ALKMAARSCHE COURANT .TV0. 26. Negenenvijftigste Jaargang. Maandag 29^ Juni j. (BcbceÜc. SElcfccltjfcscft ©ucrsigt. BUITENLAND. ïklA Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsbehalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de brug, liggende van den Dijk op de Pieter straat, ter zake van reparatiëntusschen Zaturdag, den 27 Junij, na afloop der markt, tot en met Donderdag, den 2 Julij 1857, 's middags ten 12 ure, niet zal kunnen worden gepasseerd. Alkmaar, den 25 Junij 1857. en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SP AN J AARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de onder n°. 37, 3839 en 40 van tabel n°. XIV der wet van 21 Mei Mei 1819 aangeduide pa- tentpligtige slijters, tappers, kroeg- en koffijhuishouders binnen deze gemeentedat zij hunne patenten ter secretarie dezer ge meente te beginnen met Maandag den 29 Junij tot en met Za turdag den 11 Julij 1857. van des morgens 10 tot 2 ure. kun nen afhalen, tegen overgifte van het deswege door den ontvan ger der directe belastingen afgegeven re$su en vertooning der bewijzen dat zij hunnen aanslag voor het loopende dienstjaar voor de helft hebben voldaan. Wordende de belanghebbenden tevens herinnerd, dat zonder het bezit van zoodanig patent, de wet niet veroorlooft een der hier boven genoemde beroepen uitteoefenen. Alkmaar, den 27 Junij 1857. en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARD!'. Tegen betaling der kosten is ter Secretarie der Gemeentezoo lang de voorraad strektverkrijgbaar Het JAARLIJKSCH VERSLAG van den toestand der Ge meente Alkmaar, op den 30 April 1857 door Burgemeester en Wethouders aan den Raad gedaan. AANKONDIGING. De KAMER van KOOPHANDEL en E ABRIEKEN te Alkmaar brengt ter kennis der belanghebbendendat van af- Maandag den 29 Junij, tot en met Vrijdag, den 3 Julij e. k.des voor middags van 10 tot 12 ure, aan haar gewoon lokaal, binnen het Gemeentehuis aldaarter lezing zullen voorleggen diverse bij haar ontvangen handelsberigten. Alkmaar, den 23 Jumj 1857De Kamer voornoemd, E. M. van de VELDE, Voorzitter. C. BOON ACKER, Secretaris. NEDERLANDSCHE TELEGRAAEMAATSCHAPPIJ. Station Alkmaar. Gedurende de maand Mei 1857 zijn [van hier verzonden 91 depêches, waarvoor is ontvangen46,75 Het kantoor is bezigtigd door 4 personen, a 25 Cts.1, Zoodat de geheele opbrengst der maand Mei is f 47,75 Engeland. Den 18 heeft het Hoogerhuismet 101 tegen 96 stemmen, besloten tot de tweede lezing der wet, tot afschaffing der belasting van eenige Iersche steden, tot bezoldiging der Pro- testantsche geestelijkheid.Den 20 heeft de minister van marine in het Lagerhuis berigt, dat de regering de kruisers in de wate ren van Cuba wil vermeerderen. Den 22 heeft de heer Fitzge rald, bij de verdere behandeling der wet tot toelating der Israëli ten, voorgesteld, om dezelven onbevoegd te verklaren ter bekleeding van zekere openbare betrekkingen, welke eenig gezag op kerkelijke zaken verleenenlord Palmerston achtte dit overbo dig maar was er niet tegenwaarop tot inlassching dier bepa ling is besloten.Het Hoogerhuis heeft den 23 de behandeling van de bill op de echtscheidingenmet opname van eenige ver anderingen ten einde gebragten een voorstel van den bisschop van Oxford, om dezelve, als strijdig met de H. schrift, te ver werpen, met 46 tegen 25 st. afgewezen. Het Lagerhuis deed den 25 de derde lezing der wet op den Parlementseedmet eene meer derheid van 123 st.doorgaan, na eene vruchtelooze poging van den markies van Bradfort om dit te verhinderen. Dien dag is in eene zitting van den geheimen raad beslotenlevenslang aan Prins Albert den titel van Prins-Gemaal toetekennen.- In een dezer dagen te Manchester gehouden vergadering van aanzienlijke fabrie kanten en handelaars is beslotenhet Parlement bij adres te ver zoeken, de kantoencultunr in Oost-Indie te bevorderen, ten einde niet afhankelijk te zijn van een mislukten oogst in- of verwikke lingen met de Yereenigde Staten. Frankrijk. Den 4 is te Petersburg een nieuw verdrag van handel en scheepvaart tusschen Rusland en Frankrijk geteekend, waarbij aan Fransche ingezetenen wordt toegestaan om voortaan onroerende goederen in Rusland te bezittenzonder hun karakter als buitenlanders te verliezen.De regering heeft hare bemid deling aangeboden in de verwikkelingen met Denemarken.Den 19 heeft de Russische gezantop S. Cloudaan de Keizerin het grootkruis der Catharina-orde overhandigd, dat slechts door 12 personen bezeten wordt.Dien dag heeft de conferentie te Pa rijs eene zitting gehouden, tot vaststelling der beraamde grens scheiding in Bessarabie en der schikkingen omtrent het Slangen eiland en de Donau-Delta.— De beroemde geleerde en staatsman baron Thénard is te Parijs overleden.-De generaal Cavaignac, door eenige kiezers van het 3e district der hoofdstad aangezocht, om zich te verklaren omtrent het afleggen van den eedheeft zieh daarover niet willen uitlaten.- Den 18 heeft de prefect der Seine Haussmann in den Moniteur eene proclamatie geplaatst, waarbij de kiezers worden aangemaand geen mannen van vroegere tijdvakken te benoemen. De minister Billault heeft het noodig geacht eene tweede circulaire tot de prefecten te rigtenom niets te verzuimen tot ondersteuning van de candidaten der regering te genover die der oppositie; zelfs heeft de prefect Haussmann den 21 nog eene circulaire aan de kiezers gezonden, om, voorzooverre zij hunne stembriefjes nog niet ingeleverd haddentoch vooral den volgenden dag de regeringscandidaten te verkiezen. De uit slag der stemmingen is aldusvan de 267 verkiezingen zijn 261 afgeloopen en moeten 6 herstemmingen plaats hebbenvan de ver- kozenen behooren 5 tot de oppositienamelijk Carnot en Qoud- chaux te Parijs, [Brame te Rijssel, Hénon in het depar tement der Rhone cn Curé te Bordeaux. Gedurende de verkiezing is niet alleen le Sièclemaar ook le Périgord gewaarschuwd; 4 dagbladen zijn voor de regtbanken getrokken wegens mededeeling van onware berigtende mai- res van Sarlat, Tarbes en Eauze zijn gesehorst. Te Parijs moet herstemd wordenj tusschen Cavaignac, 10345, en Germain Thibaut 16108, tusschen Varin en Oüivier en Gamier Pages en tusschen Langaetin en Darimon en Bastide. De arbeiders wa ren minder voor Cavaignac, wegens het onderdrukken van den opstand in Junij 1848; in de departementen der Meurthe, Marne, Morbihan, du NordenVaucluse is zijne verkiecin- mislukt; even zeer van Jules Favre te LyonTaxile Delortredacteur der Cha rivari te Marseillevan den legitimist Durford de Civrac (tegen over den graaf de las Cazes) en van den graaf de Montalembert in Doubs niettegenstaande 16 invloedrijke ingezetenen van Besanfon hem in het voornaamste dagblad dier stad hadden aanbevolen, welke nederlaag vooral aan de departementale geestelijkheid moet toegesöhreven worden. 7 oud-afgevaardigdenwier candidatuur door de regering bestreden werd, zijn niet weder verkozen. Oostenrijk. Het lOOjarig feest der Maria-Theresia-orde is te Weenen gevierd met eene parade van 24 bataljons infanterie, 4 regimenten ruiterij1 reg. veld- en 1 reg. rijdende artillerie en eene afdeeling genie-troepen,"waarbij zich in het gevolg des Keizers 200 officieren bevonden, en door een gastmaal van al de Oosten- rijksche ridders, met uitzondering van den maarschalk Radetsky. Te Oedenburg wordt eene kweekschool voor Evangelische predi kanten opgerigt, waartoe aanzienlijke middelen gevorderd worden, die uit verschillende oorden van Duitschland inkomen. Rusland. De Keizer en Keizerin hebben zich den 23 te Pe tersburg voor hunne buitenlandsche reis ingescheept.Alle

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1