ALKNIAARSCHE COURAN J\°« 35. Negenenvijftigste Jaargang. Maandag 31 Augustus. ©fliciccl ©cbccïtc. giüHcfeclijkecit ©ocvsigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers ITERM COSTEll ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0-, 75 voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen Dat door den Gemeenteraad aan den aannemer van de haard- asch, het vuilnis er.z., voorloopig tot aan het einde dezes jaars en bij wijze van proef, is toegestaan om het ophalen der privaat-em mers en vaten te doen plaats hebben drie malen per weeken wel op MaandagWoensdag en Vrijdagtelkens een derde gedeelte der gemeente doch onder verpligting tevensom die genen der ingezetenendie zulks twee maal per week zullen behoe ven, daarin ten dienste te moeten staan. Dat gevolgelijk het ruimen of ledigen der sekreetputten of kuilen zal geschieden op Dingsdag en Donderdag van elke week, terwijl de ingezetenendie zoodanige ruiming zouden verlangen tot bevordering eener geregelde orde en tot hun eigen gerijf, wor den uitgenoodigd, daarvan minstens één dag te voren aan den aan nemer ten zijnen woonlmixe kennis te doen geven. Alkmaar, den 21 Augustus 1S57. 'Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt bij deze, op daartoe ontvangen uitnoodiging van den Heer Com missaris des Konings in deze Provincie aan de belanghebbende grondeigenaren in herinnering: Dat, na het in werking treden der wet van 13 Junij 1857, (Staatsblad n°. 87), alle zoodanige onbezoldigde opzieners der Jagt en Visscherijwelke niet tevens als rijks veldwachters zijn aangesteld en beëedigdhunne kwaliteit hebben verloren en geene jagtovertredingen meer kunnen constateren. Geschiedende deze kennisgeving tot voorkoming van misverstand en opdat ieder der daarbij belanghebbenden, zoodanige onbezol digde opzieners alsnog ter bekoming eener commissie als rijks veldwachters zoude kunnen voordragen. Alkmaar, den 21 Augustus 1857. Be Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 StaatshlN°. 22) bij deze ter kennisse van de ingezetenen dier gemeente, dat liet voljaarsch 2e suppletoir kohier der belasting op het Personeel, dienst 18{{ op den 21 Augustus 1857, door den Heer Com missaris des Konings, in de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belas tingen binnen deze stad ter invordering is overgegeven. leder ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op Je voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke'uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 26 Augustus 1857. Be Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. AANKONDIGING. DeKAMERvanKOOPHANDELenEABRIEKEN te Alkmaau brengt ter kennis der belanghebbenden, dat op Maandag, den 31 dezer, en de beide volgende dagen, des voormiddags van 10 tot 12 ure, aan haar gewoon lokaal ter lezing zullen voorliggen .diverse handelsberigten. Alkmaar, den 28 Augustus 1857. Be Kamer voornoemd, E, M. van de VELDE, Voorzitter. C.BOONACKER. Secretaris. NEDERLANDSCHE TELEGRAAFMAATSCHAPPIJ. Station Alkmaar. Gedurende de maand Julij 1857 zijn van hier verzonden 127 depêches, waarvoor is ontvangen65, Het kantoor is bezigtigd door 7 personen, a 25 Cts.1,75 Zoodat de geheele opbrengst der maand Julij is 66,75 Engeeand. De in Bengalen gelegen steden Hissar-Tirosch en Ihansi zijn in de magt der opstandelingen gevallen; de eerste is eene belangrijke versterkte plaats. 3 dagen later poogde de vijand de Engelschen te vervolgen, maar leed daarbij een zwaar verlies. Den 5 Julij is de generaal Barnard aan de cholera overleden en door genl. Beid vervangende genl. sir Henry Law rence is den 4 aan zijne, bij den uitval uit Lucknow bekomen wonden overleden. Genl. Wheeler te Cawnpore heeft zich door den honger genoodzaakt gezien te capituleren; hij is met het gar nizoen over de kling gejaagd; tusschen Cawnpore en Allahabad zijn de rebellen 3 malen geslagen, waarbij zij 26 stukken verloren. De bezetting van Agra heeft den 5 do muiters bij Nemuch ver slagen, met een verlies van 49 dooden en 92 gekw., bij een corps van slechts 500 man. in Punjaub is alles rustig gebleven, uitge nomen 1 reg. ruiterij en 1 reg. infanterie, welke door genl. Ni cholson zijn aangetast en met een verlies van 200 man uiteenge dreven; een oproer te Hyderabad, den 18, is gemakkelijk bedwon gen. Volgens het Parijssohe blad le Pays Jieeft het leger van het koningrijk Oude, 30,000 man sterk, zich in verbinding ge steld met Delhi. Te Calcutta zijn 1500 man Engelschen ont scheept.Den 12 Aug. heeft de kanselier der schatkist in het Lagerhuis voorgesteld de regten op den invoer der suikers niet met April 1858 te verminderen, maar tot 1860 te behou den, hetgeen zonder tegenstand voorloopig werd goedgekeurd. Deu 13 heeft de minister Clarendon ook in het Hoogerhuis me- dedeeling gedaan, dat het kabinet van Weenen zich gezind betoond had met de mogendheden', ten aanzien der nietigverklaring van de verkiezingen in de)vorstendommen, intestemmen, zonder daarom van gevoelen omtrent het niet wenschelijke der vereeuiging dier ge westen veranderd te zijn. Het Lagerhuis heeft, tot wegneming van den tegenstand der geestelijkheid, een voorstel van den ad- vokaat-genl. aangenomen, dat geen geestelijke der vereenigde En- gelsehe en lersche kerk verpligt kan worden een huwelijk inte- zen'enen, van iemand wiens vorig huwelijk om overspel ontbonden is. De proeureur-genl. heeft daarbij den 19 nog voorgesteld, dat zoodanige geestelijke het gebruik zijner kerk daartoe aan een an der nit hetzelfde kerspel niet mag weigeren, hetwelk met 73 te gen 33 st. is goedgekeurd. Het Hoogerhuis heeft zich den 25 met 37 tegen 27 st. met deze bepalingen vereenigd en eenige an dere, door liet Lagerhuis gemaakte, wijzigingen verworpen; denzelfden dag heeft zich het Lagerhuis daarmede vereenigd en. alzoo heeft de wet haar beslag bekomen. De kanselier heeft in het Hoo gerhuis aangekondigd, dat de regtsgeleerde raadslieden der kroon van meening zijn, dat de invoer van opium in China geen inbreuk maakt op de tractaten. Den 20 ging bij het Lagerhuis de 3e lezing door der wet, waarbij de regering gemagtigd wordt een deel der militie opteroepen. Den 28 zijn de zittingen van het Parlement geprorogeerd.Door zware onweders is veel schade veroorzaakt, o. a. te Manchester aan gebouwen 40 a 50000 het bovenste deel van den toren van het kasteel van Windsor is door den bliksem beschadigd.De gezant te Teheran heeft in last zeer ernstig op de onmiddelijke ontruiming van Herat door de Perzen aantedringen; men geeft voor dat prins Murad Mirza die ontruiming, hoezeer daartoe herhaaldelijk bevolen, weigert, zoo dat troepen zijn afgezonden om hem te noodzaken.De Per zische regering heeft groote moeite om de Ulema's in toom te houden, die van de verwikkelingen in Indie gebruik willen ma ken, om de bepalingen van het vredesverdrag te schendenIn eene volksvergadering, den 25 op het Stadshuis te Londen gehou den, is besloten eene inschrijving te openen, ten behoeve der slagtoffere van den Indisehen opstand.In de laatste 3 we ken zijn 16000 manschappen voor het staande leger aangeworven. 70 bataljons zullen in dienst gesteld worden, om de naar Indi»

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1