£>tab0 iltcmvö- GEMEENTERAAD. BURGERLIJKE STAND. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. iïlarktfrerigten. lieden nagelaten hadden.P. J. Proudhon is wegens zijn werk: over de regtvuardigheid in de revolutie en in de kerlc verwezen tot 3 jaren gevangenisstraf an 4000 fr. boete, de uitgever Gamier tot 1 maand en 1000 fr. en de drukkers Bourdier en Bry elk tot 14 dagen en tot 1000 en 200 fr. Proudhon heeft tegen dit vonnis geappelleerd.De prefect van de Nievre, Ponsard, heeft eene zoo dringende circulaire, tot aanprijzing eener spoedige conversie van de bezittingen der liefdadige gestichten uitgevaardigd, dat het halfofficiele blad la Patrie zijnen ijver geenzins verstandig en zijn schrijven meer gevaarlijk dan nuttig noemt.De Sardinische "olicie heeft de regering berigt gegeven van het vertrek van 6 talianen naar Parijs, waarschijnlijk met slechte bedoelingen; 2 daarvan zijn te Parijs en 2 onderweg gevangen genomen; ook is aan de grenzen op grenaten beslag gelegd.De Indépendance Beige is thans in het geheele rijk verboden.Den 5 is de S' zitting der Conferentie gehouden.Den 6, des avonds, is het groote magazijn van galanterien en mode waren, le grand Condé, ten gevolge eener gasontploffing, met 3 nevensstaande huizen, in minder dan i uur, geheel verbrand, waarbij 12 personen zijn ge kwetst. Het perceel was voor 2 millioen fr. verzekerd, maar de schade overtreft deze som.Het bosch van Vincennes, tot nog toe een domein der kroon, zal tot eene openbare wandelplaats gemaakt worden. Sardinië. De Senaat heeft met 50 tegen 5 st. de voordragt op de zamenzweringenop de aanprijzing van den staatkundigen moord en de wijziging van de zamenstelling der gezworenen aangenomen. tumcije. De onlusten op Candia zijn ontstaan door het in voeren eener nieuwe belasting en het pressen van volk tot aan leg van wegen; eenige dorpen in Canea weigerden dit, waarop troepen derwaarts, maar met geweerschoten teruggezonden werden. De insurgenten verlangeneven als de bewoners van Samos sedert den Griekschen oorlog bezitten, een eigen bestuur, onder suze- reiniteit van den Sultan. Yereenigde Staten. In den Senaat is eene bill voorgesteld om den President der Unie te magtigen, des noods gewapender hand voldoening te vorderen voor elk onregt, de Amerikaansche vlag aangedaan en zoo noodig represailles te nemen. De regering heeft het Congres voorgedragen onmiddelijk 10 nieuwe stoomka- nonneerbooten te bouwen. Om te voorzien in de dadelijk gevor derde buitengewone uitgaven heeft de Senaat den President ge- magtigd tegen 6 pCt. 850000 dollars op te nemen, na 15 jaren aflosbaar. Z. M. heeft tot controleur der rijks belastingen alhier benoemd den heer L. R. IVentliolt van Zaandam. Voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad op den 8 zijn 363 stembilletten ingeleverdwaarvan 3 van onwaar de bevondendaarvan zijn uitgebragt op den heer J. A. Peeters 178 en op den heer H. v. d. Berg 173 st.tusschen welke alzoo eene herstemming moet plaats hebben. Tot lid der 2e Kamer werd de heer mr. K. A. Poortman op nieuw gekozen, met 700 van de 1076 geldige st.zijnde op den heer v. Rappard (oud lid der Kamer) 318 st. uitgebragt. Op den 10 is het verrigten van eenige buitengewone werken aan het huis van verbetering en opvoeding te Alkmaar, aangeno men door C. Kater alhier, voor f 1288. Zitting van den 9 Junij 1858, No. 16. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de Heer de Lange. 1. De notulen der vorige vergadering geresumeerd en goedge keurd zijndeworden gelezen 2. Een berigt van de Kamer van Koophandel en Eabrieken op het adres van den Heer H. M. T. van Cleejf, om ontheffing van de bezwarende bepalingenwaaronder de grond van het Eiland in der tijd aan hem is afgestaan. Besloten tot de nederlegging ter Secretarieter lezing voor de leden. 3. De mededeeling van de plaatselijke schoolcommissiedat zij zich, uit den aard harer bestemming, min geroepen acht omtrent het adres van de Heeren Otto en Ezerman, omtrent de oprigting eener burger zang- en muziekschoolte dienen van berigt. Naar aanleiding van het voorstel door den Burgemeester daartoe gedaan is het ondenoerpelijk verzoek gesteld in han den eener speciale commissieen zijn daartoe benoemd de Heeren de Sonnaville, de Dieu Eontein Verschuil- en Nu- hout van der Veen. 4. Verslag van Burg. en Weth.omtrent den afloop der inschrij ving van de vernieuwing van den Stadshuistoren en voorstel om, vermits de som der laagste inschrijving die van de ra ming verre te boven gaat, de inschrijving niet toetewijzen, maar het werk, buiten aanbesteding, onder eigentoezigtte doen uitvoeren. Dadelijk behandeld en conform besloten. ,5. Missive van Burg. en Weth., houdende ontwikkeling hunner denkbeelden, omtrent de reeds vroeger en bij herhaling be toogde nuttigheid en noodzakelijkheid van een straatweg door den Middenweg van den Heer Hugo Waard. Gerenvoijeerd aan de commissie van financiën ten fine van beschouwing en om berigt. 6. Adres van P. J. Bos. 7. Idem van J. D. Stejfens. 8. Idem van H. J. Fehris. Allen verzoekende om de openstaande betrekking van Op- zigter over de Turfwerkers. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth.als volgens de bestaande verordeningen tot de benoeming geregtigd. 9. Adres van A. Swartverzoekende om tot de betrekking van Controleur der stedelijke middelen te worden benoemd. Besloten tot de nederlegging ter Secretarie, ter lezing voor de leden. 10. Adres van de Wed. A. de Leeuw, om vergunning tot het plaatsen van goederen op den wal, langs hare woning, op den hoek van den Zij- en Voordam. Dadelijk behandeld en onder de gewone voorwaarden toe gestaan. 11. Verzoek van J. J. Schouten, om gebruik van stedelijken grond, in de nabijheid der kalkbergplaats van W. F. Stoel. Aan Burgemeester en Wethouders, om te dienen van berigt. 12. Idem van W. Tiesing, om vergunning tot het houden eener harddraverij in den Geesterhout. Op de voorwaardenwaarop die vroeger is toegestaan ge weest, geaccordeerd. Vervolgens zijn in behandeling genomen: 13. Het rapport van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, op de gebragte wijzigingen in de dienst van de alhier geves tigde telegraaf. In overeenstemming met het denkbeeld der Kamer, is be sloten daarop, alvorens nog te beslissenhet gevoelen der ver schillende ondergaranten intewinnen. 14. De voorstellen van Burg. en Weth., betrekkelijk teverleenen restitutiën en afschrijvingen op aanslagen in de plaatselijke directe belasting over 1857. Met verwerping van enlcele en wijziging van andere be schouwingen van Burg. en Weth. aangenomen. 15. B,apport der iinaneiëele commissie op de vraag van den Ge meenteontvangeromtrent zijne verpligtiug tot betaling der- bes ehrijvingskosten van de directe plaatselijke belasting. Conform het adres der commissiebesloten dat die verplig- ting voor den Ontvanger wel bestaat. 16. Rapport der speciale commissie, op de begrooting van de Hervormde Diaconievoor het jaar 1858. Ingevolge de voordragt der commissiede bij de begrooting voorqedragene subsidie uit, de gemeentekas niet toegestaan. 17. Voorstel van Burg. en Weth., tot verevening der gewone j aarlijksehe toelage aan den Hoofdonderwijzer der stads ar menschool. Ingevolge de voordragt toegestaan. 18. Zijn tot leden der commissie, bedoeld bij de art. 11 en 15 der wet op de Schutterijbenoemd de Heeren 77. Coster Hsz. en J. C. Koon, en tot plaatsvervangende leden de Heeren/. C. Vonk en Mr. J. E. Nuhout van der Veen. 19. Idem tot leden der commissie, over de bepaling der presen tiegelden voor den Gemeenteraadals een gevolg der behan deling van de begrooting voor 1858 de Heeren J. Bakker Kz., J. C. Vonk en J. G. A. Verhoef. 20. Wordt door den Voorzitter medegedeeld het procesverbaal van de gehoudene verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad, en dat de daaruit volgende herstemming door Burg. en Weth. is bepaald op Dingsdag, den 22 Junij eerstkomende. Voor kennisgeving aangenomen. 21. De vergadering is opgeheven. ONDERTROUWD. 3 Junij.Bokke Sipkes Rienkste Hallum, en Heileltlia Adriana Zaadnoordijkte Alkmaar. 4 Louis Rudolph Kamer, Wedr. van Femmetje Franken, te Alkmaar, en Catharina Lampete Medemblik, laatstelijk te Alkmaar. 11 Johannes Jacobus Straatman en Johanna Krom. GETROUWD. 6 Junij .Johannes Willem Koppe en Maartje Prins.Hendrik Zaad noordijk en Jacoba Hulst. GEBOREN. 11 Junij.Hendricus Josephus, Z. van ChristoffelPuttenaar en Wil- lemina Smit. 12 u Jansje, D. van Hermanus Kop Jansenen Stijntje Stekelhos. OVERLEDEN. 5 JmnpHendrica Porck, 10 j. en 5 m. 6 v Wilhelmus Hendricus Vogelpoel, 4Q j.Aldert Waijboer, 34 jWouter, Z. van Cornelis Tonneman en Catharina Elisabeth de Blom, 19 w.Barend Eeltink68 j. 7 G er ar dus Johannes Faesen, 27 j.overleden te Arnhem. 8 Pietier van Eijk, 61 j. 9 u Anton Henderik Lodel33 j. 11 Johanna Catharina, D. van Petro Franfois Constanteijn Druijvesteijn en Johanna Catharina Ale wijn, 2 j. en4m, 11 Junij. Door den Notaris J. SCHOEHUIZEN. 1. Huis. Z. zijde Koningsweg, B, 376. Strijkgeld 7,50, N. Geels 365, Verhoogd C. van der Vlugt 5,-- 2. DitoN. zijde LaatA312. Strijkgeld f 7,50, G. Nieuwenhuis 505, Niet verhoogd. Door den Notaris PEL HULST. 3. Veerhuis het Schaqer Wapen, Voordam, C, 517. Strijkgeld 10,J. v. Twisk f 560, Verhoogd G. Nieuwenhuis 150, Alkmaar 11 Junij. Kleine Hooikaas f 19,dito Commissies f 15,25, dito Middelbare f 16,75, Kleine Gras dito 21,dito,

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 2