RSCHE COURANT N°. 30. Negenenvijftigste Jaargang. Maandag 27 Julij. lil i ii» (Officieel (Öcbccltc. dücfjclijksch ©oersigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. l'rijs per jaar ƒ3,—franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan do Uitgevers IIEltM COSTER ZOON. &N L C iVRlAJV De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35Centszegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ureingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van xlLICMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden. Dat bij de wet van 21 December 1856 (Staatsblad n°. 129.) een nieuwe termijn, en wel tot en niet den 31 December des jaais 1858 is opengesteld tot verwisseling aan de Nederlandsche bank van zoodanige in de jaren 1815 en 1819 uitgegeven Muntbillet- ten, welke tot dus verre niet zijn ingekomen, en die alzoo reeds door verjaring waren getroffen. Alkmaar, den 11 Februari] 1857- Burgemeester en Wethouders voornoemd. P. A. de LANGE. De Secretaris. SPANJAARDT. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid- delen te Alkmaaropgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 Ecbruarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad van Noord-Holland No. 33).— Markten van den 17 en 18 July. Hoogste Prijs. Laagste 1 rijs. Kaas, N.IIoll. kleine gras, per50Ned.P. 27,75 ƒ16,25 dito coram27,25 dito middelb28,— Boter, in kopp. of stukk. per N. P. 1,31 Wortelenper 1000 n 1,— Alkmaar, den 20 Julij 1857. Burgemeester en Wethouders, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. u 0,99 1,— Engeland. Do Koningin der Nederlanden heeft den 11, behalve de Hertogin van Kent, ook Prins Frederik Wilhelm van Pruissen en eenige leden der Koninglijke familie ontvangenden 15 heeft H. M. een bezoek op het paleis van Buckingham afgelegd: aan het rijtuig werd zij opgewacht door Prins Albert en in de groote zaal door Koningin Victoria en een aanzienlijken hofstoet. Den 17 be zocht zij den Tower, de drukkerij der Times, het stadshuis, enz. en woonde 's middags en 's avonds de zittingen bij der beide huizen van het Parlement en nog later een luisterrijk bal bij de gravin de Persigny. Den 18 bezigtigde H. M. met do hertogin van Orleans en den hertog en hertogin van Montpensier het Glazen Palcis, en was 's avonds in den Italiaanschen schouwburg en op eene partij bij de gravin van Jersey tegenwoordig; den 19 woonde zij de godsdienstoefening in de kapel der Nederlandsche ambassade bij en dineerde bij den hertog van Cambridge; den 20 bezocht zij de hertogin van Sutherland, op Staffordhouse, en nam met de hertogin van Cambridge deel aan een bal bij ladij Palmerston.— Den 17 heeft het Lagerhuis de kosten van den Perzischen oorlog a 1,865,000 voor de helft door de Indische schatkist te dragen, toegestaan, alsmede 400,000 voor den oorlog met China en voorts de noodigc gelden om bij de 48000 zeelieden nog 2000 in dienst te nemen, waartoe den 16 het koninglijk besluit genomen was. Lord Russell gafvolgens een daags te voren door een aan tal leden genomen besluit tot doorzetting der toelating van de Israëliten in bet Parlementzijn voornomen te kenneneen voor stel te doen om het Huis de magt te geven, die toelating te ver, gunnenals zij een voor hen verbindenden eed wilden afleggen. Met 246 tegen 154 stemmen werd hij den 21 gemagtigd zijn voor stel, dat door do regering ondersteund werd, inteaienen. De heer Rothschildt heeft, inmiddels zijn mandaat als lid nedergelegd zonder den verderen loop der zaak aftewachten.— Het expeditie- leger voor China is in tweeën gescheidenzoodat de brigade Gar rett vooreerst in Indie blijven en genl. Ashurnham zich tot het be zetten van de stad en het schiereiland van Canton bepalen zal. De magt van den laatste zal met 1000 mariniers versterkt worden. Er is last gegeven de werving met kracht doortczetten2 regi menten ruiterij1000 man artillerie en 4 compagniün genietroepen gaan weder naar Bengalen.Men zegtdat het bewind, vooral op verlangen van Prankrijk, Mazzini vermaand heeft niet langer uit Engeland tegen dc rust van andere staten zamen te spannen; de Oostenrijksche gezant te Londen heeft zijne regering berigt, dat de ministers voornemens zijn afdoende maatregelen ie nemen tegen de woelingen der Italiaansehe uitgewekenen. Kerkelijke Staat. De aanzienlijkste bewoners van Bologna, en daarna ook die van Ravenna, Eorli, Cesena en Eerrara, heb ben adressen aan de stedelijke opperhoofden gerigt, om den Pans met de wenschen en behoeften der bevolking bekend te maken; vooral dat van Ravenna trekt tegen liet clerikalc element te velde. De lang gehoopte amnestie doet zich steeds wachten. Napels. Het blijkt thans, dat Pisicane bij het eerste gevecht met de troepen gekwetst is geworden en daarop zich zeiven heeft van kant gemaakt; hij was een hoogst bekwaam officier, die vroe ger bij de Napelsehe genie diende, in 1847 tot het Fransehe vreem denlegioen overgingvervolgens deel nam aan de woelingen in Italië en te Rome tegen de Franschen streed en eindelijk Mazzini naar Londen vergezelde. Het plan der insurgenten strekte aan vankelijk slechts tot verlossing der gevangenen in de bagno's, met behulp van een gewapend stoomschip, maar Mazzini achtte dit niet genoeg en hoeft eenigen tijd te Napete vertoefd, om den meer uitgebreiden aanslag te beramen. De insurgenten zullen door den burgerlijken regtcr en niet, door militaire commission teregtgesteld worden, omdat velen door Pisicane tot deelneming aan°den opstand zijn gedwongen. Steeds worden nog oproerige proclamatien onder dc menigte verspreid. Rusland. Dg Keizer heeft den Romeinschcn staats-sccretaris kardinaal Antonelli, bij eigenhandigen brief, de Andreasorde op gedragen voor zijne bevordering der vriendschappelijke betrekkin gen tusschen de beide rijken en voor zijne medewerking tot oplos sing der staatkundig-godsdienstige vraagstukken.— Een der groo te houten bruggen van den spoorweg tussclien Moskau en 1 eters burg is verbrand. Sardinië. De Senaat heeft den 13 het wetsontwerp tot door- "ravinsr van den Mont-Cenis, met 56 tegen 5 st., goedgekeurd. D o Spanje. Den 11 Julij zijn te Sevilie 24 deelgenooten der repu- blikeinsche bende doodgeschotenzoodat in Andalusie thans 45 personen zijn ter dood gebragtde beide hoofden van den opstand bevinden zich in veiligheid op Portugeesch gebied. De maarschalk Narvaez heeft eene deputatie uit Sevilie ontvangenten einde de gestrengheiddie ook de goedgezinden met schrik vervultte matigen.— Den 17 is de zitting der Cortes gesloten De dag bladen zijn gelast binnen eene maand dc volgens de nieuwe druk perswet gevorderde borgtogt te stellen.De Paus heeft den ver koop der openhaar geveilde geestelijke goederen bekrachtigd.— De werken voor de kalanisatie der rivier de Ebro zijn den 19 met plegtigheid aangevangen. Turkije. De Kaïmakan van Moldavië heeft de Israëliten in in zijn gebiedmet goedvinden van Oostenrijkwaarvan zij bur gers zijnonderworpen aan eene belasting van 100000 ducaten (ongeveer 1,175,000 fr.)De Porte heeft bepaaldelijk verklaard, geen gevolg te kunnen geven aan het verzoek van 1 rankrijk PruissenSardinië en Ruslandom de bepalingen van den firman tot oproeping der Divans in Moldavië even als in Wallachjje toetepassen.— De Sultan heeft aan een gewezen Franschen offi cier magtiging verleend voor den aanleg van eenen weg van Bcy- rutli naar Damascus, waarvan men veel goeds verwacht. Frankrijk. De opcratiën in Kabylie loopen ten einde. Den 15 Julij was de gouv. genl. op fort Napoleon aangekomen en wa ren de division Yussuf en Renault naar hare standplaatsen terug gekeerd.—De hertog van Syracuse is denl5 uit Parijs weder naar Napels vertrokken.— Do volksdichter Bérangcr overleed den 16 des avonds, tc Parijs, in den ouderdom van 77 jareneen agent van policie bevond zich in zijne woningom het berigt van zijn af sterven onverwijld aan de regering overtcbrengenhet werd ver borgen gehouden tot den volgenden morgentoen allerwege eene proclamatie was aangeplakt, liet treurig nieuws behelzende, be nevens het voornemen om de plegtige begrafenis te doen geschie den ten koste der civiele lijst. Men wist namelijkdat de volks leiders pogingen hadden aangewend, om de studerende jongelingen en de fabriekarbeiders daarbij in beweging te brengen. De ter aarde bestelling had reeds 20 uren na den dood (de wet vordert 24 uren) plaats, op liet kerkhof père la Chaise, en de lijkdienst werd gehouden in de kerk St. Elisabeth; de straten waren afge-

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1