ALKMAARSCHE COURANT i N°. 28. Zestigste Jaargang1858. Maandag 12 Juïij. (Dflictccl (Bcbccltc- kennisgeving. SKÜcfcdijfiscït ©ucr-igt. BUITENLAND. WlAl Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs perjaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 "ureingezonden berigten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een Bijblad. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 Slaatsbl N° 22), bij deze ter kennis van de ingezetenen der gemeente, dat het kohier voor de belasting op het Personeel, dienst I8 5 ir°P P" 6 Julii 1858 door den Heer Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland executoir verklaardop heden aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder ingezeten, die daarbij belang heeft, wordt vermaand op de voldoeningDvan zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voort vloeien, te ontgaan. Alkmaar, den 9 Julij 1858. Het Hoofd van het Bestuur voornoemd. A. MACLA1NE PONT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden: Dat op Donderdag, den 29 Julij aanstaande, des middags te 12 uren, ten Raadhuize der gemeente zullen worden uitgeloot: 1 Obligatie in de geldleenmg ten behoeve van den sehelpweg naar" Egmond aan den Hoef, groot 1000,—aflosbaar voor den 1 Januarij 1859. 2 Ditoieder a 1000,—. in de geldleenmg van f 6000,—, ten jare 1856 gesloten en aflosbaar 1 December 1858. Alkmaar, den 6 Julij 1858. Burqemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SPANJAARDT. POLITIE. Op den 6 Julij j.l. zijn onder de banne van Alkmaar onbeheerd gevonden een Schaap en twee Lammeren. De reothebbende vervoege zich aan het Commissariaat van Politie derzelve gemeente. De Commissaris ran Politie, VAN BREMEN. Denemarken. De regering weigert nieuwe voorstellen inte- dienen, zoolang de Duitsche "Bondsvergadering niet bepaald zal hebben verklaardwelke wijzigingen zij in de grondwetten der hertogdommen verlangt. Dditschland. Den 3 Junij is het Bondsbesluit geteekend, waarbij Denemarken een laatste termijn van 6 weken is gesteld om aan de vorderingenopzigtens Holstein en Lauenburg te vol doen. - 500 hoofden der Fransche legitimisten bevonden zich dezer dagen te Frankfortom hunne .opwachting bij den graaf de Chambord temaken. Engeland. Den 28 nam het Hoogerhuis zonder stemmingeen voorstel aan van graaf Stanhope, ondersteund door den aartsbis schop van Kantelberg en andere hooge geestelijken en door de ministersom de Protestantsehe vierdagen van de onthoofding van Karei de herstelling van Karei IIen het buskruidverraadals aanstoot'aan andersdenkenden gevende, af te schaffen. Den 1 Julij besloot het Huis met 134 tegen 97 st,, tot de tweede lezing der bill van lord Lucanom ieder Huis het regt toetekennen Is raëliten al of niet als leden te ontvangen.— Den 29 Junij heeft een hevig6 brand in d6 Xjondcnschc dokken lo0,0Ü0 aan koop* waren vernield,De Niagara en de Gorgon zijn te Q,ueenstown in Ierland teruggekomen, met het berigt, dat op dien dag de Atlantische telegraafdraadaan boord van den Agamemnonis ge broken, nadat de Niagara 142 mijlen had nedergelaten. De actiën van 1000 p. st., die op 600 stonden, zijn dadelijk gedaald op200 p. st.de waarde van het verloren gedeelte wordt op 25,000 p. st. geschat.Eene Engelsche maatschappij heeft den Onderkoning van Egyptebehoudens de goedkeuring van den Sultan3 milli- oen p. st., tegen 6 p. Ct.. en in 6 jaren aflosbaar, te leen aange boden, onder waarborg van den spoorweg tusschen Alexandrie en Suëz en een dorpzijnde het eerste stationaan den spoorweg van Alexandrie naar Cairo.Den 30 heeft het Lagerhuis het 1° art. der bill van den heer Burytot het toestaan van huwelijken bij zwagerschap, goedgekeurd, na verwerping met 209 tegen 78 st., van een amendement om de wet geene terugwerkende kracht te verleenen en aanneming met 140 tegen 98 st. van een ander om haar niet op Ierland toetepassen. Met 129 tegen 75 st. ging de 2e lezing door van het voorstel Hunttot afschaffing van het verbod, om Parlementsleden staande de zitting te gijselen.De minister Derby heeft in het Hoogerhuis zich nogmaals verklaard tegen het toelaten van Israëliten in het Parlement, maar, eene noodlottige botsing tusschen beide Huizen vreezendede aanne ming aangeraden der voorstellen der lords Lucan en lyndhurst de 2e lezing daarvan geschiedde met 143 tegen st. Den 2 Julij werd de 2e lezing van het voorstel van den hertog v. Somerset, tot afschaffing der kerkbelasting zonder vergoedingmet 187 tegen 36 st., geweigerd, nadat graaf Derby daar nadrukkelijk tegenge sproken had. Het Lagerhuis keurde met 100 tegen 70 st. de 3° lezing der bill Bury, "op de huwelijken, goeden nam, met ver werping van vele amendementeneen aantal artikelen aan der wet op het bestuur van Iudie. Den 6 zijn de beraadslagingen, waarbij de meerderheid steeds voor het bewind stemde, ten einde gebragt en een voorstel van lord Palmerston, om de bill slechts voor 5 jaren van kracht te verklaren, door de ministers bestreden en met 149 tegen 115 st. verworpen. Den 8 is de wet zonder stemming voor de 3e of laatste maal gelezen, en de bill Lucan op den par- lementseed bij het Hoogerhuis in committé doorgegaan.Den 5 is Koning Leopold met zijne zonen uit Londen en den 6 weder van Dovres naar Belgie vertrokken. Britsch Indie. Pugdespore is door de opstandelingen inge nomen door de Engelschen hernomen en daarna op nieuw bele gerd. Genl. Luqard is opgebroken tot ontzet van Lucknow. 2 Ma joors zijnop weg naar het leger, met hun geleide overvallen en vermoord. Frankrijk. Graaf Walemki heeft aan de buitenlandsche agen ten eene circulaire gezonden, ter geruststelling der mogendheden, nopens de bedoelingen van Frankrijk tot behoud van den vrede.— De baron de Heèckeren. lid van den Senaatis met eene vertrou welijke zending naar Weenen vertrokken, om eene betere ver standhouding met Oostenrijk te bewerken.— Den 3 Julij is de 7" zittin"- der Conferentie gehouden.Tusschen de bezetting van Rome ende Pausselijke troepen hebben weder bloedige vechtpar tijen plaats gehad.Den 7 had op het kasteel Etiollesvan graaf Walewski de 8= zitting der conferentie plaatswaarna de leden een prachtigen maaltijd werd aangeboden. Men wil, dat de Vorsten dommen elk een 'hospodar en een Divan, met een gemeenschappe- lijken Senaat zullen bekomen.— De uitnoodiging des Keizers aan Koningin Victoria, om tijdens zijn verblijf Cherbourg te bezoeken, is door H. M. aangenomenwelk berigt allerwege een goeden indruk maakt. Kerkelijke Staat. Den 28 Junij zijn te Rome, ter gelegen heid van de verlichting der S. Pieterskerkwegens een te duchten volksopstand zeer buitengewone maatregelen van voorzorg geno men welke den 29feestdag van S. S. Pieter en Paulus, zijn gehandhaafd. Napels. Het geregtshof te Salerno heeft heslist dat de aan houding der reeds weder uitgeleverde Caqliari wettig is geweest, en dat de inbeslagnetners schadevergoeding toekomt. Oostenrijk. In Lemberg en Gallicie is eene zamenzwering ontdekt van vele plattelands-geestelijken, onderwijzershunne leerlingen en bijzondere personen. Van de gevangen zijn 10 weder losgelaten, 20 ter beschikking der militaire overheid gesteld en de overigen voor de gewone regtbanken gedaagd.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 1