BINNENLAND. ,Sït«t&s iiicuvus. ARROND5SSEMENTS REGTRANK. GEMEENTERAAD. Arrali, tussclien beide plaatsen gelegen, wilden innemen, met verlies van 200 man teruggeslagen en tot liet opbreken van het belee genoodzaakt.- Opnieuw zijn 1 afdeeling rijdende- en 3 batterijen veldartillerie, 5 compagniën artilleristen, 4 comp. ge nietroepen 3 regimenten kavalletie en 4 reg. infanterie gelast zich voor hun vertrek uaar Iudie gereed te houden. 3 regimenten van Malta1 van Gibraltar en 1 van Corfu zijn tot hetzelfde doel te- ugveroepen. Het bestuur der O. I. Compagnie Heelt eene ver sterking van 0000 man gevraagd, waardoor de Kuropesche krijgs- ma-rt in Iudie tot. 80000 man zal worden opgevoerd. Develdhat- terfi van Ottawa, in Canada, heeft vrijwillig bare dienst voor Indie aangeboden.De lengte der manschappen voor het leger is ver minderd. De bevelhebber van het leger heeft de corpsen bevolen, dat alle manschappen voortaan snorren moeten dragen. Het be wind heeft bekenu gemaakt, dat personen, die 100 geschikte re- cruteu levereneene ofïiciersplaats zullen bekomenen voormalige bevelhebbers, die 1C00 soldaten verschaffen, de rang van luit. kolonel. De Koningin heeft 1000. haar gemaal 300 en de hertogin van Kent 100 gegeven voor de slagtoffers van den Iiidisohen opstand Te Belfast hebben den 6 ernstige ongeregeldheden plaats ceiiad ter zake van het houden van predikatiën op de openbare straat, tegen den zin der stedelijke overheidvan den oisschop vail Down en Connor en sommige geestelijken, terwijl zij door andere geestelijken die daartoe eene volksvergadering belegden bevorderd werden de politie heeft van hare vuurwapens gebruik gemaaktwaardoor vele personen gewond zijn en een gedood is. ï)e beide vo'gendn dagen duurden de bewegingen nog voort en werden de glazen ranVenige Protestant,sche kerken ingeworpen terwijl cle rust den 13 nogmaals verstoord, maar na net lezen der oproerakte weder hersteld werd; de overheid heeft de uitlevering der wapenen bevolen.Te Carrick-on-Suir 111 Ierland zijn op roerige proclamation aangeslagen van dezen inhoud «Hoerah voor Ierland Driewerf een vreugdekreet, voor de Cipayers. VV eg met de Koningin van Engeland en met liet Saxisclie volk.' Men ver neemt dat Herat eindelijk door de Perzen ontruimd is. Ged staten van Friesland hebben eene leening van/190,000, in aandeden van 1000,- en onderdeden van 500,—, tegen 41 pOt rente, de laatste termijn in 187/ aftelossen, uitgeschre ven tot medebostrijcling der kosten tot. verbetering van het Uok- kum'mer-Giootdiep.— liet vertier der met. 1". Aug. te Amsterdam geopende broodfabriek bedraagt reeds 30000 N. P. per week liet Nt'derl. Zeudelinc-genoolschap heeft in het, met. 1°. Juni) ge- eindigde jaar aan collecten, contribution en legaten ontvangen f G7 467 254 henevens 2600,aan certificaten van 4 J 2UU, van *3 en f 7200 - van 2}. pCt. De inkomsten bedroegen 88.906,111 en de uitgaven 98,276,58;. In dienst waren in C Iudie 23 zendelingen en 146 inlandsche helpers, terwijl IS kweekelincen tot zendelingen en 65 tot, helpers werden opgeleid.— In het aangelegd wordende nieuwe drooge dok aan bet, JNieuwe Diep zijn, met eene daverende ontploffing, verbazende wellen ont- Kproueeu, waardoor een der beide stoommachines onklaar en 30U man huiten werk zijn geraakt.— Den 2 Sept. is te Dockum de beurs voor granen, zaden, vlas enz geopend.- Den 3 had1 de eerste aDemeene vergadering der Protestantsche Unie ie Utrecht plaats enC werden tot bestuurders verkozen S. A. van Hoogstraten G P Kils van Heiningen, C. IK. Pape, B. G. McntijnO.G.Hel- dring en J. N. Bastert.— Den 12 hield de afdeeling Zaan! ge meenten van de Boll. Maats, van Landbouw, op den dijk van den Assendelverpolder, 2 harddraverijenaan die des morgens namen 14 en des middags 20 paarden deelde prijzen (pendules wer den behaald door Jaantje, van J. Spaan te Alkmaar en de Ao- let van N. IVa/elbakker te Amsterdam en de premicn (zilveren tafelschel en dito inktkoker) door de Molenaar, van J.J J.Btoker te Amsterdameu de Goesinnevan C. Avis Cz. te Westzaan dien dan zijn prins Frederik naar Berlijn en de kroonprins en kroonprinses van Wurtemberg weder naar Stuttgart vertrokken; den 13 bezochten de beide laatsten Amsterdam, waar zij aan het Hotel des Pays-bas afstapten, bet Trippenhuis, de Dierentuin, de kunstzaal Arti el Amicilia en de kabinetten van de heeren Fodor, Six en wijlen A. van der Hoop bezigt,igden en vervolgens over den Rhijnspoorweg hunne reis naar Keulen voortzetten. Den 14 ver trok ook onze Kouingin naar Darmstadt en verder naar Stuttgart, en is te Sloterdijk de hekwachtcr op den Holl. spoorweg door de locomotief medegesleept en in eene sloot geworpen waar hij den dood vond.— Sedert 1". Sept. werd de beurs te Rotterdam, vol gens raadsbesluitvan 1 tot. 2 ure gehouden sommigen kwamen daartegen op en verzochten de beurs voor hun ook van .5^ tot ure te openen; daarop is den 17 besloten het gebouw van s mor gens 8 tot 11a zonsondergang geopend, te houden en alleen tusschen 1 en 2 ure, ten behoeve van het, officiële heursuur. te sluiten. des onderscheidsvrijgesprokenmaar gelast dat hij ter op voeding in een verbeterhuis zal worden opgesloten tot 1°. Mei 1863"en verwezen in de kosten van het proces. 2. H. te Haarlembedelarijgepleegd zonder oordeel des onderscheids, vrijgesproken en gelast dat hij aan zijne ouders zal worden teruggegeven en verwezen in de kosten van het proces. 3. J. B.te Oudorpmishandelingen8 dagen gevangenisstraf 3 boeten, elk van f 5,en de kosten. Bij Z M. besluit is tot arrondissements betaalmeester alhier be noemd de* heer C. Hattinga Raven, thans in gelijke betrekking te Winschoten en zulks in plaats van nu wijlen den heer J. IVontholt, a&n wien op verzoek eervol ontslag was verleend. Correctionele zitting van 15 September 1857. A.L.thans onder Buiksloot, vroeger op Texel, overtreding der wet op de personele belasting, boete van 88,20 en de kosten van het proces, heide des noodig invorderbaar bij lijfsdwang. 2. C. J. A.te St. Maarten, bij verstek, werken meteen knecht, zonder patent daarvoor f 25,boete en de kosten, beide invor derbaar bij lijfsdwang. 3. H. B.te Helder, houden van een ijkerschuit, zonder pa tent daarvoor, als No. 2. 4. W. S.te Helder, het niet hebben van een patent als miand- »e!i kramer, als No. 2. Zitting van 18 September. 1. II. S.te Barsingerliornbedelarijgepleegd zonder oordeel Zitting van den 16 September 1857 No. 16. Voorzitter Mr. P. A. de lange. Tegenwoordig 13 Leden. Afwezig de Heeren de Sonnaville en van der Drift. 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd zijndeworden gelezen 2. Eene missive van H. H. Gedep. Staten, betreffende de wijze van zamenstelling der gemeentebegrooting. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Rapport der Commissiebetrekkelijk de pogingendoor het Gemeentebestuur aangewend, tot behoud van het Militair de pót. of verkrijging eener vergoeding voor deszelfs gemismet de daartoe betrekkelijke ontwerpen. Ingevolge het voorstel is door den Raad besloten 1». tót het inzenden van een adres aan Z. M. den Koning, ter dezer zake; 2». het doen van een schriftelijk betoog aan Z. Exo. den Mi nister van oorlog, tot opheldering van sommige denkbeel den en het betoog van het groote verlies, dat de gemeente door de verplaatsing van het depót zal lijden, en de wen- schelijkheid dat zij daarvoor moge worden schadeloos gesteld 3». tot de benoeming eener Commissie, die persoonlijk de be langen der gemeente bij Z. Exo. den Minister van oorlog zal voordragen en ondersteunen; 4». om den Heer Commissaris des Konings in deze provincie beleefdelijk te verzoeken liet belang dezer gemeente, door deszelfs vermogenden invloed, wel te willen voorstaan en bevorderen; tot leden der sub 3 vermelde Commissie zijn benoemd de Heeren Mr. P. A. de Lange, Jonkhr. I). C. de Dien Fontein Verschuif en J. O. A. V erhoejf. 4. Missive van Burg. en Weth.tot. kennisgeving dat do Heeren Koorn en van Leeuwen de op hen uitgebragte benoeming als Wethouders hebben aangenomen. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Missive als boven'houdende het voorstel tot den gewonen jaarlijksehen bladverkoop. Dadelijk behandeld en conform besloten. 6. Voorstel van dezelfdentot continuatie van eenige brandver zekeringen op gemeente gebouwen, die met 31 December de zes jaars zullen aifoopen. 7. Voorstel van als boven, tot continuatie van de onderhandsche verhuring van het huis de Varkenswaag. 8. Lijst van aanbeveling door Burg. en Weth.tot benoeming van eenen Wijkmeester voor wijk D, in vervanging van wij len den Heer C. J. Hellingwerff. Omtrent de Hos. 6, 7 «i 8 is tot, de nederlegging ter Se cretarie ter inzage voor de leden besloten 9. Eene missive van Burg. en Weth., tot mededeeling dat 1'. A. Walraven zich heeft verklaard de door hem in verkoop aangevraagde gronden op de voorwaarden door den Gemeen teraad gesteld te accepterenbegeleid door liet ontwerp be sluit waarbij de bedoelde grond als voor de openbare dienst niet meer bestemd wordt verklaard. De Raadconform, het voorstel besloten hebbendeheeft Burg. en Weth. geauthoriseerd omwanneer de goedkeuring ran II. II. Gedep. Staten zal zijn verkregende overdragt in zijnen naam te bewerkstelligenen de kooppenningen in in schrijving op het 2; pCt. grootboek der Nat. Schuld, ten name der gemeente, te beleggen. 10. Missive van den. Stads Geneesheer Dr. J. Krc/ctlanctuwaarhij deze de toestemming des bestuurs op de overdragt van een der onder zijne bediening liggende wijken, aan Dr. C. J. de Lange, vraagt. De Raad heeft verklaard hiermede voorloopig genoegen te nemen. 11. Missive van liet Gemeentebestuur van Hoogwoud, waarbij hetzelve de aanhangige zaak over het aandeel, dat, naar zijne meeningdeze gemeente aan de reparatie van de brug over de ringvaart van den II. H. Waard, bij Veenhuizen, behoort te nemen, andermaal aan de overweging van den Gemeente raad wordt aanbevolen. Gertnvoijeerd ten fine van berigt en raad aan dezelfde Commissieaan welke de beschouwing van het nadere adres van de Hoornsche schippersover de herstelling van de brug bij Ursem en den steiger te Rustenburgis opgedragen. 12. Een adres van N.' F. Dorbeckwonende in den Haarlemmer meer, om gedeeltelijke afschrijving van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belastingter zake van verandering van woonplaats. In deliberatie gehoudenom daarop, na afloop van hel dienstjaar, te beschikken. 13 tot eu met. 16. 4 Adressen van A. G. G'-rvcr. G. F. Ihnneman J. Bcsteman eu J. Post. om tot de betrekking van Commies bij de plaatselijke belasting benoemd te worden. 17. Een adres van de Wed. J. Mannegens, tot ondersteuning van het vroeger vermeld gelijksoortig verzoek van haren zoon K. Mannegens. 18 Een adres van G. Klooster, om hij verkoop in den eigendom te worden gesteld van 111 vierkante ellen gemeentegrond, lisgende aan het Klooster binnen deze gemeente. Omtrent alle de stukkenonder de Nos. 13 tot en met 18, is lot de nederlegging Ier Secretarie, ter te zing voor de leden, bestolen.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 2