ALKMAARSCHE COURANT JY°. 36. Negenenvijftigste Jaargang. 1857. Maandag 7 September. SSSHcfcclijfcsdt (Duersigt. 0JBctccl (Scbccltc. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusselien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HEEM'. CUSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen Dat door den Gemeenteraad aan den aannemer van de haard- asch, het vuilnis enz., voorloopig tot aan het einde dezes jaars en bij wijze van proef, is toegestaan om het ophalen privaat-em mers en vaten te doen plaats hebben drie malen per week, en wel op Maandag, Woensdag enji Vrij dagtelkens een derde gedeelte der gemeente doch onder verpligting tevensom die genen der ingezetenendie zulks twee maal per week zullen behoe ven, daarin ten dienste te moeten staan. Dat gevolgelijk het ruimen of ledigen der sekreet putten of kuilen zal geschieden op Dingsdagj en Donderdag van elke week terwijl de ingezetenendie zoodanige ruiming zouden verlangen tot bevordering eener geregelde orde en tot hun eigen gerijf, wor den uitgeuoodigddaarvan minstens één dag te voren aan den aan nemer ten zijnen woonhuize kennis te doen geven. Alkmaarden 21 Augustus 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. tie Secretaris SPANJAARD!'. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt bij deze, op daartoe ontvangen uitnoodiging van den Heer Com missaris des Konings in deze Provincieaan de belanghebbende grondeigenaren in herinnering: Dat, na het in werking treden der wet van 13 Junij 1857, (Staatsblad n°. 87), alle zoodanige onbezoldigde opzieners der Jagt en Visscherijwelke niet tevens als rijks veldwachters zijn aangesteld en beëedigd, hunne kwaliteit hebben verloren en geene jagtovertrodiugen meer kunnen constateren. Geschiedende deze kennisgeving tot voorkoming van misverstand en opdat ieder der daarbij belanghebbenden, zoodanige onbezol digde opzieners alsnog" ter oekoraing eener commissie als rijks veldwachters zoude kunnen voordragen. Alkmaar, den 21 Augustus 1857. Be Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat tot de afgifte der JH'A.'STKJt'I'fcltiover de dienst van 18'5£, zal worden overgegaan ter Secretarie dier gemeente, dage lijks(uitgezonderd des Zondags) van af Maandag, den 7 tot en met den 19 September aanstaande, van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ureen om daarin geregeld en naar den eiseh der wet te werk te gaanbet noodig isdat door de afhalers wor den overgelegd liet voor de declaratie van afgiftein der tijd afgegeven. Alkmaar, den 5 September 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE, Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat, ingevolge art. 203 der gemeentewet, de begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgavenvoor de dienst des jaars 1858door hen aan den Raad der gemeente is aangeboden en van heden af, gedurende 14 dagenop de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijg baar is. Alkmaar, den 5 September 1857- Burgemeester en Weihouders voornoemd P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. Engeland. De bezetting van Cawnpore had zich na den dood van den bevelhebber Hugh Wheeler overgegeven, op voorwaarde van lijfsbehoud, maar het opperhoofd A ana Sahib deed alle man nen ombrengen en de vrouwen en kinderen openbaar verkoopen hij werd daarvoor zwaar getuchtigd door genl. Havelock. die hem 2 malen aantastte, 44 st. ontnam en Cawnpore den 16 Julij op nieuw bezette.De overwinning der Engelsehen op 5 Julij bij Agra is later gebleken eene nederlaag te zijn geweestde weinige Britsche troepen hadden zich, na den opstand der stad en der Cipayers, met de getrouwe inlanders, te zamen 500 man sterk, in het fort teruggetrokken, toen 10000 muitelingen, van den kant van Neemuch en Nusserabad opgerukt, zich daarvoor posteerden; een dag later werden deze door de bezetting aangetastdiemet verlies van 42 dooden en 92 gekwetsten, weder binnen liet fort moest wijken. De vijand verwoestte daarop de vroegere kanton- nemen ten der Engelsehen en trokken af naar den kant van Delhi. In het residentschap Madras hebben de Hindosclie en Mahome- daansche ingezetenen de regering een adres van trouw aangebo den; de Europeërs vormen zich intussehen tot gewapende vrijcorp sen. Bij Bombay zijn beginselen van wederspannigheid ontstaan, maar spoedig bedwongen. In sommige streken van Indie heerscht de cholera vreesselijk, alsmede hongersnood en duurte, door dat de veelbelovende oogst op het veld verlaten staat. Zelfs inland- sclie kooplieden hebben ingeschreven voor de slagtoffers der woede hunner oproerige landgenooten.- Lord Elgin is den 2 Julij te Canton aangekomen.Te Georgetown, in Guyana, is de gou verneur Wodehousetoen hij zich inscheepte, om eenigen tijd in het vaderland doortebrengennevens de bisschopde president van het geregtshof en andere aanzienlijke personendoor het ge meen uitgejouwd en met steenen begroet.Lord Palmerston heeft vóór de sluiting van liet Parlementnog gezegddat de regering den aanleg van eenen telegraaf over de landengte van Suëz zal ondersteunenwijl de Porte het langs de Euphraat geweigerd heeft.Sedert het ontvangen der tijding van het uitbreken van den opstand in Indietot uit0. Augustus zijn 22900 manschap pen, aan boord van 63 schepen, derwaarts gezonden.De Ko ningin is den 27 van Osbornehouse te Londen gekomen en den volgenden dag naar Balmoral in Schotland vertrokken. Sardinië. Koning Victor Emmanuel isvergezeld door een 100tal jonge lieden met flambouwen, des nachts over den Mont- Cénis getogen en heeft den 31 Aug. aan den voet van den berg Prins Napoleon ontmoet, waarna Z. M. te Modane de eerste mijn ter doorgraving, door middel eener electrische draad, deed sprin gen. De onkosten van dit werk, waartoe werktuigen van eene nieuwe vinding gebezigd worden, zullen 41 millioen lires (19 millioen guldens) bedragen, 's Avonds bezigtigde de Yorst met den Prinsden graaf de Cavour en den Eransehen gezant te Ro me de Grammontde illuminatie te Chamberry en werd met het levendigste gejuich ontvangen. Den volgenden dag werd de eer ste steen gelegd aan de spoorwegbrug te Culozwerwaarts de gesprongen rotsblokken van den Mont-Cénis per spoor vervoerd worden. Op Eransch gebied nam de Prins afscheid van den Koning. Spanje. De bevolking van dit rijk bedraagt, volgens de laatste telling, 16,340,500 zielen.Den 1 Sept. is de genl. Lersundi benoemd gouv. genl. van Cuba, derwaarts vertrokken.Volgens een onzer bladen, heeft Mexico eene conventie met de Vereenigde Staten gesloten, volgens welke het, bij het uitbreken van den oorlog met Spanje, 15 a 20000 vrijwilligers zoude bekomen, om, onder Mexicaansche vlag, eene expeditie tegen Cuba te onderne men.De Koningin heeft, op voordragt van den pres. minister, den minister van marine een buitengewoon erediet van 200,000 realen verleend om den Infant Don Henriquez, commandant van het kon. eskaderzijne jaarwedde uittekeeren van 8 Maart 1848 tot 12 April 1856, gedurende welken tijd hij in zijne functie geschorst is geweest. Turkije. Eene karavaan van 500 personen en 1300 paarden den 29 Junij van Damascus naar Bagdad vertrokken, is verdwaald

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1