BIN NE XL AND. ja&tabs ÜitciiWS. GEMEENTERAAD. A R RON Dl SS EMENTS R EG TB A N K BURGERLIJKE STAND. ARMENREWAARSCHOOL. domme,n geriktover de belemmeringen in de uiting der volks- wenscheu klagende en den 22 Mei is aan den Franschen commis saris de Talleyrand te Jassy een tweede persoonlijk adres overhan digd deze heeft zijn secretaris naar Konstantinopel gezonden om het bewind nopens het gedrag van den Ka'imakan te onderrigten en daartegen middelen te vragenzelfs hebben FrankrijkPruis- seuSardinië en Rusland ter dezer zake een gemeenschappelijk vertoog aau de Porte overgegeven en heeft de Fransche gezaut op het ontslag van den Kaïmakan aangedrongenmet dat gevolgdat al de leden van het Turksche kabinet eenparig de handelwijze van Vogorides hebben afgekeurd. De OostenrijkscheN regering heeft aan sommige personen inde Vorstendommen ridderorden vereerd en de Russische Keizer heeft er een aan den Metropolitaan geschonken.— Met de geldmarkt te Konstantinopel is het treurig gesteldde zucht voor baukeu en spoorwegen is verdwenen de Sultan gaat voort met bouwenhoewel zijne huisselijke schuld vele honderde millioenen beloopthet voor 18 jaren gebouwde paleis vau 15e- sehiktasehdoor deskundigen op 30 millioen piasters geschatis voor 10 millioen aan een Armeniër, ter slooping, verkocht. I)e gezamelijke reeders der haringbuizenhet collegie voor de groote visscherij in N. en Z. Holland en het gemeentebestuur van Vlaardingen hebben zich bij adressen tot de l0 Kamer gewend wegens de door de 2e bereids aangenomen wet op de visscherij, vooral tegen do opheffing van het regt van f 1.30 per ton.De Indische regeriug heeft bevolen, dat alle 3 maanden eene aanwij zing van ter openbaarmaking geschikte stukken uit het Indisch archief zal worden gedaanom die te verdeelen tussehen het ge nootschap van kunsten en wetenschappen te Batavia en het Kou. Indisch instituut te Delft.De ingezetenen in laatstgenoemde stad hebben den 28ten besluite der onlangs gehoudene feesten eene soiree aan de leeraren en studenten der academie gegeven, in den versierden stads doelenbestaande iu ooucertbalillumi natie en vuurwerk.Bij Kon. besluit vau den 21 is de opzigter van het kustlicht te Egmoud aan Zee, 1'. Wieri/cxop verzoek, eervol ontslagen eu daartoe tijdelijk henoemd M. v. Vreeland, ge- pens. I0 luit. ter zeedie tevens tijdelijk is belast met het toezigt over het loodswezen.Te Leeuwarden heeft zich mede eene commissie gevormdom de zaak der spoorwegen in Friesland te oudersteunen.57 crediteuren vau de maatschappij van welda digheid hebben een adres aan den Koning gerigtmaatregelen verzoekende tot voldoening hunner vorderingen.Den 2 Junij is de wegwerker Brusklopaau den Omvalbij Amsterdam door het te laat openen der hekken op den Rhijnspoorwegdoor de locomotief medegesleept en verpletterd.'s Avonds verbrandde te Beverwijk het huis van den kruidenier II. v. d. Laan en werd van den niet verzekerden inboedel weinig gered.Den 3 over leed te 's Hagena eene langdurige ziektemr. A. Deketh, adv. geul. bij deu Hoogen Raad, geboren in 1796, en werd aanbesteed: tc Zaandamhet bouwen van een nieuw loge- en sociëteitsgebouw aan W. C. de Waal, ie Amsterdam, voor 26,860,—, en te 's Hage het spannen der telegraafdraad langs do palen tussehen Amsterdam en Arnhem en van Zutphen, over door en Üldeuzaal, naar de Hanoversche grenzenin 5 percelen voor 10,629. De Grootvorst Konstantijn arriveerde dien dag te 1 ure te 's Gra- venhage, zijnde te Antwerpen ontvangen door den Russischen ge zant bij ons hof, graaf v.Sievers, en aan den Moerdijk door den Prins van Oranje, en met den rijkstoomboot Cycloop naar Rotter dam en met een extra trein verder gereisd; aan het versierde sta tion werd Z. II. opgewacht, door Burg. en Weth. eu trok hij door de met vlaggen prijkende straten naar het paleis, waar eene eere- wacht van grenadiers en jagers was geplaatst en de Koning (den 1 van het Loo gekomen) hem aan den ingang ontving. Na ge dejeuneerd te hebben bezocht hij met den Koning en den Kroon- prms de leden der vorstelijke familie op hunne buitenverblijven en woonde een groot diner ten hove bijdoch niet de buitengewone voorstelling in den Franschen schouwburg. Den volgenden mor gen vergezelde Prins Fredenk hem tot Utrecht en reisde hij ver der naar Iianover. De Koning, die den 5 weder naar het Loo is teruggekeerd, heeft hem het Grootkruis der Willemsorde ter hand gesteld.- Den 4 is op de begraafplaats te Utrecht het door A. M. Tetar van Elven ontworpen gedenkteeken voor den hoogleeraar A. des Amorie van der Hoeven onthuld en opgedragen aan de zorg van den kerkeraad der Remonstr. gemeented'. P. Scheltema hield de redevoering.De heer J. F. Hoekstra te Har- lmgen ijverig lid van het afschaffing genootschap heeft daaraan eene som van 50,000, vermaakt.I>e heer Martens van Se- vekhoven heeft wegens voortdurende ongesteldheid zijn ontslag ge nomen als lid der le. Kamer.Keizer Napoleon heeft den gouv. genl. van N. Indie, Cli. C. Pahud, tot grootofficier van het legi oen van eer benoemd. Het huis tot opvoeding en verbetering van jongens is den 4 be trokken door ruim 40 knapendaartoe per beurtschip van Rotter dam herwaarts gekomen. Zitting van den 3 Junij 1857No. 10. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 10 Leden. Afwezig uithoofde van wettige beletselen de Iieeren Teengs Telling, van der Drift, van der Skiijs Veer en Verhoe ff. De vergadering geopend zijndeworden 1. De notulen der vorige vergadering goedgekeurd en gearres teerd daarna zijn gelezen 2. Een verzoek van 6. van Beek, om koopwaren te mogen uit stallen op den walvóór zijne woningin den Kooltuin. 3. Een dito van B. Preiger, om benoemd te worden tot makelaar in roerende en onroerende goedereneffecten en wat verder daartoe behoort. Beiden Ier lezing voor de leden op de secretarie nedergelcgd Daarna zijn achtereenvolgens in behandeling genomen: 4. Het voorstel van Burg. en Wetli.betreffende Je wegruiming der vuilniskuilen. IVaarop het nemen van een besluit tot eene volgende vergadering wordt verdaagd. 5. Het voorstel van dezelfden, tot bepaling van vaste plaatsen, waar de ingezetenen kwantiteiten van minder dan 3 kubiek el len puin of grondspeeie zullen kunnen nederleggen. Aangenomenomna behoorlijke bekendmaking, met 1 Au gustus eerstkomende in werking te worden gebragt. 6. Het voorstel van den Heer II. Coster Hsz., tot regeling der stemlureaux voor de verschillende verkiezingen. De raad heeft door trekking van nummers zich een leidraad gevormd, waarnaar hij bij de verkiezing der slernbureaux zich zooveel mogelijk zal regelen en daarna t ot leden van liet bureau van stemopneming voorde aanstaan de verkiezing van leden voor den Gemeenteraadbenoemd: de Heeren P. A. van der Drift en Mr. J. A. Kluppel, en tot plaatsvervangers deHeeren J. G. A. Verhoeff en J. Teengs Telting. 7. Het voorstel van Burg. en Weth., tot bepaling van denborg- togtwelke door den te benoemen gemeenteontvanger zal be hoor. n te worden gesteld. Waarmede de Baad zich heeft vereenigd en dezen, in over eenstemming niet de bepalingen der gemeentewetvastgesteld op een bedrag van ƒ14000, 8. Het verzoek van C. Stoel, om zijnen turf op eene andere plaats dan aan de Turfmarkt te mogen doen tonnen. Hordtuithoofde van het stellige verbod bij art. 115 der policieverordeningvan 20 Aug. iS56, voor geene bewilliging vatbaar geacht. 9. Het verzoek der Alkmaarsche afdeeliug der maatschappij Tot Nut van 't Algemeenom een locaal voor de door haar opge- rigte spinnerij. Waarop, als zijnde de gemeente niet in het bezit van ge schikte en daartoe bruikbare lokalen, een gelijk besluit is genomen. 10. Is met algemeene stemmen tot president waagmeester benoemd de Heer F. van de Velde. 11. Is evenzoo, met algemeene stemmen tot ontvanger der gemeente benoemd de Heer A. A. van der Leij Druijvesteijn. 12. Op voorstel van den Voorzitter worden Burg. en Weth. ge- magtigdtot roijement van liet liijpothekair verbandin der tijd door wijlen den Heer C. J. Hellingicerff als borgstelling in zijne betrekking als ontvanger der gemeentelijke belastin gen gegeven. 13. Wordt de behandeling van een voorstel van de commissie, die belast was met liet, rapport op een verzoek der plaatselijke schoolcommissie tot daarstelliug eener tussehensehoolom, ten aauzien van dat rapport diligent te worden verklaard tot eene volgende vergadering verdaagd. 14. Is de vergadering opgeheven. Correctionele zitting van 2 Junij. 1. A.L.te Helder, overtreding der plaatselijke belastingen verhin dering daarbij der eommiesen in de waarneming hunner funotiën, 2 boeten elk van 50.en de kostenbij wanbetaling der boeten binnen 2 maanden, na behoorlijke aanmaning, eene gevangenisstraf van 7 dagenenz. enz. 2. P. K., te Helder, mishandeling, 8 dagen gevangenisstraf en kosten. 3. P. H., te Egmoud aan Zee, als de vorige. 4. J H. P., te Alkmaar, hoon, 8,boete en kosten. 5. A. Cz. O., te Noordscharwoude, diefstal, 1 maand gevange- nisstraf en kosten. ONDERTROUWD. 28 Mei. Juhan Leonard E velijnte Haarlem, en Teetje Marz, te Alkmaar. 5 Juu. Gerrit van der Kodde, Wedr. van Catarina Molendijk, te Delft, en Anna Elisabeth Poll, te Alkmaar.Aris de Jong en Margaretha Mors. GETROUWD. 31 Mei. Salomon de Leeuw, Wedr. van Klara Manheim, en Mariana Best.Nicolaas Monsieur en Maria Louisa Kogelezang. Jacob Trons en Ephemia Bakker. GEBOREN. 30 Mei. NeeltjeD. van Dirk Schut en Martha Schouten. 4 Jun. Margaretha Maria, D. van Gerrit Hemme en Francises Conneman. 5 n HendrinaD. van Johannes Franeiscus de Wijs en Mar garetha Schoenmakers. OVERLEDEN. 31 Mei. Johannes AlbertusZ. van Anthonius Alferink en Helena Catharina Aleida Lievendag, "13 d. 1 Jun. Jacobus. Z, van Johannes Molles en Aagje de Reus, 4 j. en 10 m.- Antonie van Boxtel, 20 j. 2 n Klaas Groeneirea 59 j. 3 Maartje LuttikEchtg. van Lodewijk Carel Pedroli, 65 j. en 10 m. 4 Albert, Z. van Pieter Engelsman en Elsje Bagge10 d. 5 n Christina Kelderman, Wed. van Jacobus Capitein, ruim 75 j. 6 Abraham Izadc de Wolf, 60 j. Zitting van Commissarissen op WOENSDAG den 10 Ju nij 1857des avonds ten 6 ure. Ouderswelke verlangen hunne kinderen ten bewaarschole toe te vertrouwen vervoegen zichten genoemden tijdeaan het lo kaal aan de Doelenstraat voorzien van de geboorte- en inenting bewijzen der kinderen. Uit naam der Commissie, J. van LEEUWENSecret.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 2