ALKMAARSCHE COURANT N°. 48. 1857 Negenenvijftigste Jaargang. Maandag 30 November. aiiiBi lAÏi^ 0fliciccl (Scbccltc. SSlckcÜjfoscït ©«jcvsigt. BUITENLAND. BINNENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—', franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 0 Cents. Brieven franco aan de Uitgever* HE RilCOSTER ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden: Dat van gemeentewege de hoofdcommies A. Swart is gecommit teerd tot de opneming der patenten bij art. 36 der wet. op dat middel bepaald, en dat door dezen met den Deurwaarder der directe belastingen, ingevolge de bepaling der wet, daartoe (aan vang nemende den 16 dezer maandj zal worden overgegaan. Weshalve een ieder wordt uiigenoodigd en, voor zooveel noo- dig) gelastdezelve ambtenaars in die kwaliteit te erkeaen en hun alle verlangde inzage en ophelderingen te verleenen. Alkmaar, den 14 November 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd, T. A. de LANGE. De Secretaris, SPANJAARDT. KENNISGEVING. Het HOOED van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 StaatsbL N°. 22), bij deze ter kennis van de ingezetenen der gemeente, dat het 4e voljaarsch en het 5e negenmaandsch suppletoir kohier voor de belasting op het Personeel, dienst 18JJ, op den 20 November 1857, door den Heer Commissaris des lvonings, in de Provincie Noord-Holland executoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze stad ter invorde ring zijn overgegeven. Ieder ingezeten, die daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk aeht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingenwelke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. Alkmaar, den 26 November 1857. Het Hoofd van het Bestuur voornoemd, P. A. de LANGE. Engeland. Den 19 heeft Koningin Victoria de Siamesche ge zanten, op het kasteel van Windsor, in een plegtig gehoor ont vangen en de door hen overgebragte kostbare gesenenken en eigen handige brieven hunner vorsten aanvaard; na afloop daarvan zijn zij in de Waterloo-gallerij op een collation onthaald.Volgens berigten uit de Kaap-kolonie, heerscht onder de Kaffers een ware hongersnood en zoeken zij hulp bij de grensbewoners.Den 19 is op nieuw eene poging beproefdom de Leviathan te water te brengen, maar door het breken van eenige toestellen en een ongemeen zware ketting mislukt.H. M. heeft den genl. A. Wilson tot baronnet met het predikaat van Delhi en den geul. 11. Uaveloclc met. dat van Lucknow verheven.Laatstgenoemde stond in Oct. met 1500 man te Lucknowvan waar hij gaarne naar Cawnporewaarmede de gemeenschap nog open was maar welke plaats door de muitelin gen van Gwalior bedreigd werd, zou vertrekken, maar hij bleef ter bescherming der vrouwenenz. Te Alinbuhr had hij 1000 man en was iu beide steden geapproviandeerd. Kort na het ont zet van Luckuow is een konvooi met leeftogt, door 250 man be geleid, aldaar uit Cawnpore binnengcbragtzonder hindernis der Cipayers, die te druk aan het verschansen waren. Frankrijk. De minister van justitie Abatucci is den 14 op staatskosten begraveu, op het kerkhof Pcre-Lachaisede lijkdienst werd in de Madelaine verrigt; de slippen van liet lijkkleed werden gehouden door de ministers Fould en Bittaultden maarschalk Pélissier en den proo. genl. bij het hof van cassatie de Roger welke laatste de menigte bij het graf heeft toegesproken de Kei zer, prins Jérome en prins Napoleon waren in den lijkstoet verte genwoordigd; een groot deel der bezetting, aangevoerd door den maarschalk Magnanmaakte den optogt mede.Genoemde heer de Roger is tot opvolger des ministers benoemd.- De prefect van policie te Parijs heeft het onlangs ingevoerdemaar slecht voldaan hebbende tarief op de openbare rijtuigen (prijsberekening per mi nuut) weder ingetrokken.De regering heeft de handelwijze van haren gezant te Konstantinopelsedert de verheffing van Reschid-bassa, goedgekeurd.— De hooge geestelijkheid van Span je en Palestina heeft den heer de Lesseps bij adres aangespoord De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. de onderneming ter doorgraving der landengte van Suëz doorte- zetten.Het Engelsche bewind dén Kéizer van Japan een prach tig stoomjagt zullende aanbiedenzal de Pransclie het eene halve batterij artillerienaar het stelsel ,van Napoleon III, doen.— Het dagblad le Spectateur, opvolger van de verboden l'Assemblee natio- noleheeft eene officiële waarschuwing ontvangenomdat het val- schelijk beweerd haddat het hof te Compiègne druk in fondsen speculeert.Den 22 is de Keiz. familie op de Tu'ileriën terug gekomen.Dfe heeren Carnot en Goudschaux zullen den eed als afgevaardigde weigeren even als de heer Hénon, te Lyon verkozen, ■die reeds in 1852 desgelijks heeft gehandeld. Uit de nagelaten papieren van den genl. Caoaianac is geblekendat deze mede niet voornemens was den eed te doen. Daarentegen zullen de heeren Ollivier en Darimon en de te Bordeaux gekozen demoeraat Curé het mandaat aannemen.Te Orange is een kolossaal standbeeld van de 11. Maagd door den aartsbisschop van Avignon ingewijd. De 73jarige Dupinin der lijd voorzitter der republikeinsehe ver gaderingen en executeur-testamentair van Koning Lodewigk Philips, is tot proc. genl. bij het hof van cassatie de lieer Vaise tot ka merpresident bij dat hof en de beroemde advocaat Chaix d'Est Ange tot proc. genl. bij het geregtshof te Parijs benoemd. Oostenrijk. Den 18 heeft de Keizer de besluiten tot vermin dering van het leger onderteekenddaardoor wordt 29 millioen bespaard en blijft het gewoon onderhoud 95 m.het tekort der begrooting, dat voor 1856 62 m. bedroeg, wordt alzoo voor 1858 tot 33 m. teruggebragt.Door de handelscrisis komen verbazend veel faillissementen voor: vooral in Boheme is het met den handel en de nijverheid treurig gesteld.Den 16 is de universiteit te Inspruckdoor den aartshertog-stedehouder, aan de orde der Je- suiten overgedragen; het Tyroolsche episcopaat heeft aan zijne kweekelingen het hooren der lessen verboden.De Keizer heeft eene algemeene collecte wegens de ramp van Mainz bevolen en zelf 201)00 ff. geschonken. Rusland. De Perzische regering heeft de Russische, op haar verzoekmagtiging verleendom een corps in Turkestan te doen binnenrukkenom in vereeniging met, de Perzische magtde stammen te. bestrijdendie zich aan roof en plundering schuldig maken.De leden der Amerikaansche compagnie tot het opha len der te Sebastopol gezonken schepen zijn te Konstantinopel teruggekeerdwijl de zaak, door het uitgeworpen slijk der Tsclier- naya, geen rekening kan velen.De naar China gezonden am bassade is door het hof van Peking niet ontvangen.De forten van Maikop en Atakumop den regtervleugel der Caukasisehe liniezijn voltooid en genoegzaam verzorgdom zich gedurende den winter, afgescheiden van het hoofdcorps, te kunnen verdedi gen.De geldelijke ongelegenheden in het westelijk Europa, baren in Rusland weinig hinder.De Pransclie ingenieurs, die de aailteleggen spoorwegen opnemen en afbakenen, worden door de bevolking zeer gunstig bejegend. Sardinië. Den 17 was het nederlaten der telegraafkabel tus schen Cagliari en Malta, na 70 uren arbeids volbragtden 23 zou men een begin makenom de lijn tot Corfu voorttezetten.- Yan de 157 gedeputeerden belmoren 70 tot de ministriëlen, 48 tot de regterzijde en 12 tot de ultra-liberalen; de minister Mamiani is te Genua gevallen en de ministers Ratazzi en Lanza zijn eerst bij herstemming gekozen.- vooral aan Savoye schrijft men het toe dat de Kamer voor uit clerikalen bestaat. Sfanje. De staat van beleg voor Valencia en de militaire dis tricten in Arragon en Andalusie is opgehevenmaar voor Katalo- nie en de stad Mallaga nog behouden.— 18 Gouverneursdie zich onderscheiden hebben door hunnen ijver om de bevelen van den minister Nocedal optevolgen, zijn ontslagen en door leden der liberale vereeniging vervangen.De krijgsraad te Barcelona heeft eenige doodvonnissen uitgesproken.De geestelijke Kamer te Madrid is opgeheven en de leden daarvan zijn bij den Kon. raad gevoegd.In de hoofdstad is de financiële nood zeer hoog gestegen. Het muziekkorps van het reg. grenadiers en jagers, dat zich de zen zomer met zoo goed gevolg te Antwerpen heeft doen hooren, heeft tegen het volgende jaar uitnoodigingen ontvangen naar die stad, Brussel, Parijs en Londen, waaraan zal worden voldaan. Op last van het departement van binn. zaken zijn langs de kust der Noordzee palen geheid, om de toe- of afname der duinen te kunnen nagaan.De raad van Groningen heeft besloten de 2'.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1