Rogge 7,- iWllclicltjHscü 0ucrsi0t. BUITENLAND BIN NE ISLAND. Gerst Haver Boonen Mosterdzaad Koolzaad Erwten groene n graauwe u vale witte Alkmaar, den 5 September 1857. 7,50 7,25 4,50 7,25 27, 15, 13, e 13,— 12,— 12,— n 5,50 a 3, tt 6,50 20,— u 13, 11,— n 13,— 11,— 10,— Burqemeester en IFethouders P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. Denemarken. De landdag van Holstein en Lauenburg beeft den 9in eene geheime zitting te Itzehoeop bet ongunstig ver slag der commissie met 46 tegen 2 st.de door de regering inge diende constitutie verworpen, als wel eenige concession bevatten de maar niet datgeen waarop de Stendenvolgens de verorde ningen van 1834 en 1842 regt hadden. De commissaris des Ko- nings bad de aanneming aangeradenomdat de regering niet ligt tot nieuwe voorstellen zoude overgaan. Erankrijk. De nieuw ingestelde decoratie draagt den naam van //medaille van S. Helena;" het lint mag niet zonder de penning gedragen worden.De algemecne raden der departementen acr Nièvreder monden van de Rhoneder Seine en Marnedei Meurthe, van de Hcrault en anderen hebben zich gunstig verklaard omtrent het wenschelijke der doorgraving vau Suez. De Duitsehe bladen zeggen inmiddels, dat de zaak in duigen is gevallen om dat, de Ouderkoning zich, wegens den tegenstand van Engeland en Turkijeer niet, meer mede wil inlaten.Den 29 Aug. is de Keizer naar het kamp te Chalons vertrokken en daar des avonds aangekomenzijnde te Eperuay en Chalons met, geestdrift ont vangenvoor zijn vertrek overhandigde Z. M. den minister a- lews/ci het grootkruis van het Legioen van Eer in diamanten. Den 31 te Vincennes liet Keizerlijk gesticht voor 500 bij hun be drijf verminkte of herstellende arbeidersopgerigt volgens besluit van 11 Maart 1855 geopend en ingewijd; de kardinaal Morlot zegende het nieuwe gebouw en de kapel in; de minister van bmn. zaken Billault hield eene belangwekkende rede.De regering heeft de overeenkomsten bekrachtigd met de maatschappij voor den spoorweg van Orleans om hare lijn in verband te brengen met den zuidelijken spoorweg van Bordeaux en met de maatschappij van den zuidelijken spoorwegwaarbij zij concessie bekomt voor den Pyreneschen spoorwegmet eene subsidie van 24 milloentegen verpligting van het aanleggen van 500 kilometers wegen inde Gironde en de Landesten behoeve van den landbouw.- - Het hof van Oranin Algerie heeft den 23 den kapitein üoineau chef van een zoogenaamd Arabisch bureau, tot den dood, zijnen secretaris Sidi-Achmed tot levenslangenden aga Bel-hadj, officier van het Legioen van Eer en 2 andere aanzienlijke Arabieren tot 20jarigen dwangarbeid veroordeeld, wegens onvcgtmaüge en wille- kenriae handelingen in hunne functionallen zijn in verzet geko- Den 1 Sept. is te Parijs een nieuw tariel voor huurkoet siers in werking gekomen; het publiek is ontevreden en de voer lieden die nu bij het uur betaald worden rijden uiterst langzaam en nemen zooveel mogelijk den langsten weg.Den 3 heelt,let hof van assises uitspraak gedaan in de zaak van den aanslag tegen het leven des Keizers en Lednt-BollinMazziniMaparenii en Campanella schuldig verklaard en bij verstek tot deportatie verooi- deeld.De Koning van Wurtemberg is den 4 van Biaritz te Parijs teruggekomen en den volgenden dag verder naar zijne sta ten gereisd.Erankrijk wil den afkoop van den Sondtol te Pa rijs storten, maar Denemarken verlangt, dat zulks te Kopenhagen zal geschieden; daarover is verstoordheid ontstaan, zoo zells, dat delransche gezant de Deensche regering een ultimatum heelt ge steld (Engeland heeft zijn aandeel in eens afbetaald, maar Rus land heeft de voldoening in 40 halfjarige termijnen gekozen). De bisschop van Moulinseene inrigtmg van onderwijsdoor gees telijken bestuurd, opgerigt hebbende, wilde die, even als de open bare scholen, vrijdom van belasting der 125 vensters doen genieten welke door den prefect verleend werd. maar de minist,. van limine, bragt de zaak voor den Staatsraad, die besliste, dat van deze, als van eene bijzondere instellingbetaald moest worden.Het dagblad l'Assemblee Nationale is den 8 onder dezelfde redactie weder ver schenen onder den naam vau le Spectateur, waarachtermet ver lof der regeringis gevoegd//Dagbladgesticht den 29 Eebr. 1848, onder den titel van l'Assemblee Nationale."Feruck-Khan is met eenige beambten zijner legatie te Parijs als vrijmetselaar aangenomen.De Keizer heeft 1100 sovereigns naar Engeland gezonden voor de slagtoffers van den Indisohen opstandwaarvan 1000 van Z. M. en het overige van de garde. Oostenrijk. De Turksche gezant te "Weenen heeft eene nota aan ons bewind overhandigd, waarin de redenen worden uiteenge zet, welke de Porte bewogen hebben tot het verordenen van nieuwe verkeizingen in Moldavië, en tevens met nadruk wordt opgekomen tegen het plan van de vereeniging der vorstendommen. - De Keizer heeftop verzoek van den stedehouder van Lombardije, bepaald dat de Kerkelijke Staat ontheven zal zijn van de kosten voor de bezetting der Marken door Oostenrijksche troepen. Ge noemde landvoogd, de aartshertogMaximiliaan, heeft den 6, met zijne jeugdige gemalin Charlotla van Belgie, zijnen intogt te Mi laan gedaan's avonds was de stad schitterend geïllumineerd.— Ten gevolge der met 1°. Januarij intevoeren belasting van 1 kreut- zer voor ieder dagblad, zal de prijs derzelven met 5 a 6 fl. verhoogd moeten worden.Op het statistieke congres te Weenen, waar voor de Keizer 25000 11. heeft aangewezen, zijn officiële afgevaar digden van 27 Staten verschenendoch niet van Pruissen. Den 6 zijn de leden door Z. M.die daags te voren uit Hongarije was teruggekeerdontvangen en de officiële leden door H. D. ter maaltijd genoodigd. Den 7 heeft een aantal leden, op uitnoodiging van den minister van koophandel en openb. werken, een uitstap naar den Semmering gemaakt en den 8 naar Presburgop een door de Donau-stoomvaartmaatschappij beschikbaar gestelden boot. Spanje. De verordeningen, waarmede men de democratische bladen meende te onderdrukkenhebben 4 van de 8 Katholieke bladen doen bezwijken.— De Prins van Oranje heeft den 20 Au gustus vergezeld van de burgerlijke cn militaire overheden en een escorte ruiterijde Alhambra te Grenada bezochthet geheele garnizoen stond langs zijnen weg geschaard. Turkije. Reschid'bassa11a zijn ontslag als grootvizier tot voorzitter van den Tanzimat benoemdis ook als zoodanig ontsla gen; Fuccd-bassa is tot zijn opvolger benoemd.— Yorst Ghi/cahet tijdelijk opperhoofd van Wallachije, schijnt het daar niet veel beter te maken dan zijn ambtgenoot in Moldavië. Zweden. De geneesheeren van Koning Oscar, die sedert ge- ruimen tijd sukkelende ishebben hem geraden zich een jaar van alle regeringszaken te onthoudenwaarop tot de instelling van een regentschap is besloten. "Yereenigde Staten. Eene volksvergadering te New-lork ter eerevan Walker en zijne vrijbuiters aangelegd, is geheel mislukt; de inschrijving ten hunnen behoeve bragt niet meer dan 11 dol lars op.De graanoogst is goed algeloopendaarentegen lijden de aardappelen veel door de ziekte. Te 's Gravenhage zullen onderhandelingen met Pruissen plaats hebben over het leggen van een' spoorweg van Crefeldover Gel der en Kleef, naar^Nymegen en van Vicrzcn naar Venlo.— Den 31 Aug. heeft de minister van oorlog gelast, de onderofficieren en manschappen van het leger eene herhaling der koepokinenting te doen ondergaan.Ook uit Amsterdam hebben zich 25 wind- korenmolenaars tot den Koning gewendom herziening der grond- belasting.De droogmaling van den polder de Koekkoek bij Kampenis voltooid.Prinses Maria van Ruslanddie den 5 naar Soestdijk is vertrokken, om de Koningin-Moeder te bezoeken, is den volgenden avond te Amsterdam gekomen, waar zij ha ren intrek in den Doelen namuen 7 bezigtigde zij de kunstka binetten van de beeren Fodorv. Loon en Six, het trippenhuis, de akademie vau beeldende kunstenliet paleisde Nieuwe en de Grieksclie kerk en keerde des middags weder naar s Hage, van waar zijna afsclieid van de Kon. lamilie te hebben genomen den 8 naar Rotterdam en vervolgens per stoomboot naar Ostcndc is gereisd.— Den 6 overleed te Utrecht, na eene langzaam toe- genomene ongesteldheid, de oud-liooglecraar in de lettel en nrir. v. Goudoeveroud 72 jaren, en werd des avonds liet gaslicht te Monnickendamuit de fabriek van den beer 1. Kater Cs., het eerst ontstoken.De baron v. Si na, die den 10 van Schevemn- gen vertrok, beeft aan de armen aldaar 500,— en aan het londs der bewaarschool 300,— geschonken.— De raad van Groningen heeft besloten weder eene leening van 38000,te sluitenten behoeve der gasfabriek. De Algemecne Kon. Landbouw-Yereem^ing heeft prijzen ^van 300,— of 200,naar zijne keuze uitgeloofd voor a. het drai neren van liet srootste getaldoch minstens 10 Jiunders grond b. de best gedreven wisselbouwerij, miustens op 35 bunders zand en 50 b. kleigrond en c. de best gekeurde zomer- en wintel stal- voedering gedurende 1 jaar, met minstens 30 stuks volwassen hoornvee. De verslagen vau a. en b. moeten voor 1 Januarij 1859 en de aangifte ter mededinging voor c. vóór 1 Januarij 1858 iuge- zouden worden bij den Secretaris der Vereeniging Wdterbeek, te 's Gravenhage. De uitloving duurt bovendien nog 4 jaren na ge noemde data. AIUlOADISSEMENTS REGTBANEv. Correctionele zitting van 8 September 1S57- 1. B. L., op Texel, overtreding der Zondagswet en woordelijke beleediïing met bedreigingen van eenenbeambte der openbare magt"wegens de politieovertreding/1,— boete ori bij onver mogen 1 dag gevangenisstraf en wegens het wanbedrijf f 20, - boete en de kosten. 2. L. S.te schoorlmishandeling en eenvoudige woordelijke be- leediginc1 maand gevangenisstraf2 geldboeteneene vau 8,en eene van f ,50 en de kosten. 3. P. Jz. i>. W.te Alkmaar, mishandeling, 6 weken gevangenis straf, f 20,boete en de kosten. KAATONGEREGT. Zitting van 31 Augustus. J. K., te Alkmaar, weigering om de hem gegevene orders te volgen, bij de bediening der brandspuit No. 2, 5, en de kostenbij niet betaling 1 dag gevangenisstraf. H. L., te Alkmaar, afwezigheid bij de bepaalde exercitie met de brandspuit, vrijgesproken. (Bij verstek.) G. v. B., te Alkmaar, als No. 2, (doch met bij verstek.) P. K.te Alkmaar, als No. 3. Zitting van 7 September. A. M. M.te Alkmaar, dragen van eene test. met vuur zonder deksel over de straatf 1,en de kostenbij niet betaling 1 dag gevangenisstraf. J. E.te Alkmaar, debiteren en uitgeven van loten in de Nederlandsche Staatsloterij in koop en huur aan verschillende personen te Alkmaar, zonder daartoe geregtigd te zijn in het voorjaar van 1857. De Kantonregler verklaart zich onbevoegd om van deze zaak kennis te nemen. De kosten te dragen door den Staat. D. v. K.te Alkmaar, buiten noodzaak hard rijden met zijne beladene molenaarsknr op de Oude Gracht, na wegens betzelfde feitdenll April 1857 te zijn veroordeeld, 5, - boete, 3 da gen gevangenisstraf en de kostenboete en kosten invorder baar bij lijfsdwang. 1.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 2