ALKMAARSCHE COURANT JV°. 4Negenenvijftigste Jaargang. Maandag 23 November. t* (ftiBctccl (Bcbccltc. S^ickclijksch (Dvcvzigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tussehen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgeve's HE11M-. CÜSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. De BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR brengt, naar aanleiding van art. 11 van liet reglement betreffende de Ka mers van Koophandel en Pabrieken, vastgesteld bij Koninklijk besluit van den 9 November 1851 (Staatsblad N°. 142), ter ken- nisse van de belanghebbenden Dat op Dingsdag den 24 November e.k.des morgens van tien tot één uur, ten Raadhuize dezer gemeenteeenc vergade ring van kiesgeregtigden zal worden gehouden tot de verkie zing van twee leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrie- ken alhier, in vervanging van de heeren ff. van der foort en H. J. Conijn, die als zoodanig met ultimo December dezes jaars moeten aftreden. Liggende de vastgestelde lijst van kiesgeregtigden, van af he den ter Secretarie der gemeentevan des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ureter inzage van de belanghebbenden. Alkmaar, den 21 October 1857. De Burgemeester voornoemd P. A. de LANGE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden: Dat van gemeentewege de hoofdcommies A. Swart is gecommit teerd tot de opneming der patenten bij art. 3fi der wet. op dat middel bepaalden dat door dezen met den Deurwaarder der directe belastingen, ingevolge de bepaling der wet, daartoe (aan vang nemende den 16 dezer maand; zal worden overgegaan. Weshalve een ieder wordt uitgenoodigd en, voor zooveel noo- dig) gelastdezelve ambtenaars in die kwaliteit te erkenen en hun alle verlangde inzage en ophelderingen te verleenen. Alkmaar, den 14 November 1857. Burgemeester en tfethouders voornoemd P. A. de LAN(/E. De Secretaris, SPANJ AARDT. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid delen te Alkmaar, opgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 Eebruarij 1S56 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad van Noord-Holland No. 33).— Markten van den 14 en 20 Nov. HoogsiePrijs. Laagste Prijs. Kaas, N.Holl. kleine gras, per 50 Ned. P. 23,25 ƒ17, dito middelbu 28,u dito comni30.n Boter, in kopp. of stukk. per N. P. u 1,30 n L14 Aardappelen per mud2,20 L80 Appelen 4,3,— Peren u 3,50 3' Tarwe 9,50 8,50 Rogge 6,75 6,50 Gerst r 6.75 5 Haver u 4,50 2,70 Boonen 6,75 5,50 Kariezaad 16; Erwten groene n graauwe J-5> 8, Alkmaar, den 20 Nov. 1857. Burgemeester en Wethouders P. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. POLITIE. Bij gelegenheid van de Koemarkt te Alkmaar, is op denl Nov. 11.. alhier aangehouden eene koe. De regthebiienden kunnen zich, ter terugbekoming van gemelde koe, vervoegen aan het Commissariaat van Politie. De Commissaris ran Politie, VAN BREMEN. Duitschland. Te Frankfort is ook eene memorie, houdende de bezwaren der Stenden vanHolstein, voorde Bondsvergadering ontvangen. De kabinetten van ParijsLonden en Petersburg hebben verklaard het geschil met Denemarken als eene binnen- landsche aangelegenheid te beschouwen, welke echter, bij het aanwenden van dwangmiddelen, door een Europeesch Congres, beslist zoude moeten worden. De Bondsvergadering heeft aan Beijeren opgedragen te onderzoeken, in hoeverre de thans in Hol» stein enLauenburg vigerende constitutieve verordeningen in strijd zijn met de verordeningen van den Duitschen Bond.— De kruid toren aan de Gaupoort in de bondsvesting Mainz is den 18 inde lucht gevlogenwaardoor de nabij gelegen Stephanuskerk en stra ten zijn verwoest11 soldaten en 18 burgers gedood169 solda ten en circa 300 burgers ernstig gekwetst zijn. Engeland. De Westernbank te Glasgow mede hare betalingen gestaakt hebbende, ontstond ergroote opschudding onder de werk lieden die geen geld voor hun papier konden bekomen, zoodat de lord-provoost militaire hulp uit Edimburg moest ontbieden.— De voorstanders der parlementaire hervorming, aan wier hoofd de heer Roebuck staat, hebben een programma uitgevaardigd, hou dende uitbreiding van het stemregtgeheime stemmingen verordeningen tot verzekering van de benoeming der Parlements leden door de meerderheid,afschaffing van den census voor de leden,— en vernieuwing van het Lagerhuis om de 3 jaren. De ministriële Globe vindt liet tegenwoordige oogenblik geenzinsvoor de behandeling der zaak geschikt.Voortdurend worden nieuwe belangrijke faillissementen bekend.De Prins en Prinses van Join- ville zijn den 17 van hunne reis naar Turkijeen deKrim op Claremont teruggekomen.Alle officieren van hetliidischc leger, met verlof hier te lande hebben last bekomen onverwijld, en wel langs den overland- weg, naar hunne corpsen terugtekeeren.— Delhi is den 21 Sept. geheel door de Engelschen bezetop welken dag de genl. Nicholson aan zijne wonden overleedbij den storm op den 14 sneuvelde j- der aanvalskolonneen wel 61 officieren en 1178 manschappen/ De 90jarige Koning werdop 15 mijlen van de stad, door de ruiters van kapt. llodson, met zijne voornaamste vrouw, gevangen <*e- nomen en verkreeg^ lijfsbehoud, maar zijne beide zoons en zijn kleinzoon, die weerstand boden, werden gefusilleerd. Den 23 zond de genl. Wilson 2 afdeelingen, te zamen 4500 man sterkaf, om den in de rigting van Agra vlugtenden vijand te vervolgen deze werd den 28 te Muttra achterhaald en met verlies van 2 stukken geslagen. Genoemde genl. heeft wegens ziekto het op perbevel moeten nederleggen en is opgevolgd door genl. Perry. Door den val van Delhi is een opstand in het presidentschap Bom bay verhoedwaar reeds in het midden en zuideneene beden kelijke spanning heerschte.Lucknow is op nieuwdoor Nena Sahib, met 50,000 man belegerd, zoodat Havelock, om bij de gebrek- lage gemeenschap met Cawnporeniet afgesneden te wordendie plaats heeft moeten verlaten, met achterlating van eenige troepen, ter bescherming van meer dan 1000 zieken en gewondenvrou wen en kinderen.— Scindia heeft de muitelingen van het con tingent van Gwalior bedwongendoor hun den toevoer aftesnij- den.De muiters van Dinapore zijn tot Banda doorgedrongen, die van het 52f reg. den 25 door het contingent van Madras tussehen Kemplee en Jubbelpore en die van het bataljon vanRam- gurth den 2 Oct. te Chuttrak, door een detachement van het 53° Engelsche reg., met verlies hunner kanonnen en 45 ammunitie» wagensverslagen.— In de Punjaub, tussehen Lahore en Mool- tanvertoonen zich stroopbendenbij Nassickin het landschap Malwaen bij de stam der Bheels zijn onlusten uitgebroken. Griekenland. De Koning heeft eene inzameling door het ge- heele rijk bevolen voor de slagtoffers van den opstand in Britsch- Indie, zoowel uit deelneming in den nood aldaar, als uit dank baarheid voor de door de Engelschen betoonde hulp, bij het ves tigen der Grieksehe onafhankelijkheid. Oostenrijk. De Keizer heeft 2000 dukaten aan het fonds tot. leniging der rampen van Britsch-Indiegeschonken.Ten blijke dat aan de ontruiming van Ancona nog niet te denken valt, dientdat aldaar in 7 maanden niet minder dan 55 aanrandingen van personen hebben plaats gehad.De gouverneur van Dalma- tie, genl. v. Mamula, heeft zich bij den Yorst van Montenegro ernstig beklaagd over oproerige bendendie 2 malenop Oosten- rijkseh gebied, hebben geroofd en geplunderd, maar de derdemaal door de grensjagers met geweerschoten zijn teruggedrevenhij heeft de grensposten aanzienlijk doen versterken. Sardinië. De verkiezingen hebben groote opgewondenheid veroorzaakt, daar de liberalen, op het voorbeeld van Belgie, alle krachten inspandenom hare caudidaten te doen zegepralen.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1