HtïCïïWJS. GEMEENTERAAD. BURGERLIJKE STAND. iHarfet- cn ücursbcvigtcu. Oostenrijk. De Keizer heeft de slooping berolen der Testing- werken tusschen de stad Weenen en hare voorsteden eii premiën van 2000, 1000 en 500 gouden ducaten uitgeloofd, voor de beste ontwerpen ter bebouwing en verfraaijing der open te vallen terrei nen.De veldmaarschalk Radelsky is den 5 Jan. te Milaan over leden. Op 's Keizers last zal het 5e. reg. huzaren altijd zijnen naam dragenzijn op alle militaire stations lijkdiensten gehouden, zijn de vaandels gedurende lit dagen met tloers omwonden en heeft het hof zoolang de rouw aangenomen, even als het geheele Russische leger voor 3 dagen. Het lijk is over Triest naar Wee nen vervoerd en alom plegtig ontvangen en in de Walhalla van den oud-leverancier Parclcfnederdie dezelve den Keizer heelt aangeboden en tot commandeur der Trans Joseph-orde (waaraan de ridderstand is verbonden), met de hem dooi' den Russischen Kei zer geschonken eeresabel, naast den genl. v. Wimptfen is begraven. De geheele Keizerlijke familie woonde de lijkdienst DijZ. M. voerde do lijkstoet aan, waaraan ook 7 aartshertogen enveleOos- tenrijksche eu vreemde legerhoofden deel namen.De Tyroolsehe priester Joseph Haspinger, de medgezel vau Hof er in den strijd tegen de Transehen, is in 81jarigen ouderdom overleden.Den 15 is in het noorden van Hongarije en in Gallicie eene nog al hevige aardbeving gevoeld.Den 21 heeft bij den bn. v. Rothschilut te Weenen een groot gastmaal plaats gehad, ter eere der vrijverkla ring van den "Donauwaarop de vaart voor vreemde schepen uit zee komende vrij gelaten wordt, met afschaffing van het stapelregt, doch met behoud van het vervoer tusschen Douauhavens ondetlmg ten behoeve der oeverstaten.In Zevenbergen zijn devioedeuzoo droog, dat de molens stil staan; te Yenetie is gebrek aan drinkwater. Rusland. Schamyl is na van 7 tot 14 Dec. aanhoudend be streden te zijn, eindelijk genoodzaakt geweest de onderwerping van het grootste deel van Circassie te onderteekenen. Spanje. Alle burgerlijke gouverneurs van de liberale partij, die laatstelijk door Bermudes de Caslro zijn aangesteldhebben hun ontslag ingediend, hetwelk is aangenomen.Den 30 Jan. heeft de minister Bravo Murillo, bij het verdedigen van het adres van antwoord, verklaard, dat de regering de nog niet verkochte gees telijke goederen wil terug geven en minder kiezers minder leden der Cortes en geheime beraadslagingen daarvan verlangt.De burgerlijke gouverneurs van de Balearisclie eilandenGuyposcoa, Biseaye en Palencia zijn afgezet.Martinez de la liosa is tot viee president van den Kon. raad benoemd Bij de Cortes is een ontwerp iiigeoiend, tot reorganisatie der provinciale en gemeen tebesturen.— Te Madrid is bij het Kon. paleis een geheim wapende pot ontdekt. Turkije. De firman tot sluiting der Divans is den 23 Jan. ook te Jassy afgekondigd, waarbij tevens de Kaimakan alle ver dere bijeenkomsten ter" overweging van 's lands belangen heeft verboden.— De Britsche consul te Scutari heeft den bassa be wogen nadere bevelen aftewachten, alvorens liet distriet AVasoga- vie°te bezetten; Vorst Danielo bad hem eene verklaring gezonden, dat de roovenjen in Herzogewina niet door zijne onderdanen, maar door Uskoken en zelfs door Turken gepleegd werden. Zijn betoog is in Frankrijk afgewezen en bovengenoemde bassa is ge last zijne maatregelen doortezetten. Den 2 Jan. hebben de m- surventen eene bijeenkomst gehouden en liunue magt gesplitst, namelijk 1500 man, waarvan 800 Montenegnjnen, ouder een woi- wode uit Montenegro, en 1000 man onder den knees van Kruse- vika, die het klooster van Duzi bezette; daarna vereenigd vielen zij den 3 de voorhoede der Turksche militie van Trebinje, in het dorp Popovo aan, waarbij zij 12 dooden en 30 gekwetsten en de Turken 70 dooden en gekwetsten bekwamen. De districten van Sarajevo, Trebinje en Scutari zijn in staat van beleg verklaard: de christenen weigeren hunne wapens altegeven. Door bemid deling van den Britsehen esnsul te Sarajevo is een wapenstilstand gesloten, maar door de bergbewoners met, gehouden; eene bende heeft de Turksche gehuchten overvallen, de inwoners vermoord en 1200 stuks vee weggeroofd. De opstandelingen in Herzoge wina hebben den bassa van Jesera, die een gewapenden aftogt verkregen heeft, gedwongen zich over te geven. Ken lOOtai ge meenten in dat gewest hebben een adres aan den lurkschen ge zant te Weenen gerigt, waarbij zij het afschaffen van zekere be lasting als het beste middel tot herstelling der rust beschouwen. De Porte heeft aan vorst Danielo een ultimatum gezonden. 800 Baschi-bozucks zijn te Trebinje binnengeruktZupzi is door de Turken verbrand; de Christenbevolking zoekt zich in het gebergte te verdedigen.De minister van buitenl. zaken L uad-bassa keelt bij roudgaauden brief de gouverneurs met nadruk vermaand de hand ie° houden aan het invoeren der hervormingen.— Den 21 en 27 Jan. is Konstantinopel door zware stormen geteisterd; vele straten waren bedolven, zoodat de bewoners slechts door hunne dakvensters konden ontkomen, vele menschen en dieren zijn om gekomen en de hospitalen raakten vol bevrorenende wolven kwamen tot in de stadspoedig ontstond gebrek aan brandstof en hier en daar opstand-tegen de speculanten in steenkolen. De prijs der levensmiddelen is verdubbeld. In de Zwarte zee en de zee van Marmora zijn vele schepen vergaan. Bij de op den 15 Tebr. 1858 plaats gehad hebbende verkiezing van twee leden voor den Gemeenteraad alhier, werden bij die tot vervulling a. van de plaats, ontstaan door liet overlijden van den heer J, T. Koorn, uitgebragt 332 geldige stemmen, waarvan de heer J. C. Koorn 272 bekwamzoodat deze is verkozen. De overige stemmen verdeelden zich over 12 personen. h. van dedoor het overlijden van den heer dr. L. J. IVestendorp ontstane vacature, uitgebragt 332 geldige stemmen, waarvan de heeren m'. T. M. Wentholt 132 en J. Helling 87 stemme* bekwamen. Zijnde de herstemming over deze beide heeren bepaald op Maan dag 1 Maart e. k. De overige stemmen verdeelden zich over 9 personen. Wijvermeenen, van goeder hand onderrigt te zijn, datde nieuw benoemde Burgemeester dezer gemeente als zoodanig op Woens dag aanstaande in den raad zal worden geïnstalleerden dadelijk na afloop daarvan op het raadhuis zal vaeeeren tot de ontvangst van alle authoriteiten en ambtenaren, die hem over zaken, de ge meente betreffendezouden wenschen te spreken of eene persoon lijke kennismaking verlangen. Het concertten voordeele der spijsuitdeelingzal geen plaats kunnen hebben vóór Dingsdagden 2 Maart a.s. Zitting van den 15 Fe .ruarij 1858, No. 7. Voorzitter Dr. D. IV. van L'.emceTegenwoordig 10 Leden. Afwezig de Heeren Bakker, de Lange en Teengs Telling. 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd zijndeworden gelezen 2. Het rapport der Commissie van financiënop de door Burg. eu Weth, voorgestelde regeling der jaarwedden voor de be ambten ter Secretarie. Het voorstel van den Voorzitter tot eene dadelijke be handeling, eenige bedenking opleverende, 'wordt in stem ming gebragt, die echter staakt, en ten gevolge waarvan de beslissing alzoo tot eene volgende vergadering wordt verdaagd. 3 6. Vier verschillende rapporten van evengenoemde Commis sieop eren zoo vele ter vergadering van den 20 Januarij 1858 medegedeelde voorstellen van Burg. en AVeth.tot re geling van buitengewone uitgaven voor de dienst van 1857, door het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting van dat jaar. Ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 7. Is in deliberatie gebragt liet, bereids voor de leden ter lezing gelegen hebbende voorstel der Commissie van financiën, dat de Raad zich alsnog bij een adres zal wenden tot de Tweede Kamer der Sa ten Generaal, om van zijne adhaesie aan de in behandehng zijnde voorstellen der Regering, tot verbetering van de inkomsten der gemeentente doen blijken." Na eenige woordenwisseling wordt, conform bet voorstel besloten, liet daartoe voorgedragen concept adres gearres teerd en aan Burg. en Weth. de dadelijke opzending van hetzelve aanbevolen. 8. De vergadering is opgeheven. GETROUAA'D. 14Peb. Klaas Segers en Petronella van Rijswijk.Dirk Wiebes, te Heilo, en Anna Mothé, te Alkmaar. GEBOREN. 14 Peb. Adriana HendricaD. van Dirk Hoekmeijer en Maria Petronella Anacker. 15 Christina Maria Elisabeth, D. van Christiaan Klein Az. en Johanna Maria Munnik.Wilhelmina FrederikaD. van Johan Bodewijk Wichelhausen en Otillia AVilhelmina Prederika Antoinetta Kessler. 17 Simon, Z. van Jan Zacharias Gertenaar en Johanna Ca- tharina Veel. OVERLEDEN. 13 Peb. Trijntje Pover, circa 50 j. 14 a Arie Hoedjes, 62 j. en 11 m. 15 n Johannes Bernard/is, Z. van Johannes Bet'nardus Schellin- ger, 3j.Catliarina Sprong, Eelitg. van Jacob Keus, 69 j. 16 Elisabeth Christina Cornelia Goes, 21 j. 18 Maartje, D. van Franciscus van Dijk en van wijlen Jan netje Kager, ruim 7 m.Johanna Maria, D. van Gerar- dus Bernardus Bruin en Maria Catliarina Koster, lj. en 9 m. Maria Verver, 71 j. 19 n Elisabeth DoesburgWed. van Antonie Donk, 62 j. Christina Barendina Cats36 j.— Hendricus Adrianus van Staden, 26 j. en 8 m.— Hendrik Biskanter, 38 j. Willem Johannes, Z. van Johannes Wiliebrands en Jo hanna Jannes ,5 m. 20 a Cornelia van EsEchtg. van Johannes de Jong, 52j. Maria Helena, D. van Justinus Hermauus Paleari en Maria Helena Kleintjes, 5 j. en 7 m. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 19 Pebruarij. Door den Notaris S. A. DE MOBAAZ. Eene Brood-en Beschuit bakkerij aan de O. zijde van de He kelstraat, te Alkmaar, Wijk C, No. 187. Strijkgeld f 15,J. I. J. Lutterot 1510, Niet verhoogd. Alkmaar 19 Peb Kleine Graskaas/26,25, dito Hooi dit'o/24,—, dito Commissie 27,50, dito Middelbare f 27,50, dito Gras dit«

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 2