ALKMAARSCHE COURANT flo Negenenvijftigste Jaargang. Maandag 8 Junij. 4j^ia Xi (Officieel CScbccllc. glglcfcdijksdt (Öpcrzigt. BUITENLAND Engeland. Het reusachtige, te Gravesend gekomen Ameri- kaansche stoomschip Niagara van 5200 ton eu 2000 paardenkracht, is te klein bevonden om de helft van den tusschen Ierland en Newfoundland te leggen onderzeeschen telegraaf intenemenwaar om het schroeflinieschip S. Jean d'Acre met spoed te Devonport wordt uitgerustom met de Agamemnon de lijn nedertelaten. Den 29 Mei heeft het Lagerhuis alle posten der begrooting voor het leger aangenomen.— De Britsche troepen ontruimen Perzie reedsden 2 Mei zijn de ratificatiën van het vredestraetaat te Bagdad uitgewisseld.- De Russische grootvorst Konstantijn is den 30met het stoomjagt Osbornevan Cherbourg op het eiland Wight gekomen en opgewacht door Prins Albert en den Prins van Wallis, gelijk aan den ingang van het kasteel door de Ko ningin; den 31 deed hijmet liet stoomjagt Victoria and Albert, in gezelschap van H. M.prins Albert en den hertog van Cam bridgeeen zeetogtje naar Spithead en vertrok den 1 weder naar Calaisom daar te vernachten en door Belgie de reis naar Ne derland voorttezetten. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—franco per post ƒ3,50, enkele Nos. G Cents. Brieven franco aan de Uitgevers 11ERM'. COSTER ZOON. De Aüvertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. AANBESTEDING bij enkele inschrijving op Donderdag den 18 Junij 1857, des namiddags ten 2* ure, aan het locaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlemvan Het leveren van brik en zetsteenalsmede het doen van eenige werkzaamheden tot onderhoud en verbetering van de Heldersche zeewering, in twee perceelen. Het bestek istegen betaling van 10 Cts. per exemplaarte verkrijgen bij den opzigter C. van der Sten, aan den Helder alsmede aan het lokaal van het Provinciaal bestuur te Haarlem eu aan het bureau van buitenlandsche paspoortenop den Dam te Amsterdam. Op aanvraag kan aanwijzing in loco worden verkregenVrijdag en Zaturdag vóór de besteding. Nadere informatiën zijn te bekomen bij den Ingenieur J.btroot- man, te Nieuwe Diep, en bij den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat, JCr. van Gendtte Haarlem. POLITIE. In een weiland, gelegen in den Huiswaarderpolder, is omstreeks half April dezes jaars gevonden een schaap, z. g. overhouder. De eigenaar van hetzelve gelieve zich te vervoegen aan het Commis sariaat van politie alhier. De Commissaris van politie, van BREMEN. Prankrijk. De grootvorst Konstantijn heeft te Bordeaux de schepen bezigtigddie voor Russische rekening worden gebouwd, en het te water laten van een Pransch linieschip bijgewoond. Den 20 vertrok hij aan boord van la reine Uortense naar Rochefort. Den 22 Mei is prins Napoleon van zijne reis naar Berlijn en Dres den te Parijs teruggekeerd.De heeren Legendre en Berryer hebben zich op nieuw tegen hunne vonnissen in cassatie voorzien; de overige veroordeelden hebben zich aan de uitspraak onderwor pen.3 divisiën van het leger in Algiers, elk van 8000 man, met eene sterke reserve ruiterij, zijn tegen de Kabijlen opgetrokken en hebbenmet verlies van 61 dooden en 411 gekwetsenna 2 ge vechten op 21 en 29 Meide stam der Beni-Ratten tot onvoor waardelijke onderwerping gebragt; die der Arts-Doucla derBeni- PraoucenBeni-Khelili en Beni-Bouchaïb hebben zich daarop mede onderworpen.De Staten van het Tolverbond onderhan delen te Parijs met Feruck-Khantot het sluiten van een han delsverdrag met Perzie; de Zwitsersche zaakgelastigde heeft daar toe mede last ontvangen.De te Lyon bevelvoerende maarschalk Castellane is op bevel des Keizers, naar Genève gereisd, om de Keizerin-Wed. van Rusland te begroeten.De Moniteur bevatte den 23 op nieuw eene correspondentie uit Jassy, houdende klatr- ten over de kuiperijen der regering van Moldavië.Den 25 hield de conferentie voor Neufchatel eene korte zitting en den 26 werd het verdrag onderteekend.Het Wetgevend Ligchaam heeft den 23 de begrooting eenparig goedgekeurdden 25 de sommen toe- ;estaan om 100000 bunders woeste gronden in Gascogne vrucht- laar te makenen den 28 de wetsvoordragt betreffende het privi legie der bank, bijna eenstemmig aangenomen en is de zitting daarop gesloten. Den 31 bevatte de Moniteur 3 Keizerlijke be sluitentot ontbinding van het Wetg. Ligchaam, dat, volgens art. 26 der constitutie, het laatste jaar van zijn mandaat bereikt heeft,tot vermeerdering van het getal leden tot 267 en eene meer gelijkmatige verdeeling over de inwoners (1 op de 35000 zielen)en tot oproeping der kieseollegiëntegen 21 en 22 Junij. Den 21 zijn de Keizer eu Keizerin met den Koning van Beijeren, van Pontamebleau in de hoofdstad gekomenaan het station werden zij opgewacht door prins Napoleonde maarschalken Vail- lant en Magnan, den genl. S. Jean d'Angelyde prefecten van de Seine en van Parijs en eene eerewacht van 2 bataljons infanterie. Zij begaven zich in een open rijtuig naar de Tuileriëuwaar 's avonds eene luisterrijke receptie plaats had. Den 25 ontving de Koning in zijne vertrekken op dat paleis eene bezending uit de stedelijke regering, het corps diplomatique en andere hooge per sonen waarna hij prins Napoleon en prinses Mathilde bezocht en de stad doorreedhet middagmaal bij den Keizer gebruikte en 's avonds de voorstelling in de opera bijwoonde. De stad gaf hem vervolgens een prachtig bal op het stadshuis, dat 100,000 fr. kostte (dat aan Koningin Victoria bedroeg de helft). Den 31 woonde hij de mis in de kapel der Tuileriën bijbezocht daarna het paleis te "Versailles en dineerde bij den Keizer op S. Cloud den 1 Junij bezag hij het Luxemburg en bragt Koningin Maria Cnristina een bezoek op Malmaison. Den 2 inspecteerden de Kei zer en Koning op de vlakte van Longchamps 8 regimenten cavallerie en 6 batterijen rijdende artillerie, waarbij ook de Keizerin tegenwoor dig was en 's avonds gaf de minister Walewski den vreemden vorst een luisterrijk diner.Het blad l'Univers is het eigendom ge worden van den heer Tacomet, sedert 15 jaren directeur-admi nistrateur; L. Veuillot blijft met de hoofdredactie belast. Oostenbuk. Ten gevolge der laatste amnestiën hebben 125 personen hunne vrijheid herkregenop bevel des Keizers worden de door de krijgsradenwegens staatkundige misdrijvenverbeurd verklaarde goederen aan de eigenaars of hunne erven teruggegeven dit is mede geschied aan de 2 zonen van wijlen Bodewijk Battyani, pres. minister van Hongarije. Aan alle vlugtelingen zal op hunne eerste aanvrage verlof gegeven worden om straffeloos terug te kee- ren.Aan den Keizer is te Pesth een verzoekschrift overhan digd door alle Hongaarsche grooten en hooge geestelijken (slechts niet door de beide Vorsten Battyani, Vorst Paul Esterhazy en nog 3 anderen) onderteekendvragende het herstel der oude grenzen, door toevoeging van het Waiwoodschap en het Temeser-bannaat, eene afzonderlijke vertegenwoordiging tot over weging van zuiver Hongaarsche belangengebruik der volkstaal op°de scholen en bij regtszaken en een meer gelijkmatigen omslag der belastingen. Z. M. heeft beloofd het na zijne tehuiskomst in ernstige overweging te zullen nemen. De graaf Nadasdeen Hon gaar, is tot minister van justitie benoemd.De maarschalk Ba- detsky heeft bij een val in zijn vertrek het linker-dijbeen gebro ken.Het nieuwe Deensche kabinet heeft den 13 Mei daags na zijne optredingaan Oostenrijk en Pruissen geantwoorddat het zich verbindt om de landdagen van Holstein en Lauënburg in Augus tus opteroepenter herziening der bijzondere in 1854 geoctroi- jeerde constitutiënonder voorbehoud dat geene wijzigingen strij dig mogen zijn met de algemeene constitutie des rijks.Den 26 zijn I1.H. M. M. te Grootwaardein gekomen en door vele duizen den ruiters ingehaald; terstond begaf Z. M. zich naar de domkerk, verleende audiëntie en woonde een groot gastmaal bij's avonds was de stad luisterrijk verlicht. Ook te Jaszbrenij werden zij door 2000 gelijkelijk uitgeruste ruiters ontvangen en zoo daarals den 24 te Szegedin, met herhaald vreugdegejuich begroet. De toet werd eensklaps gestaakt door het overlijden, op den 29, van de aartshertogin Sophiageboren in 1855 die door hare ouders te Pesth ongesteldmaar schijnbaar herstellendewas achtergelaten. Den 31 kwamen H.Il. M.M. in de hoofdstad terug. Het lijkje is iu den avond van den 2 Junij uit Ofen aangebragt en stil in het familiegrafin de Kapucijnen-kerkbijgezet. Tubkije. Rusland en Erankrijk hebben bij de Porte nadrukke lijke protesten ingediendtegen de aan de mogendheden^ gerigte notawaarbij zij zich bereid verklaarteene afdeeling 1 urksche troepen naar de Norstendommen te zendenom de orde en rust te bewaren. Oostenrijk en Engeland noemen, in hunne antwoor den zoodanige maatregel ontijdig. Yele Moldaven hebben een gezamelijk adres aan de Europesche commissarissen in de Vorsten-

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1