BINNENLAND. £ütc»W0. GEMEENTERA AD. De 1°. en 2e. luitenants bij het Indische leger hebben eene ver hooging van f 240. en van 53. bij verblijf hier te lande beko men.— Aan het station te Maastricht is een beambte die ecnige wagens wilde zamenhechtentoen de trein reeds in beweging kwant, tusschen dezelven verpletterd.De heer J. M. IJzerman brandmeester te 's Hageheeft een toestel uitgedacht om de wa terstralen van verschillende brandspuiten te vereenigent en einde het water krachtiger en hooger optevoeren, en heeft met 4 spuiten goedgelukte proeven genomen.Den 7, 8 en 9 Julij zijn uit de Lutine opgevischt 3 gouden staven, elk van 5 N.P., 304 Sp. matten, i dito en 1 dubb. Louis d' or.— Den 9 gaf de prins van Oranje in de stads-gehoorzaal te Heijdeneen afscheidsdiner aan de offi cieren van het garnizoenwaaraan 60 personen deelnamen. Des avonds is dc graaf van Chambord [llenri H), met aanzienlijk gevolg, te 's Hage gekomen en aan het hotel Bellevue afgestapt. Den 10 bezocht hij 'den Koning, de Koningin op het Huis in 't Bosch en prins Irederik op het 'landgoed Bakker si age en ontving van beide vorsten tegenbezoeken. Voorts bezigtigde hij het schilderijen-ka binet van y. Steengracjien Scheveniugenden 11 woonde hij de godsdienstoefening in 3e R. C. kerk aan den Boschkant bij en ver trok van daar per spoor naar Amsterdam waar hij zijn intrek in den Doelen nam en weldra bezocht werd door den Burgemeester der hoofdstad. Z. H. bezigtigde den dierentuin en het paleis en den 12 met den burgemeester de diamantslijperij van den heer Coster en begaf zich vervolgens naar Broek. Den 13 bezag hij te Delft de beide groote kerken en het oude prinsenhof en ver trok vervolgens naar Rotterdam.Den 11 begaf zich het mu ziekcorps der grenadiers en jagers weder naar Belgie en gaf reeds des avonds een concert in de Societé royale d' harmonie te Ant werpen, gelijk den 13 in het Cassino te Gent. De ontvangst te Antwerpen was reeds hartelijk, maar werd nog door die te Gent overtroffen; ook te Brugge ondervond het gelijke hartelijkheid. De Prov. Staten van K'Holland hebben den 13 de stoomboot.- dienst tusschen Texel en het N. Diep voor 2 jaren eene subsidie van 500,— verleend.Den 14 benoemde de raad van Amster dam t.ot gewoon hoogleeraar in de physiologic aan de doorl. school dr. A. lleijnsius,en werd te Zwolle het bouwen cener nieuwe r. c. kerk en pastorie te Oldebroek besteed aan B. H. Trooster te Zwolle, voor 11,550,Ter eere van den generaal Tottleben. die eenigen tijd te Scheveniugen de baden zal gebruiken, heeft de Russische gezant te 's Hage den 15 een luisterrijk gastmaal gegeven.Dien dag besloot de raad van Middelburg om met Jan. 1859 een stedelijken accijns op het gemaal weder intevoe- ren, tot f 2,50 per 100 N.P, tarwe en 60 C. per 100 N. P. rogge en om de 6 eerste klassen van de directe belasting (inkomen van 900,— of minder) te doen vervallen,— Met 1° Aug. wordt 'het depót van discipline van Medemblik overgebragt naar 's Her togenbosch.— 's Rijks middelen hebben in de eerste 6 maanden dezes jaars opgebragt ƒ27,400,519, tegen 27,053,377 in 1857- Den 10 Mei is te Soeracarta op Java overleden de Soesoehoenan Bakoe Boewono VII.— Ingevolge een besluit door den Gemeen teraad te Delft genomen, zal de Kermis aldaar voortaan worden gehouden in de 'laatste volle week van Augustus, en dierhalve dit jaar aanvangen op den 23 Augustus. De aanvrage tot eene subsidie van 10,000. voor den opbouw der S. Laurentiuskerkis door de Prov. Staten in handen van Gedep. Staten gesteld, om in de najaarsvergadering berigt te geven omtrent de noodzakelijkheid der stichting eener kerk vanp.m/80,000., Jiet bedrag der door het rijk te verleenen subsidieenz. Ook is aan Gedep. Staten opgedragen een onderzoek over het al of niet wenschelijke van het voortdurend subsidiëren der Clinische scholen te Haarlem, Alkmaar en Hoorn, Zitting van den 14 Julij 1858, No. 18. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de Heeren van Leeuwen, de Lange, de Dien Eontein Verschuir en van der Drift. 1. Zijnde notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. 2. Op de mededeeling van"den Voorzitter, dat de geloofsbrieven van het verkozen lid van den Gemeenteraad, den Heer II. van den Bergzijn ingekomenwordt tot het onderzoek daarvan besloten en overgegaanen vervolgens op voorstel van de daartoe aangewezene commissie tot de toelating van dien Heer als lid van den Gemeenteraad besloten. Daarna zijn gelezen: 3. De authorisatiën van H. H. Gedep. Staten, tot af- en over schrijving eener som van 100,op de gemeentebegrooting van 1858. 4. Idem tot af- en overschrijving van 164,85 op verschillende posten der begrooting van 1857. 5. Missive van dezelfden, ten geleide van de bij Koninklijk be sluit goedgekeurde gewijzigde verordening van invordering der plaatselijke belasting op de steenkolen. 6. Missive van als bovenmet bijgevoegd besluit van goedkeu ring op het vastgestelde bedrag der schoolgelden, met 1°. Jan. 1858 genoten wordende. Allen voor kennisgeving aangenomen. 7. Rapport der commissie, omtrent de bepaling van een presen tiegeld voor de leden van den Gemeenteraad. In dadelijke behandeling genomen en is besloten, dat voor den Raad geen presentiegeld zal worden bepaald. 8. Rapport der commissie, op het verzoek van de Heeren Otto en Ezerman, tot daarstelling eener burger muzijk- en zangschool. Is bij de dadelijke behandeling van dit rapport, aan de adressanten voorloopig verleend het kosteloos gebruik van een der lokalen in den Niemcen Doelenmet bepaling dat de dooi de adressanten daarop intestellen regelen en verordeningen aan het oordeel en de goedkeuring van Burg. en Weth. zullen worden onderworpenzonder dat de Raad echter deze school immer als eene stedelijke of gemeente-inrigting wil beschouwd hebben. 9. Rapport der commissie van financiën op de rekening der Stads Apotheek. 10. Idem van het Israël. Armbestuur. 11. Idem der Stads Bank van Leening. 12. Idem n Burgerlijke Begraafplaats. 13. Idem van het Burger Weeshuis. Allen in dadelijke behandeling genomenen ingevolge de conclusion der verschillende rapporten tot de goedkeuring van elk dier rekeningen besloten. 14. Rapport der commissie voor de buitenwegen, speciaal ten aanzien van eenen straatweg door den Heer Hugo Waard. Op voorstel van die commissie is besloten, om alvorens daar in verder ie gaan, zich bij een adres aan II.H. Gedep. Staten,, met verzoek om derzelver medewerkingte wenden. 15. Eene missive van H.H. Regenten van het Mannen-en Vrouwen Gasthuis, waarbij dezelven den stand van hun geldelijk beheer op het einde van het le. halfjaar 1858 blootleggen, en naar aanleiding van dienop grond van de vele uitgavenwaartoe de ziektetoestand van dat tijdperk hen gebragt heeft, ver zoeken dat de hun toegekende subsidie moge worden aange vuld en verhoogd met de daarop door den Raad vroeger ge korte som van f 600, Gerenvoijeerd aan de commissie, die vroeger met het onder zoek dier begrooting is belast geweest, om berigt. 16. Voorstel van eenige leden, tot bespoediging der beslissing in, de aanhangige kwestie omtrent het Burger Weeshuis. Aan Burg. en Weth. opgedragenom na onderzoek van den stand der zaakbij de Heeren regtskundigendaarin werk zaam op de bespoediging van derzelver advies aantedringen. 17. Voorstel van Burg. en Weth.betreffende de verhuring van landerijenaan het Burgerlijk Armbestuur behoorende, 18. Voorstel van dezelfden, op een adres van de firma Wed. II. Meienbrink, om restitutie van door haar betaalde stedelijke belasting voor gedistilleerd, waarvan de veraecijnzing op de- plaats van aankomst was verzuimd. Beide de No. 17 en 18 ter lezing voor deleden op de Secre tarie nedergelegd. 19. Rapport van Burg. en Weth. op het verzoek van J. Bleij, om- afstand van grond der gemeente. In dadelijke behandeling genomenen het verzoekop grond dat het gevraagde terrein voor de dienst der gemeente onmis baar is, gewezen van de hand. 20. Voordragt van dezelfden, van eene conceptverordening voor de te benoemen commissie van fabrikaadje. 21. Voorstel van dezelfden, betreffende de reparatiën aan den. steiger te Rustenburg en de brug hij Ursem. Beide de No. 20 en 21 ter lezing voor de leden op de Secre tarie nedergelegd. 22. Mededeeling van een adres van W. van Tellingen en daartoe betrekkelijke voordragt van Burg. en Weth., om aan denzei ven tegen betaling aftestaan een stukje grond der gemeente, ter grootte van2i vierk.Ned. ellen, gelegen aan het Wijde Glop in het Fnidsenten einde daarmede de keuken van zijn huis te verbreeden, en daarop een trap tot toegang voor zijne boven-, zaal te bouwen. Ingevolge de voordragt tot den afstand van dat terrein besloten. 23. Nader'voorstel van Burg. en Weth., op een vroeger behan deld verzoek van W. Ruijs Thz.om restitutie van door hem betaalde plaatselijke directe belasting. In overeenstemming met liet. verzoek toegestaan. 24. Aanbevelingslijst van Burc. en Weth., tor benoeming van een regent voor het Burger Wees- en Huis Armenhuis. Ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegdom in eene volgende vergadering tot de benoeming overtegaan. 25. Voordragt van een conceptbesluit, ter beantwoording van dc bedenkingen door H II. Gedep. Staten, opzigtelijk dejaarvedde. van den Gemeenteontvanger en de bijdragen der provincie in de kosten van de geneeskundige school. Ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 26. Verzoek van S. Blom Hz., om verandering in zijnen naar zijne, meening te hoogen aanslag in de plaatselijke directe belasting voor 1858benevens 27. Het rapport van Burg. en Weth. ter zake van dat adres. In overeenstemming met het rapport, besloten om den adres sant te kennen te geven, dat de Raad geene termen heeft gevondenom op dien aanslag terug le komen. 28. Verzoek van G. Dekkerom het behoud van een vlot in de Oude Gracht, ten dienste zijner bleekersafl'aire. 29. Idem van I'. Engelsmanom behoud van een soortgelijk vlot in het, Luttik Oudorpten dienste zijner mandenmakerij. 30. Idem van D. J. Colien, om de voortduring der vergunning tot het leggen van eene jol of boot, voor zijn huis, aan den Voordam. Allen, in afwachting van het berigt van Burg. en Weth., voor de leden ter lezing op de Secretarie nedergelegd. 31. Is in behandeling genomen het voorstel van Burg. en Weth. betreffende de reparatie van 3 leggers aan de brug bij de Turfmarkt. Met authorisatie op Burg. en ICelh.tot het doen der daartoe benoodiyde uitgaveningevolge het voorstel besloten. 32. Idem, de door Burg. en Weth. voorgestelde beslissing omtrent het al of niet behouden der betrekking van controleur der plaatselijke middelen, Besloten tot het behouden der betrekking van Controleur met suppressie van die van Hoofdcommiesen tevens Burg. en Weth. de voordragt tot vervulling van eerstgemelde be-, trekking opgedragen.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 2