BIJBLAD voor cle ALKMAARSCHE COURANT van Maandag 18 Mei 1857, GEMEENTERAAD. Te Alkmaar bij HERMS. COSTER ZOON. Zitting van den 13 Mei 1857No. 8. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 12 Leden. Afwezig de Heeren Koorn, ongesteld, en v. d. Drift, uitstedig. De vergadering wordt geopend en 1. De notulen der vorige bijeenkomst gelezen en goedgekeurd 2. Wordt door den Voorzitter officieele mededeeling gedaan van het overlijden van het lid den lieer C. Bruinvisdat met deelneming wordt aangehoord en voor kennisgeving aangenomen. Daarna zijn gelezen 3. De authorisatie van H. H. Gedep. Staten van N. Holland tot afstand van grond aan H.Slikvoort. 4. Gelijke authorisatie tot verevening van ƒ49.15 op de posten voor de gasverlichting en voor het onderscheidingsteeken van den Commissaris van Politie, uit dien van onvoorziene uitgaven, (hegrooting 1856). Beiden voor kennisgeving aangenomen. 5. Reclame van J. Buissink. 6. Idem van M.Snijder, Wed. L.Boerhave beiden aan H. H. Gedeput. Staten en tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting voor 1857. Besloten, om daarover in besloten vergadering de beraadslagen. 7. Voorstel van Burg. en Weth.omingevolge de instructie voor waagmeestereneen derzelven te benoemen tot president. Ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 8. Voorstel van dezelven, tot uitbetaling aan M. D. du Moschte Hoornvan eene som van 94,24wegens schadeloosstelling voor te min ontvangen gewigt van eene door hem gekochte torenklok. In dadelijke behandeling genomen en ingevolge devoordragt toegestaan. 9. Verzoek van C. Stoel, om vergunning tot het lossen van turf, op eene daartoe door hem aangewezen plaats benevens het daartoe betrekkelijke berigt van den Heer Controleur der Ste delijke middelen. Ter lezing voor de leden nedergelegd op de Secretarie der 10. Verzoek van W. F. Stoel, om de uitbetaling der volle aanne mingssom voor onderhoud en vernieuwing van straten en plei nen over 1856. In deliberatie gehouden tot de behandeling van het daartoe betrekkelijke voorstel van Burg. en Weth. 11. Adres van M. v. d. Foil. 12. Idem van M. N. de Vries, beiden verzoekende om vergunningen tot het houden van uit stallingen van koopwaren buiten de stoep hunner woningen. Op de Secretarie gedeponeerd ter lezing voor de leden. 13. Verzoek van den gemeenteontvanger F. G. IV. Druijvesteijn om, op grond van vergevorderden leeftijd en 50jarige dienst bij de gemeentemet 1 Julij eerstkomendeen onder genot van pensioenuit zijne betrekking te worden ontslagen. Voor zooveel het le punt betreft, eervol, met erkenning van en dankbetuiging voor vele en gewigtige diensten der gemeente bewezen, verleend, en het verzoek om pensioen, in deliberatie gehouden. 14. Doorden Voorzitter wordt aan de orde der deliberatiën gesteld: Het voorstel van Burg. en Weth.betreffende de tegemoet koming aan den gemeenteontvanger, door de aanstelling voor gemeentelijke rekening van gedelegeerdenten kantore en tot adsistentie van den ontvanger,tot de ontvangsten aan de waag en voor de ontvangst van liet. zakkengeld op de graanmarkt. Bij verschillende hoofdelijke stemmingenin deszelfs bijzon dere deelen afgestemd en gewezen van de hand. 15. Is nog gelezen een adres van M. luijmeshoudende, onder aanbod van voor de gemeentelijke finantiën gunstige voorwaar den het verzoek om tot gemeenteontvanger te worden benoemd. Waarop tot de nederlegging ter Secretarie ter lezing voor de leden is besloten. Daarop zijn in opvolgende orde, in overweging genomen: 16. Het voorstel van Burg. en Weth.tot regularisatie van/22,64, op de posten begraafplaats en personeele belasting overschreden, uit de onvoorziene uitgaven op de begrooting van 1856. Met eenparige stemmen conform de voordragl besloten. 17. Het voorstel van dezelfden, betreffende de belooningen van den marktmeester der kleine markten en van den marktmees ter en de weegster op de wekelijksche kleine kaas- en botermarkt, voor de laatste maanden desjaars 1856, en wel voorde eerste tot f 75,en de beide laatsten ieder tot 16,66J. Met eenparige stemmen overeenkomstig de voordragt besloten. 18. Voorstel van dezelfden, tot wijziging van de art. 1. 2 en 7 van het reglement voor de badinrigting in het gasthuis, re gelende de tijdsbepaling van het gebruik der baden, de aan vragen daartoe en den duur der abonnementen. Met eenparige stemmen goedgekeurd en vastgesteld. 19. Het voorstel van evengenoemdentot betaling der aannemings penningen wegens onderhoud en vernieuwing van straten en pleinen, gedurende 1856, aan W. F. Stoel, onder eenige korting voor het onderhoud dier werken. Is beslotende bedongen aannemingssom in zijn geheel te doen uitbetalenbehoudens de verpligting van den aannemer tot het onderhoud der werken tot aan den 31 Julij 1857. 20. Zijn benoemd tot leden der commissiën van onderzoek der re- kéningen en van de begrootingen der verschillende aan de gemeente rekenpligtige administration a. Voor de stads Bank van Leening u h Apotheek u Burgerlijke Begraafplaats, u het Burgerweeshuis, de Heeren P. A. van der DriftJ. van der Sluijs Veer en Dr. L. J. b. Voor het Burgerlijk Armbestuur, u de Hervormde Diaconie, i/ het R. C. Armbestuur, de Heeren J. C. Vonk, Dr. L. de Sonnaville en J. G. A. Verhoeff. c. Voor de stads Armenschool, dienstdoende Schutterij u het Gasthuis, Israëlitisch Armbestuur, de Heeren II. Coster Hz., J. Teengs Telting en T. Koorn. Zijn benoemd tot leden der commissiën, bij de art. 11 en 15 der wet op de Schutterij voorgeschreven, de Heeren H. Coster Hz. en J. T. Koorn. 21. Is de openbare vergadering opgeheven en in eene met geslo ten deuren overgegaan. 20.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 5