BIJBLAD voor de ALKMAARSCHE COURANT van Maandag* den 27 April 1857. GEMEENTERAAD. Te Alkmaak bij HERM>. COSTER ZOON. Zitting van den 22 April 1857, No. 6. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 11 Leden. Afwezig de Heeren Bruinvisdoor ziekte, en van Leeuwen, uitstedig. 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd zijnde, wordt 2. Door den Voorzitter den afloop der audiëntie bij Z. M.met mededeeling van do door H. D. Z. betuigde tevredenheid over de hem gebragte hulde van het gemeentebestuur en der inge zetenen gerapporteerd. 3. Door den Voorzitter medegedeeld dat het kohier der plaatse lijke directe belastingvoor de dienst van 1857voorloopig door Burg. en Weth. vastgesteld, met het einde dezer week, gedurende den bij de wet bepaalden tijdter inzage voor de ingezetenen zal hebben gelegenen wordtop diens voorstel beslotentot het onderzoek en de definitieve vast stelling daarvan in den loop der volgende week, de bepaling van den dag aan den Voorzitter overlatende, overtegaan. Daarna is 4. Gelezen een adres van het departement Alkmaar der maat schappij Tot Nut van 't Algemeenwaarbij hetzelve verzoekt dat van gemeentewegekosteloosmoge worden voorzien in een locaaltot uitoefening eener garenspinnerij. Ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. "Waarna de Baad is overgegaan tot de behandeling der "na volgende tot dus. verre ter lezing gelegen hebbende stukken, als 5. Het berigt van Burg. en Weth.op een door H. Stikvoort gedaan verzoekom een strook gemeentegrond, gelegen in den Achterdambinnen deze gemeenteen belend aan een hem in eigendom behoorend perceelsectie Bn°. 94, ten einde zijn genoemd perceel daarop uittebouwenen zijn daarop geno men de volgende besluiten: 1°. Dat de Baad den voornoemden grond voor den dienst der gemeente niet meer bestemd verklaarten 2°. Dat, behoudens de goedkeuring van H. H. Gedep. Sta ten, die grond, ter grootte van 12^ vierk. Ned. ellen, aan II. Stikvoort in eigendom zal afstaan, voor den prijs van f 1,per vierk. elbehalve de waarde der zich daar be vindende klinkerbestrating. 6. Voordragt van Burg. enWeth.tot regularisatie eener som van 1051,971. 7. Eene gelijke voordragt tot regeling [eener som van f 49,15 beiden door af- en overschrijving op de begrooting der gemeen te over 1856, die beiden loorden goedgekeurd en toegestaan. 8. Het berigt van Burg. en Weth. op een adres van I. Dirkzen, tot verbetering van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1856. Wordt ingevolge de voordragt besloten. 9. Een gelijk berigt, op de verschillende verzoeken om remissie van den aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1856, ter zake van verandering van woonplaats, van E. W. Wickers, naar Delft vertrokken, voor 4 maand. MC. F. T.vanMaanen, u 's Gravenhage 2 u W.J. Al/rinkWed. Copijn, naar Amsterdam u 2 W'elke allen overeenkomstig de voordragt zijn toegestaan. 10. Een berigt als bovenop het verzoek van wijlen den ontvan ger der gemeentelijke belastingen C. J. Ilellingwerff, om eene toelage op zijne perceptieloonenover den jare 1856. Is besloten het verzoek te wijzen van de hand. 11. Het verzoek van den directeur der Stads Bank van Leening, J. Pasman, om aanleg tot de verlichting door gas, van de lokalen der bank. Waarop is besloten de vergunning lot het maken van dien aanleg, echter zonder bezwaar voor de kas der gemeente of van de bank te verleenen. 12. Het rapport der commissie, op een verzoek van den Schutters raad der dienstdoende Schutterij te Alkmaar. a. om authorisatie tot het doen van af- en overschrijving op dezelve begrooting voor 1856; b. om eene buitengewone toelage af158,00J, voor dat dienst jaar, ten einde, ingevolge het verlangen, van Il.H. Gedep. Statende rekening der Schutterijzonder voor- of nadeelig saldote kunnen sluiten. Wordt voor zooveel het le gedeelte betreft, toegestaan, doch het 2e punt gewezen van de hand. 13. Is tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, in de plaats van wijlen den Heer B. Abbring, benoemd de Heer H. Coster Hsz, 14. Is met intrekking van het tot dus verre bij hem genoten wacht geld, tot waagmeester dezer gemeente benoemd de Heer W. Schuurman. 15. De vergadering is opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 5