BIJBLAD behoorende tot de ALKMAARSCIIE COURANT van Maandag den 1 Maart 1858. GEMEENTERAAIÏ. Te Alkmaar bij HERMX COSTER ZOON. Zitting van den 24 Eebruarij 1858, No. 8. Voorzitter Dr. D. W. van Leeuwen. Tegenwoordig 12 Leden. Afwezig de Heer J. Bakker Klz. 1. De notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. 2. Is ten aanzien van het voorstel van Burg. en Weth.betref fende de regeling der wedden van de ambtenaren ter Secre tarie, over welker dadelijke behandeling, ter vorige vergade ring de stemmen staakten, besloten Tot de nederlegging ter Secretarie ter lezing voor de leden. 3. Wordt door den Voorzitter voorgesteld om overtegaan tot de benoeming van eenen Stads Geneesheer. Alvorens echter worden daarover eenige discussion gevoerd, ten slotte waar van, op voorstel van een der leden, die er, met anderen, bezwaar inzag, dat, ingeval de Heer Dr. de Lange, die met de heelkundige dienst der armen belast is, en welligt de beide betrekkingen vereenigd zoude wenschen te behouden de bediening der armen daardoor zoude lijden, besloten Bit onderwerp aan de beschouwing der plaatselijke commis sie van geneeskundig toevsrzigt optedragen en derzelver consi- deratiën over het geopperde bezwaar te vragen. 4. Is overgegaan tot de benoeming van eenen Commissaris over de Stads Apotheekwaartoe is benoemd de Heer J. Schouten. 5. Heeft de Voorzitter medegedeeld dat nog is ingekomen: Het rapport der plaatselijke Schoolcommissieop het adres van de afdeeling Alkmaar der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, betreffende de Armen-bewaarschoolen is daarop besloten Hetzelve aan de commissie van financiën tot onderzoek en om berigt op de daarin vervatte geldelijke aangelegenheden, in handen te stellen. 6. Isna voorlezing der missive van den Heer Commissaris des Koningswaarbij de benoeming door Z. M. van den Heer A. Maclaine Ponttot Burgemeester der gemeente Alkmaar wordt medegedeeld, overgegaan tot de installatie van dien Heer, in zijne evengenoemde betrekkingwaartoe dezelve afgehaald door eene daartoe benoemde commissie uit den Baad, ter vergadering verschijntenbij welke gelegenheidhem door den Voorzitter, tijdelijk Burgemeester, die betrekking, met aanbeveling der belangen van de gemeente, aan zijne zorgen, en met hartelijke wenschen voor zijn gelukkig bestuur, werd overgedragen, waarna de Burgemeester de plaats van den Voorzitter inneemt en zich in gepaste bewoordingen, onder inroeping van do medewerking van den Gemeenteraad, aan den dienst der gemeente verbindtden afgetreden tijde- lijken Voorzitter voor zijne verrigtingen bedankt en zijne werkzaamheden aanneemt met 7. Het voorstel //dat de Baad zal gelieven terugkomen op zijn //besluit van den 20 Januarij 11., ten aanzien van de benoeming //van eenen waarnemenden Wethouder, en dien ten gevolge //den Heer de Sonnaville als zoodanig voorloopig te continuëren." Nadat in den loop der deliberatiën daarover, de gronden waren ontwikkeld waarop de Baad tot dat besluit was gekomen, en waarom hij alsnog vermeende, op gronden der wet, tot geen ander besluit te kunnen komen, is het voorstel in hoofdelijke stemming gebragt en met meerderheid van stemmen afgestemd. 8. De vergadering is daarna opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 5