ALKMAARSCHE COURANT 33. Negenenvijftigste Jaargang. 1857. Maandag 17 Augustus. (Officieel (öcbccltc. SÜSSlcfcclijfcscït (Ducrsijjt. BUITENLAND. -*V Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. lllllllllillllii W JA I IA v De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregfc voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de najaarskermis op den 19 Augustus aanstaande binnen deze gemeente eenen aanvang neemten dat op dien dag tevens de loting voor plaatsen zal worden gehouden. Dat de ingezetenendie op de straat vóór hunne woningen eene plaats tot uitstalling hunner koopwaren verlangendaarvan vóór de loting aan marktineesteren zullen moeten kennis geven. Dat de belasting voor het gebruik van de straten en pleinen door het bezetten met tenten, kramen, stallen en andere uitstal lingen volgens het met den I Augustus 1856 ingevoerd tarief zal worden berekend en een ieder verpligt zal zijnalvorens zijne kraam of tent opteslaandaarvan aan marklmeesteren eene schrif telijke opgavemet vermelding van derzelver grootte in vierkante Nederl. ellen, te doen. Alkmaar, den 1 Augustus 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR herinneren de ingezetenen dezer gemeente, aan de bepaling van art. 17 der politieverordening op de gebouwen, straten, pleinen, wegen en wateren, inhoudende dat gedurende de hondsdagen, welke zijn ingegaan den 19 Julij en zullen eindigen den 19 Au- gustus dezes jaars, geene honden, dan behoorlijk, volgens het daarvan aan het bureau van policie berustend modelgemuilband, mogen losloopen. Alkmaarden 31 July 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennisse van zoodanige ouderswelke zouden verlan gen dat hunne kinderen, in het belang der door hen aauteleeren ambachten, in de teekenkunst onderwezen werden, doch de kosten daartoe zelve niet kunnen bestrijden, dat ter Secretarie der ge meente van heden af tot en mot den 29 Augustus aanstaande, gelegenheid is tot het aanvragen om op de Stads Teekenschool te worden toegelaten mits zoodanige jongelieden gevaccineerd zijn en den ouderdom van twaalf jaren hebben bereikt. Alkmaar, den 15 Augustus 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. Engeland. Den 31 Julij is prins Napoleon onverwacht op Osbornehouse aangekomen.— De Koningin der Nederlanden heeft de stad Manchester bezocht.— Uit Indie meldt men, dat de in- landscho troepen op 20 plaatsen aan het muiten zijn geslagen, of, zoo als te Calcutta, Mooltan en Barrackpore in tijds ontbonden, zoodat bijna 50 regimenten niet meer bestaande muitelingen zwerven meestal rond en zijn alleen te Delhi vereenigdop 9 plaatsen zijn alle Europeanen vermoord. Te Calcutta is onder de Hindos en Mahomedanen eene proclamatie der opstandelingen verspreidwaarbij het bestrijken der patronen met zwijnen- en rundervet eene eerste poging wordt genoemdom de landsgods- dienst in minachting te brengen. In Punjaub is het rustig. Geul. Cour Band heelt de muitelingen hij Jansing en Herdar verslagen en een verlies van 200 dooden toegebragt; een opstand in Auren- gabad is bedwongen; op 9 andere plaatsen zijn weder onlusten uitge broken. Op het vangen van muitelingen is eene premie gesteld; zij worden dadelijk opgehangen. De rijst is zeer schaars en daarom de uitvoer verboden.Bij de gevechten op 25 Mei cu volgende darren in China, zijn 70 a 80 zwaar beladen jonken, elk met 10 a 14 stukken, van Europeesch maaksel, gewapend, vermeesterd en met uitzondering van 5 die naar Hongkong gevoerd zijnverbrand daarbij is een sterk fort genomen, onder welks geschut de jonken weken. Bij het vervolgen des vijandsin open bootenhebben de Engelschen veel geleden door een levendig vuur uit de buizen der stad iatshan welke op last van den admiraal echter gespaard is. Het verlies is aan dooden 3 off. en 10 mausch. en aan Ge kwetsten 4 off. en 40 m. De nieuwe bevelhebber, genl. Asburnham is den 10 Junij te Hongkong aangekomen.-- Op nieuw zullen 4 reg. infanterie, 2 reg. kavallerie, benevens artillerie, te zamen 7000 man, naar Indie gezonden worden.— Den 31 Julij heeft het Lagerhuis, met 208 tegen de 97 st., tot de tweede lezin" der reeds bij hot Hoogerhuis behandelde wet op de echtscheidingen besloten 8000 geestelijken der- staats-kerk hebben zich bij adres sen tegen deze wet verklaard, omdat daarbij aan personen, wier huwelijk wegens overspel ontbonden is, veroorloofd wordt op meuw te huwen. - Den 3 Aug. heeft de minister van oorlog bij het Hoogerhuis een bill ingediend, om de militie, zonder nadere oproeping van het Parlement, reeds vóór den 25 Maart 1858 onder de wapenen te mogen brengen, ter aanvulling der door verzending naar Indie verzwakte bmnenlandsche bezettingen; de kosten wor- den op 200,000 geraamd. In liet Lagerhuis werd op voorstel van lord Russell besloteneene commissie van 25 regts°"eleerden uit het Huis te benoemenom te onderzoeken of hetzelve o-ereo-- tigd is op grond eener verordening van 1835 op het afleggen van eeden, den parlementseed te wijzigen. Den 10 heeft deze commissie een ontkennend rapport uitgebragt, waarop Russell i\\a. voorstel introk, om hot over één jaar weder intedienen Vervol gens werd een voorstel der regeringom, ten behoeve der 10000 Engelschen te Parijs, voor 10,500 eene geschikte kapel aante- koopenbestredenop grond dat de daardoor bevoorregten de helit moeten bijdragenen met 137 tegen 47 st. verworpen Den 6 werd bij het Hoogerhuis gelezen een adres der moeder, van den broeder en den oudsten zoon der te Calcutta gevangen ex-koning van Oudewaarbij zij hare smart over de tegen hem bestaande verdenking en hunne trouw betuigen en bekendmaking der be staande bezwaren verzoekenhet werd wegens een gebrek in den vorm ter zijde gelegd; den 7 is een dergelijk stuk aan het Lager huis, als ook aan de Koningin gezonden. Do hill tot het in dienst stellen van een gedeelte der militie werd zonder tegenstand voor de tweede maal in het Hoogerhuis gelezen.— Denöisde'kabelvoordcn transatiantisohcn telegraaf, aan boord der Agamemnon en Niagara bij gestaan door de stoomschepen Leopard, Cyclops en Susquehanna, op het eiland Valentia aan de Iersche kust vastgehechten den 6 is het leggen der draad begonnendie4 mijlen van de kust in de werktuigen verwardis gebrokenmaar den volgenden dag weder opgehaald en geheeld.— Den 6, 's morgens ten 7* ure zijn de Keizer en Keizerin van Frankrijkaan boord van la reine Hortense, vergezeld van 2 oorlogschepen, voor Portsmouth ver sohenen en door het te Spithead liggende eskader met eereschoten begroet; naar Wi^ht gestevend, zijn zij door prins Albert met do groote sloep afgehaald en door Koningin Victoria aan het ha venhoofd opgewacht. Den 7 hebben de hooge personen met het stoomjagt Victoria and Albert een zeetogtje van 2 uren gemaakt- daarna was er groot diner op Osborue-house. Den 8 bezochten zij met rijtuig de omstreken van het paleis en woonden 's avonds eene danspartij bij; den 9 hoorden de Keizer en Keizerin demisin de R. C. kapel te Newport en den 10, 's middags te 2 ure, ver trokken zij weder naar Havre, wordende door de Koningin cn prins Albert tot aan boord uitgeleide gedaan. Ten gevolge van dit bezoek, waartoe ook de ministers Palmerston en Clarendon de hertog van Cambridge en graaf Walewski op Wight waren ge komen heeft Engeland toegestemd in de nietigverklaring der ver kiezingen in de Donauvorstendommen en alzoo de zijde°van Oos tenrijk verlaten.- John Brighteen der hoofden van de zooge naamde Manchesterschool, bij de ontbinding van het Lagerhuis niet herkozen, is thans, bij eene nieuwe stemming te Birmin"ham zonder tegenstand, weder tot lid benoemd.— Den 11 heeft lord Palmerston in het Lagerhuis verklaard, dat de 4 gezanten der pro testerende mogendheden afzonderlijkzonder overleg met die van Oostenrijk cn Sardiniëhebben gehandeldcn dat de Porto daarop meendedat de nietigverklaring der verkiezingen eene zaak was die de 6 mogendheden gezamelijk aanging; het misverstand hier door ontstaanwas nu gelukkig weggeruimd. 1' kansrijk. Den 7 zijn Tibaldi tot altijddurende deportatie en Orilli en Bartolotti, wegens verzachtende omstandigheden, tot lajarige gevangenisstraf veroordeeld.— Dc maatschappij voor'

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1