ALKMAARSCHE COURANT IV'. 38. Negenenvijftigste Jaargang. IC, Maandag 13 Julij. ©Slieiccl (Scbecltc. SlSUcfeclijkscït ©uerstgt. BUITENLAND. 1 Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers ILEUM COSTEB ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35Centszegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de onder n°. 37, 3839 en 40 van tabel n°. XLV der wet van 21 Mei Mei 1S19 aangeduide pa- tentpligtige slijters, tappers, kroeg- en koffijhuishouders binnen deze gemeentedat' zij hunne patenten ter secretarie dezer ge meentete beginnen met Maandag den 29 Junij tot en met Za turdag den 11 Julij 1857, van des morgens 10 tot 2 ure. kun nen afhalen, tegen overgifte van het deswege door den ontvan ger der directe belastingen afgegeven repu en vertooning der toewijzen dat zij hunnen aanslag voor het loopende dienstjaar voor de helft hebben voldaan. Wordende de belanghebbenden tevens herinnerd, dat zonder het bezit van zoodanig patent, de wet niet veroorlooft een der hier boven genoemde beroepen uitteoefenen. Alkmaarden 27 Junij 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARD!'. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR geven hiermede kennis aan de belanghebbenden Dat op Maandag, den 13 Julij aanstaande, 's middags ten 12 urenten Raadhuize der Gemeentezal worden uitgeloot een aandeel in de geldleening ten behoeve van den scheipweg van xUkmaar naar Egmond aan den Hoefgoedgekeurd bij Z. M. be sluit van den 18 Julij 1845 N°. 46, waarvan de aflossing op 1 Januarij 1858 zal geschieden. Alkmaar, den 4 Julij 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, Be Secretaris. SPANJAARD!'. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 StaatsblNo. 22) bij deze ter kcnnisse van de ingezetenen dier gemeentedat het voljaarsoh kohier der belasting op het Personeel N°. 1dienst 18||, op den 3 Julij 1857, door den Heer Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard en op heden aan den Heer Ontvanger der Directe belastingen binnen deze Stad ter invordering is overgegeven. Ieder ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 8 Julij 1857. Be Burgemeester voornoemd J. T. KOORNWeth. Be Secretaris, SPANJAARDT. Tegen betaling der kosten is ter Secretarie der Gemeentezoo lang de voorraad strektverkrijgbaar Het JAARLIJKSCH VERSLAG van den toestand der Ge meente Alkmaarop den 30 April 1857 door Burgemeester en Wethouders aan den Raad gedaan. POLITIE. Gevonden eene vrouwen gouden doekspeld, versierd met een steentje de eigenares kan hetzelve terug bekomen aan het Commissariaat van Politie te Alkmaar. Be Commissaris van Politie, van BREMEN. Engeland. Den 1 Julij is het sehroefsloomschip Fox, door mevr. Franklin uitgerustom eene laatste poging te doen tot op sporing van haren echtgenootvan Aberdeen naar het noorden vertrokken.Den 2 is bij het Hoogerhuis de wet tot kapitalisatie van den Sondtol voor de tweede en den 7 voor de derde maal gelezen. Den 3 is de Koning van Belgie met den graaf van Vlaanderen en prinses Charlotte op het paleis van Buckingham aangekomen.Lord Palmerston heeft zichden 7in het Lagerhuisop eene vraag van den heer Berkeleynamens de regeringverklaard tegen de doorgraving der landengte van Suëz, zoowel in het belang der Porteals van den Britschen handel.Calcutta is in staat van beleg gesteld en wordt bewaakt door 7 regimenten Europesche troepen; onder de inlandsche bevolking is het gerucht verspreid, dat het Engelsohe gezag in Indie nog in dit jaar een einde zal nemen. Frankrijk. Den 24 Junij heeft de generaal Mac Malion het met groote kennis versterkte en hardnekkig verdedigde dorp Sche nden, der Beni-Jenni, na eenen Moedigen strijd, waarbij 370 Eransehen buiten gevecht gesteld werden, vermeesterd; daarop zijn door dezelfde divisie de voornaamste dorpen aangetastzoo als den 30 het versterkte dorp Aguemoun Izenmet het zeer ge ringe verlies van 12 gekwetstende onlangs onderworpen stam men der Boni-Raten en Eraoucen hebben 'hierbij met de Eran- sclie krijgsmagt zamengewerktwaarop de Beni-Jenni zich den volgenden dag onderworpen hebben. In het zuiden en westen van Algiers is, door de tijdelijke ontblooting van troe pen eemgc gisting ontstaanmaar spoedig onderdrukt.Het bureau van het Wetgevend Ligchaam is weder evenzoo zamengesteld als het vorige jaar: de Morny voorz., Schneider en Reveil onder- voorz.Vast Vimeux en Hebert questoron. Bij de herstemmingen op 5—6 Julij zijn te Parijs de candidaten der oppositie Cavaignac met 10959, Ollivier met 11005 en Barimon met 12078 stemmen gekozen, tegen 9952, 10006 en 11038 op de heeren Thibaut Varin en Lanquetinook in het departement der Mayenne is de candi- daat der oppositiejfofö^o» benoemd. Inliet departementvandeSomme heeft de regeringscandidaat Belamarre, eigenaar der Patrie, mede het onderspit gedolven voor den heer Morgan daarentegen is in Maine- et-Loire de officiële candidaat Buboismaire van Angers, geko zen. Het blad l'Estafette heeft eene tweede waarschuwing beko men en l'Assemblee nationale is voor 2 maanden geschorsthet eerste had beweerd, dat de uitslag der verkiezingen te Parijs de uitdrukking van geheel Frankrijk is en bet laatste was tegen het algemeen stemregt (den grondslag der Keizerlijke regering) gerigt. Het Italiaansche complot had gelijktijdig ook te Parijs en te Ma drid moeten uitbreken; de regering was daarvan daags voor de herstemming onderrigt, maar hield de zaak geheim, om de span ning der verkiezingen niet te vermeerderen.— De oogst zal zeer overvloedig zijn; de minister van oorlog heeft militaire werklieden voor de grondeigenaren beschikbaar gesteld. Italië. In den nacht van 3930 Junij is te Genua een op stand beproefd, trachtende een klein getal gewapenden de forten della Sperone en del Diamante te verrassenhet laatste, dat slechts door 13 man bezet wasis nadat de bevelvoerende sergeant door een pistoolschot was gedoodovergegeven. Tevens werden de telegraafdraden verbrokende overheidin tijds het gevaar ont dekkende, slaagde spoedig in het herstellen der orde52 personen werden gevangen genomen en vele geheime bewaarplaatsen van wa penen ontdekt. De op Tunis varende stoomboot Cagliari was den 25 vertrokken, o. a. met een 30tal, van passen voorziene, vreem delingen te Livorno werden de gewone reizigers afgezetenna weder in zee gestoken te zijnvermeesterden de overigen het vaartuigwaarmede zij tijdens het aanvallen der forten te Genua zijn terug geweest. Steeds de Piemontesche en bovendien de roode vlag voerende, vermeesterden zij onverhoeds liet eiland Ponzawaar de veteranen geen genoegzamen tegenstand boden ruim 300 daar in vrijheid gestelde gevangenen vereenigden zich met de oproermakers en alzoo deed men eene landing te Sapriin de provincie Salerno (Napels), waar do gendarmerie, ondersteund door de stedelijke burgerwacht, de bende versloeg en verstrooide, wordende de naar Calabrie gevlugten nog vervolgd. Het stoom schip werd door Napelsche fregatten genomen en daarin voor een millioen aan geld en krijgsvoorraad gevonden. Te Livorno heeft het gepeupel mede den 30 Junijdes avonds eenige wacht posten der gendarmes aangegrepen en 3 hunner met dolken ge dood; toen vuurden de militairen endeden 13 a 14 muiters sneu velen den ganschen volgenden dag werd dit gevecht nog voort- Ui I

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1