N°. Negenenvijftigste Jaargang. Maandag 2(> October. (F)fïictcct (Öcbccltc. SOcJid ijfiods ©yersigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit- gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers KERM COSTER ZOON. Si lïï Rsftili «ïn V v I De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ureingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter algemeene kennis Dat' van ai' 26 October tot 3 November aanstaande de door vaart van de brug over de Oudegracht, tusschen het Groot- en het Klein Niemclanden Van af 26 October tot 10 Novembef daaraanvolgende, de overgang van de brug bij de Zoutsteeg over de Laat, ter zake .van herstellingen GESLOTEN ZULLEN ZIJN. Alkmaar, den 24 October 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. de LANGE. De Secretaris SPANJAARÜT. KENNISGEVING. Do BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, ten °-evolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 StaatsblN°. 22) bij deze ter kennisse van de ingezetenen dier gemeente, dat het voljaarsch en het 3". voljaarsch suppletoir kohier voor pe be lasting op het Personeel dienst 18£J, op den 20 October 1857 T door den Heer Commissaris des Konings, in de Provincie Noord-Holland is executoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze stad ter invorde ring is overgegeven. leder ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te ge ven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 23 October 1857- De Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARD!'. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid delen te Alkmaar, opgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 Eebruarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad van Noord-Holland No. 33).Markten van den 16 en 17 Oct. Hoogste Prijs. Laagste Prijs. Kaas, N.Holl. kleine gras, per50Ned.P. 29,25 ƒ20, dito middelb31,50 n dito comm32.50 - Boter, in kopp. of stukk. per N. P. 1,24 1,07 Aardappelen per mud2,50 2, Tarwe 11»9,50 Roo-ge 8,7,50 Gerst 7.50 5,50 Haver 5,50 4,- Boonen (paarden)// 8,7,50 Mosterdzaad 35,25, Erwten groene 15,14, graauwe 14,13,- capuc. 13,12, Alkmaar, den 2D October 1857. Burgemeester en Wethouders, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARD!. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, naar aanleiding van art. 11 van het reglement betreffende de Ka mers van Koophandel en Eabrieken, vastgesteld bij Koninklijk besluit van den 9 November 1851 (Staatsblad N°. 142), ter ken nisse van de belanghebbenden Dat op Dingsdag den 24 November e.k.des morgens van tien tot éèn uur, ten Raadhuize dezer gemeenteeene vergade ring van kiesgeregtigden zal worden gehoudentot de verkie zing van twee leden voor de Kamer van Koophandel en Eabrie ken alhier, in vervanging van de heeren W. van der Voort en H. J. Conijn, die als zoodanig met ultimo December dezes jaars moeten aftreden. Liggende de vastgestelde lijst van kiesgeregtigdenvan af he den ter Secretarie der gemeentevan des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ureter inzage van de belanghebbenden. Alkmaar, den 21 October 1857. De Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. Duitschland. De zucht van vele oudersvooral uit den ar beidenden standom hunne kinderen reeds vroeg in fabrieken te plaatsen die maar ai te vaakook buiten Duitschlandop eene benadeeling van de verstandelijke vermogens der kinderen uitloopt, heeft aan de hertogelijke regering van Anhalt-Dessau aanleiding- gegeven. om van hare zorg voor de opvoeding der jeugd te doen blijken. Zij heeft bij een dezer dagen uitgevaardigd besluit be paald: dat alleen kinderen, die reeds hun 13° jaar zijn ingetreden, in fabrieken of bij andere takken van nijverheid mogen worden toegelaten, mits dan ook nog voor een goed schoolonderwijs gezorgd worde, de ruimte in de werkplaatsen niet voor de gezondheid na- deelig- zij en ook de werkzaamheden niet boven hunne krachten zijn. Verder zijn nog talrijke bepalingen in dezen geest gemaakt en wordt op iedere overtreding eene boete van 1 tot 4 thaler gesteld. Engeland. De tentoonstelling te Manchester is gesloten en laat de ondernemersna kwijting der schuldeneene winst na van 10,000 De prins van Wales is van zijne reis naar Duitsch land teruggekeerd.Het gedenkteeken te Sheffieldter eere der in de Krim gesneuvelde krijgsliedenisin tegenwoordigheid van den hertog van Cambridge, ingewijd.De commissie ter inza meling van liefdegaven heeft naar Calcutta reeds 30000, naar Bombay 3000 en naar Lahore 7000 gezonden en bovendien aanzienlijke som men verstrekt aan de in Engeland aangekomen vlugtelingen. Na de aankomst van sir Colin Campbell in Indie moet nog al spanning ontstaan zijn, omdat hij, door zijn overhaast vertrek, niet van bescheiden voorzien wasom in den raad van Indie zit ting te nemen; later is de zaak geschikt en bij naar Allahabad vertrokken, om daar zijn hoofdkwartier te vestigen. Aan den opstand te Kolapore, in het presidentschap Bombayhebben niet meer dan 300 man deelgenomende overige bleven getrouw en werkten mede tot beteugeling der insurgenteii. De Oost-Indi sche Compagnie heeft last, gegeven tot aankoop van 17000 kamee- len en 9000 olifanten. De radjak van Putteala, die bij den oorlog met Lahore en later bij het invoeren van hervormingen reeds vele diensten bewees en daarvoor vergrooting van gebied bekwam heeft, bij het uitbreken van den opstand, op verzoek van den En gelsehen commissaris, dadelijk eenige honderde soldaten beschik baar gesteldtot het bezetten der buitenpostenhet weren van stroopbenden en het beveiligen der Europeërs bovendien heeft hij 40000 aan het bewind geleend, onder aanbieding! van meer, en de in zijn gebied geweken vlugtelingen van alles voorzien. De rajahs van Jheend, Rewah en andere inlandsche hoofden hebben desgelijks gehandeld.De eerw. hr. Ritchie te Dundee, heeft bij zijne bidstond-predikatie, als voorbeeld van den vreesselijken staat van zaken in Indië, aangevoerd, dat een heer uit den omtrek, in zes weken tijds22 bloedverwanten in' Indië had verlorenen dat van eene andere familie slechts een van de 12 leden is over gebleven.- De bij de expeditie op den noordwestelijken/spoor weg aangestelde jongelieden hebben besloten, zich in den wapen handel te oefenen en eene brigade te vormenten einde te Lon den te kunnen dienst doen, ingeval er meer soldaten voor Indië mogten noodig zijn.Ten gevolge van een onlangs in Engeland van regeringswege gedaan onderzoek naar de oorzaken en de uit werkselen der veelvuldige aanzeilingen van schepen op zeeheeft het bestuur der Britsehe marine dezer dagen een zeker aantal maat regelen vastgesteld, met het doel, om die ongelukken te verhoeden en om de regelen op de verantwoordelijkheid der scheepsbevelheb bers daardoor te verbeteren. Deze hesluiten der admiraliteit zijn van harentwege aan de regeringen der zeevarende natiën medege deeld met uitnoodiging "om zich onderling zooveel mogelijk te verstaan, ten einde dit gewigt'ge punt der zeepolitie door eenpa rige en algemeen geldende bepalingen geregeld worde. Wij mee- nen te weten, dat het Eransche ministerie van marine en koloniën zich zeer geneigd betoont om, met hare bondgenooten dien goeden weg in te slaan. Het plan der Britsehe admiraliteit is thans, naar

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1