ALKMAARSCHE COURANT J\°# 49. Negenenvijftigste Jaargang. È85T Maandag 7 December. ©Jficiccl (öcbceltc. ££lcfcclijfcscïï ©uersigt. BINNENLAND. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar 3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevo-s HERM-. COSTER ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden: Dat van gemeentewege de hoofdcommies A. Swart is gecommit teerd tot de opneming der patenten bij art. 36 der wet op dat middel bepaald, en dat door dezen met den Deurwaarder der directe belastingen, ingevolge de bepaling der wet, daartoe (aan vang nemende den 16 dezer maand) zal worden overgegaan. Weshalve een ieder wordt uitgenoodigd en, voor zooveel noo- dig) gelast, dezelve ambtenaars in die kwaliteit te erkenen en hun alle verlangde inzage en ophelderingen te verleenen. Alkmaar, den 14 November 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd P.A. de LANGE. Be Secretaris S P AN J AARDT. KENNISGEVING. Het HOOED van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengtten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 Staatsbl N°. 22), bij deze ter kennis van de ingezetenen der gemeente, dat het 2e kwartaalskohier van het patentregt, dienst 18|J, op den 27 November 1857 door den Heer Commissaris des Konings, in de Provincie Noord-Holland executoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze stad ter invordering is overgegeven. Ieder ingezeten, die daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingenwelke uit nalatigheid zouden voortvloeijen, te ontgaan. Alkmaar, den 3 December 1857. Het Hoofd van tiet Bestuur voornoemd, P. A. de LANGE. NEDERLANDSCHE TELEGRAAPMAATSCHAPPIJ. Station Alkmaar. Gedurende de maand September 1857 zijn van hier verzonden 111 depêcheswaarvoor is ontvangen58,75 Het kantoor is bezigtigd door 4 personen, a 25 Cts.n 1, Zoodat de geheele opbrengst der maand September is 59,75 Bij menschenheugen is de waterstand van den Rhijn zoo laag niet geweest, zoodat bij Emmerik meer dan 100 schepen liggen, die hunnen togt niet kunnen voortzetten.Wijlen mevr. de ba ronnes Schimmelpeminck v. d. Oye, geb. bar. v. Rhemenheeft aan de Herv. diaconie te Voorst lOOO. en aan de R. C. f 250. gele gateerd.De bijdragen voor het Britsch-Indische fonds beloopen te Rotterdam reeds 4400.Bij besluit van den gouv. genl. van N. Indie, van 23 Sept., is de sultan Machmoet Moethafar Sjah vervallen verklaard van het leen van Lingga en Riouw, wegens voortdurende vijandige verstandhouding met Maleische Vorsten, op het Britsch-Indische schiereiland. Soenleode hoofdzetel van den wederspannigen fettor van Takaipstaande onder den Keizer van Groot-Sonnebaitop Timoris door onze troepen verwoest terwijl de fettor zich met de vlugt redde de Keizer heeft daarop zijne onderwerping aangeboden.De arr. regtbank te Middelburg heeft den 27 Nov. een bakker, wegens het bezigen van blaauwe vitriool in zijn brood, veroordeeld tot 2 jaren gevangenis, 200. boete, intrekking van zijn patent, aanplakking van het vonnis en de kosten.- Den 29 is het 25jarig feest van de belegering der citadel van Antwerpen te Amsterdam geopend met een concert door de handboog- en buksschieterij Claudius Civilis, in het locaal de Vtreeniging. Na ontvangst aan de stationsgebouwen der van elders gekomen deelnemers op den 30, bezocht men, door de muzijk der schutterij en de 3e. sectie van het Metalen-Kruis als eerewacht geleid, het graf van v. Speijk in de Nieuwe Kerk, waar het corps officieren der schutterij aanwezig was en de heer F. C. Zillesen eene redevoering deedvervolgens het monument op den Dam en daarna dat in het burger-weeshuis, waar jr. P. H. Bicker, namens regenten, de feestvierenden toesprak; deze begaven zich verder naar den dierentuin en na het bijwonen van het diner in de localen De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elite regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. de Vereeniging en Biligentia, ten getale van bijna 400, met fakkel licht naar den Holl. schouwburgwaar o. a. een gelegenheidsstuk van den heer W. J. Hofdijk werd opgevoerd en uitmuntend vol deed.— Bij besluit van 30 Nov. heeft Z. M. den minister van oorlog met 1°. Januarij een eervol ontslag verleendmet benoe ming tot minister van staaten bij besluit van 1 Dec. den kolo nel J. Schellus, comm'. van het reg. grenadiers enjagers, bevorderd tot gen. majoor en gouverneur der mil. academie te Breda.— Dien dag is aanbesteedte Schiedamhet bouwen eener nieuwe R. C. kerkop de gelegde fundamenten, in de wijk Erankenland, aannemer H. Mandos, te Tilburg, voor 76000., en op Texel: het maken van een grindweg van den Burg naar de Cocksdorpaan nemer J. v. Eindhoven, te Werkendam, voor f 58,000. De 2= Kamer heeft den 28 Nov. aangenomen de 11» en 12" hoofdstukken der begrooting met 42 tegen" 16 en 48 tegen 2 st., en den 30 het wetsontwerp tot voorziening in den flnanciëlen nood der gemeente Haarlemmermeer, met 36 tegen 24en dat tot vrij stelling der zeevisscherijen van den accijns op het zout, met al", st. Den 2 Dec. is ingekomen eene credietwet voor 6 maan den voor het depart, van oorlogen heeft de Kamer met 56 tegen 7 st. zich verklaard voor het voorloopig onderzoek van het ontw°erp tot afschaffing- van den accijns op het geslagt. Bij de ingediende herziening van het tarief wordt voorgesteld de opcenten der rekten op den in- en uitvoer afteschaffen. Engeland. Te Manchester zijn van de 233 fabrieken slechts 50 in volle werking. Te Preston zijn 25000 arbeiders zonder werk.— De Leviathan is achtervolgens over spoorregels zoo ver afgelaten, dat het schip bij hoog water door den vloed bereikt kan worden.De van Oostenrijk verzochte goede diensten, om van het Napelsche bewind het ontslag van 2 met de Cagliari ge nomen Britsche onderdanen te bewerken, zijn zonder gevolg op bleven.Don 3 Dec. heeft de Koningin de buitengewone zit ting van het Parlement, wegens de vele bankbreuken en het al gemeen miscrediet bijeengeroepen, geopend, en o.a. wetsontwerpen tot parlementaire hervorming toegezegd. In het paleis te Delhi zijn belangrijke papieren gevondeneene commissie is benoemd ter teregtstelling van den Konin°-den 13 Oct. zijn nog 2 zijner zonenvolgens vonnis van den krijgsraad doodgeschoten. Het bestuur over het gebied van Delhi is aan sir J. Lawrence opgedragen.— De kolonne van kol. Greathed, 3000 man sterkheeft de vlugtelingen uit Delhi te Bolundshuhur inge- gehaald en na een gevecht van 2 urenmet groot verlies van volk en 2 st., verslagen. De Engelsehen hadden 50 dooden en gekwet sten. Daarna is Malagurth vermeesterd cn verwoest den 5 werd de vijand op nieuw te Allyghur aangetast en een verlies van 400 man en 2 st. toegebragt. Den 14 bereikte de kolonne Agra en werd daar onverhoeds in hare kantonnementen aangetast, maar ver dreef den vijand met verlies van 1000 dooden, al zijn geschut (43 st.) en veld-equipage. Daarna heeft Greathed den weg naar Lucknow ingeslagen. Den 19 zijn 3 a 4000 vlugtelingen uit Del- bi, bij Bithoor, door kol. Nelsonmet 600 man en eenige stukken uit Cawnpore afgezondenaangetast en uit hunne sterke positie verdreven. Den 6 Oct. is een convooi met levensmiddelen uit Cawnpore te Alumbamek binnengebragt. Mam Singtot dus ver de vriend der Engelschen, heeft zich, na den val van Delhi daar tegen verklaard. Een deel van het 32e reg. ink inf. is te Deesa in opstand geraakt en heeft 2 zijner officieren vermoord. Het door den luit. Osborne te Raja bezette gebouw was den 16 Oct. door een paar duizend muiters omgeveneen deel van het 17" reg. in fanterie van Madras is met 2 st. ter ontzet afgezonden. Laatste lijk zijn in Indie 15 schepen, met eene versterking van 5000man troepenaangekomen. Pkankrijk. Het aantal staatkundige gevangenen te Belle-Isle is door de goedertierenheid des Keizers 't,ot 80 verminderddeze zullen deels naar Mont Saint Micheldeels naar het militaire hos pitaal te Corte op Corsica overgebragt en genoemde bewaarplaats opgeheven worden.De heer Bupin is tot lid van den Senaat en de heeren Vaisse en Chaix d'Est Ange zijn tot leden van den Staatsraad benoemd.De zitting van het Wetgevend Ligchaam is den 28 Nov., door den minister van Staat, geopend en dient alleen tot onderzoek der geloofsbrieven en de eedsaflegging der nieuwe ledenzijnde de verdere bijeenkomst tot 18 Jan. verdaagd. De heeren OllivierBarimon en Curé hebben den eed gedaan; Héfion was door ongesteldheid afwezig.In den nacht van2829 is de derde verdieping der oude toren van Yincennes ingestort, waardoor 25 militairen en 5 gevangenen zijn bedolven; de Keizer

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 1