ALKMAARSCHE COURANT N°. 10. 1858. Zestigste Jaargang 19 April. \l Maandag (^flüctccl ©cbccUc. gïgTcfeclijkscft #uersigt. BINNENLAND BUITENLAND. Y - 4 f t - Ah M Au Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,—franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers FERM". COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15, regels 0,75, voor elke regel mee? 15 Centsbehalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten; een dag vroeger. Do COMMISSARIS des KONINGS in de Provincie NOORD- HOLLAND Herinnert bij deze alle autoriteiten en een ieder, die daarbij belang mogt hebben, aan de bepalingen der wet van den 8 No vember 1815 (Staatsblad n°. 51) en aan den inhoud van artikel 29. der wet van den 5 October 1841 (Staatsblad n°. 40), betreffende de verevening van schuldvorderingen ten laste van het Rijkmet aanmaning, om zoodanige schuldvorderingen, zoo spoedig mogelijk immers vóór den 1 Julij aanstaande., intedieneu; aangezien aan die wetsbepalingen, zoo nu als in hel vervolg stiptehjh de hand zal icor- den gehouden, Haarlem, den 12 April 1858. De Commissaris des Konings voornoemd, BOREEL, PROVINCIE NOORD-IIOLLAND. AANBESTEDING. Op Donderdag, den 22 April 1858, des namiddags ten 2|ure, zal, onder nadere goedkeuring, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem door den Commissaris des Konings in Noord- Holland, of, bij zijne afwezigheid, door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in liet 9de district, worden overgegaan tot de aan besteding bij enkele inschrijving van a. Het planten van Stroo en Helm en het stellen van Rietschut tingen op de duinen langs de Noordzeein den zomer en het najaar van 1858 en in het voorjaar van 1859: 1°! aan den vasten wal van Noord-Holland in drie perceelen, 2°. op het eiland Texel in één perceel. b. Het leveren van BrikZet- en Stortsteen tot onderhoud der Heldersehe zeewering, en het doen eener bestorting langs den voet der steenglooijing van den Helderschen zeedijk, in twee perceelen. De bestekken zijn, tegen betaling van 10 Cents per exemplaar, te verkrijgen aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord- Hollandte Haarlem, aan het Bureau van buitenlandsehe paspoor ten, te Amsterdam, en bij de Opzigters van den Waterstaat van der Stcrr, aan den Helder en F. J. Krieger, te Alkmaar. Bij eerstgenoemden Opzigter kan men aanwijzing in loco beko men wat het sub b genoemde werk aangaat. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij do Ingenieurs van den Watcr- terstaat te Alkmaar en te Amsterdamen bij de Provinciale Opzig ters aan den Helder, te Alkmaar en te Amsterdam, Do BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt bij deze ter kennisse van de daarbij belanghebbenden, dat de blanco aanvragen tot het erlangen van Jagt- en Visehaoten, ingevolge de wet van 13 Junij 1857 (Staatsblad No. 87), van heden af ter Secre tarie der Gemeente kosteloos verkrijgbaar zijnalsmede dat de in het vorige jaar afgegeven Jagt- en Visehaoten met 1 Julij aan staande ophouden van kracht te zijn. Alkmaar, den 9 April 1858. De Burgemeester voornoemd, A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen, ingevolge het bepaalde bij art. 2G4 der gemeentewet, ter kennis van de ingezetenen: Dat het door hen voorloopig vastgestelde Kohier der Plaatse lijke Directe Belasting, voor het dienstjaar 1858, gedurende 14 da gen, en wol van af Woensdag, den 21 dezer tot en met Dingsdag, den 4 Mei aanstaande, ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zal liggen. En is hiervan openbare kennisgeving bij aanplakking geschied, ter plaatse waar zulks behoort. Alkmaar, den 17 April 1858. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SPANJAARDT. Gedurende 1857 zijn als landverhuizers vertrokken 585 hoofden van gezinnen of op zich zeiven staande personen, met 245 vrou wen 820 kinderen en 13 dienstboden, totaal 1663.'s Rijks mid delen hebben in de 3 eerste maanden van 1858 opgebragtƒ13,644,037, tegen 13,774,805 in 1857. De raming was. f 13,780,849.- Dr. van den Broek, van Deeima op Java teruggekeerd, heeftin 2 jaren tijds door Japanezen-eene stoommachine doen vervaardigen, welke in een naar hem genoemd schip is geplaatst; ook heeft hij aldaar onderrigt in de glyphographie en andere kunsten gegeven. Z. M. heeft tot II. D. commissaris in Utrecht benoemd j'. Bo'éll griffier der Staten van Noord-Holland, en tot burgemeester van Am sterdam mr. J. Messchert van Vollenhoven.Te 's Hage is over leden F. W. graaf van Limburg Slirumluit. generaal, geboren te Deventer in 1774, en bekend als een der vaderlandslievende man nen van 1813.Den 9 zijn te Vrijhoeve-Capelle, bij Heusden, 16 groote bouwhoeven en schuren en den 13 in het gehucht't Zand, bij Boxmeer, 3 huizen met schuren verbrand.De werken der maatschappij van landaanwinning inde Oostersehelde zijn voorgoed gestaakt.Den 13 is bij de 2e. Kamer eene Koninglijke bood schap ingekomenwaarbij de voorgestelde wetten op do compta biliteit en tot wijziging van het middel van patent worden ingei trokken. De minister Rochussen heeft verklaarddat het nieuwe bewind den gemagtigd vrijzinnigen weg bewandelen en de grond wet eerlijk toepassen wilin milder zin, dan de laatste kabinetten, Den 14 zijn de heeren Schimmelpenninck van der Oye, Dullert eu Luijben tot candidaten voor het voorzitterschap verkozen. Engeland, Den 7 is in eene vergadering van aandeelhouders der O. I. Compagnie besloten ook de nieuwe voordragt omtrent liet bestuur van O. Indiemet alle magt tegenwerken.— 1500 werklieden te Woolwich, tijdens den oorlog aangenomen en sedert bezig gebleven om het materieel weder tot de vroegere hoogte te brengenworden thans afgedankt.Den 13 is de nieuwe be- grooting voor de zeemagt ingediendad 8,821,372 zijnde 713,845 meer dan de begrooting des vorigen jaars en 300,000 minder dan de in Eebr. door het vorig bewind voorgedragene. 3,880.000 is daarvan reeds onlangs toegestaan. De gevraagde sommen zijn zonder beraadslaging verleend.Verder werd de voordragt van J. Russell, over den Parlementseed voor de Israëliten, voor de 3° maal gelezen.De heer Frskine is van Turin teruggeroepen, om zich te verantwoorden over zijne handeling in de zaak der Cagüari.Britsch Indie. Nadat generaal Outran de vijandelijke fortificatiën bij liet kanaal was omgetrokkenheeft generaal Lugardden 9het fort Malinière en de Bank be zet; den 11 kwam do krijgsmagt van Jung Bahadoor in linie; de brigade geul. Hodge bestormde en vermeesterde het paleis der Ko ningin, terwijl Outram te gelijkertijd de steenen brug aan den noordkant der Goomby bezettewaarbij 500 vijanden omkwamen. Het verlies der Engelschen bedroeg 100 dooden en gekwetsten. Denzelfden dag werden de zware kanonnen ia batterij gebragten de gebouwen van het vermeesterde Begumpaleis bezet. Den 14 werden de Kaiserbagh en de Imaumbarramet behulp der Glioort ka's, bestormd en daarbij 24 st. veroverd. Outram trok daarop over de ijzeren brug en onderhield een levendig vuur op den vlugtenden vijand. Den 19 was Lucknow geheel gevallenzijnde 117 st, buit gemaakt en 2000 muiters gesneuveld. Van de En gelsehen zijn 8 officieren gedood. De inwoners der stad en om streken zijn gespaard. Het ontsnappen van 50000 man naar de zijde van Rodelcund en Bundelcuna is tocteschrijven aan het op onthoud van 3 weken van de afdeeling van genl. Rose, te Sangor, waardoor de linie niet geheel gesloten was. Frankrijk. Bij het Wetg. Ligchaam is een ontwerp ingediend, om aan de weduwen van 5 bij den aanslag gesneuvelden elk een pensioen van 1000 en aan de langstlevende der ouders van 4 on gehuwde omgekomenen elk van 600, aan 12 vooi; hun leven ver minkten van 600 en 1 van 1000 fr. te verzekeren en om 30000 fr, te vordeelen onder de hulpbehoevenden der 151 gekwetsten.Bij den Senaat is eene wet voorgedragen, om niet alleen de leden van dat ligchaam en van den Staatsraad, maar ook de grootkruizen van het Legioen van Eer en de ambassadeurs m, regtszaken door het hooge hof van justitie te doen vonnissen.Het halfofficiëlp" dagblad la Patrie 'prijst de houding van Nederland omtrent dén Engelschman Carniedie zich op Sumatra trachtte te nestelen,^ Feruck-Khan heeft afscheid van H. H. M. M. genomen en daarbij kostbare wapens ten geschenken ontvangenalsmede een prachtig reisrijtuig voor den Schach, r

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 1