iV'. 20. 1858. Zestigste Jaargang Maandag 9 Jtiïij. ja iAli #(Kciccl (Bcbccltc. S€ïcfielijk0cïs ©uersigt. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag (norgentussclien 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HBRM COSTER ZOON. TM A De Advertentiën kosten van 15., regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt. voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden: Dat op Donderdagden 29 Julij aanstaandedes middags te 12 uren, ten Raadhuize der gemeente zullen worden uitgeloot; 1 Obligatie in de geldleening ten behoeve van den sehelpweg naar Egmond aan den Hoef, groot 1000,—aflosbaar voor den 1 .Tanuarij 1859. 2 Ditoieder a 1000,—, in de geldleening van 6000,—, ten jare 1856 gesloten en aflosbaar 1 December 1858. Alkmaarden 6 Julij 1858. Burgemeester en, Wethouders voornoemd, A. MACLA1NE PONT. De Secretaris, SPANJAARD!'. Duitschland. Pruissen verlangt te deelen in de bezetting der bondsvesting Rastadthetwelkvolgens de traetatendoor Oos- tenrijksche troepen geschiedten zulks omdat die stad door de spoorwegenspoediger uit Erankrijk dan uit Oostenrijk te nade ren is. Oostenrijk "verzet zich echter tegen dezen eisch.De regering van Luxemburg heeft een concordaat met den Paus gesloten. Engeland. Bij de laatste beraadslaging in het Lagerhuis over de wet op het Indisch bestuur, heeft een der ministers verklaard, dat aan aan de O. I. Compagnie wel het bewind ontnomen werd, maar dat zij als handelsligchaam ongekrenkt bleef. Na de aanne ming heeft lord Palmerston zijnevóór zijne aftreding als minister, ter zelfder zake voorgedragen bill ingetrokken. Den 9 is genoemde wet bij het Hoogerhuis voor de eerste maal gelezen. Die op de Parlementseed is door hetzelfde Huismet 33 tegen 12 st.bij S' lezing aangenomenmet een amendement van den hertog van Marlborough, dat aan Israëliten de bevoegdheid ontzegd wordtom in zaken de Staatskerk betreffendeals raadslieden der Kroon op- tetreden.Den 9 verklaarde de minister Malmesbury in het La gerhuis dat de regering het noodig achtehet eskader uit de wa teren van Cuba terug te roepenmaar dat zij des te krachtiger den slavenhandel op de Afrikaansche kust zoude tegengaan— De Agamenmon en de Valorous zijn^ den 12 mede te Qneenstown bin nengekomen na in zee 6 dagen op de Niagara te hebben ge wacht. Den 12 heeft het Lagerhuis een voorstel van den heer Hutt, om van het onderzoeken der schepen door Britsche kruizers geheel aftczienmet 223 tegen 24 st. verworpenna door de hoeren M. Gibson en Roebuck ondersteund en door de ministers en lord Palmerston bestreden te zijn. Britsch Indie. De opstand neemt steeds in uitgebreidheid toe, In het Engelsche leger vermeerderen de zieken, waaronder ook besmettelijkete Lueknow stierven op óén dag 90 man en daar van 20 aan beroertendoor de groote hitte. Talrijke vijandelijke corpsen omringen die stad en hebben de gemeenschap met Cawn- pore afgesneden.Genl. Rose heeft voor zijn commando in Gwa- lior bedanktter zake zijner slechte gezondheid. De forten in Midden-Indiewaaruit hij de muiters verdreven heeft, zijn weder door hen bezet. De troepen van Scindiadie den vijand naar Gwalior vervolgdezijn gedeeltelijk overgeloopenzooda,t hij den 1 Junij in een gevecht de nederlaag bekwam; de overigen zijn naar Ar°-a gevlugt. Aan de te Barrakporc vereenigde manschap pen der" ontboden inlandsche regimenten is de keus gelaten zich te verspreiden of bij ,het leger in China dienst te nemen.In Behar is de opstand gedemptin het Mahratten-land de rust her steld en in Meruch en Sanglee onderwerpen de hoofden zich. Frankrijk. De Lamartine blijft voornemens zijn landgoed la terre de Milly te verkoopenwijl de inschrijvingen ten zijnen behoeve nog niet meer dan 340,000 fr. hebben opgebragt. De ge meenteraad van Montbrison heeft mede voor hem ingeschreven welke beschikking over de gelden van anderen evenzeer door i' TJnivers gelaakt als door le Siecle geprezen wordt,— De minis ter van justitie heeft cene circulaire uitgevaardigd over de wet op. de adelijke titelswelke de regering met matiging toepassen, maar geensins als niet geschreven beschouwen wil. De proc. generaals zullen geene vervolgingen instellen dan op last uit Parijs, maar de regters, ambtenaren van den burg, stand notarissenenz. mogen in hunne stukken geene andere, dan de regtmatige titels opnemen. De graaf Migeon heeft den Keizer een brief geschreven, waarbij hij zijn ontslag neemt als afgevaardigde.In de 9e. zitting der Conferentie, op den 10, isnaar men wilbesloten dat de Donau- Vorstendommen elk een eigen vlag en leger zullen hebbenwelke laatste, bij oorlog, door een hoofd worden aangevoerd. Voorts ver zekert mendat het gemeenschappelijk committé om de 2' jaren vergaderen en uit 16 leden bestaan zal,, waarvan 8 door de 2 liospodars en 8 door de beide divans te benoemen. Beide Staten zullen een gemeenschappelijk hof van cassatie bekomen.Fuad- bassa heeft aan graaf Walewski het leedwezen zijner regering be tuigd over het voorgevallene te Jeddah en aan Frankrijk en En geland eene schitterende voldoening toegezegd.In den Moniieur wordt berigt dat alleen Spanje, Mexico en de Vereen. Staten niet zijn toegetreden tot de door het congres aangenomen beginselen aangaande het zceregt, de beide eersten omdat zij liet uitgeven van kaperbrieven niet wilden opgevende laatstcn omdat zij ook de bijzondere eigendommen van elke natie wilden vrijwaren. Kerkelijke Staat. Dc markies Campana tc Rome is, wegens het bestelen der bank van lecningtot 20 jaren galeistraf verwc- wezen en de advocaat, die hem verdedigd heeft, voor 3maanden geschorst. Oostenrijk. De regering heeft ccne verordening uitgevaardigd ter uitvoering van het concordaat, en wel op het stichten van nieuwe kloosterorden. De binnenlandsche mogen zich niet vesti gen dan met goedvinden der plaatselijke overheid en in sommige gevallen van het ministère en de buitenlandsche alleen met goed vinden des Keizers. Spanje. De aartsbisschop van Toledo, een der voornaamste hoofden van de clerikale partij, is gelast uit Madrid naar zijn bisdom tc vertrekken. Bij Kon. besluit is, op een rapport van den minister van binn. zaken, dc herziening der kiezerslijsten bc3 volenwaartoe de wettige tijd wel niet daar ismaar bij behoud der bestaande partijdig opgemaakte lijsten zou het, te vreezen zijn, datbij ontbinding der Cortesde nieuwe vergadering dezelfde leden telde.15 Burgerlijke gouverneurs zijn ontslagen.5 Leden van den Kon. raadtot de reactionaire partij behoorende, hebben hun ontslag genomen. Turkije. De commissaris in Herzogewina heeft onderscheidene hooge Turksche beambten gevangen naar Konstantinopel gezonden, wegens zamenspanning met de muitelingen en verregaande kneve larijen. Oostenrijk, Engeland en Turkije zijn overeengekomen tot geen tractaat toetetredenwaarbij de suzereiniteit der Porte over Montenegro wordt verkort.— De meeste Europesche te Alexan- drie gevestigde consuls hebben geprotesteerd tegen de leening van 50 millioen fr.onder waarborg van den spoorweg.Te Jeddah, de haven van Mecca, aan do Roode Zee, hebben SOOOMahomedanen den 15 Junij den Fransehen consul, den Engelschen vice-consul en 20 andere Christenen vermoord en de consulaatsgebouwen ge plunderd 26 anderen zijn aan boord van het stoomschip Cyclope gevlugt, dat hunne inscheping met het geschut moest dekken. Te Mecca is deze moord feestelijk gevierd. Ook te Suëz heerschte n-roote opgewondenheid tegen de Europeanen, zoodat troepen, tot handhaving der orde, derwaarts zijn gezonden.Op Candia heeft een jonge Griek van Canea het ongeluk gehad, bij lijfsweer, een Turk' te dooden. Het lijk is naar de moskee gevoerd en daarop een algemeene opstand tegen de Christenen uitgebroken. De kerken der katholieken zijn bedreigd; op de Fransche vlag is geschoten, alsmede op de woning van den Turkschen admiraal en clezen met plundering bedreigdindien de Griek niet ter dood gebrast werd. Hij heeft daarop den Griek doen worgen, wiens lijk voorbij de consulaten is gesleept. De Christenen hebben in menigte de stad verlaten. Te Rhitianne hebben de Turken df^ kerken verwoestcle priesters gewond en het kasteel vermeestfïrd, China. De schecpsmagt der bondgenooten is uit». April inden mond der Peihode rivier van Peking, aangekomen eu heeft du Chinesche regering een laatsten termijn van 6 dagen gesteld.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 1