Sjt.ibs iïtcmvs. GEMEENTERAAD. ik A A TO A G EU EGT. BURGERLIJKE STA AD. INDUSTRIESCHOOL. itlavfct- en Ectjrsfrcrigtcn. Napels. De Kroonprins zal in liet huwelijk treden met de weede dochter van Prins Maximiliaan vau Beijerenzuster dei- Keizerin van Oostenrijk. Spanje. Een voorstel van den heer Tejadain den Senaat om de zittingen met gesloten deuren te houden, is met 75 tegen 6 st. verworpen.Den 9 zijn in den Senaat inlichtingen gevraagd wegens het oprigten te Madrid van een standbeeld voor wijlen den progressistischen minister Mendizabal. De minister Isturitz liet zich zeer gunstig uit over dit eerbewijsmaar zou de werken doen schorsenals de Cortes het verlangde. Den 11 heeft het bewind bij den Senaat eene wet voorgedragen, houdende dat openbare eerebewijzen alleen het gevolg mogen zijn van speciale wetten. Bij besluiten van 10 April heeft Z. M. tot regter in de Arron dissement^ regtbank benoemd den heer T. M. Wentholt, thans subst. officier van justitie, en tot entreposeur der in- en uitg. regten en aceijnsen te Amsterdam den heer G. A. Ouwenscontroleur der le. klasse alhier. Den 15's morgens ruim 9 urenam een brand in de Zout keet de Eendragtvan de heeren D. Bosman en Zoonbij het stoken, in het rieten dak ontstaan, zoo zeer toe, dat de hulp der brand weer moest ingeroepen wordenwaardoor hetmet aanwending van 3 spuitenna 1|- uur, gelukte het vuur, welks uitbreiding wegens den in de nabijheid aanwezigen voorraad turf hoogst gevaarlijk was, meester te worden. Zitting van den 14 April 1858, No. 13. Behalve den Voorzitter zijn 11 leden tegenwoordig. Afwezig de Heeren Teengs Telting, Vonk en v. d. Sluijs Veer. 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd zijnde, wordt 2. Overgegaan tot de binnenleiding en eedsaflegging van den Heer J. Helling, die, na de bij de wet voorgeschrevene eeden te hebben afgelegd, de gelukwenschen van den Voorzitter ontvangt en als lid van den Gemeenteraad zitting neemt. De vergadering telde nu 12 leden. 3. Is gelezen eene voorloopige mededeeling van H.H. Regenten van het Gasthuisbetrekkelijk den voortdurend buitenge wonen gang der ziekteverpleging in dat gestichten van den te verwachten ongunstigen invloed die zulks op den staat zijner financiën, die voor dit jaar door den Gemeenteraad la ger dan andere jaren zijn geraamd, zal moeten uitoefenenen reeds werkelijk merkbaar is. Besloten tot de nederlegging ter Secretarie, ter lezing voor de Leden. 4. Kennisgeving van Burg. en Weth., betrekkelijk de van hoo- ger hand toegestane verlenging van den proeftijd voor het gymnasium, tot September 1859. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Voordragt van dezelfden, tot toetreding in een voorstel van de Kamer van Koophandel en Eabrieken, om het advies op het adres tot vernietiging van het besluit tot verplaatsing dei- botermarkt in deliberatie te houden tot nadat eene onder vinding van eenigen tijd de voor- en de nadeelen van die ver plaatsing op zekerder grond zal hebben doen kennen. Besloten tot de nederlegging ter Secretarie ter lezing voor de leden. 6. Voorstel van als boventot goedkeuring der weder gewijzig de begrooting van het R. C. parochiaal Armbestuur voor 1858. In dadelijke behandeling genomen en de voorgestelde goed keuring verleend. 7. Berigt én voorstel van Burg. en Weth.op het adres van J. Kootom zeker aangewezen stukje gemeentegrond aan hem in eigendom aftestaan. 8. Aanbevelingslijst, door dezelfden opgemaakt, ter keuze van een Stadschirurgijn, waarop geplaatst zijn de Heeren P. Schut. te AmsterdamD. Dorbeck en G. F. Odijkte Alkmaar. Beide de Nos. 7 en 8 ter lezing voor de leden op de Se cretarie nederqelegd. 9. Missive van den Heer J. Teengs Telting waarbij die Heer, ter zake van verandering van woonplaatsvoor het lidmaat schap van den Raad bedankt. Voor kennisgeving aangenomen. 10. Missive van als boven, ter zelfder oorzako ontslag vra gende uit do betrekking van Regent van het Burgerwees- en Huisarmenhuis. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit ontslag aan den Heer Teengs Telting eervol verleend. 11. Is gedelibereerd over het rapport der commissie, betreffende de reparatiën van den steiger te Rustenburgen van de brug bij Ursem. Besloten de bepaalde beslissing aantehouden tot na het rap port dat, ten aanzien over de betrekking der gemeente tot de haar omliggende buitenwegen, van de daartoe benoemde com missie zal zijn ingekomen. 12. Idem over het rapport der commissie betreffende de verplig- ting dezer gemeente tot mede onderhoud van de brug over de ringvaart van den Heer Hugo Waardbij de gemeente Veenhuizen. De Baad persisteert bij zijn vroeger gevoelen van daartoe onverpligt te zijn en beslist alzoo conform het advies der commissie. 13. Is in behandeling genomen het voorstel van Burg. en Weth., om, naar aanleiding van de verandering der Londenschevee markt, en de daardoor gewijzigde rigting der wekelijksche veemarkten in N. Hollandeene vernieuwde poging tot ver krijging der gevorderde goedkeuring op het besluit van den 11 April 1855tot het alhier houden van eene Maandagsche wekelijksche veemarkt, in het werk te stellen. Conform, het voorstel besloten, het voorgeschreven concept- adres gearresteerd en met opdragt eener dadelijke uitvoering, aan Burg. en Weth., en mededeelingaan de Kamer van Koophandel en Fabrieken. 14. Rapport van H. H. Commissarissen van de Stads Apotheek,, ten opzigte van het adres van den Heer II. J. Ansingh, op- zigtelijk de levering van medicaliën aan de Stads Apotheek. Ingevolge het advies van H. H. Commissarissen beslotenr nom alvorens aan den inhoud van het onderhavige adres ngevolg te gevensolide aanbiedingen gestaafd door vollediqe prijscouranten tot levering aftewachteri'. 15. Heeft de Raad, op de daartoe door Burg. en Weth. gedane vraag, beslist: dat hij bij de bepaalde ongeneigdheid van het ge meentebestuur van Oudorp, om daartoe mede te werkenhet van belang achtnadere pogingen tot het verkrijgen eener veranderde grensscheiding tusschen Alkmaar en de gemeente Oudorpdoor tusschenkomst van hoogere authoriteit te beproeven. 16. Is het voorstel van Burg. en Weth., betrekkelijk eenige re paratiën aan de lokalen van de regtbank. Aangenomen en tot de uitvoering besloten. 17. Is de vergadering opgeheven. Zitting van 7 April. 1. J. S.te Alkmaar, poging om wild te bemagtigen door het zet ten van een hazenstrik onder Heilovrijgesproken. De kos ten te dragen door den Staat. 2. J. B.te Bgmond a. d. Hoef, als voren in de duinen van Wimmenum. Bij verstek. Dubbele boete van 10,en de kosten of 7 dagen gevangenisstraf. 3. G. B.te Schoorl, als voren bij nacht, in de duinen van Schoorl. Als No. 2. 4. H. P., te Alkmaar, uitslaan van een kleedje op de Laat, na 10 uur des voormiddags. Bij verstek, f 1.boete en de kos ten of 1 dag gevangenisstraf. 5. R. R.te Alkmaar, laten losloopen van-4 kippen en 1 haan, op de Vest. Als No. 4, C. J. S. te Alkmaardragen van vuur iu een test over straat zonder deksel. Bij verstek. Als No. 4. ONDERTROUWD. 15 Apr. Jan Spanjaardt en Elisabeth Henrietta Adriana Maria Cor nelia Baden. 16 Simon Termaatte Oterleeken Cornelia Kantjes, te Alk maar, laatstelijk in den Heer Hugo Waard.Hendericus Jacobus Opdam en Christina Schouten.- Simon Petrus van Rijn en Antje liozemeijer. GEBOREN. 11 Apr. Hillegonda Maria, D. van Eranciscus Martinus Paleari en Bernardina Sophia Kuijpers. 13 Maria Elisabeth, D. van Johannes Hendricus Moorman en Anna Maria Geertruida Buers. 14 u BernardusZ. van Theodoras Lambertus Koorn en Maria Johanna Erederica Quant.Maria Hendrka, D. van Nicolaas Johannes Smet en Gesina Nierop. 15 Guurtje, D. van Willem Hoogland en Trijntje Zuurbier. OVERLEDEN. 15 Apr. Maria ElisabethD. van Johannes Hendricus Moorman en Anna Maria Geertruida Buers, 2 d.Marrigjen Korver, Eehtg. van Jan den Hartog, 44 j.Teuntje Steeman, Wed. van Hendrik Volkers, 42 j.- Alida Verheul, 64 j. 16 Jantje Bood, Echtg. van Klaas Smit, 25 j. Het examen, waarbij de leerlingen proeven zullen geven van hunne bekwaamheidzal plaats hebben op Woensdagden 21 April 1858, des avonds te 7 ure, in het locaal van den Heer Walraven. De leden van de afdeeling Alkmaar der vereeniging ter bevor dering van fabriek- en handwerknijverheid, de ouders der leerlingen en al degenen, die van hunne belangstelling in de school hebben of willen doen blijken worden uitgenoodigd om dit examen met hunne tegenwoordigheid te willen vereeren. Namens de Commissie, CORN8. JOH8, de LANGE, Secretaris. Voor de drie weezen van den Predikant in Noord-Holland, is bij den ondergeteekende wederom eene gift ontvangen vanƒ38,13, zijnde de opbrengst, na aftrek der noodzakelijke onkosten, eener openbare voordragt, gehouden door de Rederijkerskamer Tollens alhier. Hartelijk dank zij daarvoor bij deze openlijk gebragt aan de leden dier kamerdie bij de algemeene goedkeuring en toejui ching, welke zij aan den avond van den 13 dezer op hare werk zaamheden mogten genietenook de edele zelfvoldoening mo gen smaken, dat zij hare jeugdige krachten hebben dienstbaar ge maakt aan de beoefening van Christelijke weldadigheid. Alkmaar, den 17 April 1858.A. van MAURIK. Alkmaar 16 April. Kleine Hooikaas ƒ20,25, dito Middelbare ƒ25, dito Commissie ^22,50, aangevoerd 203 stapelswegende 43075 N.P. Tarwe ƒ9,Rogge f 7,25, Gerst ƒ6,dito Chev./6,50, Haver 7.25, Paardenboonen 7,25, Kanariezaad 18,50. 17 April. Aangevoerd 5 Paarden, 247 Schapen, 16 Lammeren, 194 magere Varkens, 198 Biggen. Broek in Waterland 15 April. Kleine Kaas ƒ20,50, aangevoerd 8 stapels, wegende 1319 N.P. Hoorn 12 April. Aangevoerd 33 Kalveren4 Varkens. 15 April. Kleine Hooikaas 20,aangevoerd 57 stapels wegende 12843 N.r,

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 2