jJiicuws. KAATONGEREGT. Kamer bij adres te verzoeken dat het onderhoud der kazerne-ge bouwen voor rekening van het rijk en niet van de gemeente kome De vrijgesprokenmaar wegens ziekte achtergelaten Maleyer Setro is te 's°Hageten huize van mevr. de Salisgeb. Morees, die hem en zijne makkers zoo veel belangstelling betoond heeftoverle den en den 26 plegtig begraven— Wegens de buitengewoon la gen waterstand der rivieren, waardoor de scheepvaart zoo belem merd wordtis den 22 ook de stoombootdienst tusschen Aruhem en Nymegen gestaakt.— Prinses Frederik en hare dochter Maria zijn den 25 van hare buitenlandsche reis teruggekeerd.— Den 26 is te Breda plotseling overleden de gen. majoor Walthergouver neur der militaire akademie; voor weinige dagen had hij eene be roerte gehadten gevolge van eene hevige vechtpartij onder de jongelingen van het 3e. en 4e. studiejaar. Z. M. heeft aan de te beroepen predikant in den Haarlemmermeer een landstractement van 1200,toegelegd.De kerkeraden der afgescheidene gemeenten hebben bij den Koning cn de 2e. Kamer adressen in gediend om als een afzonderlijk kerkgenootschap erkend te wor den. Bij de Kamer komen ook vele adressen in tegen de voor gedragen wet op de uitoefening der geneeskunst, o. a. van de boekhandelaarsvereeniging. De voordragt omtrent de personele belasting is in zoo verre gewijzigd, dat het deuren- en venstergeld niet op ƒ1., maar voor'percelen beneden de 100. huurwaarde op 70 C., van 100. tot f 300. op 85 C. en boven de f 300. op 1 o-esteldmaar daarentegen de belasting op het mobilair voor percelen boven de f 100. huurwaarde van 1 totlj p. Ct. verhoogd wordt. Bij het gewijzigd ontwerp tot verandering der gemeente wet wordt' voorgesteldom de heffing van een bepaald getal op centen op het gedestilleerd ten behoeve der gemeenten, te gelijk met die van den rijksaccijns te doen plaatshebben. Vanregerings- we^e is den. 26 een ontwerp ingediend, om de wet van Sept. 1807, betreffende de rentetax, intetrekken en den 25 door de heeren v. Nisven, v. Akerlaken, DullertHeemskerk, Meeussen, v. Hoevell PoortmanStoet en v. Zuijlen een voorstel tot afschaffing van den accijns op het geslagt. De Kamer heeft aangenomen de volgende hoofdstukken der begrooting: V, binn. zaken, met alg. st. (64), waarbij de som tot instelling eener statistieke commissie met 58 tegen 5, en, op voorstel van den heer Storm v. 's Gravesande, eene som van 60,000,— voor voorbereidende werkzaamheden tot het aanleggen van spoorwegen, VI, lierv. eeredienst. met 51 tegen 11, VII, °r. c. eeredienst, met 55 tegen 8, VIII. marine, met alg. (65), IXa', nationale schuld, met alg. (65) en IXb, financiën, met 51 temm 14 st. Hoofdstuk X, oorlog, is den 27, met 36 tegen 32 st verworpen. De minister had reeds vooiat van den Koning verlof gevraagd en bekomen om zijne betrekking neder te leggen. Bij de verkiezing van Ilootd-Ingelanden voor den Scheemeer zijn 382 billetten afgehaald en 379 ingekomen, waarmede zijn verkozen de heeren P. Nader Hz. met 377, de üieu Fontein Ver schuif 376, IV. de Geus 359, J. Vader 341, C. Brak 338, P. Glij- nis 322, D. de Jong Hz. 309, J. Houtkoper 291, C. Schermer 257, jy yisser 256, K. v. Twisk 241, J. Kalis 234, D. Kos 231, P. de'Jong 228, K. Hart 226, A. Konijn 201, P. v. d. Horst 201 stemmen, terwijl over de heeren P. Hoek en G. Groot, die 185 en 176 stemmen bekwamen, moet herstemd worden.Op aan staanden Maandagavondzijnde den 30 dezer, zal de stad Hooru voor het eerst door gas verlicht zijnwaarbij ook eenige buiten gewone illuminatiën zullen plaats hebben; ook wordt op dien dag voor het eerst geopend de nieuwe winkel in galanteriëu enz. van de heeren Wille Sp Comp. Op den volgenden dag zal de heer van Liervan Amsterdamzijne eerste toneelvoorstelling alhier •geventen huize van den heer L. Dankelman in het Park. GEMEENTERAAD. Zittingen van den 18 November 1857, No. 20. Tegenwoordig 12 Leden. Afwezig de 1I.H. KoornWestendorp en v. d. Drift. n 19 November 1857, No. 21. Tegenwoordig 13 Leden. Afwezig de Heer Koorn. 20 22. Tegenwoordig 13 Leden. Afwezig de Heer Koorn. Voorzitter Mr. P. A. de Lange. In de eerste zitting werden 1. De notulen der vergadering van 11 November gelezen en goedgekeurd. 2. Door den Voorzitter mededeeling gedaan van het overlijden van het Lid den Fleer Westendorp en besloten dat in de no tulen dezer vergaderingvan het leedgevoel van den Raad daarover, zal worden aanteekening gehouden. Daarna zijn in behandeling genomen 3. Het rapport op de begrooting van liet Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente, voor de dienst van 1858. Behoudens de bepaling, dat het saldo der rekening na» 1856 als eerste post in ontvang behoort te worden gebragten eenige bijzondere wijzigingen gearresteerdmet toekenning eener subsidie van f 5860,95. 4. Het rapport op de begrooting der Herv. Diakonie, voor 1858. Met gelijk besluit als boven, ten aanzien van de overbren ging van het saldo van 1856als eerste post in ontvang op deze begrooting, wordt besloten dezelve aan het Diakoniebe- stuur der Hervormde gemeente terug te zendenmet de op merking, dat er voor als nog geene termen tot het verlee- nen van subsidie bestaan. 5. Het rapport op de begrooting van het R. C. Parochiaal Arm bestuur voor 1858. Besloten dezelve aan het betrokken armbestuur te renvoije- renmet kennisgevingdat zoo dat bestuur subsidie ver langt, eene andere begrooting, met meerdere juistheid op gemaakt en beter toegelicht, zal behooren te worden ingediend. 6. Het rapport op de begrooting der stads Armenschool, voor 1858. Zonder discussie goedgekeurdmet toelage eener subsidie van 2395,01 J. 7. Het rapport op de begrooting van liet Mannen- en Vrouwen Gasthuis, voor 1858. Met vermindering eener som van f 600,op verschillende posten van uitgave met toekenning eener subsidie van 600,goedgekeurd. 8. Het rapport op de begrooting van het Nederl. Israëlitisch Armbestuur, over 1858. Goedgekeurd, met toekenning eener subsidie van f 150. 9. Is gelezen een voorstel van het Lid Mr. J. A. Kluppel, be treffende de dringende behoefte aan reparatiën bij de lokalen van de regtbank. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth.ten einde deswege een nader bepaald voorstel aan den Raad te doen. 10. Idem een voorstel van bet Lid den Heer J. C. Vink, betref fende de verbetering van den weg tusschen de Schermerpoort en den Omval. Waaromtrent de behandeling tot na den afloop der beraad slagingen over de begrooting der gemeente is aangehouden. 11. Is in deze zitting een aanvang gemaakten deze in de tweede en derde zittingen voortgezet, met de beschouwing en arti- kelsgewijze behandeling der door Burg. en "VVeth. voorgedra gen ontwerpbegrooting van uitgaven en ontvangsten der ge meente voor de dienst van 1858 ten slotte waarvan dezel ve is gearresteerd op eene ontvang van J 122619,17. u n uitgave, tt n 122048,50. Om alzoo te sluiten met een batig saldo van J 570,67. Als zoo vele gevolgen van de deswege gehoudene delibe- ratiënzijn bij zoo veie daartoe strekkende besluiten 1". Het plaatselijk belastingstelsel tot de geheele herziening aan de Commissie van Pinanciën opgedragen. 2'. Zullen in den loop des jaars eene belasting op de honden en eene op tooneelvertooningen en openbare vermakelijk heden in werking worden gebragt. 3°. Is de betrekking van opzigter over de stedelijke plantsoe nen als eene op zich zelve staande betrekkingopgeheven en zijn de werkzaamhedendaartoe betrekkelijkaan den stads Architect opgedragen. 4». Zal aan eene speciale Commissie het onderzoek worden op gedragen in hoeverre de betrekkingen van stads Klokke nist en van stads Muzijkmeester, wil men ze behouden zien, meer ten nutte van de kunst en tot bevordering van het genoegen der gemeente, dienstbaar zijn te maken. 5°. Zullen in den loop van het jaar 1858uit de vermoede lijke grootere batedie de gemeentedoor de bekrimping van sommige posten der begrooting, in het vooruitzigt heeftvoor als nog niet tot verbetering van buitenwegen worden besteedmaar 6". De som der directe plaatselijke belasting, welke op de begrooting tot 21000,— was geraamdtot geen hooger bedrag dan van 15000,— worden ingevorderd. ARRONDISSEMENTS REGTBANK. Correctionele zitting van 17 November. 1. A. E. G., te Helder, boon, f 12,boete en de kosten. 2. J. K.te Zijpediefstal met verzwarende omstandigheden ge pleegd met oordeel des onderscheids1 maand gevangenisstraf en de kosten. 3. J. E.te Alkmaar, verkoopen en verhuren, zonder behoorlijke bevoegdheid daartoe, van loten in de Nederl. staats-loterij ƒ1500,— boete en de kosten. 4. H. V.te Helder, diefstal, 1 maand gevangenisstraf en de kosten. 5. J. B., te Helder, diefstal, vrijgesproken. 6. J. J. K.te Amsterdam, desertie van een koopvaardijschip ge durende de reis, 3 maanden gevangenisstraf en kosten. 7. Ph. J. T.te Harlingeugeheel als boven. 8. Tj. C.te Hoorn, 'bedelarij na bevorens wegens bedelarij en landlooperij te zijn veroordeeld14 dagen gevangenisstraf en kostenmet last tot overbrenging naar de bedelaarskolonie na het uiteinde der straf. Zitting van 24 November. 1. H. H. en T. S.te Hasselt, J. B., te Helder, C. O., J. P.en O. L.zeelieden, de 3 laatsten bij verstek, mishandeling, de 3 eersten vrijgesproken, de vierde 14 dagen en de vijfde en en zesde elk 8 dagen gevangenisstraf en de kosten. 2. P. S.te Alkmaar, bij verstek(appel van het kantongeregt te Alkmaar) laten loopen zonder behoorlijke vergunning van paarden, op het jaagpad langs het N. Holi. kanaal; het von nis van den kantonregter vernietigd en wegens overtreding van het politiereglement op het N. Holl. kanaal veroordeeld in 10,— boete en de kosten der beide instantiën. Zitting van 16 November. 1. H. E., J. E.J. B.II. K. en P. K.te N. Diep branden van slechts 1 helder lichtende lantaarn op een houtvlotbij nachtin het N. Holl. Kanaalieder f 10,boete en soli dair in de kosten een en ander invorderbaar bij lijfsdwang. 2. G. B.te Monnickendambuitengewoon hard rijden met een, met 1 paard bespannen cliaisin de Langestraat te Alkmaar. Bij verstek3,— boete en de kosten; beide invorderbaar bij lijfsdwang. 3. S. S.te Rijpbuitengewoon bard rijden met zijnmet 1 paard bespannen rijtuig, over de draaibrug over het GrootN. Holl. Kanaalte Alkmaarals No. 2. 4. A. H., te Akersloot, en J. V., vroeger aldaar, thans te Ber gen afwezig blijven bij de dienst der brandspuitbij den brand der woning van J. K.in den nacht van 24/2a Sep tember, A. H. ontslagen van alle regtsvervolging en J. V. vrijgesproken. 5. C. v. P.te Egmond aan Zeearglistige ontvreemding van

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 2