ALKMAARSCHE COURANT JV>. 26. Zestigste Jaargang. 1858. Maandag 28 Junij. ©fóciccl (Scbccltc. SSÜcfcclijfcscït (Ducrsigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 1-5 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, ontvangen hebbende de navolgende CIRCULAIRE van den 14 Junij 1858, ^44, be treffende eene aanbesteding van remontpaarden voor het leger. Op Vrijdag, den 9 Julij aanstaande, zal er eene openbare aan besteding plaats hebben van de leverantie van 97 remontpaarden; en wel door de Hoofd-administralie van het le regiment Dragonderste Haarlem van 19 paarden. a r 2e u Arnhem19 u 3' h Zutphen. u 19 h 4" n n 'sGravenhage, 19 n en n a u Veld-artillerieUtrecht, 21 De aanbesteding zal niet bij loten of partijen geschiedenmaar voor het getal paarden in eens, zoo als boven is opgegeven. Voorts is bepaalddat de helft der te leveren paardenvóór of op den 1 Augustus aanstaande den ouderdom van 48 maanden zullen moeten hebben bereikt (worden het evenwel aan den aan nemer vergund, daaronder 5 en fijarige paarden te begrijpen); terwijl voor de wederhelft paarden, tusschen de 60 en 72 maan den zullen moeten worden geleverd. In de voorwaarden van aanbesteding is wederom de bepaling opgenomendat een derde gedeelte der te leveren paarden van inlandschen oorsprong zal moeten zijn. De voorwaarden dier aanbesteding liggente rekenen van den 12 dezer maand, voor de gegadigden ter lezing, in de bureaux der kwartiermeesters van de corpsenmitsgaders bij het Departe ment van Oorlog te 's Gravenhage en in de bureaux der provin ciale Griffie. Ter voldoening aan eene missive van Z. Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken, dd. 9 Junij jl„ n°. 132, 2" afd.heb ik de eer. het vorenstaande ter kennisse te brengen van de Gemeen tebesturen in dit geweestmet uitnoodiging daaraan openbaarheid te willen gevenopdat de commissiën van landbouw en de inland- sche paardenfokkers en kooplieden daarvan in tijds kennis kunnen dragenen alzoo in de gelegenheid worden gesteld naar de leve- raneiën mede te dingen. Haarlem, De Commissaris des Konings in den 14 Junij 1858. de Provincie Noord-Holland, BOREEL. Brengen dezelve bij deze ter kennisse der belanghebbenden. Alkmaarden 21 /»«i)1858. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. De Secretaris, S P AN J AARDT. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid delen te Alkmaar, opgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 Eebruarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad van Noord-Holland No. 33).Marklen van den 19 en 20 Junij. Hoogsfe Prijs. Laagste Prijs. Kaas, N.Holl.kleine gras,per 5'ONed.P. 22,50 8,— dito Commissie 16,— dito Middelbare 22,50 Boter, in kopp. of stukk. per N. P. 1,15 1, Eendeneijeren per 100 3,50 Kippen 100n 2.40 Alkmaar, den 22 Junij 1858. Burgemeester en Wethouders, A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SPANJAARDT. Tegen betaling der kosten is ter Secretarie der Gemeente, zoo lang de voorraad strektverkrijgbaar Het JAARLIJKSCH VERSLAG van den toestand der Ge meente Alkmaar, op den 30 April 1858 door Burgemeester en Wethouders aan den Raad gedaan. Engeland. Den 15 zijn H. M. en haar gemaal te Birmingham gekomen, ter inwijding der nieuwe wandelplaats en de Aston-Hall en luisterrijk en hartelijk ontvangen. Dit gebouw met het daarbjj behoorende park is onlangsvoornamelijk uit bijdragen der arbei dende klassen, voor 35000 aangekocht, om te dienen tot eene duurzame fentoonstelling van plaatselijke nijverheid en tot eene openbare wandelplaats. Aan eene van wapenen vervaardigde eere poort waren 200 pistolen, 3 a 4000 geweren, 8000 laadstokken, 1000 bajonetten, 200 lansen en 86 vlaggen gebezigd.— Den 17 kondigde de minister Malmesbury in het Hoogerhuis aandat het bewind der Vereen. Staten niet langer het onderzoeken en aanhou den van Amer. schepen wil toestaan weshalve de bevelhebber der Britsche schepen gelast was zulks te staken; dat men van de Vereen. Staten policiemaatregelen hoopt, tot verhindering van den slaven handel onder Amer. vlagen dat Spanje door alle opvolgende be sturen ernstig, doch te vergeefs is vermaand de bestaande tractaten nateleven. De ministriëele bladen meenendat Engeland zijne edele pogingen tot wering van den slavenhandeldoor het onder houd van kostbare eskaders, niet langer alleen kan voortzetten wijl Erankrijk zoogenaamde vrije Negers in zijne koloniën invoert en de Vereen. Staten de slavernij wettelijk handhaven, zoodat daarvan geen verder nut te wachten is, maar slechts botsingen te vreezen zijn. De bisschop van Oxford en lord Brougham heb ben in het Hoogerhuis verlangd, dat Spanje tot het nakomen zijner verbindtenissenaangaande het tegengaan van den slaven handel, zoude gedwongen worden. De regtsgeleerde raadslieden der kroon van oordeel zijnde, dat het aanhouden en onderzoeken van Amerikaansche schepen in zee (waaromtrent de berigten zeer overdreven zijn) niet geoorloofd is, is het gouvernement der Unie uitgenoodigd optegeveu wat fe doen, ten einde het misbruik harer vlag tot het overvoeren der slaven, te beletten.Den 17 is de Koning van Belgie, met den Hertog enllertogin van Brabanten den Graaf van Vlaanderen 1e Dover ontscheept en ten 6 ure door Ko ningin Victoria aan den hoofdingang van het paleis van Bucking ham ontvangen.Dien dag zeide de minister Stanley in het La gerhuisdat het bewind teruggekomen was van het denkbeeld om de verkiezing der raden van Indie ten deele optedragen aan houders van O. I. schuldbrieven, gewezen O. I. ambtenaren, offi cieren enz., en stelde voor, dat van de 15 leden 8 door de kroon en ditmaal 7 door en uit het tegenwoordig bestuur der Compagnie zouden gekozen worden en later beurtelings door de kroon en door den raad zeiven. Dit onderwerp werd levendig bestreden, o. a. door Palmerston, die wederom verlangde de keuze geheel aan de kroon optedragen, maar de meerderheid was gunstiger omtrent hetzelve gestemd. De minister maakte hiervan gebruik, om onder aanmerking, dat. bij de tot hiertoe over de grondslagen gehouden beraadslagingen de zienswijze van het Huis genoegzaam gebleken en de voortzetting daarvan dus onnoodig waseene bill met de 5 reeds goedgekeurde bepalingen ter tafel te brengenwelke voor de eerste maal gelezen werdgelijk den 24 zonder stemming de tweede lezing toegestaan werd.Treulove en Tchorazewski, de uit gevers van een blaauwboekje tegen Keizer Napoleon, zijn buiten ver volging gesteldomdat daarin geene aansporing tot moord gevon den wordt. Britsch-Indie. Shabjehanpore is den 11 Mei ontzet. Jttng Bahadoor en Nena Sahib waren bij hun aanval op die stad afge slagen. Lucknow wordt door 2500Ó rebellen onder Begam bedreigd, liet garnizoen is door de vele zieken tot 2000 man versmolten. De hitte is overal buitengewoon groot. Onder het 4e. reg. in- landsche inf. injde Punjaub is eene zamenzwering ontdekt. De rajah van Shunda is tegen de Engelsehen opgestaan. Erankrijk, Te Tours, la Rochelle Angoulème en Beaugen- cy moeten nieuwe verkiezingen voor de departementale en arron dissementsraden geschiedenwijl minder dan 4 der kiezers ge stemd hetiben.In de half officiële Constitutionel is een artikel overgenomen uit de Morning Chroniclewelkeeven als andere Engelsche bladen zeer is ingenomen met de benoeming van den heer Delangle, tot minister van binn. zaken.Den 19 is de 6» zitting der Conferentie gehouden. In de derde bragt graaf Wa- lemki een voorstel ter tafel, om de Vorstendommen te besturen door 2 hospodarsonder toezigt. van éénen gemeenschappelijken wetge- venden Senaat te Foschani; wijl Turkije, Oostenrijk, Engeland en Pruissen tegenstemden, werd zulks verworpen, üngrfent de Montenegrijnsche zaken is beslist, dat vorst Danielo zich niet. bij de beraadslagingen zal doen vertegenwoordigen. De verdere zit» tingen zijn onbepaald uitgesteldwegens eene ernstige këelöjltöe». king van Fuad-bassa.In den Moniteur is eene nota

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 1