ALKMAARSCHE COURANT M 1857. 24. Negenenvijftigste Jaargang Maandag 15 Junij. «L'i C- WI Xfd KMI lllWfl S lA li ©fliciccl (öc&cchc. eackclijfisdi ©uerzigt. BUITENLAND Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers IIERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. AANBESTEDING bij enkele inschrijving, op Donderdag den 18 Junij 1857, des namiddags ten ure, aan het locaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlemvan Het leveren van brik en zetsteenalsmede het doen van eenige werkzaamheden tot onderhoud en verbetering van de Heldersche zeewering, in twee perceelen. Het bestek is, tegen betaling van 10 Cts. per exemplaar, te verkrijgen bij den opzigter C. van der Sterr, aan den Helder alsmede aan het lokaal van het Provinciaal bestuur te Haarlem en aan het bureau van buitenlandsche paspoortenop den Dam te Amsterdam. Op aanvraag kan aanwijzing in loco worden verkregenVrijdag en Zaturdag vóór de besteding. Nadere informatiën zijn te bekomen bij den Ingenieur J. Slroot- mante Nieuwe Diep, en bij den Iloofd-Ingenieur van den Wa terstaat, J. O. van Gendt, te Haarlem. Engeland. Het 3» regiment Bengaalsche ruiterij verkeert in openlijken opstandvele officieren en manschappen zijn gedood en gekwetst, niettegenstaande de genomeue strenge maatregelen en het fusilleren van vele iulandsche soldatende nog niet ontscheepte troe, en keeren naar Iudie terugmaar de overigen blijventot hun groot misnoegentot 3 maanden na de ratificatie van het ver drag te Bushire en Mohammerah. in Perzie.Den 5 Junij heeft de kanselier der schatkist in het Lagerhuis voorgesteld den afkoop van den Sondtol, ten bedrage van 1,125,206 in eens aftebetaleu, waartoe geld genoog voorhanden is, hebbende in het laatste dienstjaar de ontvangstengeschat op 71,885,000bedragen 72.331.000 en de uitgaven, geraamd op 78.000,000, slechts 76,588,009; het voorstel werd gunstig opgenomen en zonder stem ming goedgekeurd. Een amendement tot vermindering der ge vraagde 400,000 tot het. oprigteii van houten barakken in het kamp bij Aldershot, waarin de regering voortdurend 4000 man infanterie, 1500 man ruiterij en 2 batterijen artillerie wil legeren, werd door lord Palmerston bestreden en met 1j8 tegen 99 st. ver worpen. Het Hoogerhuis besloot tot dc eerstegelijk den 9 tot de tweede lezing der dotatiewet voor de Koninglijke Prinses. Op laatstgenoemden dag heeft hetzelfde Huis. met 46 tegen 24 st., op voorstel van den lord-kanselierbeslotenom de onlangs door het Lagerhuis, meteenegeringe meerderheid, tot ongenoegen der bevolkingin de wet, op de echtscheidingen gemaakte bepaling wegtelaten, dat geen persoon, wiens huwelijk ter zake van over spel ontbonden isgedurende hel leven van zijn gewezen echt genoot.een nieuw huwelijk zal mogen aangaan. Den 8 ging bij het Lagerhuis de tweede lezing door der bill tot wijziging van den parlementseeden werd eene petitie ingediend van 150 der voornaamste bewoners van Jamaica waarin zij zich beklagen over het voortduren van den slavenhaudel op Cuba, waardoor zij. met vrije arbeiders werkendede mededinging niet kunnen volhouden. De ministeriële bladen beginnen reeds te spreken van eene soort van blokkade dier Spaansche bezitting. Frankrijk. De aandeelhouders in het blad TUnivers moeten zich vergenoegen met 25 pCt. van het gestorte kapitaal37 hob- hen geprotesteerd tegen de wijze waarop de zaak behandeld is. De Beni-Mahmud in Kabylie hebben zich mede onderworpen. Toulassoimde 4jarige zoon van Said-bassaonderkoning van E- gypte, is, met, den gewonen stoomboot van Alexandrie te Marseille gekomen, vergezeld van Clot-ley en 2gouvernantes.Den 5 Junij heeft op S. Cloud een luisterrijk bal plaats gehad ter eere des Koniugs van Bejjerendie den 8 Parijs verliet, wordende aan het station van den oostelijken spoorweg opgewacht door de leden der ad ministratie daarvan; een hunner heeft Z. M. tot Straatsburg be geleid.De kamerheer des Keizers de Conegliokleinzoon van den piaarschalk Monceywordt door de regering ondersteund als candidaal bij de aanstaande verkiezingentegenover den graaf de Mmtalewbert. De tegenstanders der Keizerlijke regering zjjn reeds druk in de weer, om zich ditmaal te doen gelden. Eene vergadering bij den heer de Sacy. hoofdredacteur van het Journal des JJébats om de mannen van 1830 met de republikeinen van 1848 te ver staan, i3 vruchteloos gescheiden, maar den 9 hebben de beide partijen zich vereenigd en de heeren Laboulaye, Bethmontüarin, Cavaignac CarnotGoudschaux, Darimon Bavin Ferd. de Lat- let/rie. Üllivier en Regnaulttot caudidaten gesteld. De bladen le Siècle, la Presse en het Journal des Vébats maken deze namen bekend. Gamier Pages, minister van financiën onder de repu bliek, heeft eene andere lijst opgemaakt, waarop hij, nevens zjjn eigen naamuitsluitend die van zeer warme republikeinen heeft geplaatst. Oostenrijk. De redering heeft eene circulaire aan de Duitsch» Staten gerigtom zich tc beklagen over de door Pruissen. in strijd met de bedoelingen van Oostenrijkaangenomen houding in de kwestie der Douauvorstendommen.— De Keizer heeft den aartshertog A/brecht geraagtigd om de bevolking van Hongarije zij nen dank te betuigen voor de algemeene deelneming in het gele den verlies en haar aantekondigendat Z. M. eerlaug zal terug- keeren om zijne reis voorttezetten. Rusland. Vorst Gortschakojf, de stedehouder van Polen, heeft den 2 Junij te Warschau zijn 50jarig dienstjubilé gevierd; de Keizer bedankte hem per telegraaf voor zijne trouwe diensten en benoemde hem tot opperbevelhebber van de positie-batterij n°. 9 der lijfgarde, welke altijd zijn naam zal blijven voeren. Spanje. Den 27 Mei heeft de heer Campo-amor de wetsvoor- dragt op de drukpers nadrukkelijk afgekeurd. De commissie tot het uitbrengen van rapport nopens deze wet dringt aan op eene vermindering van den te stellen borgt.ogt.Den 30 heeft de heer Rios-Rosas zich vóór het ministerie Narvacz verklaard; het adres van antwoord werd aangenomen met 221 tegen 19 stemmen. Daags na de aanneming van dat van den Senaat, heeft de Ko ningin 2 zeer invloedrijke hofdames, die het ministerie zochten te ondermijnen, ontslagen.Onlusten te Carthagena zijn spoe dig gedempt. Turkije. Het ontwerp tot oprigting eener Grieksch - Armeni sche bank is mede mislukt.Den 31 Mei heb >en de vertegen woordigers der mogendheden, die het tractaat van Parijs getee- kend hebben, te Koustantinopel eene conferentie gehouden, om de zwarigheden optelossen, voort,vloeijende uit de verschillende uitlegging van den firman 1ot Mjeenroeping der Divans en om inlichtingen te erlangen nopens de wederregtelijke handelingen van den Kaimakan Fogorides. De heer de Thouvenel heeft zich ernstig over dezen beklaagd en eene verklaring overgelegd van 3G0 Moldaven, die met stokslagen bedreigd waren, indien zij niet in zijnen zin wilden stemmen. De Oostenrijksehe vertegenwoor digers hebben daarmede niet ingestemd, maar Risza-bassa en zelfs Lord Redcliffe gedeeltelijk wel. Men heeft besloten de verkie zingen in de beide vorstendommen te gelijk, op dezelfde wijze ea met de meeste vrijheid te doen plaats hebben. Zwitserland. De nieuwe constitutieve verordening voor het kanton Freiburg, in den zin der clericaleA opgemaakt, is aangenomen, zijnde van de 23200 stemgeregtigden 15800 opgekomen, waarvan zich slechts 261 daartegen verklaard hebben.Het, regtsgediug, te Lueern nog aanhangigtegen de deelnemers aan den gewapenden opstand der kantons in 1847. vooral tegen hunnen bevelhebber, geul. de Sa/is Soglio, is op last der overheid gestaakt zoodat hy ongemoeid kan terugkeeren.— De groote kantonnale raad van Neufchatel heeft besloten tot, de uitvaardiging der amnestie, ten behoeve der militairendie zich tijdens de laatste onlusten heb ben misdragen doch onder voorwaarde dat Pruissen het, gesloten verdrag zal ratificeren.De Nationale Raad des lands heeft een stemmig tot de bekrachtiging van het verdrag besloten. Amerika. De gouverneur der MormonenYoung, is uit Utah verdreven.Te Baltimore is bij herhaling beproefd eene volks- demonstratieten gunste van Walker, uittelokkenmaar telkens mislukt. Hij schijnt, er in geslaagd te zijn om naar eene zeeha ven aan de Stille Zuidzee te ontsnappen.— Den 14 Mei heeft te Louisville een hevig oproer plaafs gehad: 4 negers, beschul digd van een huisgezin te hebhen vergeven werden vrijgesproken, maar het volk bestormde de gevangenis en hing 3 hunner op. De Californische vrijbuiters in Sonora zjjn door Mexieaansche burger-militie, na een hardnekkig gevecht, geslagen, met verlies van 14 dooden en 59 gevangenen waaronder de aanvoerder Crab. Engeland de Baai-eilanden aan Honduras hebbende afgestaanop

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1