ALKMAARSCHE COURANT J\°. 33. Negenenvijftigste Jaargang. 1857. Maandag 10 Augustus. tfDSüciëcl (Bebccltc. CiSHcfeclijfeecït (Ducrstgt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs perjaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HEllM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 1—5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER, en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de najaarskermis op den 19 Augustus aanstaande binnen deze gemeente eenen aanvang neemt, en dat op dien dag tevens de loting voor plaatsen zal worden gehouden. Dat de ingezetenen die op de straat vóór hunne woningen eene plaats tot uitstalling hunner koopwaren verlangen daarvan vóór de loting aan marktmeesteren zullen moeten kennis geven. Dat de belasting voor het gebruik van de straten en pleinen door het bezetten mot tentenkramenstallen en andere uitstal lingen, volgens het met den 1 Augustus 1856 ingevoerd tarief zal worden berekend en een ieder verpligt zal zijnalvorens zijne kraam of tent opteslaandaarvan aan marktmeesteren eene schrif telijke opgavemet vermelding van derzelver grootte in vierkante Nederl. ellen, te doen. Alkmaarden 1 Augustus IS57. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. DB LANGE. Be Secretaris SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat de rekening der inkomsten en uitgavenover het jaar 1856zoo als dezelvemet hunne verantwoordingop heden aan den Raad is aangeboden, op de Secretarie der gemeente voor een ieder is ter lezing gelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift verkrijg baar zal zijn. Alkmaar, den 31 Ju/ij 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE, Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR herinneren de ingezetenen dezer gemeente, aan de bepaling van art. 17 der politieverordening op de gebouwen, straten, pleinen, wegen en wateren, inhoudende dat gedurende de hondsdagen, welke zijn ingegaan den 19 Julij en zullen eindigen den 19 Au gustus dezes jaars, geeno honden, dan behoorlijk, volgens het daarvan aan het bureau van policie berustend model, gemuilband, mogen losloopen. Alkmaarden 31 July 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd. P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. Opgave van do Marktprijzen der Granen en andere Levensmid delen te Alkmaar, opgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 Eebruarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad van Noord-Holland No. 33).Markten van den 31 Julij en 1 Aug. Hoogste Prijs. Laagste Prijs. Kaas,N.Holl.kleinogras, per 50Ned.P. 27,50 ƒ20, dito commn 27,50 u 27,50 dito middelbn 28,50 u 28,50 Boter, in kopp. of stukk. per N. P. 1,33 u 1,08 Aardappelen per mud2,40 u 2,— Alkmaar, den 5 Augustus 1857. Burgemeester en Wethouders, P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. CURATOREN van het STEDELIJK GYMN AS1UM te Alkmaar noodigen ouders of voogdendie hunne kinderen of pupillen het onderwijs aan het Gymnasium wensohen te doen genieten, uit, om daarvan vóór den 24 Augustus 1857 aangifte te'doen bij den Rector Dr. J. J. de Gelder. Zij vormeenen belanghebbenden te moeten doen opmerken, dat de aanvang van den nieuwen cursus op den eersten Maandag van de maand September, voor den geregelden gang vau het onderwijs en dicnsvolgens voor de vorderingen der leerlingensteeds het geschikste tijdstip moet geacht worden om als leerling te worden toegelaten. De voorwaarden van toelating zijn: dat de jonge lieden hun twaalfde jaar bereikt hebben, met de allereerste gronden der Hollandsche en Eransche talen bekend zijn, de gewone en tien- deelige breuken kunnen behandelen en een eenvoudigen regel van drieën oplossen. Onder eerste beginselen van het Fransch wofdt verstaan, de kennis van de verbuiging der naamwoorden en van de vier ver voegingen der regelmatige werkwoorden. De dag tot het afleggen van het examen van toelating bepaald, zal nader aan belanghebbenden worden medegedeeld. Alkmaar, den 31 Julij 1857. Curatoren voornoemd, P. A. de LANGEVoorzitter. G. C. FONTEIN VERSCHUIR, Secretaris. Belgie. Den 30 Julij zijn de feesten te Brussel besloten door een groot concertin den Zoölogischen tuinin tegenwoordigheid des Koningsvan den hertog en de hertogin van Brabant en den graaf van Vlaanderen, en door het afsteken van een luisterrijk vuurwerk.De Koningin wed. Amélie van Frankrijk vertrok den 1 Aug. weder naar Engeland, wordende door den Koning uitge leide gedaan tot Ostende.Den 31 Julij is met den Perzischen ge zant Feruck-Khan een handelsverdrag gesloten; den 4 Aug. had hij een afscheidsgehoor bij Z. M.— De liberale Vlaamsclie schrij ver mr. P. F. v. Kerckhoven is te Antwerpen in 39jarigen ouder dom overleden. Frankrijk. Den 2 Julij is met Baden eene overeenkomst ge sloten tot het bouwen van eene vaste brug over den Rhijn, bij Straatsburg en Kehl.Charles Lucien Bonaparte, prins van Ca- ninowas een zoon van Lucien en in 1848 voorzitter der consti tuerende vorgaderiug te Romevan zijne 12 kinderen zijn 9 nog in leven, hij was 54 jaren oud; zijn lijk is den 2 Aug., te Mar seille, met veel plegtigheid, op het stoomjagt Requin ingescheept, om naar Corsica te worden overgebragt.De Koning van Wur- temberg is streng incognito, als graaf v. Teek te Parijs gekomen en heeft zich naar Biaritz begeven, om de baden te gebruiken. De beschuldigde Bartoletti en Grilli hebben bekend te Londen geld ontvangen te hebbenom den Keizer te vermoordenzij hadden het uit armoede aangenomen en wilden te Parijs werk zoeken. Den 6 is de openbare behandeling hunner zaak begonnen. De regering heeft het verbod van destillatie uit granen en andere voedingstoffen opgeheven.-Het op last des Keizers voltooide gedeelte der Louvre is 1000 ellen lang, heeft 50 millioen gekost en zal den 14 Aug. ingewijd worden.Lord Cowley heeft zich bij den minister van marine beklaagd over de koele ontvangst van het eskader van den adml. Lyons te Lyon, waar de Eransche vice adml. Tréhouart niet aanwezig wasterwijl de Russische schepen in do Eransche havens zoo uitnemend bejegend zijn; de minister heeft uit naam des Keizers daarop schriftelijk geantwoord. De Keizer en Keizerin zijn den 5 van S. Cloud vertrokken en heb ben zich, na een kort vertoef te Rouaan, 's avonds te Havre in gescheept.- De oogst is buitengewoon voorspoedig te noemen. N Ar els. De regering heeft vergunning verleend een onderzee- schen telegraaf aanteleggen naar Malta, welke van daar tot Tunis zal voortgezet worden.Te Isernia hebben 2000 boeren mis noegd over de heffing der octrooiregtenhet stadhuis ingenomen, onder het geroep van „leve de Koning!" Tot bedaring gebragt zijn eenigen gevangen genomen. Oostenrijk. Den 27 is de grootsche spoorweg van Triest naar Laibaeh, in tegenwoordigheid van den Keizer, den Pruissischen minister v. d. Heijdt en den Saksischen minister v. Behr, geopend. Aan het feestmaal stelde de minister v. Bruck een met toejuiching ontvangen toast in op de doorgraving van Suëz, waarbij hij wensohte, dat Engeland daaromtrent tot andere gedachten zoude komen. De Keizerin zal haar gemaal niet in Hongarije vergezellenwijl zij zich weder in gezegende omstandigheden bevindt.De maarschalk Radetsky is den 31 Julij in welstand in de Villa Reale te Milaan aangekomen.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1