BIJBLAD, behoorende tot de ALK.MAARSCHE COURANT van Maandag den 15 Februarij 1858. GEMEENTERAAD. Te Alkmaar bij HERMS. COSTER ZOON- 14. Zitting van den 11 Februarij 1858No. 6. Voorzitter Dr. B. W. van hieuwen. Tegenwoordig 10 Leden. 12. Afwezig de Heeren Bakker, Kluppel en de Bieu Fontein Verschmr. De vergadering geopend zijndeworden 1. De notulen der beide voorgaande vergaderingenvan 20 Ja nuari) en 3 Februarij, na resumtie goedgekeurd. Daarna zijn gelezen: 2. Eene missive van den Heer Commissaris des Konings, mcde- deélende do benoeming van den Heer A.Maclaine Pontthans nog Burgemeester te Hasselttot Burgemeester dezer gemeente. 3 Den dito van Z. Ex. den Minister van Oorlog, houdende, in antwoord op het nadere adres van den Gemeenteraad het berigt, dat aan het verzoek om eene dadelijke vervanging van het eerlang te vertrekken garnizoen, geen gevolg kan worden gegeven, maar in de gegeven uitzigten op de toekomst zal dienen te worden berust. Beide No. 2 en 3 voor kennisgeving aangenomen. 4. Consideratiën en advies van de commissie van financiënop het door Burg. en Woth. gedane voorstel tot wijziging der verordening op de plaatselijke directe belasting. Besloten tot de nederlegging ter Secretarie ter lezing voor de leden. 5. Rapport van dezelfde commissie, opeen verzoek van liet Bur gerlijk Armbestuur, om authorisatie tot het doen van af- en overschrijving op zijne bcgrooting voor 1857. In dadelijke behandeling genomen en de gevraagde authon- satie verleend. 6. Rapport als boven, op het voorstel van Burg. en M oth., be* treffende de verzoeken van C. de Baat en Th. de Boerom pensioen. In directe behandeling genomen en besloten de beide verzoe ken te wijzen van de hand. 7. Rapport van meergenoemde commissieop het verzoek der stedelijke Coramicsen-Portiers om verhooging van belooning. Ter Secretarie der gemeente voor de leden ter lezing nedergelegd. 8. Adres van de Alkmaarsehe Afdeeling der Maatschappij tot Aut van 't Algemeenwaarbij hetzelve voorstelt de overneming der Armenbewaarschool voor rekening der gemeente, of verzoekt om eene subsidie van J 500,—, tot voortzetting der school gedurende 1857/58. Besloten tot de verzending aan de plaatselijke schoolcommis siemet uitnoodigingom ten aanzien van hetzelve adres van het belang voor het behoud dier instelling, den Baad te willen dienen van berigt en raad. 0. Yoordragt van Burg. en Weth.tot regularisatie eener som van 166,—, waarmede de post van verpleging van arme krankzinnigen op de begrooting van 1857 is te boven gegaan. 10. Gelijke voordragt van dezelfden, tot verevening der som van 576,ÓOj, waarmede de voor 1857 geraamde som van resti tution wegens uitvoeren van voorwerpen van belasting is over schreden. Beide gerenvoijeerd aan de commissie van financiën, om berigt. 11. Nader voorstel van Burg. en Weth., betreffende de aanbeste ding van sommige gemeentewerkendie vroeger ter zaké van te hooge inschrijving, door den Raad zijn geïmprobeerd. Besloten de behandeling tot aan 'de deliberatie over de be schreven punten voor deze vergadering uitteslellen. Missive van Burg. en Weth.houdende kennisgeving van den dag, bepaald tot verkiezing van twee leden voor den Ge meenteraad. Naar aanleiding der mededeeling is tot de verkiezing van de leden voor het daartoe vereischte stembureau overgegaan, en zijn daartoe benoemd de Heeren 11. Üósler Hz. en J. van der Sluijs Feer en tot plaatsvervangende leden de Heeren f. Bakker Kz. en Jonklir. B. C. de Bieu l'ontein Verschuir. Missive van Burg. en Weth.ten geleide eener aanbevelings lijst van kandidaten voot de betrekking van Stads Geneesheei, waarop zijn geplaatst de Heeren Med. Doctoren de lange, te Alkmaar, Schokker, teWoubrugge, en Tulleners, te Spier dijk, gévn. Berkhout. Missive als bovengeleidende de aanbevelingslijst van kandi daten voor de vacante betrekking van Commissaris voor de Stads Apotheeken bevattende de Heeren J. Schouten J. J. Molenaar on II. M. Scheepers, alle Apothekers te Alkmaar. Beide de No. 13 en 14 ter lezing voor de leden op de Secre tarie nedergelegd, om m eene volgende vergadering tot de be noeming overtegaan. 15. "Verzoek van IF. Schut, aan den Omval, om eene tegemoet koming in de verliezendoor hem, ten gevolge dergeheersclit hebbende ziekte, in zijne inkomsten als onderwijzer, geleden. Aan de commissie van financiën om berigt en raad. 16. Een verzoek van W. J. langeveldtom afschrijving van zij nen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1857 wegens verandering van woonplaats. In deliberatie gehouden tot na de sluiting van hét dienstjaar Vervolgens is overgegaan tot de behandeling der navol gende verschillende aan de orde gestelde puntenals Het voorstel van Burg. en Weth. betreffende de aanbeste dingen zie No. 11. Waarop is beslotende vernieuwingen van torens en ge bouwen, alsmede de vernieuwing en het onderhoud van straten en pleinen, mitsgaders de onderhouaswerken aan to rens en gebouwen, aan bruggen en scholen, op nieuw en voor den tijd van één jaar, ter inschrijving aantebieden. 18. Het verzoek van liet Burgerlijk Armbestuur, om magtiging tot aankoop van een doodkleedtoegestaan. 19. Het voorstel van Burg. en Weth.betreffende het verleenen van een wachtgeld ad f 300,'s jaarsaan den opzigter der plantsoenen J. Boodenberg, toegestaan. Voorstel van dezelfdentct toekenning eener gratificatie van 75,aan ieder der klerken ter SecretarieKraakman en Hoek, als belooning voor buitengewone diensten, gedurende de laatste 6 maanden van het jaar 1857, geaccordeerd. Een verzoek van U. Oerver, om genot van pensioen als voor- malige nachtwacht. Gewezen van de hand 22. Tot de benoeming van een Regent van het Burgerweeshuis in plaats van den Heer C. P. Bruinvis, die voor de op hem uitgebragte benoeming heeft bedankten is daartoe, nit de aan gebodene aanbevelingslijst, gekozen de Heer Mr. P. A. de lange, 26. De vergadering is daarna opgeheven. 17. 20. 21.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 5