jSMabs ilictjwö. BURGERLIJKE STAND. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. JHarkt- en Bcnrsbetrtglcu. een van geschut voorzien fort, dat zekere Carnieais gemagtigde van Wilson en met goedkeuring van den gouverneur van Sinea- poera, te Klapa-pati, op het eiland Bangkalisbehoorende tot het gebied van den Sultan van Siak, deed aanleggen, onder zijn pro test, bezet en geslecht.De minister van oorlog heefi bevolen dat de miliciens dit jaar bij hunne corpsen komende, dadelijk zoo noodig eene vaccinatie of revaccinatie zullen ondergaan.Z. M. heeft tot H. D. commissaris in Zeeland benoemd den heer v. Heem stra, thans in Utrecht. - Den 29 Maart zijn te Hendrik-Ido Am bacht 6 a 7 woningen verbrand- Dien dag is te ïïarlingen het opbreken en op nieuw bestraten der stad aangenomen door T. S. Schaaf'sma aldaar, voor 49,700.— Denzelfden dag zijn op de Palmpaardenmarkt te Utrecht 954 paarden aangebragt; de handel was door de hooge prijzen niet levendig.Den 1 April heeft de H. Raad zich onbevoegd verklaardom kennis te nemen van de zaak van den heer d' Engelbronner, omdat het Kon. besluit, betref fende "het wachtgeldwaarop hij zich beroeptis eene daad van administratief gezagbuiten de bemoeijingen der regterlijke magt. Dien dag heeft Prinses Maria2e dochter van Prins Frederikvoor d». Ruitenschild hare geloofsbelijdenis afgelegd, in het bijzijn van hare familie en eenige aanzienlijke genoodigden,en zijn 2Enk- huizer visschers-vaartuigen door den hevigen wind, bij het Nieuwe Diepomgeslagen en daarbij de 9 opvarenden verdronken.De Prins van Oranje zal bij zijne meerderjarigheid in Sept. het paleis van wijlen Koning Willem II betrekken. Den 30 Maart zijn alhier door het dijksbestuur der Hondsbossche zeewering aanbesteed: 1°. herstellingen aan de paalwerken te Pet ten 2°. herstellingen aan de rijs- en steenen hoofden aldaar en 3°. leverantie van materialen aldaar; aannemer dezer 3 percelen werd de heer P. Quant, te Amsterdam, voor/14,000., ƒ12.300. en/4700. 'sAvonds ten 6*. ure werd van de scheepstimmerwerf Nicolaas Wit ten met goed gevolg te water gelaten het schoonerschip Cornelia Aletta. Onder de vele stukken, die in den laatsten tijd voor Rede rijkerskamers geschreven zijn, maken wij onze lezers opmerkzaam op het dramatiesch gedicht {»Het Zwaard.", vervaardigd door den heer II. de Fries Wz. en bij den boekhandelaar Joh. Roem uitge geven, dat volgens hen, die/iet lazen of hoorden, zeer wordt aan bevolen en opgedragen is aan de Kamer Bi/der dij/c alhier. Deze zal hare werkzaamheden voor dezen winter op Dingsdag, den 6 dezer, besluiten met de voordragt van genoemd drama, waarbij zij tevens nog een paar dramatiesche stukjes zal voegen, en wel het met veel verdiensten geschreven stukje nBijna misdadig", van Rosmadedat op de volksvergadering met zeer veel bijval is aangehoord, en uhet graf onder den Meidoorn", van den heer W. J. Hofdijk. GEMEENTERAAD. Zitting van den 31 Maart 1858, No. 12. Voorzitter Dr. L. de Sonnaville. Tegenwoordig 12 Leden. Afwezig de Heeren Teengs Telting en Coster. Nadat de Voorzitter de vergadering met de redenen der afwezigheid van den Burgemeester had bekend gemaakt zijn gelezen 1. De notulen der beide vergaderingen, van 17 en 18 Maart 11., beide goedgekeurd. 2. Dispositie van H.H. Gedep. Statentot goedkeuring van de voorgestelde voldoening van f 2270,uit de onvoorziene uitgaven der begrooting van 1857. 3. Idem van als bovenhoudende goedkeuring van af- en over schrijving eener som van ƒ885,—, vanen op posten derzelve begrooting. 4. Kennisgeving van dezelfdenten aanzien der verdaging van Z. M. beslissing op het besluit tot helling van begrafenisregten. De Hos. 2 3 en 4 voor kennisgeving aangenomen. 5. Mededeeling van Burg. en Weth. van het ingekomen verzoek van Dr. C. J. de Lange, om ontslag uit de betrekking van Stads Chirurgijn. In dadelijke behandeling genomen,- het ontslag eervol verleend en de betrekking vakant verklaard. 6. Mededeeling van dezelfden, van het rapport van H. H. Cu ratoren van het gymnasium, betreffende den toestand dier instelling. Voor kennisgeving aangenomen. 7. Een adres van C. Kater Cz.tot het verkrijgen van verorde ningen tegen het onregtmatig ophalen van meststoffen en het houden van bijzondere mestvaalten. Gerenvoijeerd aan de commissie voor de verordeningenom berigt en raad. 8. Een adres van G. T. Odijkte Alkmaar. 9. Een dito van P. Schut, te Amsterdam, beide verzoekende om de betrekking van Stads Chirurgijn. Nedergelegd ter Secretarieter lezing voor de leden. 10. En dito van J. Koot, houdende verzoek om afstand van een stukje gemeentegrond. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth,tot onderzoek en daar- toe betrekkelijk voorstel. 11. Een dito van J. N. de Smet, houdende verzoek om vergun ning tot uitoefening van het kuipersbedrijfin en voor een huis op den hoek van de Heerenstraat en Dijk. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth., ter beschikking. Vervolgens zijn aan de orde van behandeling gesteld: 12. De beslissing van H.H. Gedep. Staten-, op eene reclame tegen het besluit van den Gemeenteraad, tot niet toelating van den Heer J. Helling als lid van denzelve. Be Raad heeft besloten in de voornoemde beschikking te berusten en den Heer J. Helling als lid van den Gemeente- 'raad toetelaten. 13. De door Burg. en Weth. voorgedragen voorloopige overeen komsten wegens levering, uit de Stads Apotheekvan ge neesmiddelenten behoeve der huizen van Arrest en van verbetering en opvoeding van jongens. Behoudens eene kleine wijzigingdoor den Raad overeen komstig de voordragt goedgekeurd. 14. Is nog bepaald dat voor het geval dat Z. M. de gewone jaar- lijksche audiëntie te Amsterdam zal verleenen, zich alsdan eene commissie uit den Raad derwaarts begevenom aan Z.M. de hulde der ingezetenen en van het bestuur der gemeente te brengen. 15. De vergadering is opgeheven. KANTONGEREGT. Zitting van 29 Maart. 1. 1. B.J. S. en J. 'W. B.te Broek op Langedijk, modderen in de ringsloot van den Heer Hugo Waard, zonder toestem ming van Dijkgraaf en Heemraden, iederƒ10,boete en solidair in de kosten. 2. J. P. B.te Ileilolaten weiden van 5 schapen op een stuk land van J. A. Sn.te Limmenzonder bewijs van toestem ming van dien eigenaar, 1,boete en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 3. J. J., te Alkmaar, anders dan stapvoets rijden met zijne bela den molenaarskar in de Langestraat3,boete en de kosten. 4. P. T.te Heer Hugo Waardzonder toezigt laten stil staan van een met paard bespannen wagen te Alkmaar, boete als N°. 3. 5. C. Y.te Alkmaar, werpen van vuilnis op de straat, Oude Yest, f 1,boete en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. GEBOREN. 27Mrt. Sophia, D. van Levie Elte en Bijtje Swanewever.Jo hannes Bernardus, Z. van Johannes Bernardus Reekers en Alida Geertruida Slootman. 30 n Matthias, Z. vanTeunis van Westerop en Antje Messelaar. 31 u Elisabeth Anna Susanna, D. van Jacobus Anthonius Don- nee en Anna Catharina Bibo. 2 April. Jan, Z. van Jan de Wit en Gerritje de Vries.- Johan nes, L. vanLeonardus van Viersen en Willemijntje Hoogeland. OVERLEDEN. 27 Mrt. Maria Limburg, Wed. van Cornelis de Groot, eerder Wed. van Cornelis Lommert, 49 j.Johann Frederik Kölh- mann, 63 j. 28 Nicolaas Kloet, 64 j. en 7 m. 29 u Margaretha Johanna, D. van Willem Polder en Catharina Huijg, 15 m. 30 Jan Makkes, 61 j.Cecilia Margaretha, D. van Willem Polder en Catharina Huijg, ruim 3 j.Bartholomews Theodoras, Z. van Johannes ÉTanoiscus Moussault en Maria Anna Susanna Beukman. 5 w. 31 Albert Willem. Z. van Arent Joan Petrus Oort en Anna Maria Laan, 1 j. en 9 m.Maria, D. van Eranciscus Vester en Anna Maria Sehaaps, 16 w.Pieter Hendrik Kalis, 9 j. en 5 m. 1 April. Marjane Abrahams Rood, Eclitg. van Machiel Emanuel Koopman. 55 j. 3 u Grietje Tholen, Wed. van Hendrik Koot, 48 j. 2 April. Door den Notaris J. SCHOEHUIZEN. HuisN. zijde Korten KoningswegB459. Strijkgeld f 10,J. van Ttcisk 320, (Afslag 9 April.) Alkmaar 2 April Kleine Hooikaas/23,50. dito Middelbare ƒ32,50, dito Commissie/22,aangevoerd 70 stapels, wegende 131034 N.P. Tarwe 9,25 Rogge 7,Gerst 5,75 dito Chev. 6,50, Haver 5,75, Paardenboonen 7,10, Kanariezaad 18, 3 April. Aangevoerd 12 Paarden, 7 Koeijen, 197 Schapen, 180 magere Varkens196 Biggen. Hoorn 29 Maart. Aangevoerd 1 Koe, 28 Kalveren, 2 Schapen, 2 Varkens. 1 April. Kleine Hooikaas 23,50, aangevoerd 15 stapels, we gende 3642 N.P. 3 April. Tarwe/9,50, Gerst 6,Haver/6,50, Paarden boonen 7,50bruine dito f 12,25 witte dito 10,50 graauwe Erwten 17,vale dilo f 14,50, Boter a 0,90 per N.P. Aard appelen 2,50 per N. mud. Appelen ƒ4,demand, Kippen 0,60, Kippeneijeren 2,50, Eenden dito f 3,per 100. Purmerende 30 Maart. Aangevoerd 69 Runderen, 7 Paarden, 20 vette Varkens, 44 tot 54 Cts. per N.P.105 magere dito, ƒ16,— a /20,151 Biggen, 4,tot ƒ7,— perst., 88 vette Kalveren, 55 tot 75 Cts. per N.P., 228 nucht. dito, 2,a3,324 Schapen en Lammeren. Kleine Graskaas 25,dito Hooi dito 23,50dito Middelbare 30,aangevoerd 50 stapels. Boter 80 a 90 Cts. per N.P. Kippeneijeren 2,60, Eenden dito 3,50 per 100.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 2