ALKMAARSCHE COURANT N°. 42. Negenenvijftigste Jaargang. 1857. 2®tcfccÜ jfeödt 0vcvzi g t 19 October. Maandag ahiatilX LY BUITENLAND. V'v A' van aat ren on- :eer den ïfs, •de; llen ns d te aat, 'Igt: 75, ,00, bij tan len t, lee- Gel- nan nsten ïgen Eene >men- zelf ieling pe nding lents. ieuwe fees- ïdities isbare 1— ttende toe- Een. ti om- n, de verza- n be- lakt lei ge- I iaar- en ge- rdsche iiochel- ndheid ten en t door andlei- des le- 1 hand- 0 Cts. ;s met gten te tede bij ioclit. DuilsttHLAND. De aardappel - oogst is in Frankfort zoowel als in liet zuiden en westen van Duitscliland buitengewoon over vloedig geweest ^de kwantiteit beloopt liet dubbele der gemiddelde opbrengst in de laatste 10 jaren, terwijl de kwaliteit niets te wensclien overlaat. De prijzen zijn aanmerkelijk gedaald. Engeland. Bij de godsdienstoefeningen op den biddag zijn in de kerken tevens collecten voor de slagtolfers van den opstand gehouden. In het glazen paleis van Sydenham waren 23,654 menschentegen 1 sh. toegangvereenigdom den beroemden prediker Spurgeon te hoorenbijna allen vonden in het midden gedeelte zitplaatsen. De inzameling bedroeg 475 waarbij de eigenaars van het gebouw nog 200 voegden. De lord-mayor van Londen, de aldermen en de gemeenteraad begaven zich in processie te voet van Mansion-house naar de St. Pauluskerk, waarmede ruime inzamelingen werden gedaan voor de ongelukkige landgenooten in Indie. Tot 's namiddags 1 ure waren ongeveer 20000 personen per spoorweg te Londen aangekomen.De officieren en manschappen der vloot te Portsmouth hebben een dag tractement afgestaan ten behoeve der slagtolfers door den Indischen opstand. De inschrij vingen bcloopeu thans reeds meer dan 100,000 buiten de in Oost-Indie verzamelde bijdragen.De leden van liet Protestant- sehe Oranje-genootschap in Ierland zullen voortaan niet meer tot vroderegters benoemd mogen wordenom de spanning onder de bevolking te verminderen.Het artilleriecorps der militie^ van Lancashirehet militieregimeut van Renfrewen de officieren van het eerste militie-regiment in Derbyshire hebben hunne dienst in Indie aangeboden. De regering heeft 16 regimenten der En- gelsche militie, te zamen circa 14000 man tellende, aangewezen, om in onderscheidene steden garnizoensdienst te verrigtenvan de Iersche militie zullen eerstdaags 3000 man tot dat zelfde einde in dienst worden gesteld.In Canada heerscht onder de troepen veel desertie, welke buitengewone maatregelen noodig maakt; eene partij daar te lande wil alle koloniën onder één bestuur vereenigen. De Koningin heeft den 14 het kasteel van Balmoral verlatenom een bezoek te brengen aan graaf Aberdeenop zijn kasteel van Iiaddo; H. M. werd door eene overgroote menigte met vreugde gejuich begroet en ontvangen door kolonel Alexander Gordon, aan het hoofd van ccne eerewacht van 500 ruitersalle pachters van den- graaf.Een koopman te Belfast, handelende onder de firma J. J. Moore 8p Co.is onlangs op eene belangrijke verkorting van 's lands regten betrapt. Zijne woning kwam van achteren op eene binnenplaats uitalwaar ook de uitgang was van een entrepot- pakhuis door middel van een valschen sleutel heeft hij gedurende meer dan een jaar een groot aantal kisten uit dat magazijn gehaald en verkocht; de gestolen kisten werden dadelijk door anderen zon der waarde vervangen, waardoor de diefstal- zoo lang verholen bleefhet verliesdoor de schatkist hierdoor geledenwordt be rekend op 10 a 12000 Uit Indie zijn de volgende tijdingen ontvangenGenl. Havelock heeft den 16 Aug. de muitelingen op nieuw bij Bithoor verslagen en is den volgenden dag te Cawnpore teruggekeerd, om verster king aftewachtenhij is daarop andermaal naar Lucknow getogen, waar de bezetting steeds weerstand biedt en in het laatst van Au gustus andermaal een welgelukten uitval gedaan en daarbij 2 ka nonnen en eene groote hoeveelheid levensmiddelen vermeesterd heeft. De cholora heerscht zoo wel daar, als onder de troepen van genl. Havelock. Genl. Outran is den 1 Sept.. met versterking te Allahabad gekomen, op weg naar Cawnpore; den 4 bereikten 1270 man de eerstgenoemde stad, waarvan 600 met eene batterij dadelijk naar Cawnpore vertrokken; Outran zoude met de overigen volgen. De bezetting van Arrah heeft, na door majoor Fyre ontzet te zijn, zonder verlies Dinapore bereikt; Ei/re heeft daarop eenige muiters, die, onder Koor-Singh, naar Delhi wilden doordringen, bij Judespore aangetast en op de vlugt gedreven. Genl. Nicholson heeft den 26 Aug. de opstandelingendie uit Delhi waren getogen, om de troe pen die belegeringsgeschut aanvoerdente overvallen en aftesnij- den, te Nussughur geslagen en 13 stukken geschut ontnomen. Te Agra is de toestand der in het fort teruggetrokken Engelschen voldoendemen heeft aldaar de stapelplaats van de opium ver sterkt en van eene bezetting voorzien; eene aanzienlijkeafdeeling. onder den commandant Montgommeryden 21 Aug. uit die plaats vertrokkenheeft den 24, met weinig verlies, den vijand bij Allyghur geslagen. Het 55" reg. van Bengalen is den 10 te Ghazerporc, een deel van het 2e reg. ruiterij van Bombay den 12 te Neemuch, een klein gedeelte van het 5e irreguliere reg. van het Bengaalsche leger te Bhangulporehet 10e reg. inlandsche ruiterij den 19 te Ferozepo- re en het 51e reg. Cipayers den 28 te Peshawer in opstand ge raakt allen zijn ontwapend en spoedig bedwongen. Een gedeelte van het legioen van Joudpora, dat tot dus ver getrouw gebleven wasis mede in verzet gekomen. Opstandelingen van Oude be dreigen Allahabad en Benares. De Ganges en Jumnah zijn gere zen en buitengewone regen belemmert de bewegingen der vijan den, die tegenover Cawnpore verschanst zijn. Het Moharrum- feest is overal rustig afgeloopen. De Presidentschappen Bombay en Madras en de Punjaub blijven rustig. Seinde is getrouw ge bleven; de opvolger van Ghodeh Sing heeft genoegzaam alleen voor de in dat landschap ondernomen leening ingeschreven. Lord Elgin is den 3 Sept. van Calcutta weder naar China vertrokken. De gouv. genl. Canning, van wege de bevolking van Calcutta verzocht zijnde om de krijgswet aftekondigen, heeft dit geweigerd. De belegeraars van Delhi hebben zich meester gemaakt van de werken, welke de belegerden tusschcn Sammyhouse en de stad hadden opgeworpen. Frankrijk. Bij de manoeuvres op den 6in het kamp te Chalonswas do Keizerin te paard tegenwoordighet paard van den maarschalk Baraguag d'Hilliersdie den regterarm mistword schichtig en wierp zijnen berijder ter aardedie zich daarbij nog al ernstig bezeerde don 8 wordmede in het bijzijn van II. M. de laatste revue gehoudenzijnde het kampom het slechte we der, opgebroken, tot blijdschap der troepen, die, maar vooral de paardenveel geleden hebben door de koude en de vochtigheid der nachten.De Keizer heeft bij Chalons in het leger van At- tilla opgravingen laten doen; men heeft reeds gedenkpenningen en andere Romeinsche voorwerpen gevonden.Den 10 is do Keizer op Saint Cloud teruggekeerd.- Jules Favre, die het Arabisch opperhoofd Ben - Hadjdie te gelijk met kapt. Doineau is veroordeeld, voor het hof van Oran had ver dedigd is onverwijld met diens jeugdigen zoon naar Frankrijk gereisd en in het kamp aan den Keizer voorgestelddie hem wel willend ontvangen en gratie beloofd en naar de Keizerin geleid heeft.Yoor de regtbank te Colmar wordt een proces gevoerd over de verkiezing in het depart, van den Boven-Rijn, van graaf Jules Migeon, een Orleanist, tot lid van het Wetgevend Ligchaam, welke allezins onregelmatig is geschied. Jules Favre beweert, dat de regtbank onbevoegd iswijl slechts de leden der Kamer elkan der vonnissen, maar het O. ministerie houdt vol, dat iemand wiens geloofsbrieven nog niet zijn goedgekeurd en die den eed nog niet afgelegd heeftgeenzins als lid is aantemerken.De uitgeweken genl. Lejlodie op Guernesey in kommervolle omstandigheden leeft, heeft van de Belgische regering verlof gevraagd om zich te Brussel te vestigenmaar niet bekomenhij heeft daarop een em- stigen brief aan den lieer BarrotFransch gezant te Brussel, ge schreven houdende dat men hem wel uit Frankrijk verbannen maar geene verblijfplaats voorgeschreven had; eenigen tijd hierna ontving hij een paspoort om in zijn vaderland terugtckeeren»op bepaalden last des Keizers" afgegeven. Modena. Carrara, waar onlangs oproerige bewegingen hebben plaats gehad, is, met goedvinden van den bevelvoerenden Oos- tenrijkschen genl. Wildenkernin staat van beleg gesteld. Oostenrijk. Tc Weenen heerscht een nijpend gebrek aan specieterwijl de scheepvaartdoor een plotselingen val van den Donau bijna geheel gestremd is.De aartshertog Joliann brengt op zijn kasteel van Scheuna eene Bibliotheca Tijrolensis bijeen, zamengesteld uit zooveel mogelijk echte bescheiden, betreffende de geschiedenis van Tyrol.Den 12 Oct. is de spoorweg tus- schen Milaan en'Venetie geopend.De tolvercenigingin 1852, voor 5 jarenmet Panna en Modena aangegaanis door het eer ste hertogdom finaal opgezegdmaar door het laatste voor 5 ja ren vernieuwd.De staatsbeambten zijn gelast omtrent alle staatsaangelegenhedentot hunne ambtsbedieningen behoorende, een volledig stilzwijgen te bewaren.Aan de universiteit te In- sprück zal eene godgeleerde faculteit verbonden worden, met leeraars uit het genootschap der Jesuiten. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM\ COSTER ZOON. De AÖvertentiën kosten van 15 regels 0 ,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1