ALKMAARSCHE 1857. N°. 3J Negenenvijftigste Jaargang, Maandag 3 Augustus. 2i2®cfecltjfcsic<ft ©ucrsigt. (DfHctccl ©cbccltc. BUITENLAND. y - ■pX& f ■It Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. fi Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM CÜSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden: Dat de najaarskermis op den 19 Augustus aanstaande binnen deze gemeente eenen aanvang neemten dat op dien dag tevens de loting voor plaatsen zal worden gehouden. Dat de ingezetenen die op de straat vóór hunne woningen eene plaats tot uitstalling hunner koopwaren verlangen, daarvan vóóï de loting aan marktmeesteren zullen moeten kennis geven. Dat de belasting voor het gebruik van de straten en pleinen door het bezetten met tentenkramenstallen en andere uitstal lingenvolgens het met den 1 Augustus 1856 ingevoerd tarief zal worden berekend en een ieder verpligt zal zijnalvorens zijne kraam of tent opteslaandaarvan aan marktmeesteren eene schrif telijke opgavemet vermelding van derzelver grootte in vierkante Nederl. ellen, te doen. Alkmaarden 1 Augustus 1857. Burgemeester en IVethouders voornoemd P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat de rekening der inkomsten en uitgavenover het jaar 1S56zoo als dezelvemet hunne verantwoordingop heden aan den Raad is aangeboden, op do Secretarie der gemeente voor een ieder is ter lezing gelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift verkrijg baar zal zijn. Alkmaar, den 31 Julij 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR herinneren de ingezetenen dezer gemeente, aan de bepaling van art. 47 der politieverordening op de gebouwen, straten, pleinen, wegen en wateren, inhoudende dat gedurende de hondsdagen, welke zijn ingegaan den 19 Julij en zullen eindigen den 19°Au. gustus dezes jaars, geene honden, dan behoorlijk, volgens hot daarvan aan het bureau van polieie berustend modelgemuilband, mogen losloopen. Alkmaarden 31 July 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. CURATOREN van hetSTEDELIJKGYMNASIUMte Alkmaar noodigen ouders of voogden, die hunne kinderen of pupillen het onderwijs aan het Gymnasium wensehen te doen genieten, uit om daarvan vóór den 24 Augustus 1857 aangifte te doen bij den Rector Dr. J.J.de Gelder. Zij vermeenen belanghebbenden te moeten doen opmerken, dat de aanvang van den nieuwen cursus op den eersten Maandag van de maand September, voor den geregelden gang van het onderwijs en diensvolgens voor de vorderingen der leerlingensteeds het geschikste tijdstip moet geacht worden, om als leerling te worden toegelaten. voo.rwaar^en. van ^oe'ating zijn: dat de jonge lieden hun twaalfde jaar bereikt hebbenmet de allereerste gronden der Ho landsche en Eransche talen bekend zijnde gewone en tien- deelige breuken kunnen behandelen en een eenvoudigen regel van drieën oplossen. Onder eerste beginselen van liet Eransch wordt verstaande kennis van de verbuiging der naamwoorden en van de vier ver voegingen der regelmatige werkwoorden. De dag tot het afleggen van het examen van toelating bepaald, zal nader aan belanghebbenden worden medegedeeld. Alkmaar, den 31 Julij 1857. Curatoren voornoemd P. A. de LANGE, Voorzitter. G. C. FONTEIN VERSCHUIR, Secretaris. Belgie. Den 23 Julij is de aartshertog Maximiliaan van Oos tenrijk te Brussel aangekomen; hij werd opgewacht door de Oostenrijksche diplomateneenige ministersvele generaals en hoofdofficierenden hertog van Brabant en den graaf van Vlaan deren; de troepen stonden in linie en de muziek hief het Oosten rijksche volkslied aan; hij begaf zich in plegtigen optogt naar het paleis,^ waar het middagmaal gebruikt werd. De Koningin- Wed. Amélie van Frankrijk kwam denzelfden dag op het kasdeel te Laken aan, terwijl de hertog en hertogin Clémentine van Or leans) van Saksen Coburg, de gouverneur van Tyrol aartshertog Bodewijk en de aartshertogin Margaretha zich mede te Brussel bevonden. Den 25 hield de raad van administratie der hospitalen en liefdadige gestichten eene uitdeeling van 14000 brooden. Den 26 werden op het plein te petit Sablon de wedstrijden met boog en bus, in tegenwoordigheid van den graaf van Vlaanderen, ge houden en had de opening plaats der bloemententoonstelling in het park, welke bezocht werd door den hertog en hertogin van Brabant, den aartshertog Bodewijk en de aartshertogin Margaretha. Den 27 arriveerde Prins Albert met het Kon. Eng. stoomjagt ywtona and Albert te Antwerpen; op het dek ontving hij de beide Belgische prinsen, die hem derwaarts waren tegemoet gegaan. Het huwelijk werd voltrokken door den burgemeester de Broeckère en daarna in de kapel van het paleis ingezegend door den aarts bisschop van Meehelen. De Sardinisehe gezant was niet tegen woordig, hebbende zich tijdelijk naar 's Ilage begeven, daaren tegen wel de Perzische Feruck Khandie des Zondags met den minister Vilain XIV den zoölogischen tuin bezoekende, door het publiek zeer onbeschoft moet behandeld zijn. Na het diner, 's avonds te 10 ure, vertrok prins Albert weder naar Engeland. Voor het stadshuis werden volksfeesten en een bal gegeven, dat zeer druk bezocht werd; de illuminatie was vrij algemeen. Den 28 gaf de burgemeester aan den Koning, het jeugdig echtpaar en verdere hooge personen een grooten maaltijd, in de Gothische zaal van het stadshuis. Den 29 is een wedstrijd op het water gehouden, waarbij eene brik, welker masten en ra's met toeschouwers waren overladen, is op zijde geslagen, waardoor vele personen te water geraakt, maar gered zijn. Den 30 zijn de jonggehuwden naar W eenen vertrokken.Den 26 en 28 heeft het beroemde muziek corps van liet Nederlandsche reg. grenadiers en jagers zich te Antwerpen met den grootsten bijval, in het locaal'der Harmonie en in dat der cercle artistique, littéraire et soientifique doen hoo- ren. De leden zijn uitmuntend ontvangen en onthaald. Engeland. Uit Indie wordt gemeld, dat de noordelijke en westelijke provinciën van Bengalen in vollen opstand verkeeren, zoodat de gemeenschap daarmede geheel afgebroken isde bevol king van Nizam heeft zich bij de insurgenten aangesloten. Het leger van Bengalen bestaat niet meerde inlandsche regimenten te Cal cutta zijn ontwapend en ontbonden. De exkoning van Oude is al daar met zijnen minister gevangen gezet, als verdacht van oprui- jing der troepen. De krijgsmagt om Delhi is nog niet sterk genoeg om de stad te kunnen bestormenverscheidene uitvallen zijn afge slagen. Het handelsverkeer staat te Calcutta genoegzaam stil; de bank is gesloten. De Eransche consul heeft 11 Fransche ka piteins bijeengeroepen, die gewapende matrozen ter zijner beschik king hebben gesteld, tot bewaking van het consulaat. De Wet gevende Vergadering Leeftbij eene nieuwe verordening, de vrijheid der Indische drukpers beperkt.—Het bestuur der O. l.Comp. heeft den 24 Julij 6 grooteschroefstoomschepen, die tezamen meer dan 4000 man kunnen vervoeren, alsmede 10 groote snelzeilende vaartuigen gehuurd.De regering heeft gelast, dat de regimenten hier te lande onverwijld op 1000 en die naar Indie gaan op 1100 man moeten gebragt, worden— Den 24 deed de beer Disraeli in het Lagerhuis eene motiestrekkende tot mededeeling van alle be scheiden en dépêches sedert het begin van den Indischen opstand, welke hij toeschreef aan de vernietiging van het gezag der inland sche vorstenaan de verstoring van het eigendomsregt en aan de krenking der godsdienstige gevoelensdoor overdreven ijver der door de regering ondersteunde zendelingenhij wilde derhalve eene Kon. commissie van onderzoek derwaarts zien zenden. De minister Vernon Smith bestreed zulks, alsmede lord Russell, wiens voorstel om aan de Koningin bij adres de ondersteuning van het Huister beteugeling van den opstandte verzekereneenstem-

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1