ALKMAARSCHE COURANT N°. 46. 185 7. my Negenenvijftigste Jaargang. Maandag i(> November. ©IBcicel ©cbccltc. ©ïtcfcclijfcscft ©oersigt. AANBESTEDING. BUITENLAND. BINNENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTER ZOON. Bij deze Courant behoort een Bijblad. De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worclen ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Op Donderdag, den 19 November 1857, des namiddags ten 2( ure, zal, onder nadere approbatie, door den Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland, of bij deszelfs afwezen, door een der leden van de Gedeputeerde Staten, in bijzijn van den Heer Iloofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan liet gouvernements gebouw, in de St. Jansstraat, te Haariein, voor rekening van Kerkvoogden, worden aanbesteed: Het uitvoeren van eenige herstellingen aan het Kerkgebouw der Hervormde Gemeente te Oudorp. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek, waarnaar de uitvoering dier werken zal plaats heb ben zalboven en behalve aan het gouvernements-gebouw te Haarlembij Kerkvoogden te Oudorp, en op het Raadhuis aldaar, op de gewone plaatsen ter lezing worden gelegd. Zullende drie dagen vóór den dag der aanbesteding, en alzoo op Maandag, den 16 November e. k., in plaats van Za turdag, den 14 dier maand, de noodige aanwijzing worden edaanterwijl bij Kerkvoogden de vereischte inlichtingen te be- omen zijn. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, naar aanleiding van art. 11 van het reglement betreffende de Ka mers van Koophandel en Eabrieken, vastgesteld bij Koninklijk besluit van den 9 November 1851 (Staatsblad N°. 142), ter ken- nisse van de belanghebbenden Dat op Dingsdag den 24 November e.k.des morgens van tien tot éèn uur, ten Raadlmize dezer gemeenteeene vergade ring van kiesgeregtigden zal worden gehoudentot de verkie zing van twee leden voor de Kamer van Koophandel en Eabrie ken alhier, in vervanging van de heeren W. van der Voort en H. J. Conijndie als zoodanig met ultimo December dezes jaars moeten aftreden. Liggende de vastgestelde lijst van kiesgeregtigden, van af he den ter Secretarie der gemeentevan des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ureter inzage van de belanghebbenden. Alkmaar, den 21 October 1857. De Burgemeester voornoemd, P. A. de LANGE. ki BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden: Dat van gemeentewege de hoofdcommies J. Swart is gecommit teerd tot de opneming der patenten bij art. 36 der wet op dat middel bepaald, en dat door dezen met den Deurwaarder der directe belastingen, ingevolge de bepaling der wet, daartoe (aan vang nemende den 16 dezer maandzal worden overgegaan. Weshalve een ieder wordt uifgenoodigd en, voor zooveel noo- dig) gelast, dezelve ambtenaars in die kwaliteit te erkenen en hun alle verlangde inzage en ophelderingen te verleenen. Alkmaar, den 14 November 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJ AARDT. POLITIE. Bij gelegenheid van de Koemarkt te Alkmaar, is op den 1 Nov. 11.. alhier aangehouden eene koe. De regthebbenden kunnen zich, ter terugbekoming van gemelde koevervoegen aan het Commissariaat van Politie. De Commissaris van Politie, VAN BREMEN. Engeland. Vele Engelsche handelshuizen hebben, ten gevolge der faillissementen in Amerikahunne betalingen gestaaktde fabrieken krimpen hun werk inde prijzen der goederen dalende winsten verminderen en handelspapier van de 2e en 3e soort valt moeijeliik te verhandelen. De Bank heeft het disconto tot de on gehoorde hoogte van 10 pCt. gebragt; de regering heeft haargemag- tigd om eene extra-uitgifte vau bankbilletten te doen tegen onder panden van goede waardetot den koers van 10 pCt. rente 's jaars. Op het feestmaal ter eere van den hertog van Cambridgeheeft deze zoowel als lord Granville, verklaard, dat tusschen sir Colin Campbell en lord Canning (gouv.gen, van Indie) geen tweedragt, maar hartelijke vriendschap bestaat. Op den maaltijd, bij de installatie van den nieuwen lord-mayor van Londenden 9zeide lord Palmerston, dat in Engeland thans nog meer soldaten zijndan vóór het uit breken van den Indischen opstandvoorts verdedigde hij lord Canning nadrukkelijk aan wiens bekwaamheid door velen getwij feld wordt.Den 10 is de hertogin van Nemours, onlangs be vallen, door eene plotseling opgekomen ongesteldheid, in 35jari- gen ouderdomop Claremont overleden.Het in het Britsche linieschip Agamemnon geborgen gedeelte der telegraafdraad wordt te Devonport gelost en het Amerikaansche schip Niagara, aan boord waarvan het in den Oceaan verloren stuk is afgebroken, is van Plymouth weder huiswaarts gekeerdin den aanstaanden zo mer zullen beide vaartuigen den arbeid hervatten eu na aanhech ting der beide deelenmidden in zee met de nederlating begin nen om die naar Ierland en New-foundland voorttezetten. Lucknow is den 25 Sept. door genl. Havelock ontzetde belege raars hadden het fort ondermijnd, maar den 26 tastte hij hunne werken aan en had den 29 de reeds gedeeltelijk door de muiters genomen stad geheel bezet; zijn verlies bedroeg 450 dooden en gekwetsten; genl. Neill behoort onder de gesneuvelden. Sedert is zijne magt merkelijk versterkt. Ehankmjk. Terwijl de doodstraf van kapt. Doineau in levens lange gevangenisstraf is veranderd, hebben de medeveroordeelden insgelijks verzachting bekomen.De Oostenrijksche en Turksche gezanten zijn ditmaal niet te Compiègne genoodipd.De Keizer heeft de sommen vastgesteld, die van staatswege voor de installa tie der bisschoppen verstrekt wordenals van een aartsbisschop 15000van een bisschop 10000van een bisschop aartsbisschop wordende 5000van een aartsbisschop verplaatst wordende 5000 en van een verplaatsten bisschop 4000 fr. Voor het aartsbisdom Parijs zal eene speciale regeling geschieden.De onderzeesche telegraaf naar Algiers is thans gereed.Eene deputatie vau aan zienlijke musuimannen te Algiers heeft den prefect dank gezegd voor zijne pogingenom zich met de godsdienstige instellingen der hoofdstad bekend te maken en voor het herstel van eenige moskéeën.De aartsbisschop van Lyon Bonaldheeft eene al- gemeene collecte uitgeschreven voor de buiten werk zijnde arbei ders der zijdefabrieken.Ten gevolge der handelscrisis heeft het bestuur der Bank het disconto van 8 op 9 en voor 90 da^en tot 10 pCt. verhoogdde ministers en de directeur der Bank hebben te Compiègne eene bijeenkomst met den Keizer gehouden; den 11 bevatte de Moniieur een brief van Z. M. aan den minister van finan ciën waarbij de geoorloofde verhooging van het disconto voldoende wordt geachtom de Bank het behoud van klinkende specie te verzekeren,de toestand des lands, wegens den goeden oogst, beter wordt geacht dan in het vorige jaar,en de ongerijmde ontwerpen, welke men de regering toedicht, om in de ongelegen heid te voorzien, voor verzinsels worden verklaard.-De nieuwe gezant de Grammont is den 31 Oct. te Rome aangekomen; hij moet, in het belang der orde en rust, aandringen op het invoeren van hervormingen en verbeteringen in het inwendig bestuur en, zoo men verneemt, moet de Oostenrijksche gezant, graaf Colloredo zijne raadgevingen ondersteunen.De minister van justitie Abba- tucci, geboren op Corsica, is aan zijne ziekte bezweken.De Keizer heeft de heer Gamier, sedert 1792 maire van S. Romain-sous-ver- signy (Saone en Loire) en thans meer dan 100 jaren oud, tot rid der vau het legioen-van-eer benoemd. Amerika. Brigham Younghet hoofd der Mormonenheeft aangekondigddat hij de prairiën zal in brand steken, om de paar den en trekdieren der expeditiedie door de Unie is afgezonden om de wetten der republiek te doen eerbiedigen, van gebrek te doen omkomen. Hij wil zich gewapenderhand verzetten en heeft gedreigd, des noods ook Utah te verbranden en te verlaten. Sedert het begin der financiëele crisis (in Aug.) zijn in de Vereen. Staten 900 bankbreuken geschiedmet een gezamelijk verlies van 90 milüoeu dollars.Den 23 Juuij hebben de Engelsche en Eransche gemagtigden te Montevideo met de regering van üraguay eene overeenkomst geslotentot vergoeding aan hunne landgenoo- ten van door den oorlog veroorzaakte schadeeene gemengde commissie zal de vorderingen onderzoeken. De te Maastricht overleden advocaat Straelmans heeft aan de armen 60000 fr. gemaakt.De gemeentelijke belastingen van

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1