jltcuttus. GEMEENTERAAD. BURGERLIJKE STA NIL VEILING VAN VASTE GOEDEREN. werd gemaakt aan de bestaande spanning tusschen beide rijken. Niettemin blijft de taal der Times tegen frankrijk vrij hevig. Den 12 zijn ook de begrootingen voor de land- en zeemagtzoo als zij door het vorige bewind waren opgemaakt, voor den tijd van 4 maanden goedgekeurd. De nieuwe lord-luitenant van Ierland, lord Eglinton, dien dag zijne intrede te Dublin doende, hebben de stu denten van het Trinity-Collegie de rust bedenkelijk gestoord, zoodat de militairen hunne wapenen hebben moeten gebruiken, waardoor eenige oproerigen gekwetst zijn.De officieren-club te Londen (waarvan Keizer Napoleon eerelid is) hebben eene premie van 50 uitgeloofd voor de aanwijzing van den persoondie eene earieatuur, naar aanleiding der adressen van het Fransche leger, aan Fransche kolonels heeft toegezonden.Den 13 is Bernard naar de crimi nele regtbank van gezworenen verwezenwegens medepligtigheid aan den moordaanslag van 14 Jan.Lord Derby heeft van de Sardinische regering het ontslag verlangd van den te Genua ge vangen genomen Engelschman (lodge en zijne toestemming gewei gerd tot het uitleveren van dien persoon aan Frankrijk.De bill waarbij het O. I. bestuur vergunning verleend wordt tot het aangaan eener geldleening, is den 16 in het Huis des Lords voor de tweede maal'jgelezen. Sardinië. De oommissie van onderzoek der Kamer heeft zich met 5 tegen 2 st. tegen de voorgedragen wetomtrent het aanprij zen van den staatkundigen moord door de dagbladenverklaard. Turkije. In Bosnië bleef de koude in Februarij steeds streng, zoodat de bergpassen over den Balkan ontoegankelijk waren en de wolven zich bij bewoonde plaatsen vertoondenin den Donau was het ijs zeer dik. Door wijlen mej. de wed. G. P. Blom, Voorhorst, is ƒ300,en door wijlen mej. de wed. H. Helling, Kikkert, /T000,gelegateerd aan de diakonie der Herv. gemeente, beide vrij van suceessieregten. Wij vernemen dat bij de Rederijkerskamer Tollens het voorne men bestaat om op Dingsdag30 Maart a.s.eene volksvergade ring te houdenwaarin 2 dramatische stukken en verdere kunst matige voordragten zullen gegeven worden. Wij juichen het doel der Kamer volgaarne toe wijl het haar streven is het schoone met het aangename te verbinden. Zitting van den 17 Maart 1858, No. 10. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 10 Leden. Afwezig de Heeren van Leeuwende Dieu Fontein Verschuir en de Lange. 1. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedge keurd, daarna zijn gelezen: 2. Eene mededeeling van Burg. en Weth.betreffende den prijs en de voorwaarden waarop, volgens de opgave van H.II. Com missarissen van de Stads Apotheek, de levering van geneest- middelenten behoeve van het huis van verbetering en op voeding voor jongens, zal kunnen geschieden. 3. Eene ditovan dezelfdenbetreffende de uitkeering door het rijk aan de gemeente, voor den afstand der geneeskundige school en de inrigting van een ander daartoe aantewijzen lo kaal, te'doen. Beide stukken, No. 2 en 3gerenvoijeerd aan Burg. en Weth.om daarover met de commissie over het huis van ver betering in overleg te treden en den Baad te dienen van na der berigt. 4. Rapport van de oommissie belast met het onderzoek der stuk ken betreffende de verpligtiug der gemeente Alkmaar, tot on derhoud der werken te Rustenburg en van de brug bij Ursem over de Schermerringvaart. 5. Rapport van dezelfde commissieomtrent de verpligting van medeonderhoud der brug over de ringvaart van den Heer Hugo Waard bij Veenhuizen. Ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 6. Wordt door den Voorzitter voorgesteld, om overtegaan tot de benoeming van eenen Wethouder, doeh besloten, zulks te verdagen tot eene bijeenkomstwelke daartoe en te gelijk tot de beëediging van den Heer J. C. Koorn, op Donderdag, den 18 Maart e.k. zal worden gehouden. 7. Wordt medegedeeld een berigt van de oommissie voor de ver ordeningen op de missive aer plaatselijke Schoolcommissie ten aanzien der kinderziekte en de bevordering der koepok- inënting. Voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens zijn bij opvolging in deliberatie gesteld 8. Het voorstel van Burg, enWeth.tot wijziging der verorde ning van belasting op de steenkolenin overeenstemming en verband met de door het Rijk op dat artikel verleende vrij dommen, waarover de beraadslaging ter vorige vergadering was verdaagd. Conform het voorstel aangenomen. 9. Voorstel van dezelfden, tot wijziging van de verordeningen op de directe plaatselijke belastingen. Besloten tot de verdaging der verdere behandeling en beslis sing op dit voorstel tot lateren tijd. 10. Voorstel tot regeling der jaarwedden van de beambten ter Secretarie. Ingevolge het voorstel van Burg. en Weth. aangenomen. 11. Voorstel tot regularisatie eener som van 2270, op de begroo ting der gemeentedienst 1857. 12. Idem tot als boven, eener som van/ 64,39, op dezelfde begrooting. 13. u "352,56, 14. n V v "885, Allen ingevolge de voordragten het rapport der commissie voor de financiën en voor zoo veel noodig onder goedkeuring van H.H. Gedep. Staten, geauthoriseerd. 15. Het verzoek van het Burgerlijk Armbestuur, om eenen lan- geren termijn voor de inzending van zijne verantwoording, en eene verhooging van de som voor defroijement zijner onkosten. Op het rapport der commissie van financiën is besloten: om den termijn voor de inzending zijner verantwoording met drie maanden te verlengen en het defroijement met f 100, te verhoogen. 16. Rapport der oommissie van financiën, ten opzigte der nota van opmerkingen, door H.H. Gedep. Staten, op de goedge keurde begrooting der gemeente, voor 1858. Ingevolge het voorstel der commissie, gerenvoijeerd aan Burg. en Weth., om daaraan, zoo veel noodig, gevolg te geven en nota te nemendaar en waar het behoortvan de ge maakte opmerkingen. 17. Rapport van als boven, op de begrooting van liet R. C. pa rochiaal Armbestuur voor 1858. Met terzijdestelling van het voorstel der commissie, be sloten aan dat Armbestuur toetestaan eene subsidiegelijkstaan de aan de som daarvoor bij de gcmeentebegrooting toegestaan met terugzending der begrooting aan het betrokken arm bestuur om die dien overeenkomstig te wijzigen. 18. Consideratiën van de plaatselijke geneeskundige commissie, op de haar voorgestelde vragen omtrent de al of niet vereenig- baarheid in het belang der armenvan de betrekking van Stads Doctor en van Stads Chirurgijn. Door den Raad is beslist deze beirekkingen niet te ver eenigen. 19. Is overgegaan tot de benoeming van eenen Stads Geneesheer en daartoebehoudens het besluit onder nö. 18 genomen benoemd de Heer Dr. C. J. de Lange. 20. Zijn tot leden der plaatselijke commissie van geneeskundig ioevoorzigtbenoemd als geneeskundig lidin plaats van Dr. L. J. Westendorpde Heer Dr. P. J. C. Luchtmailsen als artsenijmengkundig lidin vervanging van den Heer C. P. Bruinvisde Heer S. Blom Hz. 21. Is deze zitting opgeheven en de voortzetting derzelve be paald op Donderdag. 18 Maart 1858's avonds ten 6 ure. Zitting van den 18 Maart 1858. Tegenwoordig, behalve den Yoorzitter, 12 Leden. De Heer v. d. Driftuit hoofde van ongesteldheidafwezig. 1. Is op de mededeeling van den Voorzitter, dat zich tegen de toelating van den Heer J. C. Koornals lid van den Ge meenteraad geene bezwaren hebben opgedaantot diens be- eediging overgegaanen legt dezelveter vergadering ver schenen, in handen van den Voorzitter de bij de gemeente wet gevorderde eeden af, en neemt hij, als lid van den Raad, zitting.De vergadering telde nu 13 leden. 2. Wordt overgegaan tot de benoeming van eenen Wethouder, in vervanging van wijlen den Heer J. T. Koorn, en wordt daartoemet volstrekte meerderheid van stemmenbenoemd de Heer Dr. L. de Sonnaville, die, ter vergadering tegen woordig, verklaart die benoeming aantenemen. Zijn nog gelezen 3. Eene voordragt van Burg. en Wetb.met raming van kosten daarbij aangewezen, tot reparatiën aan de lokalen van de regtbank. Ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 4. Een voorstel van dezelfden, tot verevening eener som van 38,75, wegens onvoorziene uitgaven, ten dienste der alge- meene burgerlijke begraafplaatsop de begrooting van 1858. Gerenvoijeerd aan de commissie van financiën tot onderzoek en om berigt. 5. De vergadering is opgeheven. ONDERTROUWD. 11 Mrt. Theunis Albertus Pool, Wedr. van Bartha Helena van de Linde, te Hoorn, en Cornelia Christina Ohmstede, te Alkmaar GEBOREN. 17 Mrt. Antje, D. van Jacob Ivangh en Fijtje Smit. 19 Catharina Maria, D. vanWillemVerhoeve en Hendrica Slegt. OVERLEDEN. 13 Mrt. Cornelis Kaandorp, 16 j. en 4 m.Dirkje, D. van Jan Volder en Ida Wiggers, circa 4 j.Willem Klugt, 76 j. 14 Jacob Tromp, 52 j.Sietske Klok, 19 j. 15 Johannes Stokkers, 53 j. 16 Pieter. Z. van Arie Smorenberg en Johanna Fortuijn, 1 j. en 10 m.Wilhelmina, D. van Adrianus Krook en Hil- letje Tarner, 5 m.Theodoras Cornelis, L. van Matthijs Zonneveldt en Catharina Beenders, 14 w. 17 Hendrik Willem Klein Hesselink, 11 j. en 5 m. 18 Johannes Vasbinder, 52 j. en 6 m. 19 BernardusSmit, 43j.Gerhardas Johannes Smit, 18j.en5m. 20 Jacob Klaver, 72 j. 18 Maart. Door den Notaris S. A. DE LANGE. 1. Huis, N. zijde VerdronkenoordC, 89. Strijkgeld f 3,J. Beli390, 2. Paardenstal, op Torenburg, C, 523. Strijkgeld 13,J. Schaap 1325,- (Afslag 25 Maart.) li) Maart. Door den Notaris J. SCHOEHUIZEN. 1. Heerenhuis, N. zijde LangestraatB, 76. Strijkgeld 50,J. Koot4000, 2. Koepel, aan de Stads Vest, B, 445. Uit de hand verkocht. 3. Huis, N. zijde Koningsweg, B, 445. Uit de hand verkocht.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 2