ALKMAARSCHE COURANT >y N° 40 Negenenvijftigste Jaargang1857. Maandag: 5 October. (ftfliicccl (Scbccltc. SElcficlijfcsdi (Ducrsigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusscben 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 0 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HE B.M COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ureingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze aan de verschillende bij de brandspuiten in dienst zijnde ingezetenen in herinnering: Dat bij art. 17 van de verordening op het brand wezen is bepaald: dat ieder die van woning verandertverpligt is daarvan aan den President Brandmeester kennis te geven terwijl bij art. 19 als straf voor diegenen, die aan deze verplig- ting niet voldoenis bedreigd eene geldboete van f 1,— tot f 20,—, met of zonder gevange nis van één tot drie dagen. Geschiedende deze herinnering om de zoodanigen, die dezever- pligting tot dus verre mogten hebben verzuimd, de gelegenheid te geven dit verzuim, zonder beloop van schade, alsnog en wel dadelijk te herstellen. Alkmaarden 19 September 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de PATliftTTKfti van het eerste suppletoir kwartaal des loopenden dienstjaars 18|| in gereedheid zijn gebragt en aan de daarbij betrokken personenwelke zich tusschen den 28 Septem ber en den 10 October aanstaandevan des morgens 10 tot des namiddags 2 ureter Secretarie der gemeente zullen aanmelden op derzelver aanvrage en tegen over gif te van het ontvangen zullen worden afgegeven. Alkmaar, den 26 September 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARDT. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt mits dezeop daartoe ontvangen uitnoodiging van den Heer Com missaris des Koningster kennis van de houders van jagtaclen Dat ter Secretarie dezer gemeente verkrijgbaar zijn kostelooze magtigingenovereenkomstig art. 27b der wet van 13 Junij 1857, tot vervoer van wild in het veld, buiten openbare wegen en voet paden en zonder dat de actehouder daarbij tegenwoordig zij. Zijnde deze maatregel ingesteld tot voorkoming dat houders van acten bij het vervoeren vanlwettig door hen geschoten of gevangen wildaan de bekeuringbij bovengenoemd art. 27 vermeld zou- ■den blootstaan. Alkmaar, den 26 September 1857. De Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis Dat, ingevolge bij hen ontvangen mededeeling van den Heer Provincialen Directeur der Belastingen in Noord-Holland de in voering der nieuwe tarieven voor het geslagtzoo als die bij resolu tie van den Minister van Financiën van den 7 Sept. 1.1. zijn vast- festeld, en ter kennisse van het publiek gebragt, op kwalificatie oor Z. M. den Koning daartoe verstrektis verdaagd tot den 1 Januarij 1858, tot welk tijdstip de thans nog in werking zijnde tarieven zijn gehandhaafd. Alkmaar, den 28 September 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE, De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengennaar aanleiding van art. 264 der gemeentewetter ken nisse van de ingezetenen: Dat het door hen op heden voorloopig vastgestelde supplet kohier der plaatselijke directe belastingvoor het dienstjaar 1857 gedurende 14 dagenen wel van af heden tot en met den 17 Oc tober aanstaandeter Secretarie der gemeente voor een ieder zal ter lezing liggen. En is hiervan openbare kennisgeving geschied ter plaatse waar zulks behoort. Alkmaar, den 3 October 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. NEDERLANDSCHE TELEGRAAEMAATSCHAPPIJ Station Alkmaar. Gedurende de maand Augustus 1857 zijn van hier verzonden 132 depêches, waarvoor is ontvangen69, Het kantoor is bezigtigd door 2 personen, a 25 Cts.u ,50 Zoodat de geheele opbrengst der maand Augustus is 69,50 Dcjitschland. Keizer Napoleon den 25's morgens te 8 ure uit Straatsburg vertrokkenis te Baden opgewacht door den groot hertog en den prins van Pruissendie hem eenen brief van zijnen broeder den Koning overhandigde waarbij hij zijn leedwezen be tuigde den Keizer niet te gemoet te kunnen reizen. Z. M. be zocht zijne tante, de groothertogin Stéplianieen ontheet op het groothertogelijk paleis. Te Itastadt werd hij begroet door de Ba- densche prinsen Wilhelm en Maximiliaan. Te Stuttgart werd hij aan het station opgewacht door den Koning, met wien hij zich naar het paleis begaf en aanstonds in zijne vertrekken een bezoek outving van Keizer Alexanderdie in den vooravond van den 24 was aangekomen en zich onverwijld met den Koning naar de villa van den kroonprins begeven bad. De beide Keizers spraken IJ uur zonder getuigengedurende welken tijd ook Qortsuhakoff en Walewski zich met elkander bezig hielden. Daarna aten zij bij de Koninglijke familiegelijk hunne ministers en gevolg bij den hof maarschalk. 's Avonds werd er bij de hertogin Olga, op hare prachtige geïllumineerde villaeene luisterrijke receptie gehouden, waarbij liet corps diplomatique aan de Keizers werd voorgesteld. Den 26 bezocht Napoleon de Koninginnen van Wurtemberg en Nederland en de grootvorstin Helenade Kon. paardenstoeterij en doorwandelde daarna met genl. Bauer de stadterwijl Alexander eene groote jagt bijwoondezij dineerden op het buitenverblijf Wilhelma. 's Avonds kwamen de Keizerin van Rusland en de Koningin van Griekenland ook te StuttgartNapoleon bezocht de eerste op het buiten van den kroonprins en bragt ook den Czaar een tegenbezoek's avonds waren de hooge gasten op het paleis bij de Nederlandsche Koninginen hunne gevolgen bij den mi nister van buitenl. zaken vereenigd. Des Zondags woonden de Keizers de godsdienstoefening en hunner gezindheid bij, vervolgens eene groote paradeeen groot diner op het paleiseene gala voorstelling in den schonwburg en een feest op Canstadt, waarbij zij zeer toegejuicht werden. Den 28 ontbeten de Keizers alleen met hunne ministers en 2 adjudanten op het buiten van den kroonprins, waarna Napoleon afscheid van Alexander nam, die des middags vertrokeven als hij den volgenden morgenwordende tot aan het station door den kroonprins en de kroonprinses uitge leide gedaan. Te Ludwigshafen werd Z. M. door prins Luitpold van Beijeren en te Saarbruck door den prins van Pruissen begroet. De Keizer van Oostenrijk is den 1 Oct., over Praag en Dresden, te Weimar gekomen en aan het groothertogelijk slot afgestapt Z. M. begaf zich naar het Belvédèrewaarop de Russische Keizer en Keizerin sedert den vorigen avond aangekomen waren. Engeland. Generaal Havelock, tot ontzet van Lucknow over de Ganges getrokken zijnde, heeft den vijand den 30 Julij te Onoz en den 31 in eene sterke positie te Busserat Gunje aangetast en verslagenwelke laatste gevecht hem 88 dooden en gekwetsten kostte. Naar de Ganges teruggekeerd, om zijne zieken en gewon den in veiligheid te brengenhervatte hij den 5 zijnen togt en versloeg en verjoeg dien dag en den 12 de muiters, maar vond, niet ver van Lucknow, 50000 man zoo sterk verschanst, dat hij verpligt was met zijne 900 afgematte soldaten naar Cawnpore terug te trekkenin afwachting van versterkingdie eerst over eene maand kan aankomen.De eenige aan de slagting te Cawnpore ontkomen Europeër verhaaltdat zijne landgenooten zich na den opstand der stad in de barakken verschanst hadden en daarin van 4 tot 24 Junij belegerd en beschoten werden, als wanneer zij vrijen

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1