iTticmvs. GEMEENTERAAD. KANTONGEREGT. BURGERLIJKE STAND. niet geregeld is. Een berigfc uit Konstantinopel wildat de Di vans van eene staatkundige vereeniging willen afzien, indien de Parijssche conferentie weigertom het bestuur aan een' vreemden vorst optedragen. De Russische minister Gortschakojf heeft aan den gezant te Konstantinopelin antwoord op de nota der Porte aan hare diplomatieke agentengeschrevendat de Sultan zijne souvereiniteit over de vorstendommen wil doen geldenterwijl er slechts van suzereiniteit sprake kan zijn. Uit Weenen is weder een nieuw voorstel tot enkel administratieve vereeniging naar de Turksche hoofdstad gezonden.De bevolking van Subzi en Grabovo in Montenegro heeft de wapens opgevat en bedreigt Trebignevan waar men aan den bassa van Mostar hnlp heeft gevraagd. Dagelijks komen vlugtelingen en beroofden uit Monte negro op Oostenrijksch gebied aan Den 5 Dec. is te Konstan tinopel de cindconventie tot regeling der grenzen in Azie met Rusland geteekend. Erankhijk. Het, dagblad la Presse'is voor 2 maanden geschorst, omdat het de heeren Carnot en Goudchauxwegens hunne weige ring van den eedhad toegevoegddat zij zich alzoo aan de be scherming der arbeidende klassen onttrokken. De regering ver meent, dat de Keizer daarvan de geroepen beschermer is.— De procureur-genl. van S. Etienne bij Lyon is afgezet, omdat hij het Senaatlid Chapuis Montlaville had geholpen in de ontvoering van zijnen kleinzoon, die zich bij de van zijnen zoon gescheidene vrouw bevond.— In de laatste zitting van het Wetgevend Ligchaam is de verkiezing van den heer de Cambaceres, in het depart, de 1 Aisne, vernietigd, omdat hij tijdens flijne benoeming den vereischtenleef tijd nog niet had bereikt.— De algemeene raad van het dept. der Seine heeft, even als 69 anderen, de doorgraving der land engte van Suëz wenschelijk verklaard. Den 11 overleed alhier, in 72jarigen ouderdom, de "VVelEd.Heer J. T. Hoornlid der Prov. Stat. van Noord-Holland en tot voor weinige dagen lid van den Raad en Wethouder dezer gemeente. Zitting van den 9 December 1857 No. 24. Yoorzitter Mr. P. A. de Lange. Tegenwoordig 10 Leden. Afwezig de Heeren Koornv. LeemoenBakker en Coster. 1 De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd, waarna door denVoorzitter wordt medegedeeld.dat Se bij Burg. en Weth. ontworpen verordening tot regeling der gemeente opcenten op den rijks accijns op het geslagt aan de Commissie voor de financiën is verzondenen vervol gens gelezen: 2. Eene missive van de Kamer van Koophandel en 1 abrieken, ten geleide van derzelver rekening en verantwoording over den jare 1857. Gesteld in handen eener speciale Commissiewaartoe benoemd zijn de Heeren van der Sluijs Veer, Teengs Telting en Klup pel, tot onderzoek en om berigi. 3. Eene missive van Burg. en Weth. der gemeente Helder, ten ge- leide van een afdruk van het door den Raad dier gemeente aan de Staten Generaal gepresenteerde adres, ten hetooge van het hooge belang eencr spoorwegverbinding met het N. Diep. Voor kennisgeving aangenomen, met nederlegging op de Secretarie ter lezing voor de leden. 4 ltapport der Commissie belast geweest met het onderzoek van de voordragt van Burg. en Weth. der concept verordening op de zamenstellingmitsgaders de wijze van benoeming en ontslag der ingevolge de wet op het lager ouderwijsvan 13 Augustus 1857 te benoemen plaatselijke Schoolcommissie. Nadat alvorens besloten was dit onderwerp in dadelijke be handeling te nemen, is de conceptverordening bij artikelsgewijze behandeling in deliberatie genomen en met eenige wijziging, ingevolge de voordragt. gearresteerd. 5. Voorstel van Burg. en Weth. van een besluit, tot heffing van een suppletoire kohier der plaatselijke directe belasting, over de dienst van 1857, ten bedrage van 282,36£wegens aan slag van zich later binnen de gemeente gevestigd hebbende Op 'voors(el van den Voorzitter in dadelijke behandeling ge nomen en in afwachting van de goedkeuring van Z. M. gearresteerd. 6 Eene missive van den Heer J. T. Koorn, Lid van den Raad en Wethouder dezer gemeente, waarbij dezelveop grond van zijne klimmende jaren en wankelende gezondheid, zijn ontslag uit de beide genoemde betrekkingen aan den Raad inzendt. Voor kennisgeving aangenomen en tevens op voorstel van den Voorzitter besloten, dat in de notulen dezer vergadering zal worden aangeteekenddat de Raad met leedwezen het ontslag heeft vernomen van een zeer geacht lid zijner ver gadering die ruim twintig jaren bij een helder hoofd met eerlijkheidrondborstigheid' en trouw de belangen der ge meente heeft behartigd. 7 Adres van Dr. C. J. de Lange, om in de betrekking van Stads Medicina: Doctor, die door liet ontslag van Dr. Kraak man is opengevallente worden geplaatst. Besloten1°. tot de nederlegging van dat stuk op de Secre tarie ter lezing voor de leden en *2°. van het openstaan dezer betrekking in de dagbladen ook buiten de gemeente kennis te 8. Rapport op de begrooting der Stads Apotheek, overdedienst van 1858. Voor zooveel betreft de begrooting m zijn geheel aange nomen doch met opzigt tot ue bij het concept besluit voor gestelde bepaling//dat aan Commissarissen van de Stads Apotheek zoude worden opgedragen om ook de inwoners dezer stadin de waren tot dezelve benoodigd handelende tot de concurrentie toetelaten," besloten deze te laten weg vallen doch door de toezending van afschrift van het rap port, H.H. Commissarissen van den wensch der Commissie te doen blijken. 9. Rapport op de begrooting der dienstdoende Schutterij over 1858. Door den Heer Verschuir als voorzitter van den Schut tersraad wordt eene schriftelijke memorie tot wederlegging van de bedenkingen der Commissie van rapporteurs mede gedeeld, en tengevolge van dien besloten beiden, het rap porten de genoemde memorie, tot nadere kennisneming voor de leden op de Secretarie neder te leggen. 10. Voorstel van Burg. en Weth.tot aanbesteding der onder houdswerken van de gemeente, voor een tijdvak van 5 jaren. Conform de voordragt besloten. 11. Voorstel van den Heer Verhoejfbetreffende de buitenwegen, tot den last der gemeente behoorende. Is besloten om het door den voorsteller bedoelde onderzoek dezer aangelegenheid optedragen aan eene speciale Commissie waartoe worden benoemd de Heeren Verhoeff, Vonk, Klup pel, de Lange en de Dieu Fontein Verschuir. 12. Het voorstel van H.H. Commissarissen van de Stads Apotheek, tot behoud van den bediende bij die inrigting en de verhooging van deszelfs belooning tot op 300. Bij hoofdelijke stemming, ingevolge de voordragt, aangenomen. Daarna is overgegaan tot de volgende benoemingen, als: 13. Van eenen Stads Apotheker. in plaats van den Heer F. Schut, en is daartoe benoemd de lieer/. Rentmeester, thans teHarlingen. 1 ia. Van een Regent voor het Burgerweeshuiswaartoe is herbe noemd de Heer C. P. Bruinvis. 1 4i. Regent van het Gasthuiswaartoe is herbenoemd de Heer Mr. P. Binkhorst. 14c. Commissaris voor de Stads Bank van Leening, waar toe is herbenoemd de Heer C. J. Koorn. 14d. Commissaris voor de Stads Apotheekwaartoe is benoemd de Heer G. Luijmes. 14e. Commissaris voor de Stads Teekensehoolwaartoe is benoemd de Heer P. H. Leijer. 14/en^, Van twee Leden voor het Burgerlijk Armbestuur, waar toe zijn herbenoemd de Heeren P. Bruinvis de Lange en D. de Wit Jz. 14 h. Vaneen Commissaris voor de Stads Armenschool, waartoe is benoemd de Heer Dr. van Leeuwen. 15. De vergadering is opgeheven. Zitting van 30 November. I F. H.te Heilo, laten loopen van 3 hem behoorende koeijen op den Kanaaldijk, onder Heilo,/ 3,— boete en de kosten. 2. P. T. P., te Alkmaar, zonder vergunning na zonsondergang laten staan van een handwagen in de Achterstraat, 1, boete en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 3. A. d. G.te Warmenhuizen laten staanzonder behoorlijk toezigt, van zijn wagen met 2 paarden, in de Langestraat te Alkmaar3,boete en de kosten. 4. J. A. S., te Alkmaar, werpen van koemest op de Laat,/1, boete en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 5. A. B.E. S. en E. Kl. W.te Egmond a. Z. gezamenlijke arglistige ontvreemding van groen en ander houtde 2 eersten elk 1 dag en de laatste 6 dagen gevang, en solidair in de kosten. Zitting van 7 December. 1. J. N.te Driehuizenvissollen met verboden tuig (schrobnet) in den Schermeer 3,boete en de kosten, met verbeuring en vernietiging van het tuigof 3 dagen gevangenisstraf. 2. C. L., te Alkmaar, nalatigheid in het bijhouden van zijn re gister als logementhouder5,boete en de kosten. 3. A. P. en J. S., te Alkmaar, arglistige ontvreemding van door C. K. gepachte mestspeciënvan den Achterweg en vervoer daarvan in verboden tijd; vrijgesproken. 4 H. K., te Alkmaar, vervoer van vuilnis m verboden tijd, *1,boete en de kosten of 1 dag gevang. ONDERTROUWD. II Dec. Anthonius Franciscus Meijer en Elisabeth Zwaan. bei - rit van de Pol en Cornelia Boom.— Jacob Delver en 1 e- tronella Steuks. GETROUWD. ,r 6Deo. Hermanns Lijnbach, Wedr. van Magdalena de Geus, en Berendina Tedrika Maria Wendelina van den Berg.— Arie Dompeling, Wedr. van Dieuwertje Siebrands Hendriks, en Gerardina Elzas, Wed. van Gerrit Johannes Flessenaar van de PoL GEBOREN. t> 1 1, 6 Deo. Jacobus, Z. van Cornelis Hoeben en Maartje Brakenhoii.— Jansje, D. van Johannes van Son en Niesje koning.-- Hendrik Nicolaas, Z. van Dirk Ranzijn en Engelma Ma ria Halsema. 7 Grietje, D. van Wulbert van Weenen en Jannetje Stet Gerrit Philippus AnthonieZ. van Pieter Alderts de Meijer en Elisabeth Kern. 8 Theodorus Cornelis, Z. van Matthïjs Zonneveldt en Ga- tharina Beenders.Eugenie Louise, D. van Maurxts Har- tog en Sophia Hartog. 9 Maria, D. van Franciscus Vester en Anna Maria Schaaps. 10 Gerrit, Z. van Arnoldus Adrianus Overhorst en Johanna Maria Jansen. 11 Teunis, Z. van Pieter Glijnis en Mietje Gerling.— Her- melinda Clasina, D. van Jacobus Stadhouder en Catharina Hendrica Fertelman.

Alkmaarsche Courant | 1857 | | pagina 2