g!2ücfeclijfc0cïi ©ucrzigt. BINNENLAND. STabs Uttcuws. GEMEENTERAAD. de Personeele Belasting en het Regt van Patentover do dienst van 1857/58. Gezien art. 30 2 der Wet van 29 Maart 1833, (Staatsblad N°. 4). Maken aan de Ingezetenen dezer Gemeente bekend: Dat de Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Gemeente, aan hunne woningente beginnen met Maandag den 4den Mei aanstaande en vervolgens, zal doen bezorgen een Beschrijvings- billethetwelk inhoudt eene korte schets van de grondslagen der voornoemde Belasting, zijnde: 1°. De Huurwaarde. 4°. Het Mobilair. 2°. Deuren en Vensters. 5°. De Dienst- en Werkboden. 3°. Haardsteden. 6°. Paarden. bij welk billet, waarin de verpligting jegens 's Rijks Schatkist, met betrekking tot de belastingzal worden opgegevenaan ieder ingezeten do noodige vragen dienaangaandeter beantwoording zullen zijn voorgesteldten einde het met de meeste naauwkeurig- heid in te vullen. Dat binnen acht dagen na de uitreiking van voormelde billetten, dezelve ingevuld van de woningen der Ingezetenen, door of van wege den Ontvangerzullen worden afgehaald. Dat zijwelke bij het bezorgen der billetten of ook bij het te rughalen van dezelven mogten zijn overgeslagen, zich in geen geval kunnen beroepen op zoodanig verzuimmaar integendeel ge houden zijn, om de vereischte en behoorlijk ingevulde verklaring vóór of uiterlijk op den lSd™ Mei eerstkomende intcdienen ten kantore des Ontvangersalwaar de billetten ter invulling steeds verkrijgbaar zullen zijn. Dat een ieder gehouden is, de te doene aangifte met zijne handteckening te bekrachtigenof ingeval iemand betuigt niet te kunnen schrijven, deze invulling in zijnen naam door den Ontvan ger of diens gemagtigde te doen bewerkstelligen, met vermelding lier redenen waarom: hetwelk zal moeten geschieden in tegen woordigheid van een derden persoon, welke de aangifte, na voor afgaande voorlezing met den Ontvanger of deszelfs gemagtigde zal tcekenen. Burgemeester en Wethoudersverwittigen voortsnaar aanlei ding van het laatste gedeelte van 2 van art. 30 der voorz. wet do belanghebbendendat als tegenschattcrs ingevolge 2 van art. 30 zijn benoemd: Cornelis Croll, Cornelis Koeman, J. J. Hulskamp en J. Dekker, en dat do bevolking dezer Gemeente, voor zooveel dezelve tot maatstaf van de belasting van sommige grondslagen dienen moot bedraagt een getal van 10999 zielen. Burgemeester en Wethouders vermanen de Ingezetenenom met de meeste naauwkeurigheid en binnen den bepaalden termijn de invulling hunner beschrijvings-billetten te bewerkstellingen, ten einde de orde en den gercgelclen afloop der beschrijving te be vorderen, en zich tevens te beveiligen tegen het nadeel, hetwelk een gevolg zoude zijn van de toepassing der boeten en poenalitei- ten welke tegen valschheid en onnaauwkeurigheid der invulling zijn vastgesteld. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voorwende, zal deze aangeplakt en in de Stads-Courant geplaatst wordenterwijl afschrift zal worden medegedeeld aan den Ontvanger der Directe Belastingentot deszelfs informatie. Alkmaar, den 1' Mei 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. AANKONDIGING. De KAMER van KOOPHANDEL enEABRIEKEN te Alkmaar brengt ter kennis der belanghebbendendat van Maandag den 4 tot en met Donderdag, den 7 dezer, des voormiddags van 10 tot 12 ure aan haar gewoon locaalbinnen het gemeentehuisaldaar, ter lezing zuilen voorliggen de navolgende berigten Roessingh Mummij's Jalires bericht. Bremen uit". 1856. Tabacks Jalires bericht von Roessingh Mummij. Bremen 31 Dec. 1856. Algemeene staat van de In- en Uitklaringen in de haven van Cadix, over 1S56. Alkmaar den 2 Mei 1857. De Kamer voornoemd, F. M. van de VELDE, Voorzitter. O. BOONACKER, Secretaris. Turkije. De Donau-vorstendommen zijn den 31 Maart geheel ontruimd door de Turken, die nu te Silistria en te Rudschuck in bezetting zijn gelegd. De bevelhebber der laatste stad, een oud- Turk, is afgezet en door een meer beschaafd persoon vervangen. Den 4 April heeft eene deputatie van groote grondbezitters en bo jaren zich te Bucharest tot de Europesche commissie voor de reorganisatie gewend, en bij adres aan den heer Lytton Buiteer de hoop uitgedrukt, dat Engeland zal medewerken om de bevolking in de gelegenheid te stellen, vrijelijk hare wenschen te kunnen verklaren. De Oostenrijksche commissaris heeft geweigerd een af schrift van het hem voorgelezen adres aantenemen.De staatsse- cretarie in Moldavië heeft de ontbinding der kiezersvereenigingen gelast, omdat zij werken zonder zich aan het hoog gezag te storen en de volkswensehen naar éénen kant zoeken te leiden. De bla den, die de regering voorstaan, worden geheel vrijgelaten, maar aan de voorstanders der vereeniging wordt het stilzwijgen opgelegd. De openbare ambtenaren zijn gelast om de candidaten der opposi tie te bestrijden en de hoofden der arrondissementenom do kies- vereenigingen dier partijdes noodsmet de wapenen uiteente- drijven. Twee gezeten burgers van Jassy, die de candidaten der oppositie voorstondenzijn gevangen genomen, door den minister van binnenl. zaken Costin Catargio beleedigd en na 3 dagen we derom losgelaten. De candidaten der vereenigingspartij zijn meest al verbannenen van 1848 die na de laatste amnestie zijn terugge keerd.— In het officiële Turksche dagblad worden dagelijks ver- toogen opgenomen tegen de vereemging der Vorstendommen, welkê echter door den Kaïmakan van Wallachije, Prins Ohikabevor derd wordt.Aan den handelsstand in Bnlgarije is concessie verleend voor eenen spoorweg van Rudschuck naar Varna. Inge- noemd gewest worden blaauwboekjes verspreid, om de bevolking' tegen de Turken optezetten.Ismail bassa, Ferhud bassa en Mehemed bey zijn door den Sultanter zake der Kangaroomet verbanning gestraft.Het eskader van den vlootvoogd Lyons is> te Smyrna door de Turksche overheden met veel plegtigheid ont vangen. De bevelhebber der daar aanwezige Eransche scheeps- magtvice-adml. Bouet Willaumezgaf een (diner aan boord der Pomone hetgeen denzelfdcn dag met een feest door Lyons beant woord werd.Te Alexandrie in Egypte zijn 3000 Turken ont scheept waarom is onbekend.- De Turksche- gouverneur in Bul garije heeftter wille der Christenenbevolendat de tot nu toe op Zondag gehouden markten voortaan des Woensdags zullen plaats hebben. Te Rotterdam is uit Engeland ontvangen een voor 50 gekochte toestelom menschen uit brandende gebouwen te reddentevens, als eene lange ijzeren ladder voor de spuitgasten kunnende dienen. De kinakuituur slaagt op Java goed. zoodat men maandelijks door gaans 1000 planten aanwint. De regeringzal op Javageenetabakscon tracten meer uitgeven, omdat de bevolking genegen genoeg isdie uit eigen beweging voor de Europesche markt aanteplanten.— De derde, in plaats van mr. Tromp, te Leeuwarden gekozen wethouder, heeft mede voor die betrekking bedankt.De concessie voor den Zeeuwsch Lim- burgschen spoorweg is ingetrokken.Bij besluit van 13 Eebr. heeft de Koning, met wijziging van het besluit van 7 Aprill855,bepaald, datde opleiding van adelborsten voor de marine te Breda zoude ophou den en bij besluit van 25 April het door den minister van mari ne aangeboden reglement voor het Kon. Instituut voor de marine te Willemsoord bekrachtigd.Op laatstgenoemden dag arriveerde te 's Gravenhage de groothertogin van Saksen -Weimar - Eisenach (prinses Sophie der Nederlanden) en nam haren intrek bij do Ko ningin-Weduwe.Dien dag besloot de raad van Purmerende tot de gasverlichting dier stad.Bij dien van Haarlem kwam den 29 een adres van de Kamer van Koophandel invoorstellende de intrekking van het verbod van het afvloeijen van het water der fabrieken in de stadsgrachtenonderzoek door eene oommissie van deskundigen buiten den raad naar het nadeelige daarvan en zoo ja, overleg met, de fabriekanten tot daarstelling eener betere afloozing. Den 30 werd in de groote zaal der sociëteit Harmonie te Rotter dam een groot concert gegeven, ter gelegenheid der 50jarige dignst bij de schutterij van den heer W. Hutschenruylersedert 35 jaren kapelmeester. Namens Z. M. werd hem overhandigd de orde van de Eikenkroonnamens officieren eene gouden gedenkpenning en door oud-muziekanten eene gouden potloodpen.— De minister van koloniën heeft bekend gemaaktdat binnen den gestelden tijd bij hem geene aanbiedingen zijn ingekomen voor eene maaudelijksche stoomvaart naar Java; inmiddels hadden reeds eenige Amsterdam mers en Rotterdammers aan Z. Exe. gemelddat zij in dat geval bereid waren nadere onderhandelingen aanteknoopen.Te Har- lingen is de opbouw der gasfabriek gegund aan gebrs. Posthumus aldaar.De maatschappij tot bevordering van de afschaffing der slavernij heeft in 1856 met 7300,in Suriname 39 slaven tot vrijdom geholpen.Hoofdingelanden van den Beemster hebben besloten de tienden voor rekening van het waterschap aftekoopen;, daarvoor is ƒ14,700,noodig, door de tiendpligtigen te voldoen in eens tegen f 75,voor bouwland, 7,50 voor tuingrond en 1,12" voor grasland, of in 9 jaren tegen/10,ƒ1,en ƒ0,15 per bunder.Bij de 2® Kamer zijn ter goedkeuring aangeboden de met Denemarken den 14 Maart en 17 April gesloten tractaten tot afkoop van den Sondtol en regeling der betaling; Nederland moet in de 35 millioen r. d. bijdragen 1,408,000 r. d. of ongeveer f 1,900,000,(bij gemiddelde wisselkoers op Londenƒ1.838,300.), hetgeen de regering voorstelt in eens te voldoen, voor ƒ175,000, te vinden op het overschot van 1855 en het overige door verhoo ging van hoofdst. IX A der begrooting voor 1857 de Nederland- sche schepen betaalden in 185152 en 53 gemiddeld 178,800 r.d. 's jaars aan dien tol. Den 26 Apr. is de beraadslaging begonnen over de conclusie van het rapport der commissie van onderzoek van het Indische drukpersreglement en op de volgende dagen voorge zet de heer Hoynck stelde voor //dat de Kamer zal verklaren van oordeel te zijndat het reglement in strijd is met den geest en de bedoeling van art. 110 van het regeringsreglement en dat althans wat al. 2 van dit art. betreft, behoefte bestaat aan eene regeling bij de wet;" de heer Groen wenschte uit de voorgestelde conclusie wegtelatendat het reglement herziening vereischtwijl hij zulks gevaarlijk achtte voor ons gezag in Indie. De minister van kolo niën heeft herhaaldelijk het reglement zoeken te verdedigen. Den 28 kwam eene voordragt inbetreffende de nationale militie. Bij beschikking van den heer Minister van Justitie van 25 April 1857 n°. 147 4e afd. is tot adjunct directeur hulponderwijzer bij het huis van verbetering en opvoeding aangesteld de heer T.J.Schra- der, onderwijzer te Culenborg. Zitting van den 30 April 1857, No. 7. Voorzitter M>. P. A. de Lange. Tegenwoordig 13 Leden. Afwezig wegens ongesteldheid de Heeren de Sonnaville en Bruinvis. 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd zijndeworden gelezen zes verschillende missives van Burg. en Weth.bevattende 2. Een voorstel tot verevening eener som van 22,64, op de be grooting van 1856 door afschrijving van den post van onvoor ziene uitgaven op dien van onderhoud der begraafplaatsen en personeele belasting.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 2