BIJBLAD voor de ALK.MAARSCHE COURAfMI van Maandag Ih Augustus 1857, GEMEENTER A AR. Te Alkmaar bij IIERMS. COSTER ZOON. Zitting van den 19 Augustus 1857 No. 14. Voorzitter M'. P. A. de Lange. Tegenwoordig 12 Leden. Afwezig de Heeren de Dien Fontein Verschik en Westendorp. 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd zijndewordt 2. Eene commissie benoemd tot onderzoek der geloofsbrieven van de onlangs benoemde leden voor den Gemeenteraaden wordt, na derzelver rapport te hebben gehoord, door den Raad tot de toelating van de Heeren J. T. Koorn, Mr. J.A. Klup pel, Dr. 1). W. van Leeuwen, J. Bakker Klz.Jvan der Sluijs Veer en Mr. J. E. Nuhout van der Veen, als leden van den Gemeenteraadbesloten. Vervolgens zijn gelezen: 3. Eene missive van den Heer Commissaris des Konings in N. Holland, houdende kennisgeving van de opruiming van de Rijks jaagbrug over de vuilniskuil bij de Texelsclie barrière. Voor kennisgeving 4. Berigt der commissie van onderzoek op de rekening van het Burgerlijk Armbestuur, over liet dienstjaar 1856. 5. Berigt van dezelfde commissieop de rekening der Hervormde Diakoniedienst 1856. 6. Berigt van dezelfde commissieop de rekening van het B. C. Armbestuur, dienst 1856. 7. Rapport van Burg. en Weth., met het voorstel tot eene af wijzende beschikking op een verzoek van N. Badenhuizen, tot afstand van grond. 8. Rapport en voorstel als bovenop een verzoek om afstand van grond, door W. F. Stoel gepresenteerd. Al de No. 4 tot en met 8 ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 9. Een verzoek van Jan Bis, om eene geldelijke tegemoetkoming voor de kosten van verplaatsing van een huisjestaande op het terrein van de aschschuurdat nu door hem moet wor den opgeruimd. Aan Burg. en Wetli. gerenvoijeerd ter beschikking. 10. Een dito, van Egt. Smit, thans te Buiksloot woonachtig, ver zoekende afschrijving van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting voor 1857ter zake van de overbrenging zijner woonplaats naar eene andere gemeente. In deliberatie gehouden tot na den afloop van het dienstjaar. 11. Eene missive van J. Coster IIz., waarbij dezelve zijne vroegere aanvragen qq. om het terrein van den klokkentoren bij de groote kerk, intrekt. Voor kennisgeving 12. Een verzoek van A. Mooij, waarbij hij verzoekt dat het Ste- delijk bestuur de door hem geledene schade aan zijn grasge- was, die hij op 25,- a 30,— heeft geschat, voor hem van den ondernemer der harddraverij W. Tiesing, zal terug vorderen. In dadelijke behandeling genomen en gewezen van de hand, 13. Een verzoek van N. Ceelsom in het bezit te worden ge steld van een stukje grondgelegen aan den Omvalonder deze gemeente en aan dezelve tocbehoorende. Tot nadere deliberatie aangehouden en ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. Yervolgens is beraadslaagd: 14. Over het beklag door Burg. en Weth. tegen den commies der plaatselijke belastingen P. J. Stalenhoejf, bij den Raad ingediendwaarop is besloten den commies Stalenhoejf, wegens onbehoorlijke handelingen in zijne betrekking als ambtenaar der stedelijke middelen en na vroeger ter zelfder zake, reeds eenmaal geschorst te zijn geweestuit de dienst der gemeente te ontslaan. 15. Over de voorstellen van den pachter der haardasch enz., be treffende zekere wijzigingen in den regel van dienst, en is daarop besloten 1°. om hem, bij wijze van proef, tot aan het einde dezes jaars toetestaanhet ophalen van de privaatemmers en vaten alleen te doen op Maandag, Woensdag en Vrijdag, tel kens een derde deel van de gemeentealtijd echter onder gehoudenheid om zoodanige ingezetenen welke twee ma len per week verlangen bediend te wordendaarin ten dienst te moeten staan. 2°. Dat de ingezetenen, die kuilen of putten verkiezen gele digd te hebben, zullen worden uitgenoodigd daarvan daags te voren aan den aannemer kennis te gevenen het 3S. punt, om in den winter, des avondsten 9 ureeenenaan vang met de werkzaamheden te mogen maken, te wijzen van de hand. 16 tot en met 19. Over de rapporten op de verschillende reke ningen en verantwoordingen van de Stads Bank van Leening en Burgerlijke Begraafplaats n Apotheek en het Burger Wees- en Huisarmenhuis, die allen afzonderlijk en bij opvolging zijn goedgekeurd. 20. Op het verzoek van P. A. Walravenom afstand van grond langs de Lombardsteeg en het Dodenveld, ter zijde zijner localen waarop is besloten aan den adressant te kennen te geven, dat, behoudens nadere goedkeuring van H. H. Gedep. Staten, ter zijner beschikking wordt gesteld, het door Burg. en Weth. voor gestelde terreinter oppervlakte van 533 vierk. ellente gen betaling eener som van 550,en onder zoodanige voorwaarden, als bij het voorstel van laatstgenoemden zijn omschreven; mits zich daarop binnen den tijd van 1 maand na heden verklarende. 21. Over de door Burg. en Weth. voorgestelde wijzigingen inde verordening op het beheer en gebruik der brandbluschmiddelen. Be Baad heeft besloten dat stuk, alvorens daarop te be schikken, te stellen in handen van het collegie van Brand- meesteren, tot onderzoek of ook nog andere punten onder die wijziging dienden te tcorden begrepen. 22. Over het verzoek van B. N. Hoogvorst, om verhooging van zijne wedde als bediende in de Stads Apotheek. Gewezen van de hand. 23. De vergadering is opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 5