1857. De Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis, dat de Gemeenteraad, bij zijn besluit van den 1 April dezes jaars No. 124, het bleeken en droogen van waschgoed voorloopig toegestaan op de navolgende plaat sen, als: op het Munniken bolwerk bij de Texelsche poort; u Klooster i; n bolwerk achter de Banekerk; op de kweeren aan de Vest bewesten het Klein Nieuwland; op het binnenpad tusschen het Nieuwlander hek en den molen de Wolf; aan de binnenzijde van den wal bij de Schelphaven; aan het bolwerk van de Vest achter het Heilige Land en wijders voor zoo veel de eigenaren zulks willen toestaan: h. op het Molenerf van den molen de Groot en in de Binnenbanen. Alles onder bepalingdat zijdie daarvan wensehen gebruik te makendaarbij de bevelendie van wege de politietot bevor- pering der orde als anderzins mogten worden gegevenzullen heb ben optevolgenbij gebreke waarvan de dadelijke opruiming zal worden bevolen. Alkmaar, den 10 April 1857- Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. a. b. c. d. e. 3- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengennaar aanleiding van het bepaalde bij art. 264 der gemeen tewet ter kennisse van de Ingezetenen Dat het door hen voorloopig vastgestelde Kohier der Plaatselijke Directe Belasting, voor het dienstjaar 1857, gedurende 14 dagen en wel van af heden tot en met Zaturdagden 25 dezer, ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zal liggen. En is hiervan afkondiging bij aanplakking geschied, ter plaatse waar zulks behoort. Alkmaarden 11 April 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. Engeland. Te Portsmouth is bevel ontvangen, om aan de naar China bestemde flotille kanonneerbooten nacht en dag door te werken.Feruck Klian heeft den 7 met het personeel zijner legatie zijne opwachting bij Prins Albert gemaakt en is den 9 we der naar Prankrijk vertrokken.In Ierland hebben te Siligo Tipperary en Mayo ongeregeldheden bij de verkiezingen plaats gehad.Volgens den Morningpost (het orgaan van Palmerston) zal het nieuwe parlement bestaan uit 361 liberalen en 290 conser vatieven.Den 14, 's morgens te 2 ure, is de Koningin bevallen van haar 9e kindzijnde eene dochteralles weldoor kanonscho ten is het nieuws verkondigd.De bevolking van de kolonie Jamaïea spoort de regering aanden aanvoer van slaven op Cuba krachtdadiger te belettenwant dat zij anders de mededinging in de suikerproductie niet kan volhouden.Lord Elgin heeft in last in China te vorderen: openstelling van 9, in plaats van 5 ha vens toelating eener Britsche legatie te Pekingop den voet der Russische, vestiging van militaire stations in plaatsen waar thans Britsche consuls residerenbezetting der versterkte positiën van Canton, Shangae en Hongkong door een te bepalen aantal troe pen en magtiging voor Britsche oorlogschepen om overal op de kust te mogen ankeren. Frankrijk. De Fransclie akademie heeft zich, op het gunstig verslag harer oommissie, bij monde van Ch. Dupinten volle ver- eenigd met het ontwerp van den heer de Lesseps, tot doorgraving der landengte van Suëz.De regering heeft den aanleg gelast van spoorwegen in Algiersen wel van 2 hoofdliniën, met ver scheidene zijliniën naar de zeehavens aan bijzondere maatschap pijen zal de concessie en voor de aardwerken beschikking over de manschappen van het koloniale leger gegeven worden. De veld- togt in Algiers is geopend met 10000 man infanterie8 eskadrons k' vallerie en eene sterke divisie berg-artillcrieeerstens tegens de districten van den stam der Beni-Katten.De indirecte belas tingen hebben in het le kwartaal dezes jaars 16,200,000 fr. meer opgebragt dan in gelijktijdsbestek van 1856.De graaf v. Hatz- feldt en dr. Kern nebben hunne naderenaar men zegt ongunstig luidendeinstructien ontvangen den 14 hebhen de Oostenrijksche, FranscheEngelsclie en Russische gemagtigden weder eene bijeen komst gehoudenom zich over een ontwerp tot schikking te be raden.Steeds worden te Parijs vele personen gevangen geno men o.a. een officier der artillerie.— De Russische vestingbouw kundige genl. Tottleben heeft bezoeken afgelegd bij graaf Walewski en de legerhoofden Pélissier, Canrobert en Bosquetden 9 gaf de Russische gezant en den 16 de minister van oorlog een groot di ner ter zijner eere.Het Fransche brikschip Anais isop de Chinesche kust, te Swatow, werklieden voor de Havannah inne mende door die landverhuizers verbrandnadat zij den kapitein eersten stuurman en supercarga vermoord en de overige bemanning gevangen genomen hadden. Kerkelijke Staat. De regering wil de Po tot Ferrara voor zeeschepen bevaarbaar maken en de naven van Commacchio belang rijk verbeteren. De Paus stelt veel belang in den aanleg van spoorwegen en in de deelneming daarin door prelaten en.geestelijke corpora tien, welke laatsten daartoe de vrijheid bekomen hebben. De staf van het Fransche bezettingsleger heeft eene fraaije kaart in 4 bladen van het Pausselijk gebied vervaardigd en een ex. aan Z. H. aangeboden. To Bologna en Viterbo hebben, ter zake der belastingenoproerige bewegingen plaats gehaddie spoedig zijn bedwongen. Napels. De Koning heeft bevolen, dat in elke provincie van zijn vasteland eene landbouw-school, op het voorbeeld der alge- meene te Caserta, zal gevestigd worden.De Koning van Beijeren is in de hoofdstad aangekomen.Eene poging van de te Nioee vertoevende Keizerin-Wed», van Rusland, om den Napelschen vorst tot heilzame veranderingen te brengen, is, even als, die van anderen, mislukt. Oostenrijk. De stemming in Lombardije wordt laatstelijk weder minder gunstig beschouwd, door de houding van Oosten rijk tegenover Sardinië.- De president van den Senaat van Mon tenegro Georg Petrovich heeft, namens een groot deel zijner natie, aan de minister v. Buol en de gezanten van Frankrijk en Rus land een protest overgegeven, tegen de bedoelingen van vorst Danielo, die, tegen eene uitbreiding van grondgebied, zich aan alle voorwaarden der Porte wil onderwerpen.Do Russische gezant, bn. v. Budberg, heeft den minister v. Buol eene nota me degedeeld, dat zijne regering de Deensche kwestie beschouwt als behoorende tot de bevoegdheid van het Duitsch-Verbond. Frank rijk en Rusland hebben de vertoogen van Pruissen en Oostenrijk te Kopenhagen ondersteund, zijnde de houding van Engeland nog twijfelachtig. De aan Denemarken gestelde termijn is tot den 18

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1