ALKMAARSCHE COURANT N° 27. Zestigste Jaargang1858= Maandag JR. IA Julij. ©iüctëci (Öcbccïtc. 0®lcfcclij5»0CÏt ©ucrsigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HEiiM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigteu een dag vroeger. Tegen betaling der kosten is ter Secretarie der Gemeente, zoo lang de voorraad strekt, verkrijgbaar.- Het JAARLIJKSCH VERSLAG van den toestand der Ge meente Alkmaar, op den 30 April 1858 door Burgemeester en Wethouders aan den Raad gedaan. HEDERLANDSCHE TELEGRAAFMAATSCHAPPIJ. Station Alkmaar. Gedurende de maand Mei 1858 zijn van hrer verzonden 124 dépêches, waarvoor is ontvangen - J 00,0/ Het kantoor is bezigtigd door 4 personen, a 2o Ct.s.1, Zoodat do geheelo opbrengst der maand Mei is 54,37j. Engeland. Den 21 keurde het Lagerhuis zonder stemming een door vele leden ondersteund voorstel van den heer Milner Gibson goed, tot afkeuring van het voortdurend behoud van den accijns op het papier. De minister Disraeli verklaarde daarmede iniestemmen, maar de opbrengst van 1 milhoen nog met te kunnen missen. Den 22 werd met 210 tegen 27 st. een voorstel van den heer Hotham aangenomen, dat het met de gebruiken en de waardigheid van het Huis strijdig is, dat de leden daarin op treden in 't belang van zaken, waarvoor zij tegen gelde yke be looning werkzaam zijn. Dit was gerigt tegen sommige leden, die als pleitbezorgers voor Indische Vorsten, ook in het Parlement ten gunste hunner cliënten optreden, waardoor men m Indie be gint te vermeenendat de diensten van parlementsleden voor leid veil zijn Den 23 hebben aandeelhebbers der O. I. C«> met aleemeene st,de voordragt van het bestuur bekrachtigd, om aan den genl. Outram een jaargeld van 1000 en aan den genl. Colin Campbell xan 2000 toetekennen, voor hunne belangrijke dien sten gedurende den Indisehen oorlog.— Als bewijs der bedre venheid van den Amerikaanschen paardentemmer Rarey meldt men dat het hem gelukt is den woesten zebra in den Londen- schen dierentuin volkomen mak te maken.Lord Malmesbury heeft den 24 in het Hoogerhuis de inlichtingen medegedeelddoor hem van de Eransche regering bekomen omtrent de zaak der Ke rn,ia Coeliwelke de pers in Frankrijk en Engeland zoo zeer be zie- houdt,. Dit schip had zoogenaamde vrije negersdoor do ge zaghebbers der republiek Liberia in Afrika bezorgd, voor eene Eransche kolonie aan boord genomen. Bij afwezen van den ka pitein vermoordden de negers de bemanning en vertrokken met het vaartuigdat welhaast ontmoet en wegens den verwarden toe stand genomen werd door het Engelsche oorlogschip Ethiope, waarvan de kapitein het terugbragt en van den Eranschenred- dingn-scld vorderde; zulks niet toegestaan wordende, bleet het schip in beslag, tot het met geweld door 2 Eransche oorlogsche pen n-enomen "werd, waarna de emigranten zich door het, land verspreidden. De minister erkende, dat de bevelhebber der A thiope zijn gezag te buitengegaan was wijl de Regina Coeli geen sla- venhaalder wasmaar dat hij eene daad van zeeroof had willen te keer gaan. Lord Brougham merkte hierop aan, dat het wel degelijk een slavenschip waswijl de negers met geweld aan boord, gebrast en aan kluisters gelegd waren.— Den 24 werd bij liet Lagerhuis de bill op het toekomstig bestuur van Indie voor de tweede maal gelezenna verwerping der amendementen van den heer Forteseueom den staatssecretaris geen gezag te doen oe fenen buiten medewerking van den raad en van lord Palnierston om slechts 12 in plaats van 15 leden te doen benoemen en wel allen door de Kroon.— Den 28 keurde het Huis de wet goed ter intrekking der bepalingen op de aflossing van de tijdens den Ltussischen oorlog gemaakte schuld; een voorstel van den heer Wilson om een amortisatiefonds te stichten, was door den kan selier der schatkist, door den heer Gladstone en door lord Rus sell die het stelsel van 1829, om jaarlijks de helft der overschot ten'tot schulddelging aantewenden, voldoende achtten, en zon der stemming verworpen.— Wegens de schadelijke uitdampingen der Theems in Londen, bij de tegenwoordige hitte en droogte, is eene commissie uit het Lagerhuis benoemd om zulks duurzaam te verhelpen en worden inmiddels dagelijks 200 a 250 tonnen kalk op de droogliggende plaatsen gestort. Britsch Indie. Calpee is den 23 Mei door genl. Rosezon der veel tegenstand te ontmoetenvermeesterdde vijand ont-, vlugtte, maar verloor daarbij al zijn gesehut, munitie en olifan ten? Daarentegen is Gwalior door de muiters aangevallen en ge plunderd. Chuudarie is mede door hen aangetast, maar heroverd door de brigade van genl. Smith. Genl. Jones werd den 15 Mei in het door" hem ontzette Shalijehanporo omsingeld. Colin. Camp bell rukte dadelijk uit Bareilly op, bereikte de stad den 18 ver dreef den 23 den vijand van daar, vermeesterde Moulbie en be zette den 26 Jalahabad, Shakjespore is door muiiers uit Oude dat steeds onrustig blijft, overvallen en geplunderd; de kleine be zetting week in het kasteel. Bij Bithaporeniet verre van het door de Koningin van Oude belegerde Lucknow is scherp ge vochten, Genl. Lugard verdreef den 9 Mei den vijand uit Jug- despore, In het zuiden van het Mahrattenland ontmoet men moeijeiijkheden bij het ontwapenen der bevolking. De muiterij onder het 4e reg. inl. inf. is bedwongen door het ophangen der schuldigen en het verplaatsen der overigen naar Jullundur. Frankrijk. De minister Delangle heeft verlof verleend om de dagbladeneven als vroeger, weder op de openbare straat te mo gen uitventen.Den 26 Junij zijn dc Keizer en Keizerin tegen woordig geweest hij de inwijding van het gedenkteeken voor Z. M. moeder? Koningin Hortense, in de kerk te Rueil.Den 29 is de Keizer naar Plombières vertrokken zullende te Chalons over nachten en aldaar de werken voor liét kamp in oogenschou w nemen. Volgens Brusseisohe berigten, heeft graaf Kisseleff in eene der zittingen van de Conferentie een brief van Keizer Alexander ter tafel "gebragtverlangende dat Turkije binnen 2 jaren de hatti- humayoum van 28 Febr. 1850 ten uitvoer legtof dat anders de groote mogendheden zuilen tusschen beiden treden. Pruissen, Den 7 Junij hebben de gemagtigden der Rhijn- oeverstatenomtrent de vaste brug te Keulen bepaald dat de schepen en houtvlotten geen doorvaargeld zullen betalen; dat Pruissen schadevergoeding zal verleenen voor het veranderen der masten en schoorsteenen m strijkende en tot die bewerking steeds een genoegzaam aantal kranen kosteloos in voorraad houden. - De Koning en Koningin hebben zich den 29 naar Tegernsee bege ven alvorens heeft 1. M. het regeringsmandaat van den Prins van Pruissen weder voor 3 maanden verlengd, Sardinië. Den 22 Junij heeft de Senaatmet 41 tegen 12 st,de leening van 40 millioen insgelijks goedgekeurd,-De Ca- gliari is met hare bemanning dien dag to Genua aangekomen en den 23 door den Engelschen oonsul Barber overgegeven aan den havencommandantdie haar daarop weder aan den vertegenwoor diger der compagnie Rubattino overdroeg.Den 24, des avonds, zijn de gevonnisde misdadigers op de werf te Genua in opstand geraakt,, hebbende 1 wachter vermoord en 4 anderen aangerand deze verdedigden zich tot de aankomst der troependie na her haalde sommatiehet geweer moesten gebruikenwaardoor 3 zijn gedood, 2 doodelijk en 10 in mindere mate gekwetst. Spanje, De dagbladen antwoorden met veel hevigheid op de verklaringen van den Engelschen minister Malmesburynopens het niet "genoegzaam tegengaan van den slavenhandel.Bij de terugreis der Koningin naar Madrid, over den spoorweg van Aranjuez. is een der houten bruggen verbrand, zoodat H. M. eerst laat in den nacht in de hoofdstad is aangekomen. Zij begaf zich terstond naar de kerk van Atocha. om voor haar behoud te danken,— Den 24 Junij is het 12} mijlen lange kanaal van Isa bella II. dat het, water der Lozoija naar Madrid voertgeopend in de straat S. Bernard is daartoe eene fontein geplaatst, waarvan de waterstraal 81 voeten hoog is. Turkije. Veley-bassade gouverneur van Candia, is terugge roepen en vervangen door Sami-bassaminister van onderwijs. De Russische Consul te Cettinje (Montenegro) heeft overlast van de bevolking ondervonden en is met zijnen Eranschen ambtgenoot naar Ragusa geweken. De Fransche te Ibraïlow is door eenige Grieken "gehoond en bedreigd.— De buitengewone commissarissen in Bosnië Kemal-F, ffendi en Kiam-bassa hebben de aanzienlijkste bewoners en de Europesche Consuls naar Aiostar ontboden om over het invoeren van hervormingen, in het belang der Christen-

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 1