ARRONDISSEMENTS REGTBANK. KANTONGEREGT. BURGERLIJKE STAND. nSSr*"c"a™Pdiujijvesteun" "i, dcu 24 Julij 1S57. .n:,7N|.; 1856-1857. 1852-1853. tijd van 12 jarenmet alle lasten daaraan bij het bestek verbondenaan C. Kater Cz.te Alkmaar, tegen eene uitkee- ring van gemeentewege van f G69,'s jaars. Vervolgens is gedelibereerd 17. Over het verzoek van het R. C. kerkbestuur, om vergunning tot verbouwing van de kerk dier gemeente in de St. Jacob- straat, binnen den bij de wet bepaalden afstand van de Ka- pelkerk der Hervormden en van de kerk der Remonstrantsche gemeente. Besloten, om alvorens op dit verzoek te beschikken, de con sideration der beide voornoemde kerkbesturen daarop intewinnen. 18. Voorstel van de Alkmaarsche Pijpgaseompagniebetreffende de verandering van eenige olielichtenbuiten de Boompoort en aan het Boekenlaanderbruggetjein gaslichten. Wordt aangenomen en conform besloten. 19. Voorstel van Burg. en Wet.li., betrekkelijk de deelneming aan de reparatie van de brug over de ringvaart van den H.H.Waard, bij Veenhuizen. Is goedgevondenom alvorens daarop te beslissenhet ge voelen van de Kamer van koophandel en fabrieken"in hoeverre "daarbij uit liet oogpunt van bevordering der communicatie voor de gemeente eenig belang bestaat," intewinnen. 20 Verzoek van de Hoomsche schippersom reparatiën aan de brug over de Schermerringvaart bij Ursemen aan den stei ger te Rustenburgin verband met de missive van het ge meentebestuur van Hoornonder n». 6 vermeld. Bij ontstentenis van alle bewijs, dat tot het doen der her stellingen voor de gemeente Alkmaar verpligtingen bestaan, is besloten de adressanten aan het bestuur der gemeente Ur semonder welke, de brug en steiger gelegen zijn, te verwijzenen daarvan aan Burg. en Weth. van Hoorn mede- deeling te doen. 21. Voorstel tot opruiming van de brug over de ringvaart van de Scliermeer, bij Ursem. Naar aanleiding van het besluit op het adres der Hoom sche schippersonder n°. 20 bovenvermeld, genomenis beslo ten aan den Heer Burg. dier gemeente medetedeelen wat ten aanzien van het genoemde adresin beginsel is aangenomen en besloten. 22. De vergadering is opgeheven. Correctionele zitting van 23 Julij. 1. T. S. en T. K., te Haarlem, overspel en medepligtigheid, elk 3 maanden gevangenisstraf en bovendien b f 50,- boete en gezamenlijk de kosten. 2. T. M., te Wieringerwaard, mishandeling, 3 maanden gevange nisstraf en 8,."boete en kosten. 3. E. W. Klz., J. D. Pz., W. P., M. Z. en C. V., te Egmond aan Zee, houtdicverijmet oordeel des onderscheids gepleegd, elk 3 dagen gevangenisstraf en kosten. 4. K. B. en J. cie G., te Egmond aan Zee, rebellie en woorde lijke beleediging van openbaar bedienende beambten, a 6 maan den en b 2 maanden gevangenisstraf en elk 8,boete en de kosten. 5. v. d. B. en J. v. d. S., te Alkmaar, a wegens hoon en burengerucht 2 geldboeten, een van/8,-— en een van 5.50 en de kosten, beide ontslagen van de aanklagt van woorde lijke beleediging. 6. B. en H. B., te Beverwijk, overtreding der wet op jagt, en vissclierij, het vonnis van den Kantonregter te Alkmaar, waar bij zij zijn vrijgesproken, in appel bevestigd. 7. R. T.,mishandeling, vrijgesproken. 8. L. L. N., zeevarende, desertie van boord van een koopvaardij schip vrijgesproken. 9. H. C., te Helder, diefstal, vrijgesproken. Zitting van 13 Julij. 1. J. H. P., te Alkmaar,' gebruik maken van gemeente grond de straat vóór den stoep zijner woningtot uitstal ling van touwwerk. Vrijgesproken. De kosten te dragen door den staat. 2. W. d. G., te Uitgeest, bet laten loopen van een paard op de tot voetpad dienende klinkerstraat te Alkmaar, 3,boete en de kosten, beide des noodig invorderbaar bij lijfsdwang. 3. H. K., te Ileilo, bet laten weiden van 2 schapen langs den straatwegbij bet Limmertolhekte Heilozonder vergunning van Burgem. en Weth., f 1,boete en de kosten; bij nictbetaling 1 dag gevangenisstraf. 4. S. A.te Heilohet buitengewoon hard en onvoorzigtig rijden op den straatweg buiten de Kennemerpoort te Alkmaar. Bij versték, f 5,boete en de kostenbeide des noodig in vorderbaar bij lijfsdwang. 20 Julij. 1. K. B. en D. K.te Bergen, het zoeken en rapen van eijeren van waterwild en wel cendeneijerenin het hooiland van J. B., aan den Bergerweg, onder Bergen, op den 11 Junij 1857 ontslagen van alle regtsvcrvolging. Do kosten te dragen door den staat. 2. C. Vte Alkmaar, het uiten van scheldwoordenzonder daar toe getergd te zijn, 1,boete en de kosten, beide des noodig invorderbaar bij lijfsdwang. 3. M. II. en II. d. M., te Alkmaar, het uiten van scheldwoorden, Beide als de vorige. 4. C. B. en J. N., te Alkmaar, het baden binnen den singel waaraan bewoonde huizen worden gevonden. Ieder f 1, boete en bij nictbetaling 1 dag gevangenisstraf. ONDERTROUWD. 17 Julij. Pieter Alderts de Meijer en Elisabeth Kern.Jan Gou we en Alida Arendina Maria Prosman. 23 Gerrit Christiaan Bonhei, te Amsterdam, en Eva Schrijver, te Alkmaar. 24 u Teunis Versteeg, wedr. van Neeltje Jacobs Jongewaard en Neeltje Kan.- Willem Vredrik du Croix en Maria Stik- kel.— Jan Ligtliart, wedr. van Marijtje Boffer, te Hoog woud, en Geertje Zevenhuizente Alkmaar, laatst te Oudorp. GETROUWD. 19 Julij. Age Posthuma, te Enkhuizen, en Maria Besteman, te Alk maar.— Gerardus Louw en Kaartje Prins. GEBOREN. 19 Julij. Floris, Z. van Gerardus Lambertus Landman en Hermina van Doesburg. 21 Ilarmina, D.van DirkNicolaas de Louw en Grietje Maas. 22 Elisabeth, D. van Pieter Zijp en Agata Douzeuborg.— Johannes, Z. van Johan Hendrich Christiaan van Weede en Gerarda Jacoba van Waas. 23 u Geertruida Anna Elisabeth, D. van Ds. Arent Joan le tras Oort en Anna Maria Laan. 24 Meintje, D. van Pieter Houter en Eemmetje Elles. OVERLEDEN. 18 Julij. Theodoras Egbertus, Z. van Egbertus van lellmgen en Anna Geertruida vau Soest, circa 10 weken. 19 u Yhilippus Latanius Keizer, 73 j. 21 u Hendrina, D. van Johannes Eranciscus de Wijs en Mar- garetha Schoenmakers, 6 weken. 23 Trijntje, D. van Iledde Rietvink Alot en Neeltje Bos, 2 j. en 9 m.Wilhelmina Johanna, D. van Hendrik Post en Johanna van der Meij, 17 d. 25 Jansje Pool, 23 j. De Biredie der Sociëteit van Moederlijke Liefdadigheid te Alkmaar, die door de milde bijdragen harer Stadgenooten en dejaarlnksche cift van Hare Majesteit de Koningin-Moeder in staat werd ge steld, om gedurende de beide laatste jaren aan niet minder dan 15S kraamvrouwen de eerst beuoodigde en meest onnnsbaie on dersteuning te verstrekken, in oogenblikkenwaarin zoo zeer, be hoefte aandiulp werd ondervonden, ziet na verloop van die twee jaren bare fondsen wederom zoodanig verminderddat zij woldra 'die zoo zeer gewenschte ondersteuning niet meer zoude kunnen verstrekken, ware het niet dat zij met vertrouwen op de kracht dadige ondersteuning barer welgezinde Stadgenootendie ïeeds zoo "dikwerf hare pogingen tot het beoogde weldadige doel hebben willen ondersteunen, het oog mogt gevestigd houden Under mededeeling dat zij weldra eene collecte zal doen hou den en eene lijst van inteekeningter instandhouding dezer lief dadige instellingzal doen aanbieden verzoekt zij bij vernieuwing en met den meesten aandrang Uwe milde eu onbekrompen bijdra gen en <*eeft zij van bare zijde gaarne de verzekeringdat zij daartoe in staat gesteldmet getrouwheid zal blijven voortgaan om de te ontvangen gaven ten meeste nutte en tot verzachting in de uren van angst en kommer van zoo menige aan hare zor- Secretaris. Na een vijfjarig bestaan der Alkmaarsche HULPBANKacht het bestuur dier instelling liet niet onbelangrijk eene korte mede deeling te doen uit het verslag over het dienstjaar 18J»tenein debij eene vergelijking van "dit eu liet eerste jaar van baar be- staan, opmerkzaam te maken zoowel op den bloei der instelling zelve, als op de toenemende deelneming, die zij mogt ondervinden. Gedurende dit dienstjaar wer- Gedurende dit dienstjaar wer den 222 aanvragen gedaan, waar- den 123 aanvragen gedaan, waar van 206 personen met een kapi- van 90 personen met ceu kapi taal van 10370,werden taal van 4030,— werden geholpen. geholpen. 3 Personen bleven in de af- 2 Personen bleven in de af betalingvan het hun verstrekte betaling van het hun verstrekte voorschot nalatig. voorschot nalatig. liet bedrag der wekelyksche Het bedrag der wekelijkschc afbetalingen beliep f 9463,541- afbetalingen beliep 2363,9/. Op ultimo Maart bedroeg het Bij eene liquidatie der bank reservefonds/ 883,32$. op ultimo Maart, zou er een bate zijn geweest van 137,50. Hierbij moet evenwol in aanmer king worden genomendat de actiehouders dit jaar hun kapitaal renteloos versohaften en dat de vrijwillige bijdrage/107,be liepen. Deze toenemende deelneming is ons ten bewijs, dat de Hulpbank werkelijk in eene bestaande behoefte voorziet, om den nijveren minvermogende in staat te stellen zijnen maatschappelijken toe stand te verbeteren en zij doet tevens zien, hoe er al meer en meer vertrouwen wordt gesteld in de hulpmiddelijk door ons verleenddaar toch de borgendoor immer gaarne den lcener ten dienste te staanons voortdurend het, doen van voorschotten mo- p-pliik inakeu Namens het Bestuur der Alkm. Hulpbank, S J D. vanEOREEST, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 3