ALKMAARSCHE COURANT: j^0# 14 Zestigste Jaargang. 18^^p Maandag 4 April. ©{Bctccl (Rkbeeltc. SElcifcclijïïscït (Ducrsigt. B UITENLAND. BINNENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen tussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—franco per post 3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM>. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaiurdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. De YOORZITTER van den RAAD der gemeente ALKMAAR brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen Dat de Lijsten der Kiesgeregtigden voor de leden van de Tweede Kamer der Stalen Generaal en voor de Provinciale Staten, mitsga ders voor den Gemeenteraadvoor de dienst des loopenden jaars op heden door hem zijn gesloten en op nieuw in het voorportaal van het Raadhuis zijn aangeplakt, en van nu af gedurende veertien da°-en (Zon- en Feestdagen uitgezonderd), van des voormiddags 10°tot des namiddags 2 uur, voor een ieder^ ter inzage op de Se cretarie der gemeente voorhanden zullen zijn. Alkmaar, den 31 Maart 1858. De Voorzitter voornoemd, L. de SONNAYILLE, Weth. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de belanghebbendendat de VOOR J AARS KERMIS binnen die gemeenteop den 7 April aanstaande een aanvang neemt en dat op dien dag tevens de lo ting voor plaatsen zal worden gehouden. Alkmaar, den 30 Maart 1858. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. de SONNAYILLE, Weth. De Secretaris, SPANJAARD!'. Denemarken. De rijksraad heeft zich met 38 tegen 15 st. in beginsel voor de versterking van Kopenhagen verklaard, van welke zaak de ministers eene kabinetskwestie maakten. - De regering heeft aan de Duitsche Bondsvergadering geantwoord, dat zij be reid is de paragrafen der constitutie, welke vroeger aan de beraad slaging der Stenden van Holstein en Lauenburg onttrokken zijn geworden, thans aan hare goedkeuring te onderwerpen. En&eland. Het nieuwe bewind is even als het vorigetegen de doorgraving van Suëz gestemdop grond dat de ingenieur Stephenson de zaak onuitvoerlijk acht!Den25Mrt. is het voor stel van den heer Roebuckom de betrekking van lord-luitenant van Ierland, welke jaarlijks 50000 kost en slechts eemge leve- ranciers te Dublin bevoordeelt, na door de heeren Russell1 ai mer ston en de ministers bestreden te zijn, met 243 tegen 116 st., door het Lagerhuis afgewezen.Den 26 heeft de minister Dis raeli de wet op het toekomstig bewind van Indic voorgedragen en verlof tot de indiening bekomen. Het zal bestaan uit een verant woordelijk minister, bijgestaan door een raad van 18 leden, waar van 9 door de kroon te benoemen4 daarvan moeten 10 jareu lang hooge burgerlijke ambten in de 4 presidentschappen bekleed de 5e langen tijd resident of politiekagent bij een inlandsen vorst en de 4 overigen 10 jaren hoofdofficier in Indie geweest hebben van de wederhelft worden 4 verkozen door kiezersdie zekeren tijd in Indie eene openbare betrekking bekleedaldaar bezittingen, of zeker bedrag in Indische schuldbrieven hebbenen de 5 overi gen door kiezers te LondenLiverpoolManchester, Glasgow en Belfast, die 5 jaren met Indie gehandeld of daar 10 jaren doorge- bragt hebben. De leden worden voor 6 jaren benoemdgenieten 1000 's jaars mogen geene zitting in het Parlement hebben, benoemen de O. I. beambten en besturen de geldmiddelen, waar over zij jaarlijks een verslag aan het Parlement doen.Lords Seymour, WodehonseHoioden en Normanby zijn ontslagen als ge zanten te WeenenPetersburgMadrid en Florence en vervan gen door lord Loftus (secretaris van legatie) te Berlijn, J. Cramp- ton, te Hanover, en Buchanante Kopenhagenen den secretaris te Parijs Howard; de secretaris te Weenen Elliot wordt gezant te Kopenhagen.Dien dag heeft de minister van binnenl. zaken Walpole eene deputatie ontvangen, die zich beklaagde over het toenemen der bierhuizende minister heeft daar tegen eene wet beloofd.In den nacht van 2728 zijn bij het ver branden van een huis in Bloomsbury te Londen van de 20 bewo ners 15 omgekomen.Te Plymouth is men weder begonnen de trans-atlantische telegraaf aan boord van de Agamemnon te laden Britsch-Indie. Den 21 Feb. werd genl. Outram, in zijne posi- tien te Alutnbagh en Jellahabad door 3 vijandelijke kolonnes bedreigd, maar door spionnen gewaarschuwdgelukte het hem de 2 zijcorp sen van het hoofdcorps aftescheiden en den vijand, met verlies van 3 st. te verdrijven. Den 25 sloeg hij weder een aanval af en ver meesterde daarbij 5 st. Den 6 Maart trok hij met 6000 man en 30 st. over de Gunsti en bezette eene positie aan de oostzijde van Lucknowtegenover die van Colin Campbell. Een aanval aldaar dadelijk op hem gedaanwerd door eene beweging van het corps van dien opperbevelhebber verhinderd. Den 26 Febr. ontmoette genl. Franks met zijne 4000 man, op weg naar Lucknow, bij Shan- dina, 2 afdeelingen van 21000 man met 21 en 8000 man met 8 st. hij belette hunne vereenigingtastte elk afzonderlijk aan en ver sloeg den vijand, die 2800 dooden en al zijn geschut verloor. In- middel trok genl. Grant van Onas naar Futtypore Chowrassie, de residentie van Nena Saliib, welke plaats hij deed springen; de ver dedigers verloren 1800 dooden en 4 st. Voor Lucknow zijn thans onder Campbell, Outram en Franks 50000 man infanterie, 10000 man ruiterij en 120 st. vereenigd.In het zuiden van het land der Maratten zijn onlusten uitgebroken. Frankrijk. Onlangs zijn te Vineennes proeven genomen met ijzeren platen, om schepen voor het geschut te beveiligen, en goedgeslaagd, zoodat 2 schepen, het eerst le Frinceimperial daar mede gebouwd zullen worden.In den avond van 22 Maart is prins George van Saksen te Parijs gekomen en dadelijk door den Keizer ontvangenhij is op de Tuilerien gehuisvest.— De rege ring zal eerlang een ontwerp indienen om de steden in de valleijen der LoireRhöneGaronne en Seine tegen de overstroomingeu te beveiligenwaarvoor zij 8 203 en 1 millioen verlangt aan- tewenden.De raad van Parijs heeft den 26 besloten eene lee ning van 160 millioen aantegaan, tot verbetering van den alge- meenen gezondheidstoestandhet rijk moet volgens de bepalingen deze som met vermeerderen.De 3 groote landgoederen van de Lamartine zijn te Majon reeds ter verkoop aangekondigd. Het daar gevestigde commité ter zijner ondersteuning heeft den minis ter van binn. zaken verlof gevraagd eene inschrijving voor hem te openenhetgeen is toegestaan met kennisgeving dat de Keizer aan het hoofd der lijst wil staan.— Den^ 30 heeft de Engelsehe gezantnamens Koningin Victoriaden Keizer een kostbaar stuk geschut aangeboden.De vestiging van 2 nieuwe Fransche con sulaten in Zwitserland, te Bazel en Chaux-de-fondsen de invoe- ring der nieuwe verordeningen op het viseren der passen daar te landegeven tot vele bezwaren aanleidingweshalve de gezant Kern naar Bern is vertrokken. Oostenrijk. De kamer van koophandel heeft den aartshertog stedehouder hareu dank betuigd voor de verbetering der waterwe gen, in het belang voor handel en scheepvaart. Z. K. H. heeft geantwoord daarmede voort te zullen gaanmet het oog op dc doorgaving van Suëz en de voortzetting van den spoorweg van Botzenover den Brennernaar Munchen.Aan de hoven van Petersburg en Londen zijn nota's gezondenwaarin de dringende noodzakelijkheid van het bijeenroepen der Conferentie wordt be toogd.— De aartshertog AlbrecU zal niet naar Ofen terugkeeren, maar den zomer te Weilburg doorbrengen, wegens den staat zijner gezondheid, of wel wegens den tegenstanddie hij van den Hon- gaarsohen adel ondervindt.— Te Milaan is nog al rouw gedragen over OrsiniEene aldaar door aanzienlijke personen opgerigte club voor wedrennen, waarin geene militairen of ambtenaren wor den opgenomenis verboden hare wedstrijden te herhalenbij de vorige, °in de vlakte van Senago, waren 10000 mensohen bijeen. Spanje. Bij kon. besluit vau 26 Maart is eene algemeene di rectie van veiligheid en openbare orde ingesteld.— Den 27 heelt het bewind bij de Cortes een nieuw ontwerp op de drukpers inge diend waarbij het hooge cijfer der borgtogten verminderd en de toestand der verantwoordelijke redacteurs gemakkelijker gemaakt wordt. Turkije. De Montenegrijnen zetten hunne strooptogtenon der aanvoering van een lid van den Senaatvoort en hebben een kamp der Turken overvallen.- In Bosnië zijn botsingen tusschen de Roomsche en Grieksehe Christenen voorgevallen. In het laatst van Dec. heeft de bemanning van 's rijks stoom schip Merapi, na herhaalde sommatie en gedreigd wapengeweld,

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 1